Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 07:14:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 164052 пъти)
 
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: септември 02, 2009, 17:53:22 »

оо Ивон е много аристократично - пожелавам ти една малка Ивонка smile baby_girl
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: септември 02, 2009, 17:55:01 »

дано..че иначе за Ивончо не знам как ще се навия blum
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: септември 03, 2009, 10:57:57 »

ей Плами, Зорница много ми харесва, а Павел също беше при мен едън от вариантите, но и Огнян е хубаво.

Сънувай миличка, ясна сутрешна зора - ще е Зорница, плажни огньове - ще е огнян.
нещо добро ако извършиш на съм - ще е Аделина (проверих, че означава добродетел)
ако сънуваш нещо мъничко - ще  е Павел (от латински значело малък)
lol)))
Оле, Иве, много благодаря за тези думи.  give_rose Ще си ги запазя....може пък и да сънувам ....  give_rose

liva82, и аз ти пожелавам една Ивон, но и Иван не е никак лошо, ако се окаже момченце. Нали имаше една приказка... От кал да е, Иван да е!  Wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: септември 03, 2009, 11:04:22 »

дано..че иначе за Ивончо не знам как ще се навия blum

Лива82, и моят мъж все се шегува с мен, аз нали много искам някой ден да си имаме момиченце Рая. А той ми казва, ами ако е момченце Райчо ли ще е  tease
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: септември 03, 2009, 11:35:42 »

Ето един сайт със всякакви имена от всякаква народност: http://www.babynames.com/
Активен
Peteto23
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: септември 06, 2009, 19:30:49 »

Нашето бебе ще се казва Виктория,то ще се роди след два месеца.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #261 -: септември 06, 2009, 20:34:43 »

На мен ми хрумна ново име за момиче и някакси много ми допадна - Марта  girl_in_love
Ако имаме момиче почти сигурно е, че ще се казва така - хем чисто българско, хем италианско, хем и на френски се произнася лесно и звучи добре.

Пък за момче не е лошо Максим. Марта и Максим Манчинели  girl_in_love girl_in_love girl_in_love

ПП. То моето е на гол тумбак чифте пищови  sarcastic ама живот и здраве и дотам ше се стигне някой ден   pardon

ППП. Вероника, сайтът е жесток - вчера цяла вечер се "разхождах" в него. Мерси много  give_rose
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: септември 06, 2009, 20:37:07 »

good ЗА Максим по разбираеми причини  heart heart heart
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: септември 06, 2009, 20:59:40 »

Нашето бебе ще се казва Виктория,то ще се роди след два месеца.
  Bravo
Моят фаворит за име са Виктор/ Виктория ама не мисля още за такива неща.
Някой хубав ден както си ходя и очаквам да ме удари някоя табела по галвата с "нашето" име и тва е  tease laugh
Активен
asya23
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #264 -: септември 14, 2009, 20:22:17 »

Хей, момичета, незабравяйте, че то децата понякога си идват с името, ако ви се роди на празник - най-добре си го кръстете на светията, за да го закриля през целия му живот.
Непознавам човек, който е кръстен на празника, на който се е появил - да е имал кофти живот. Затова пък знам 3 случая, на родени на празници хора, които са кръстени на баби и деди, последният мисля, че беше даже със собствено име, - и 3мата са с доста тежък живот и доста глупости са правили в живота... незнам, то си ваша работа как да си кръстите децата, но ако е наголям празник - не го пренебрегвайте Wink
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: септември 14, 2009, 22:16:58 »

Хей, момичета, незабравяйте, че то децата понякога си идват с името, ако ви се роди на празник - най-добре си го кръстете на светията, за да го закриля през целия му живот.
Непознавам човек, който е кръстен на празника, на който се е появил - да е имал кофти живот. Затова пък знам 3 случая, на родени на празници хора, които са кръстени на баби и деди, последният мисля, че беше даже със собствено име, - и 3мата са с доста тежък живот и доста глупости са правили в живота... незнам, то си ваша работа как да си кръстите децата, но ако е наголям празник - не го пренебрегвайте Wink

И аз съм на това мнение. И дори да не го кръстиш на светията, на чиито ден се е родило, да му измислиш някакво име дето няма имен ден, щото на Гергьовден да родиш Иван ми е абсурдно.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: септември 14, 2009, 22:57:30 »

До колсото аз знам,когато се роди бебето на празник  и исккаш да го кръстиш с друго име се ходи в църква и се пали свещ-нещо като разрешение да не го кръстиш с това име с което си е дошло.Не знам точно какво се прави.Моята дъщеря се роди на Петър и Павел и искахме да я кръстиме Ния и мъжа ми  даже щеше да ходи в църквата,но в крайна сметка ние си я кръстихме Полина и сега си носи името на светията на чиъто ден е родена.Тогава ми казаха и на мен така,ако си дойде с името и не я кръстя така ще има труден живот и ние за това решихме да не си правиме експерименти с детето.
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: септември 15, 2009, 08:47:58 »

милички мои, не че съм неверник, ама ми се струва нереално да се страхуваме чак толкова от такива суеверия. все пак църковните празници на конкретните дни са например само за нас православните християни, може Тодоровден например (който е на различна дата всяка година) в католическите държави да съвпадне с ден на друг светия, и да седнем да се тюхкаме, че ще ядосаме въпросния светия, не ми се струва редно. Най-вече трябва да знаем, че голяма част от щастието на децата ни зависи от самите нас и от начина, по който ние ще ги научим да гледат на живота.
мисля си, че имената на малките човечета ние трябва да си ги зареждаме с положителен заряд и да си мислим само най-хубавите неща smile
« Последна редакция: септември 15, 2009, 13:37:22 от ivaiva » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: септември 15, 2009, 10:14:11 »

Съгласна съм с Ива  good
Ако името определяше живота на един човек, извинявайте ама всички щяха да са почти с еднакви имена и значения на имената  blum
Да, съгласна съм, че е хубаво но всеки го прави от суеверия, а както знаем суеверията помагат на психиката ни, за да сме спокойни и да си казваме, ето направих както трябва всичко ще е наред.
Въпрос на светоусещане е според мен.
Ако детето ми се роди в ден на някой Свтия чиито име не харесвам... и кво.. ми няма да го кръстя така.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: септември 15, 2009, 13:14:34 »

Това наистина е въпрос на лично усещане,за когото това е важно той ще се съобразява с него,за когото не е важно просто ще постъпва както смята,че е правилно.А дали е вярно-Божа работа.Само искам да ви поправя,че между суеверие и хриситианство има разлика,но пак с уточнението САМО ЗА КОГОТО Е ВАЖНО.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines