Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 05:34:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 5 част  (Прочетена 181523 пъти)
 
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #390 -: март 05, 2009, 21:56:03 »

Ако се сещам правилно - това е кинкалерийка на улица Кърниградска. smile

сега разгледах в  bgmaps... значи или е ъгъла на Цар Асен и Денкоглу, или на Княз Борис и Денкоглу... ама по-скоро е първото good
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: март 05, 2009, 22:10:13 »

Милички, преди около час се прибрахме и нямах търпение милото да ми освободи компютъра, за да ви докладвам каква я свършихме днес...
Купих си тюл - два цвята - зелен и бял кристални, имам и едни странни бонбонки, стотинки, жито и за сега малко панделка... дано до утре успея да направя някое друго късметче да ви покажа!
Намерих панделки (на лентичка) - на Цар Симеон и Княз Борис - по 10 стотинки е метъра, има точно такива тънки, каквито ми трябват. Не съм купувала, защото още не сме избистрили идеята за поканите и не бях сигурна какъв точно нюанс ми трябва, но поне вече щом ми просветне отивам и взимам.
Купих си панделки - направени на фльонгичка - за тейбълките, купих си и къдрава ножичка, имам разни картони, така че и за това съм готова да творя (макети де).
От един от сайтовете (мисля че Маслинка ми го даде) си харесах кутийки, узрява идеята в главата на милото и ги поръчваме! - ще ги покажа като дойдат.
Харесахме и чаши - и не са разляти...  tease Просто слънцето мноого ги хареса, на мен също ми допаднаха и не мога да не оценя ентусиазма му. Решихме, че като възприема тази форма отиваме и ги купуваме и тях ще покажа където трябва.
Ходихме и до Слънчоглед за картони и перфораторче - картони намерихме, но нямаше перфораторчета с малки сърца... а искааам!  cray
Картон търсих и в Директа, но точно цвета който искахме се оказа че не го внасят, тия дни ще отидем и до другия магазин - който е на Шипченски проход...
И накрая - купихме си от тези "шпатулки", с които се сервира торта! Монго се радвам - много е изчистена и стилна. Ще я покажа утре като я снимам!
Благодаря на всички, които ми помогнаха, ама мноого!!!
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: март 06, 2009, 00:41:25 »

Мацки, ето и обещаната кутийка.
Направо ви давам линк към албума, където качих снимките. Написала съм и обяснения кое как...
Долната част и капакът се правят от еднакви квадратни листи. Ако кутийката искате да е 6х6 например долната част трябва да е 18х18см. т.е. дължината на 1 страна х 3. smile

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=349701

 girl_wink Успех!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #393 -: март 06, 2009, 10:57:26 »

О ама тя е даже и с капак  danceg Браво Блещучка много добре се е получил  good Ще й слагаш и допълнителни красоти, нали ?  Wink
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: март 06, 2009, 11:02:38 »

О ама тя е даже и с капак  danceg Браво Блещучка много добре се е получил  good Ще й слагаш и допълнителни красоти, нали ?  Wink

smile Това е само показно, миличка, за да стане чат пат ясно как точно се прави. Моите по принцип ще са друг цвят и с по-тъмна панделка..
Няма да лепя долната част, за да може гостите да я разгърнат, защото там ще отпечатаме няколко думички, за да им благодарим, че се веселят с нас. Отделно ще се опитам да прикрепя някакво листче на панделката, на което да е името на госта..
Не съм мислила за други украси освен панделката, страх ме е да не стане претрупано.. Ама приемам с радост всякакви идеи!  good  give_rose
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: март 06, 2009, 12:07:02 »

Ей, сладуркиии, искам да ви покажа какво "сътворих" снощи:

Как ви се струва? Да продължавам ли? Мислех да слагам розичка отгоре, но с милото решихме, че ще стане малко претрупано, а ние харесваме по опростени неща... Вие как мислите?
Блестучка, благодаря - аз мислех да правя кутийките като твоето капаче - само че така и долната и горната част - затова и казах че ще ми отнеме много време. Но сега си харесахме едни готови - http://www.europecatering.com/organza.html - от тук - №0809
а ето  и пособието за сервиране на тортичка - - не е нещо особено, но  е точно такова изчистено и стабилно, а и подходящо за гравиране...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: март 06, 2009, 12:09:43 »

Аз да кажа много са сладурести късметчетата, може да им направиш горната част малко по-голяма ако искаш.Да знаеш че следя приготовленията ти с удоволствие тъй като и моя цвят беше зелено, и много малко хора го избират.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: март 06, 2009, 12:14:40 »

браво, роси 09, чудни са!
Ех колко сръчни момичета има само!
Аз моите  късметчета ги поверих на мама, щото съм кръгла нула в творчеството!!!
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: март 06, 2009, 12:58:16 »

Много са хубави, rosi09!! Браво Wink
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: март 06, 2009, 13:40:12 »

 Bravo rosi09 прекрасни късметчета. кутийките също. аз цял месец им се чудих но ми идват много 192бр. които искат задължително да купиш. а на мен ми трябваха около 90.за това ще се опитам да си направя сама
« Последна редакция: март 06, 2009, 13:42:39 от valia_diva » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: март 06, 2009, 13:41:44 »

smile Това е само показно, миличка, за да стане чат пат ясно как точно се прави. Моите по принцип ще са друг цвят и с по-тъмна панделка..
Няма да лепя долната част, за да може гостите да я разгърнат, защото там ще отпечатаме няколко думички, за да им благодарим, че се веселят с нас. Отделно ще се опитам да прикрепя някакво листче на панделката, на което да е името на госта..
Не съм мислила за други украси освен панделката, страх ме е да не стане претрупано.. Ама приемам с радост всякакви идеи!  good  give_rose
Благодаря ти за прекрасната кутийка. точно такава ми трябва yahoo и е супер лесно да се направи, а предполагам и бързо ще станат ако включим още няколко ръчички да помагат. аз също мислех украса панделка, но малко по-различно. Нямам снимка, но ще се опитам да ти опиша как я измислих. На капачето направих два разреза с резец на разстояние един от друг. Отдолу през двата разреза промуших панделка, така че двете й крайчета да са отгоре и ги завързах. Големината на панделката може да я направиш както ти харесва, но този начин също е интересен. Така няма да се налага гостите да развързват панделката а само да вдигнат капачето. Надявам се и аз да съм ти помогнала с нещо
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #401 -: март 06, 2009, 15:01:17 »

разкошни саааа, бравооо.... и даже си запазих сайта с кутийките във фейвъритц  danceg
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: март 06, 2009, 15:08:45 »

Вале, яка идея!   Bravo
Ама ся като се замислих, вместо да режа капака и т.н. занимавка, чудя се дали ако се залепи панделката със силикон просто отгоре на капака няма ли да е по-лесно... Не знам дали ще стане де.. ама си мисля, че би трябвало. smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: март 06, 2009, 15:17:00 »

Ами те по принцип така ги правят повечето кутийки - панделката е само на капака, като крайчетата влизат от вътрешната страна на капака (до някъде) и се получава същият ефект, но се ползва далеч по-малко панделка...
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: март 06, 2009, 16:40:31 »

Вале, яка идея!   Bravo
Ама ся като се замислих, вместо да режа капака и т.н. занимавка, чудя се дали ако се залепи панделката със силикон просто отгоре на капака няма ли да е по-лесно... Не знам дали ще стане де.. ама си мисля, че би трябвало. smile
да може и да се залепят, но предварително трябва да ги навържеш. Пробвай и двата варианта и който ти се вижда по-хубав или по-лесен избери него. а също може да варираш и с мястото на панделката  - в средата или в някое от ъгълчетата на капачето

skylife права си, че се ползва много по-малко панделка така.
« Последна редакция: март 06, 2009, 16:42:11 от valia_diva » Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines