Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:53:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 5 част  (Прочетена 181361 пъти)
 
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: март 10, 2009, 12:05:05 »

Разкошна е, и на моето мило ще му трябва подобна, за да се върже с роклята ми. А той много държи всичко да се връзва на роклята нищо че идея си няма каква е ROFL
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #436 -: март 10, 2009, 12:13:22 »

Браво Пете !!!

Приказна е бутониерата judges
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: март 10, 2009, 12:26:00 »

елица, на една моя приятелка за сватбата аз й правих сама бутониерите.... хем бяха 15 човека... голяма рода.... бяха с фрезии  и се получиха страхотни. не струваха никак скъпо. отидох  на пазара на Никола Петков... там е цветната борса и купих цветята директо от производителите. голямо вълнение бе докато ги правих.....  по-хубава бутониера от тази с естествени цветя няма. дори да е едно семпло звете с едно листенце стои много по-хубаво от тези изкуствените... ще ти струва същите пари. послушай ме  smile
зависи колко гости ще имат. ако са 300 човека, както на една приятелка сега през април на дали ще й излезе по-евтино. На места в Асеновград може да се пазариш и да ти излезнат по 0,10-0,15лв. бройката. Съгласна съм, че естественото цвете е по-красиво и точно за това ще направя бутониери само на близките
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #438 -: март 10, 2009, 12:35:17 »

зависи колко гости ще имат. ако са 300 човека, както на една приятелка сега през април на дали ще й излезе по-евтино. На места в Асеновград може да се пазариш и да ти излезнат по 0,10-0,15лв. бройката. Съгласна съм, че естественото цвете е по-красиво и точно за това ще направя бутониери само на близките

ама те бутониерите се слагат само на най-близките роднини.... не на всички!!!!!!!
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: март 10, 2009, 12:39:22 »

Бутониери се слагат на всички гости...а на близките може нещо малко по различно pardon До сега на всички сватби на които съм била и на нашата-всички гости си имаха...и това си е от едно време още традицията-но тогава са им закачали кърпи pardon
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #440 -: март 10, 2009, 12:40:29 »

Браво Пете !!!

Приказна е бутониерата judges

благодаря ти... и аз много си ги харесвам...  blush  даже правих и букета на булката и на колата...
цветята са ми  хоби  danceg
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #441 -: март 10, 2009, 12:41:46 »

Бутониери се слагат на всички гости...а на близките може нещо малко по различно pardon До сега на всички сватби на които съм била и на нашата-всички гости си имаха...и това си е от едно време още традицията-но тогава са им закачали кърпи pardon

аз на всички сватби, на които съм ходила закичваха само най-близките гости... може би всеки си го прави както си поиска smile
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: март 10, 2009, 12:42:00 »

На нашата сватба бутонери имаше за кумовете, шаферите и родителите.... Перца не съм закичвала на гостите. Всичко е въпрос на вкус и стил на сватбата....
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: март 10, 2009, 12:42:07 »

в различни региони на България е различно, на места се подаряват бутониерки на гостите вместо подарък за спомен от сватбата, аз лично смятам, че е по-добре да си получат подаръче, по-лично ми е някак си good
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #444 -: март 10, 2009, 12:43:23 »

На нашата сватба бутонери имаше за кумовете, шаферите и родителите.... Перца не съм закичвала на гостите. Всичко е въпрос на вкус и стил на сватбата....

точно така е... за какво ти е спомен - едно изкуствено цвете... къде ще го слагаш после crazy .... в някое чекмедже
Активен
tatitt
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: март 10, 2009, 12:44:41 »

Петето, велики са бутониерите!
И аз обмислям да си ги правя сама, но по-сложно ми е с гривните дали ще се справя, та тия дни отивам да си купя пробни цветя и да подхващам!

Иначе и аз само на най-близките - на сестрите ни, на родителите и кумовете! Туй то! А те сестрите ни са и шаферки де!  danceg

Миналата година бях на 5 сватби, на всичките слагаха само на близките хора! Аз не искам изкуствени за гостите, никак не ми харесват, а естествените са скъпички........

Ако някой е правил гривничка от естествени цветя  blush дали би споделил!?
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #446 -: март 10, 2009, 12:48:05 »

tatitt, можеш да си купиш тел, обвита в хартия.... примерно бяла... и посредством нея да усукваш по няколко цветенца и листенца... а после просто увиваш двата края около китката и готово... много държат... аз букетите  първо с такава тел ги увивам като ги направя и държи много здраво.
ти с какви цветя мислиш да ги правиш тези гривнички... ни трябва да съ много големи.. нито много нежни... защото цветчетата много бързо ще се смачкат... особено ако не е лятна сватбата и всички са с къси ръкави
Активен
tatitt
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: март 10, 2009, 12:52:13 »

Пете, ами Майска е, и сигурно ще пробладават розите и малко фрезии!

Много, много исках бели и жълти лалета, но украсата на колата и ресторанта, а и бутониерите сигурно няма да издържат. Много са нежни и фини лалетата!
Предполагам, че бутониерите ще са от малки розички и една фрезия примерно!
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #448 -: март 10, 2009, 12:57:09 »

ще помисля за някакви подходящи цветя... моите бутониери нали бяха от фрезии и понеже са много нежни бързо се посмачкаха sad много ме беше яд да си гледам творенията в не перфектен вид... може да го направиш с онези дребните розички... лалета в никакъв случай.. цветецата трябва да са дребнички и нежни, а лалетата определено не са подходящи

по-скоро разгледай по цветарските магазини за някои дребни цветенца, които по принцип се използват за пълнеж към букетите... има разкошни и нежни цветя... които дори не знам как се казват... гледай да съчетаваш цветовете и да има поне 1 цвете, което да е обединяващо и в твоя букет и в бутониерите  girl_wink
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: март 10, 2009, 13:13:21 »

За издръжливост мога да кажа че хризантемите са много издръжливи, както и малките розички, мини герберите също, в съчетание в букет на мини гербери и хризантеми или рози с хризантеми е доста добро.Поне това е моят вкус, но дали това съчетание става добре на булченски букет? scratch one-s head
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines