Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 03:34:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 5 част  (Прочетена 181395 пъти)
 
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 22, 2008, 14:54:26 »

nia, според мен всичко трябва да се скрои и ушие много специално, може би от някоя по тежка материя за да не се издува и да пада по кошничката, милото дава идейки, че на места може да се прихване и с моментно лепилце и отделно да има кръкчета за дъното, ще питам и една приятелка моделиер ако може да даде някоя друга идейка, надявам се да съм помогнала малко .... Wink
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 22, 2008, 23:29:09 »

момичета един въпрос - кумата прехвърля булката с т.нар. късметчета след гражданското, след църквата или и след двете, виждала съм го и в трите разновидности?
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #17 -: ноември 23, 2008, 18:02:42 »

Късметчетата се хвърлят след гражданския риутуал. А след църквата се хвърля насипно жито и бонбони и стотинки неопаковани. Ако си забелязала на снимките след църква над главите им е като дъжд. И двете неща се правят от кумата над главите на младоженците задължително, за да ги обрекат на плодородие /житото/, сладък живот /бонбоните/ и пари /стотинките/.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 23, 2008, 19:51:56 »

И при нас кумата хвърля късметчетата над главите ни след гражданското, а житото с бонбоните и стотинките след църквата. Ама то няма някакви такива правила, както на теб ти харесва, така можеш да си го направиш.
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 24, 2008, 10:24:09 »

Ето какви късметчета направихме с моята приятелка за нейната сватба.Мъжете ни и те взеха много дейно участие-нарязаха тюла. smile


* 23112008261-малък.jpg (30.66 KB, 640x480 - видяно 601 пъти.)
« Последна редакция: ноември 24, 2008, 13:36:50 от elinora » Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 24, 2008, 10:25:40 »

.


* 23112008262-малък.jpg (29.24 KB, 640x480 - видяно 579 пъти.)
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 24, 2008, 15:33:46 »

еelinora, а тюла има някакъв брукат или така ми се струва? Много са красиви  Bravo
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 24, 2008, 15:37:00 »

Извинявай, че ти отговарям аз, ама защото знам blush - този тюл се води кристален и всъщност е лъскав самият тъл, а няма брокат по него. good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 24, 2008, 18:28:36 »

tasty, тъй като ние бяхме с изнесена церемония и "хвърляне" имахме само след църквата, някак не вървеше след гражданския ритуал в ресторанта, макар че някои го правят.

Затова моите късметчета ги хвърли кумата след църквата, но отделно бях сложила в кошничката и жито, бонбонки, и стотинки - така, насипни, ама май се бях поувлякла и кумата едва успя да хвърли всичко милата smile Така че въпрос на личен избор и ситуация!  good

А да ви кажа за нещо, което не бях виждала преди.
На сватбата на сестра ми в Каварна служителката от Обредния дом, която ги бракосъчета, им хвърляше късметчетата  crazy и то не отвън, а в самата зала  Oh my ...

Точно, след като подписаха, тя взе кошничката и се приближи към тях, и както си беше с лице към младоженците почна да хвърля късметчета над главите им и да им пожелава някакви неща. И аз  Oh my ...
Такова нещо не бях виждала, честно и то вътре!  crazy
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 24, 2008, 19:25:50 »

Kiksi, и аз съм виждала да хвърлят късметчетата в залата, в Добрич така правят. Ама, честно казано, незнам точно кой ги хвърля, дали жената от ритуалната зала или някой друг. Абе шарен свят, както се казва.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 25, 2008, 16:00:04 »

Kiksi, и аз съм виждала да хвърлят късметчетата в залата, в Добрич така правят. Ама, честно казано, незнам точно кой ги хвърля, дали жената от ритуалната зала или някой друг. Абе шарен свят, както се казва.

vilence , ами то Каварна нали е към област Добрич  blum и явно затова е така и в двата града smile Просто в Добричка област явно длъжностните лица, които бракосъчетават, си имат такъв тертип на работа.
Но аз наистина не бях виждала такова нещо  Oh my ..., ама както казваш - шарен свят, явно важи и по отношение на хвърлянето на късметчета smile
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #26 -: ноември 27, 2008, 15:37:13 »

ето и от мен една снимка.

основата е от капачка от безалкохолно.... облепено с бяла  хартия
отдолу е написано датата на сватбата и имената на младоженците.

Имах и пружинки за дръжка на кошничката, но в последствие се отказах


* IMG_1817.jpg (40.66 KB, 450x337 - видяно 512 пъти.)
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 27, 2008, 15:40:52 »

А цветенцата от къде???
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #28 -: ноември 27, 2008, 15:51:47 »



Цитат
А цветенцата от къде???

има един магазин на Графа, близо е до Раковска.... там продават подаръци, плюшени играчки и много джуннджурии... харесаха ми макар и да не харесвам изкуствени цветя, защото са много нежни и цветовете са хубави.

Докато търсих обаче, видях че има и на други места такива цветя. само трябва да се търси
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 27, 2008, 16:18:29 »

момичета искам да си направя папируси с разни късметчета и пожелания, но да има за всеки гост, до момента съм направила 50 бр. Дайте идеи за текстчета за още 80 моляяяя give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines