Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 09:25:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 172264 пъти)
 
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #345 -: октомври 14, 2009, 09:22:36 »

Аз съм за Никола  good , но съм пристрастна (моя мъж се казва така). Много е готино да го произнасяш, а и е много българско, то пак ще има разлика, ще слагат удраението на последната сричка,нали?
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: октомври 14, 2009, 09:27:31 »

АаААааааАААааа, Инааа, така ме разсмяяя  ROFL funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth Не щял, викаш, на българско магаре! Ха-ха-ха-хаааа! Че ти що му каза, че така викаме на магаретата!  blum blum blum blum

А иначе за имената, аз не съм ви споделяла докато бях бременна подробности, ама голям въпрос беше при нас. Нали щото мойто мъж е такъв традиционалист, а аз по не ги уважавам тези неща  tease, та си пилехме нервите още покрай сватбата по "традиционните" въпроси, после с обръщенията към родителите и така стана и по въпроса за името на детето  beating beating beating.

 Един ден, като се разбра, че ще е момиче, и милото с умиление- ще е Веселинка /майка му-Веселина/ и аз познайте- звучно "ха-ха-ха, ще ти се!"  diablo После се опита да бъде Велимира- на маминка буквата и Мира отзад на опашката- каааак пък не! После искаше на баща му Иван- Ивайла. Накрая наглостта му стигна дотам- да е на самия него- Емилия  blum blum blum

И аз вече много се ядосах в един момент, защото името Дария, което сънувах, или пък варианти с моята /и на майка ми, кво да направя сега-съвпадение  blum/ буква хич не се обсъждаха, ама хич, разбирате ли  beating И в 9-я месец като казах "Детето ще се казва Мирослава, като мен!" -коетооо и през ум не ми минаваше, разбира се! И милото склони на Дария най-накрая!

Е извинявайте, ама първото име на негов родител, второто име- името на мъжа ми, третото име- името на родителите му, ееее, та аз да не съм нещо способ за увеличаване на НЕГОВАТА фамилия.  beating beating beating

А такива приказки- първото дете на единия род, второто на твоя въобще ги отрязах в зародиш.  diablo
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: октомври 14, 2009, 09:47:11 »

Fenix  Bravo

Пак, че мъжът ти е склонил, защото знам за семейства, които са се развели заради това. И момичета, чиито мъже са ги изоставили с новороденето, защото не са кръстили детето еди как си *crazy*след множество години борба да се появи бебчо на бял свят.

А може ли да попитам, кой всъщност отива да записва името на детето? В болницата ли става? Защото съм чувала, че бащата го прави и тогава трудно може да се предотврати налагането на неговата воля nea
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: октомври 14, 2009, 09:51:17 »

Fenix абсалютно си права.Може някой да не е на моето мнение,но то си е мое и е такова същото като твоето. good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #349 -: октомври 14, 2009, 09:56:40 »

uliaulia на италиански Никола си се произнася точно както на български  (а франсетата ще го преживеят) danceg

Fenix, наи-странното е, че това за Марко не го знае от мене  crazy , не знам откъде го е чул  pardon

Но иначе ние нямаме търкания. Той няма никакви искания, нито идеи. Само казва това ми допада, това не. Не че настоява и има претенции. Т.е. накрая се получва, че както аз реша, така ще се казва детето, но искам да си изберем име, което ни харесва и на двамата, и да го изберем заедно, нали затова сме партньори  yahoo

Иначе Дария е супер жестоко име и е чудесно, че си успяла да се наложиш  good
Активен
canas
Любопитен
*
Публикации: 29


необяснима


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: октомври 14, 2009, 09:57:47 »

Никола е много красиво име според мен.


Ако се роди момче, ще го кръстим Симеон, а ако е момиче, много се чудя... майка ми се казва Елена и това име ми харесва по принцип. Свеки е Мария и то ми харесва... хрумна ми нещо като Малена, което звучи ок, въпреки че по принцип не съм много по странно звучащите имена.

Вие какво ще кажете?
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: октомври 14, 2009, 12:23:48 »

Наистина има хора които се разделят заради имената - например моите родители , защото майка ми ме е кръстила Анелия на нейния баща , а не Иванка на свекъра си, за което съм й много благодарна. И все пак трябва да си или малоуменили или голям простак , ако си развалиш сем. заради името.  Аз нямам нищо против някой да си кръщава детето на свкър или свекърва, но стига наистина да го иска и да и харесва, а не само защото така трябва.
Ако двама се обичат и детето е създадено с любов и е желано , тогава ще намерят начин да си кръстят детето както и на двамата им хареса. Все пак това е плод на тяхната любов.
Късмет в избирането на имена за бебоците ние мисля окончателно се спряхме на Никола!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: октомври 14, 2009, 13:15:59 »


 

Е извинявайте, ама първото име на негов родител, второто име- името на мъжа ми, третото име- името на родителите му, ееее, та аз да не съм нещо способ за увеличаване на НЕГОВАТА фамилия.  beating beating beating


good good good good и аз все това повтарям Bravo Bravo Bravo
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: октомври 14, 2009, 13:45:40 »

Ох това с името на отрочето си е тема номер 1 за скандали angry
При нас беше ясно,че ще е Георги ако е момче,но ако е момиче свекър ми не искаше да е на него/Гергана/и за това решихме с моя човек да и дам името аз *THUMBS*От начало всички негодуваха и не одобряваха името,но сега вече не спират да хвалят колко е хубаво и колко начина за обръщение имало Girl_hide
И аз като повечето от вас съм привърженик на това,че нито мъжа нито свекърите са носили детето и колкото и да го гледат майката е най-важна за него.Щом съм я чакала и съм повръщала и не съм спала,щом са ме рязали и съм я хранила от себе си,щом няма човек,който я обича повече от мен....значи имам правото да и дам името,което сметна за добре!Пък и аз си я сънувах с това име heart
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: октомври 14, 2009, 14:42:57 »

Клео  good.Толкова странно ми се струва хора,които нямат нито грам принос за бебето и които не са понесли нито един ет неприятните аспекти на бременността и раждането да имат каквито и да било претенций.Аз ще раждам в мъки  и болки а някой ще дойде да се радва на детето ми пък и да има претенций как да се казва.Недоумявам това.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: октомври 14, 2009, 15:05:57 »

Леле само аз на бабите ли ще кръщавам  tease - хахахахха
Така или иначе вече имам набелязани имена, ще видя до края какво ще ми хрумне - може да се срещна с някое име, което силно да ме впечатли  smile има време  smile

Миличка, не си само ти good, моят Коско е кръстен на баща ми - Константин good първо, защото много ни харес аимето, българско, царско и защото баща ми наистина заслужава good good good
Ако се замисля обяче бебо е кръстен и на двамата свекита - тя е Тинка, той Константинос, но тъй като с НИЩО не са показали уважение нито към мен, нито към бебо, аз винаги казвам, че е кръстен на баща ми, когато нипитат, а милото не възразява!!! good

Моите родители НИКОГА не с аималипретенции за името на детето ни!!!
Но пък леля му на мъжа ми, която няма нищо общо с нас имаше, веднъж като се видяхме и ми каза: "Константин ще е нали!!!" Лелелееее, как се ядосах, ама само от добро възпитание не я поставих на мястото й beating beating beating Ама снаха й като роди и си кръсти детето Михаела, на никой!!! good
Та за малко да е Евгени на майка ми - Евгения - защото ме се ядосвам на такива, хем нямат нищо общо, хем претенции до небето!!! beating

А като казахме на баща ми, че ще е на него кръстен бебо и той милия чак се просълзи и не можаха да повярват с майка ми, няколко пъти ме питаха дали Дени (мъжа ми) знае и дали е съгласен!!! good
Сега няма по-щастливи баба и дядо от тях, а Коско ги обожава!!! heart
Та така беше при нас!

lionelsa, името на детето се записва още в болницата и питат майката за името!!! good Няма как бащата да има претенции и да запише детето с друго име!!!

Да видим живот и здраве второто, ако е момиече как ще се разберем, аз съм казала, че ако се родина 15 август (както сънувах), ще е Ения-Мария (както сънувах), ще е на майка ми! Но милото никак не харесва първото име girl_impossible
Добре, че имаме момче, ако беше момиче, може би още щеше да е без име girl_impossible shok girl_impossible

Макар че на мъж ми на колега като му се родило детето и се обадил на жена си и я попитал:
"Как сте, как е Никола?"
Тя отговорила:
"Какъв Никола??? Той се казва Симеон!" Oh my ... funnytooth

Извинявам се за дългия пост give_rose
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: октомври 14, 2009, 17:53:12 »

Незнам момичета - при мен никой няма претенции за името и съм 100 % убедена че точно свекърите ми никога няма и дума да обелят по тоя въпрос, за мъжа ми - абсурд да каже нещо  nea  и Пенчо да го кръстя не е проблем (не обиждам името - това ми хрумна  blush) , но не съм толкова  крайна, че видиш ли всичките имена били техните, че колко ще се мъча и т.н. Над тези неща съм - за мен е важно аз и мъжа ми да харесваме името и толкова, ако има препочитания бих се съобразила с него - не го приемам за враг.
Уважавам мненията ви, всеки си има причина за начина си на мислене  good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #357 -: октомври 14, 2009, 20:33:46 »

Това с налагането на името от някой друг е крайно неприятно !! Ако ти си решиш да го кръстиш на някой е едно, ама да ти налагат  beating beating beating
 Offtopic Аз като съм се родила и майка ме записала Ралица. Добре, ама свекърите й като чули, казали, че ако не съм Екатерина (на баба ми Катя) не искат да им стъпва повече в къщата  shok И жената се принудила три дни след като ме е кръстила вече Ралица да ми смени името на Екатерина.
Като ме занесли на село, баба ме държала на ръце в градината, една съседка минала и извикала през оградата "Ката ле е ? Ката ле е ?" и баба й отвърнала "Ката е, Ката е". На майка нправо й призляло като чула тоа нещо и си казала "Е, па нема да е Ката!!!". Та от малка ми вика Инка. И даже ме беше научила като ми викат Катя, да не се обръщам. Не че му има нещо на това име "Катя" ама ей така, заради принудата. И така си останах цял живот Ина, та в крайна сметка пак не съм на баба ми  pardon Хората са го казали: "Насила хубост не става"
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: октомври 14, 2009, 21:19:59 »

Хайде и аз да добавя една история за имена. Дано да не съм  Offtopic
Сестра ми кръсти първородния си син Йоан. Получиха се огромни сърдения, защото го кръстила на мен (Анета?!?!), а не Йонко(????) или Йоцо (името на свекъра)....За година горе долу нещата се поуспокоиха.
Година и половина по-късно, сестра ми очакваше второ бебе и свекърите й започнаха налагания, че този път трябвало да го кръстят на свекървата (явно вече бяха приели, че Йоан е достатъчно близко до Йоцо) и второто дете трябва да е Стоян/Стоянка. Сестра ми е спокоен човек и никога не се противопоставя, но този път й дойде прекалено и кръсти детето на баща ни - Георги. Свекърите дойдоха на изписването и после чак след 6 месеца, защото Йоан имаше рожден ден...После започнаха да носят да кажем 1 вафла само за Йоан, а на Гого нищо...Момичета, толкова е ГРОЗНО!!!!
Децата разбират! Сега, 7 години по-късно продължават, но и малките се "изучиха" и ако дадат на единия - веднага питат - а за бати или Гого има ли?
Имаше случаи, когато свекървата не искаше да се обръща към Гого с името му (той беше на 4 тогава), а се обръщаше към него със Стоянчо, когато той и е на гости...Не беше лесно да се отговори на детето на въпроса му: защо баба Таня ми казва Стоян, а не Гого?! Oh my ...
Родителите си имат дете, те си го кръщават. Бабите и дядовците са си кръстили децата и не им е работа да дават мнение. Предполагам им е мило и драго, ако без "насилие" внучето носи тяхното име.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: октомври 14, 2009, 21:41:05 »

Хайде и аз да добавя една история за имена. Дано да не съм  Offtopic
Сестра ми кръсти първородния си син Йоан. Получиха се огромни сърдения, защото го кръстила на мен (Анета?!?!), а не Йонко(????) или Йоцо (името на свекъра)....За година горе долу нещата се поуспокоиха.
Година и половина по-късно, сестра ми очакваше второ бебе и свекърите й започнаха налагания, че този път трябвало да го кръстят на свекървата (явно вече бяха приели, че Йоан е достатъчно близко до Йоцо) и второто дете трябва да е Стоян/Стоянка. Сестра ми е спокоен човек и никога не се противопоставя, но този път й дойде прекалено и кръсти детето на баща ни - Георги. Свекърите дойдоха на изписването и после чак след 6 месеца, защото Йоан имаше рожден ден...После започнаха да носят да кажем 1 вафла само за Йоан, а на Гого нищо...Момичета, толкова е ГРОЗНО!!!!
Децата разбират! Сега, 7 години по-късно продължават, но и малките се "изучиха" и ако дадат на единия - веднага питат - а за бати или Гого има ли?
Имаше случаи, когато свекървата не искаше да се обръща към Гого с името му (той беше на 4 тогава), а се обръщаше към него със Стоянчо, когато той и е на гости...Не беше лесно да се отговори на детето на въпроса му: защо баба Таня ми казва Стоян, а не Гого?! Oh my ...
Родителите си имат дете, те си го кръщават. Бабите и дядовците са си кръстили децата и не им е работа да дават мнение. Предполагам им е мило и драго, ако без "насилие" внучето носи тяхното име.
всичкото това звучи направо незнам.... какви са тези хора незнам... дано не ми идва на главата такова нещо и дано един ден и аз не стана такава изперкала баба. Най важното е да си го кръстиш с име което харесваш да ти е на сърце после с радост си се обръщаш към него, не че ако е друго името няма да си обичаш детето, но винаги ще си имаш едно на ум. Майка ми до днес казва че много трудно се е примирила че е трябвало да кръсти сестра ми Иванка, след повече от тридесет години още и се набива в главата тогавашната случка и т.н. Хубаво е да го кръстиш на някой, ако го чувстваш че искаш да е така, когато е по принуда е адски неприятно, и винаги ще се напомня по един или друг начин.
Ние естествено все още не сме стигнали до консенсус. Не съм очаквала че ще ни е толкова трудно да изберем име... по скоро на мен, татково е готов с варианти , но пък те на мен не са ми на сърце. Сложна работа...
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines