Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:07:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 163523 пъти)
 
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: октомври 29, 2009, 22:06:11 »

Случайно ми попадна една книга "Български именник"...беше ми доста интересно да я чета, защото авторът се опитваше да докаже здрава връзка между името, характера и житейския път на човека. Когато прочетох какво пише за моето име... Oh my ... около 90 % се припокриваше изцяло. После зачетох и за други имена, идентифицирайки ги с приятели и направо се потресох от истиността на написаното. Сякаш силата и енергията, които се крият в името наистина са неоспорими.
Не съдържа изчерпателен списък на имената, но за тези за които е писано, има невероятни попаденияsmile
Това ме накара да се отнеса с цялата сериозност при избора на име, като се има предвид колко важно се оказва тоsmile
« Последна редакция: октомври 29, 2009, 22:25:19 от pleasure » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: октомври 29, 2009, 22:14:50 »

И аз подкрепям тази теза, макар да гледам през призмата на числата.  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: октомври 29, 2009, 22:25:30 »

pleasure, това ли е книжката

Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: октомври 29, 2009, 22:38:51 »

bubka....същата е good
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: октомври 30, 2009, 18:12:20 »

На предната страница видях коментар за тълкувания на имената, според броя твърди гласни, и да не се излагам надявам се, понеже немалко време мина от 1-ви клас, но буквата А не е ли мека гласна, на която съответващата твърда е Ь (не ер малък а ЬЬЬЬ - като рьб) ? pardon
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #425 -: октомври 30, 2009, 20:23:58 »

....буквата А не е ли мека гласна, на която съответващата твърда е Ь (не ер малък а ЬЬЬЬ - като рьб) ? pardon
Не, lunno momiche. Аз мислех, че определението "твърди" се отнася за съгласните букви в българския език по принцип, но предните постове ме накараха да се поразровя малко и ето че такова определение има и при гласните - задни /твърди/ гласни са а, о, у , ъ; предни /меки/ -е, и
А иначе това, което ти си мислиш за а и ъ е така, само че класификацията там е широка и тясна гласна.
 Offtopic
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: октомври 30, 2009, 21:50:43 »

cherry_tea, благодаря ти! Сега, когато прочетох написаното от теб, се сетих, че наистина беше така, само че факт е, че мина доста време от 1-ви клас и нещата се забравят, колкото и елементарни да са, за съжаление!  girl_impossible
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: октомври 31, 2009, 09:40:14 »

Искам и да питам от женските (ако все пак е момиче) кое ви харесва повече - Яна, Яница или Катерина?  give_rose
Gergancheto чакай да напиша какво казва, книгата за имената която зачетох, относно твойте фаворити за женско име, може пък тогава везните да наклонят в някоя посока повече Wink
ЯНА
В детството си Яна е упорита, в някои случаи може да е направо истерична и да не иска да слуша никакви чужди обяснения.Кохато порасне, тя запазва капризността си и често я показва.Особено тормози мъжете около себе си. Това ги отблъсква от нея, но понеже е кокетка, винаги има куп поклоници. Яна обича позите в поведението си, доста театралничи в контактите си, играе различни оли и това я забавлява в някаква степен. Тя не жали пари за тоалети, даже да не разполага с много средства. Обича да взима заеми от приятели и малко познати хора.не се разбира със свекърва си и даже влиза в трайни и дълги конфликти с нея. Много е ревнива и това усложнява семейния й живот.
КАТЕРИНА
Тя е открита , весела и дружелюбна, подканяща към общуване.Отличава се с една послоична прямота и добър словесен изказ.Тя казва истината, като напълно съзнава ефекта от нея,и все пак не би направила компромис. Не обича да я разпитват,нито да я критикуват.Силно комуникативна личност и лесно се сприятелява.Жената с това име е щедра и сърдечна.У нея никога няма да се открои зла умисъл.Като цяло е бщителна, но гневът и може да пламне моментално, ако се случи околните да злоупотребят с природното и дружелюбие или да фамилиарничат. В любовта е предпазлива и мниителна.Залага на чистите и открити отношения, рядко се впуска в безмислени и безпереспективни връзки.
 give_rose give_rose give_rose надявам се това да помогне за избора на име, пък току виж изборът определил съдбата на човека.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: октомври 31, 2009, 10:25:17 »

Зойчеее е сега ме заинтригува и мен. Ще взема да кажа на Дими сега да ми го вземе от Бг  blum тоя именник  blum
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: октомври 31, 2009, 11:58:02 »

pleasure много ти благодаря, нямаш представа колко ми беше интересно да го прочета и определено наклони везните  blum Като се спрем и на две мъжки имена ще те питам пак за помощ  blum
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: октомври 31, 2009, 20:31:17 »

Понеже kali_gali и lunno momiche ме помолиха да проверя за имена, които са си харесали, си позволявам да ги напиша тук, за да могат да ги прочетат и други... give_rose
Kali_gali в тази книга няма името Велин, но пък пише за Венелин, незнам какво мислиш за това име, но ще препиша написаното за него Girl_hide
Венелин/Венелина
Венелин е изключително талантлив мъж.И понеже е упорит в достигане на целите си- успехите в живота му не закъсняват. Мъжете, кръстени с името Венелин, постигат почти всичко в живота.Много е важно, разбира се, родителите и учителите да открият отрано заложбите на Венелин.Иначе дарбите му могат да бъдат пропилени.
Животт на Венелин не е посипан с рози-трудностите го следват буквално по петите.Но той трудно отстъпва правата си.Романтиката в характера му идва малко в повече, но околните го харесват заради неговата голяма емоционалност.Голямата страст на Венелин е колекционерството-независимо какво.
 give_rose give_rose give_rose give_roseКали мисля, че е доста по удачен избор от Филип, въпреки че аз съм на мнение, че нещтата не бива да се се абсолютизират.

lunno momiche ето и Габриела за твоята прятелка.. give_rose
Габриел/Габриела
Габриел и Габриела са толкова остроумни и забавни, че ако се озовете в компания, то хората, които я забавляват, може би носят точно това име.Приемат живота на шега, всяко нещо могат да пречупят през призмата на оптимизма.В същото време са изключително способни и с много остър ум, успяват в най-ралични дейности.Артистични са и са изключително креативни.Правят и това, което им е трудно с лекота.Не се оплакват, и не натоварват околните с проблемите си, напротив дори когато са в нелек период, усмивката неизменно е на лицето им.Сдържани са и никога няма да ги чуете да клюкарстват по адрес на хора, които познавате. Габриел е романтичен и може да накара всяка жена да се чувства комфортно в компанията му.Той е идеален съпруг, защото е грижовен и амбициозен, винаги ще даде подкрепа на половинката си, ще я насърчава и ще се старае да се чувства желана и обичана.
Габриела е лъчезарна и мила.под очарованието й би попаднал всеки мъж, който ще оцени жената до него да е съзидателна, самоуверена и по детски миловидна.
 give_rose give_rose give_roseПрекрасен избор
« Последна редакция: октомври 31, 2009, 20:55:41 от pleasure » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: октомври 31, 2009, 20:38:17 »

Пууу и на мен ми я взеха тая книга -хахах, тука пусна мухата  tease
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: октомври 31, 2009, 20:49:18 »

pleasure,  МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ПУБЛИКАЦИЯТА!
Тълкуванието на името е много хубаво и наистина се надявам да зарадвам с тази информация моята приятелка, която ще роди, живот и здарве, едно хубаво  Габи!  give_rose
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: октомври 31, 2009, 21:38:19 »

Плежър,много благодаря.Да за Велин-Венелин пише доста по-добри неща.Честно казано това което си писала за Катерина и за Филип има нещо влно.Познавам хора с тези имена и има много вялно.На мен толкова ми харесва Филип,а мъжа ми иска Велин.Май ще взема да го послушам.Аз и Велин харесвам.Отговаря на изискванията ми да е кратко и рядко име.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: ноември 01, 2009, 20:16:03 »

Kali, аз съм малко пристрастна за Велин, по разбираеми причини  Wink , но иначе и Филип много ми харесва като име. Обаче нещо аз ли не можах да видя тълкуванието му, само за Венелин видях, незнам какво е значението на Филип. А пък и Велин идва от велик и ще празнува именния си ден на голям християнски празник, ако тов има някакво значение, де. Но каквото и да изберете, все ще е хубаво, важното е да постигнете консенсус със съпруга ти. Успех в избора!  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines