Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 08:43:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 171903 пъти)
 
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: септември 29, 2009, 20:31:06 »

Гери, на мен по принцип за мъжки имена са ми фаворити Александър, Мартин, Любен.. Но една приятелка има син Александър и онзи ден сподели, че мислят да сменят името на детето, защото всеки втори е Александър..Много се пренасели вече с това име, но спор няма - много величествено и тежко звучи, а има и имен ден (30.08) и много галени варианти за имена..Вие си решавате, разбира се Wink
Моля кажете кое повече ви харесва за момиче Калина или Лилия? аз съм за Калина, милото за Лилия и не можем да се разберем..Накрая май ще стане някакво друго, ама за сега на тези сме се спряли..Моля кажете си мнението..

Калина - много по-звучно и женствено ми е от Лилия. Както и друг път съм писала най-красивите женски имена са ми с "К".
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: септември 29, 2009, 20:33:01 »

Хоти аз това исках да кажа за Александър - хем е тежко име, хем е мъжествено, хем е красиво и най-важото има един куп варианти за галено име, кеф ти Алекс, кеф ти Сашо, Сашко, Саши  pleasantry Ама нещо нямам допир измежду децата и не мога да преценя колко е разпространено. В интерес на истината тука във Враца в болницата не мога да кажа че много деца се кръщават така. Виж твърдо мога да кажа че всяко второ момиче във врачанската болница е Никол  pleasantry Нямам нищо против името, но .....  Wink

Хоти
аз съм за Калина, това ми е от фаворитите за женски имена и Катерина също. И при двете ми изниква представа за много нежна бълагрска девойка, с хубави топли очи и тъмна коса  give_rose
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: септември 29, 2009, 20:33:22 »

Хоти определено и аз съм за Калина! *THUMBS*Звучи ми много гордо женско име и много хубаво звучи! heart
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: септември 29, 2009, 20:40:57 »

аз като притежател на името Лилия съм за него не защото е мое а защото цветето е много красиво и нежно и някак жените които носят това име много им приличс а и има цветница..някак друго е като детето ти се казва на красиво цвете...а не на буболечица girl_wink това е моето мнение
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: септември 29, 2009, 20:53:06 »

Ич тамън sarcastic Абе не знам и аз, нямаме буквичка. Ама трябва да помагате да измисля нещо. Да ми кажете поне кое от тия посочените ви харесва най-много  : Александър, Даниел, Теодор  crazy 

Гери, аз съм за Даниел good Не е от най-срещаните май, може и Данаил, също ми харесва Wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: септември 29, 2009, 20:55:14 »

Да ми кажете поне кое от тия посочените ви харесва най-много  : Александър, Даниел, Теодор  crazy 

Ами ти пък хич не ни улесняваш да ти помогнем - ми аз и трите ги харесвам  pardon
Особено Александър и Теодор. А се сетих и за още едно готино обръщение към Александър - Алек, без С - много ми харесва  good
Тео също е супер (любимия ми фризьор се казва така  blush )
А за Данаил - точно и аз щях да пиша, ама Танчето ме изпревари - също много го харесвам  girl_wink
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: септември 29, 2009, 21:41:35 »

аз като притежател на името Лилия съм за него не защото е мое а защото цветето е много красиво и нежно и някак жените които носят това име много им приличс а и има цветница..някак друго е като детето ти се казва на красиво цвете...а не на буболечица girl_wink това е моето мнение
liva82,Само да уточня, че името Калина е на дървото калина, а не на буболечката калинка smile Идеята е, имената да са на цветя или дървета с имен ден Цветница. Защото засега все още държим на идеята да не е кръстено на родителите ни, т.е. да не е с Д или М..И незнам защо, но реших, че Цветница е един прекрасен празник за имен ден на момиче и така...Гледахме и други  "цветни" имена, но май до тези две ги "отсяхме"..
Благодаря ви за мненията, мисля да настъпя пак за Калина.. Wink blum
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: септември 30, 2009, 11:56:34 »

И аз благодаря за помоща, ще го мислим още пък ще решаваме  blush Само да кажа че не искам да е Данаил че братовчед ми се казва така пък ми е един грозничък  sarcastic
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #308 -: октомври 01, 2009, 16:03:04 »

 smile Герганче, ако знаеш и при нас колко хубави имена се отхвърлиха, само защото някой си се казва така.... (особено, ако асоциацията с човека не е от най-прекрасните)....  tease
Активен
hrisig
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 505


Карина е моята сладка принцеса!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: октомври 01, 2009, 21:27:09 »

hoty ,разбирам че сте се спярли на името на бъдещото ви момиченце ,но може ли да ви дам едно предложение.Когато избирахме име на моята дъщеря много спорихме ,но накрая я кръстихме Карина,В ПОСЛЕДСТВИЕ  се запознах с една майка ,на която дъщеричката и се казва КИАРА,и много ми хареса това име.защо ли н разбрах по рано за него.Но и тов ае вариант ,ако не държите чак толкова много детето да имен ден.
Успех в избора.Виждам че остаа съвсем малко до щастливия ден.
Активен
eva_87
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 178



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: октомври 02, 2009, 00:38:30 »

Темата с имената ми е много интересна.С милото планираме да си правим бебче вече.Име за момче и двамата не можем да измислим crazy.За момиче още преди 10 години реших,че задължително ще се казва Аманда(Манди на галено)!Лошото е че не искаме да кръщаваме детето на родителите а майка ми се казва Анжелика.Естествено всички ще си помислят,че детето е на нея insane.Но това име ми е детска мечта и не искам да се отказвам от него.Даже като бях малка и настоявах родителите ми да ме прекръстят на Аманда,но разбира се не се съгласиха sad.Обаче напоследък се замислих за Адриана.На майка ми Анжелика и майката на милото Дияна.Уф,каква дилема,а дори не знам дали ще ми се падне момиче.Но си мислим ако е момченце да караме до момиче blush
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: октомври 02, 2009, 06:05:49 »

hoty ,разбирам че сте се спярли на името на бъдещото ви момиченце ,но може ли да ви дам едно предложение.Когато избирахме име на моята дъщеря много спорихме ,но накрая я кръстихме Карина,В ПОСЛЕДСТВИЕ  се запознах с една майка ,на която дъщеричката и се казва КИАРА,и много ми хареса това име.защо ли н разбрах по рано за него.Но и тов ае вариант ,ако не държите чак толкова много детето да имен ден.
Успех в избора.Виждам че остаа съвсем малко до щастливия ден.
hrisig, благодаря ти за идеята, ще я внеса като предложение на дневен ред, пък да видим.. Wink Аз онази вечер пак отделих в именника различни имена, ама пак не можахме да стигнем до консенсус..Е, то накрая като се роди малката ще я запишем с едно име и това ще е.. pardon
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: октомври 02, 2009, 08:52:54 »

Хоти, мила не се притеснявай и ние не сме измислили име за нашия мъник. Но за момиче много бързо решихме , че ще се казва Преслава, защото звучи някак величествено / Велики Преслав / . Но за момче все удряме на камък. Никога не съм си мислила, че е толкова трудно да дадеш име на детето си.
Активен
asya23
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #313 -: октомври 05, 2009, 23:31:57 »

Хоти, здравей, и аз да ти дам предложение... на мен Калина ми харесва, но Камелия ми харесва още повече. Мисля, че пак ще е на Цветница именния ден... но по-добре вие да се харесвате името.

Гери, от предложените имена Теодор май ми харесва най-много. Наистина има доста Александровци, а повечето от тези, които познавам и носят това име, не са особено добрички Wink Инак с "а" има доста имена:

Алеко
Адриан
Атанас
Андон, Антъни/Антони, (това не е много българско, но побългареното не ми харесва толкова),
Анатоли
Ангел
Август
Андриан
Асен
Аспарух

Виж, на мен Алеко ми харесва, не само защото харесвам писателят с това име, но и е доста по-рядко, не вярвам всеки трети да се казва така. Освен това, незабравяй, че сина ти може да не си стои само във Враца... предполагам, че не само ще пътува много, но е твърде възможно да живее и в други градове... просто времето ни налага вече повече мобилност, какво остава за следващите поколения smile
 Хайде, само ти нахвърлям нишки за размисъл
Активен
deslona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #314 -: октомври 07, 2009, 10:31:04 »

Аз съм върл привърженик на имената Александър и Александра.Веднага щом разбрах,че ще е момче  реших да му дам името Александър.А и дядо ми се казва така-най-добрия и скромен човек, който някога съм познавала.
hoty смятам, че и Калина и Лилия звучат прекрасно.Така,че каквото и име да избереш ще е красиво.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines