Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 15:05:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 165895 пъти)
 
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: октомври 12, 2009, 22:16:43 »

За Николай и Никола,аз съм за Никола.
Хоти,аз точно за тва ги харесвам имената и двете-защото са рядки.За мен името трябва да е кратко и рядко.И двете отговарят на това условие,но Филип повече ми харсева.Дано да мога да се преборя,но ида не успея и Велин ми харесва само за себе си,а и е по-рядко от Филип.

А за Калина и Лилия-Аз се казвам Калина и много си харесвам името,но Лилия е също много красиво име.Защо не Лилия-Калина.Нали съм по нестандартните неща та това е чудесен вариант и двамата да сте доволни.
« Последна редакция: октомври 12, 2009, 22:25:45 от Bulechka™ » Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: октомври 13, 2009, 12:30:42 »

Аз съм за Филип и Лилия. Двете имена са супер.  А някой може ли да ми каже защо децата непременно трябва да са кръстени на свекър или свекърва. Добре , че моя мъж не е от тези хора. Майка му се казва Надя и той предложи детето да се казва Никола. Въпреки, че аз неисках да кръщаваме бебето на никого. Да ви кажа вие имате късмет, че обсъждате  или спорите за име, а ние не! Аз мувикам" Мило, вече е време бебето да си има име !!!!" А той милия един спокоен ами какво ще кажеш за Каян - аз му казвам , че не ми харесва и до там. След време пак същия въпрос - той с нов отговор Антон - аз пак не и така през седмица - две. И най накрая предложи Никола аз се позамислих , позачудих и му викам , че така ще е кръстено на майка ми / и чакам да каже , а да вярано / , а той ами нищо !

И така като гледам ще си остане Никола!!!
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: октомври 13, 2009, 12:43:11 »

  А някой може ли да ми каже защо децата непременно трябва да са кръстени на свекър или свекърва.
Моят мъж няма никви претенции дали ще е на свекър свекърва, тъща, леля и т.н., но аз никога не съм си представяла че ще си кръстя детето ей така, всмисъл защото ми харесва името или поради друга причина.
Не съм със стари разбирания, а просто не ми идва друго - разбирате ли.
 Опитах се измисля някво име ей така, без да е свързано с родата  nea - не ме бива
« Последна редакция: октомври 13, 2009, 12:52:56 от Вероника » Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: октомври 13, 2009, 12:47:38 »

Аз пък не съм фен на кръщаването на някого.Ражда се нов човек и той трябва да си е с негово си име.Мое мнение...
Активен
Таня
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 434


http://www.album.bg/maca18f/


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: октомври 13, 2009, 15:08:12 »

Кали и аз това се опитах да обесня на мъжа ми ама той не та не иска да бъде кръстено на неговите родители  angry а аз не ( еле пък на свекърва ми- като я знам каква е лигава ще има да го лигави  nea мне не) и после започваме да се караме, той все ми обяснява, че бил традиционалист и така било редно, а аз направооооо  Oh my ...
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: октомври 13, 2009, 15:23:29 »

А някой може ли да ми каже защо децата непременно трябва да са кръстени на свекър или свекърва.

Едно време първото дете се е кръщавало на свекъра, ако е момче/на свекървата за момиче, а второто на родителите на булката пак според пола. Правело се е от уважение към тях.

Аз съм на мнение, че дето трябва да си има свое име. Живот и здраве, ще задраскам всички букви на роднините и с каквото остане ще измислим име. Държа да е българско. Имаме такива звучни имена, но зор да се кръщават децата на герои от сериалите, че да е по-изчанчено crazy (извинявам се, ако думите ми нараняват някого!)
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: октомври 13, 2009, 15:27:17 »

Леле само аз на бабите ли ще кръщавам  tease - хахахахха
Така или иначе вече имам набелязани имена, ще видя до края какво ще ми хрумне - може да се срещна с някое име, което силно да ме впечатли  smile има време  smile
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: октомври 13, 2009, 15:44:19 »

Аз го нося,аз го раждам,аз му пея,аз не спя нощем когато е болно-е нека пък нямой ми каже аз да го кръстя на някого когото не искам.Според мен никой друг освен майката няма право да има каквито и да са претенций,пък бил той и бащата,който нищо не разбира нито от носенето нито от раждането,нито от отглеждането,нито от възпитанието изобщо от нищо.Аз се съобразявам с моя мъж защото го обичам и защото той се съобразява с мен,ама да видиш,ако ми наложи нещо какво ще стане diablo.
Много се дразня така когато някой налага на някого когото обича нещо.Това е решение което трябва да се вземе от двамата родители но със съгласието и на двамата,а не да се наложи от единя на другия.На една приеталка родителите знаешш ли какво направили за да и изберат име-написали и двамата по един списък с имена,които харесват,задрасквали докато не намерят името,което харесват и двамата.Ето това е правилно според мен.Не се давай-ако някой има претенций да се напъне да си роди
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: октомври 13, 2009, 15:51:24 »

Кали_Гали и аз съм на това мнение като теб,мислех да кръщавам сина си на мъжа ми,но тогава щеше да се казва Максим,но той като чу и реагира  shok,просто си търсех повод да не го кръщавам на свекървата,защото ама по никакъв повод не е заслужила това,но накрая САМО заради мъжа ми го направих,може да е грях,но вътре в мен винаги ще съжалявам за това nea
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: октомври 13, 2009, 16:01:38 »

Ни съжалявай,станалото станало.Дано точно това име донесе на бебчо много късмет и щастие.Не мен просто тази тема ми е много чувствителна.Моя мъж никога не ме е натискал на тази тема,той също не иска да си кръщаваме децата на някого.Просто аз имах много тежко раждане с първото си дете и само чаках някой да има претенций да го убия с камъни.Аз ще раждам три дни и ще ме боли зверски,а някой ще иска да си кръщавам детето на него да се кефи-да бе да.Виж кагото е като Веронката - по нейно желание-това вече е друго нещо.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: октомври 13, 2009, 16:03:22 »

ами то детето тяхната фамилия носи(тоест на свекитата) остава и първото име да е на тях blum blum blum
докато бях бременна изреждах на милото все имена с буквичката Р(на майка ми),много исках да е кръстено на нея(и накрая я кръстих на баща ми lol и милото все се услушваше и викаше "а защо да не е Елица(майка му е Елисавета)???",но категорично го отрязах nea
когато забременее той и го носи  9 месеца,той да решава какво да е името,е естествено ако не беше харесал Дея,щях да се съобразя,все пак е баща,но той го хареса danceg
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: октомври 13, 2009, 16:23:37 »

Онзи ден в болницата съм видяла реален случай, как жена с първа бременност прекъсната в 6 месец не по нейно желание, втора бременност - ражда дете с увреждания и сега при третата бременност ражда живо и здраво красиво момиченце, след триста зора, възел на пъпната връв и т.н. и т.н. свекърва й и свекър й дойдоха на свиждане питаха я как се казва детето, когато тя отговори и разбраха че жената е кръстила бебето си на нея, свекървата се обърна и излезе от стята  Oh my ... Казвам ви .... такъв шок не бях изпитвала, просто няма таква простотия  girl_impossible

Тааа аз съм "за" това да се кръщва на някого, ако и двете страни го искат и се чувстват добре от този факт. Аз лично се радвам че и майка ми и баща ми и свекър ми и свекърва ми и даже мъжа ми не предявяват претенции за името. Между другото от толкова много букви и имена все нечия буква може и да се случи да носи, но то ще е просто съвпадение  blush Ако е момиче примерно ще е или Яна/Яница (на мъжа ми) или Калина/Катерина (на брат ми Калин)  pleasantry Ако е момче... не сме го измислили, но май няма да е ничия буква, евентуалноако реша да е Ивайло ще е на свекър ми и свекърва ми че и двамата са с "И"  pardon
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: октомври 13, 2009, 18:52:45 »

maslinka ,ама много точно казан-когато забременеят и родят тогава може и да имат претенций.Ама да ги видиме ако присъстваха всички бащи на раждането тогава какво ли щяха да кажат по въпроса за претенцийте,но това е за друга тема.
Герка,такава простотия за съжаление все още я има много.Не знам тези свекърви дето са толкова прости за какви се имат,че чак и да се сърдят.Ей такова нещо нправо ме кара да побеснея.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: октомври 13, 2009, 22:03:58 »

Сигурно имате право и аз не споря, но не мога да ви разбера, защото при всеки усещането и отношенията са различни.
Това за списъка Кали дето разказва за приятелката си -  и ние с Дими го правихме по моя инициатива -нещо като игра: Всеки пише име с буква от азбуката съответно АБВ и т.н с всички букви и прегъва листчето за да не се вижда написаното и продължава другия... така с всяка буква бяха подредени: моето писане, отдолу неогвото и сравнявах - нищо не влагах, просто от мерак беше всичко, но въпреки това видях, че ми харесва идеята да е на майка (която повярвайте не заслужава - да моята майка) и на свеки - и така ще я бъде така смятам сега, но ако наистина стане нещо и някво име много ме заслепи може да размисля. Дими е съгласен с мен, аз дори го карам той да реши, името е важно да - ама да ви кажа няма да умирам, не името прави човека, а човека прави името, аз познавам 10 Ивановци и нямат нищо общо  и всеки от тях е в различен цвят  така да се каже - както и да е.
За сега (този месец) съм се спряла на Валентин - за момче, и Радостина или само Радост - за момиче, но ще видим, предния месец фаворити ми бяха Виктор и Виктория - хахахах, дори си мисля, че може живот и здраве като се срещнем очи в очи с бебчо може да главата ми да роди друго име  tease
Така че засега нищо сериозно - просто се забавлявам.
« Последна редакция: октомври 13, 2009, 22:06:33 от Вероника » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #344 -: октомври 14, 2009, 09:10:08 »

Нашият критерий за име е само един, но толкова сложен, че почти няма мъжки имена които да му отговарят. Както и преди ви бях казала, името трябва да звучи добре (и по възможност еднакво) на трите езика - френски, италиански и български. Не ща детето ми да се казва Луиджи или Джузепе, та франсетата да не могат да го кажат, а като си отиде в България да го гледат странно  nea
Сетила съм се само за 3-4 възможни варианта, от които на Фабио нищо не му харесва:
Максим-за мен е фаворит, на Фабио не му допада, а и на ит е Массимо
Никола- абсолютно еднакво произношение и писане и на трите езика;
Марко- Фабио не щял да си кръщава детето на българско магаре (но на мен си ми харесва, а и има и Крали Марко)
Тео-точно, кратко и ясно, май най-приемливото засега от негова страна.

Проблемът е, че на италиански всички мъжки имена завършват с гласна буква. Не може да е Даниел, трябва да е Даниел-е, не може да е Валентин, а Валентин-о, та ми звучат едно префърцунено такова  shok

Иначе от бабите и дядовците никой няма претенции (поне не го казва или показва), та изборът си е изцяло наш и несъмнено ще открием нашето име  pardon
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines