Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 17:27:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 6 част  (Прочетена 124744 пъти)
 
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 07, 2009, 14:29:36 »

Ми според мен е най добре само да отидеш ти на обикновен преглед като кажш че отиваш защото мислиш да дете лекаря ще прецени на какво да оърне внимание няма смисъл от прегледи и на мъжа ти  smile
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 07, 2009, 14:41:21 »

Ми според мен е най добре само да отидеш ти на обикновен преглед като кажш че отиваш защото мислиш да дете лекаря ще прецени на какво да оърне внимание няма смисъл от прегледи и на мъжа ти  smile
и аз съм на това мнение  good
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #422 -: януари 07, 2009, 14:42:03 »

Аз съм ЗА предварителните изследвания, по стечение на обстоятелствата, не че бях правила.Ако бях знаела предварително,че имам много нисък прогестерон,може би щяха да могат да реагират навреме за увеличаване на количеството-дуфастон, утрогестан- и щях да имам достатъчно,за да мога да образувам плацента и да си задържа плода.
Не казвам,че може да се случи на всеки, но можех да го избегна ако просто си бях направила контролни хормонални изследвания.

Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #423 -: януари 07, 2009, 14:42:56 »

...за жената имам в предвид
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: януари 07, 2009, 14:52:04 »

Ми според мен е най добре само да отидеш ти на обикновен преглед като кажш че отиваш защото мислиш да дете лекаря ще прецени на какво да оърне внимание няма смисъл от прегледи и на мъжа ти  smile
Да,но жените сме малко набедени,смисъл,че в нас е причината за безуспешно бебеправене....Вижте на какво попаднах-http://www.dar-center.com/article/?article=538
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: януари 07, 2009, 14:56:00 »

Добре де...,извинете ме,за може би глупавия въпрос,но какви изследвания точно трябва да си направя,за видя дали всичко ми наред? give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: януари 07, 2009, 15:00:57 »

Според мен пръво е прегледите като не трябва да се задълбава освен ако няма проблем.Тоест да не ти пуснат хиляди изследвания просто щото си дошъл и те се решили че така и така искаш дай да ти направим всичко като изследвания.Просто е хубаво ако има проблем да се хване в началото и да се лекува.А и за да няма после проблеми с бебето тъй акто част от инфекциите могат да навредят на плода въпреки че не са пречили за забременяването.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: януари 07, 2009, 15:03:11 »

Аз смятам че вече причината е 50/50 и при жената и при мъжа защото по принцип мъж за такива работи на профилактичен преглед да сте 1ували да ходи а ние всеки ден вардим кабинета на гинеколога такаче аз сямтам че не вината не е само в жената но мое мнение
А за прегледите най добре ще ти каже доки smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: януари 07, 2009, 15:06:07 »

Преси, мен ако питаш и жената, и мъжа трябва да си направят изследвания. Аз след почти половин година опити реших да мина на преглед и сега много съжалявам, че съм чакала. Тепърва ще трябва още няколко месеца да чакам, докато се излекувам и отново с опитите sad. Ако бях започнала първо с преглед, сега сигурно щях да съм добре и спокойно да бебеправим.
Пък и доста от инфекциите са такива, че не пречат на жената да забременее, но след това вредят на плода и даже може да се стигне до аборт. Моя лекар ми каза, че само трябва да се радвам, че не е станало, защото не се знае какво е можело после да се случи.
Вярно, е че са доста скъпи изследванията, но щом човек се реши на тази стъпка, не трябва да  прави компромиси.
Тони, напълно разбирам гнева ти sad.
Вече спрях да питам който и да било "Хайде, няма ли да си правите бебе?", защото в момента виждам колко ми е тежко, когато мен ме питат.
Преди няколко години така попитах една колежка и тя ми каза, че преди няколко месеца били изгубили бебето си sad. Много глупаво ми стана, пък и двете се разревахме...
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 07, 2009, 15:35:52 »

Мили момичета, без да искам да наливам масло в огъня, не се впрягайте толкова много на различни постове.  Вярно, че съм от скоро в клуба и незнам дали скоро ще стане или не. Незнам и повярвайте ми не искам да знам (поне за сега). Не искам да омаловажавам проблемите на никоя от вас. Когато има медицински предпоставки за правене на бебе по "график" - ОК. Но когато нещата не стават заради претоварване в работа, заради стрес, тогава е добре да се успокои малко топката. В крайна сметка не всички бебеправещи имат здравословен проблем и всяка една от нас тук се опитва да ви разбере и да ви подкрепи. Така, че не бива да се сърдим една на друга и да се гневим. На всяка една от вас пожелавам скоро  PREGQ PREGQ PREGQ PREGQ Горе главите!  good

darling, мерси за посрещането!  smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: януари 07, 2009, 15:41:02 »

Добре де...,извинете ме,за може би глупавия въпрос,но какви изследвания точно трябва да си направя,за видя дали всичко ми наред? give_rose
Цитонамазка
Хормони
Основен преглед на видеозон
Хламидии
Спермограма за мъжа
Вече като се пуснат тези неща и се установи проблем той лекаря ще ти назначи каквото прецени.


Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: януари 07, 2009, 15:56:37 »

gucci ,благодаря give_rose Мисля да задействам нещата тази седмица или другата може би...Като излезнат резултатите ще докладвам Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: януари 07, 2009, 17:11:46 »

 
Цитонамазка
Хормони
Основен преглед на видеозон
Хламидии
Спермограма за мъжа
Вече като се пуснат тези неща и се установи проблем той лекаря ще ти назначи каквото прецени.

Гери защо е тази спермограма, аз смятам че е необходима само ако дълго време немогат да си имат бебе и вече се търси причината за това, а ако е просто преглед с който да се установи дали като забремене всичко ще е наред мисля че спермограмата е ненужна?!   crazy

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: януари 07, 2009, 17:22:03 »

Гери спермограмата е задължителна.Така се изключва проблем в мъжкия фактор.Определя се подвижност качественост количесто и т.н на сперматозоидите.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 07, 2009, 17:24:16 »

Но става въпрос само за евентуален проблем със самото зачеване, а не след това с проблеми свързани с плода, нали?
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines