Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 17:07:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко според вас е приемливата възрастова разлика между мъжа и жената(младежа и девойката)  ?  (Гласуването приключено: април 14, 2010, 09:56:48 )
до 1 година - 1 (3.1%)
1-3 години - 4 (12.5%)
3-5 години - 8 (25%)
5-9 години - 11 (34.4%)
над 10 години - 0 (0%)
няма значение, важно е да се разбират като двойка - 8 (25%)
Общ брой гласове: 32

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разликата във възрастта  (Прочетена 156019 пъти)
 
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #45 -: май 15, 2010, 22:45:18 »

Според мен има значение,чак като остареем :(Нашата разлика е 16год.,ние сме заедно от 7,имаме дете почти на 4,а на 28.08.ще направим и сватба *YAHOO*Всичко зависи от това как ще си го направите,то е чсно,че неможе без караници...



П.с. След 7 год.съвместен живот,го обичам толкова много,колкото и в началото!
Активен
Jujito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13


waiting for my sunshine...


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 12, 2010, 15:26:19 »

Как ви звучат 24 години разлика?  pardon Ако и мъжа и жената се разбират и двамата искат семейство и деца. Ако се обичат...защо повечето хора биха се обърнали и казали,че "тя"-жената е с мъжа или заради парите му, или пък ,че той е "педофил" един вид да ходи с младо момиче на 24? Как го виждате Вие този въпрос?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юли 12, 2010, 15:33:37 »

въпросът си е сложен Malinka_Kapinka и колкото и човека да питаш всеки ще ти каже различно мнение. Но какво значение има то, важно е ти как чувстваш нещата, дали на теб ти е добре, дали си обичана, дали си щастлива, ако отговорът е ДА, защо питаш другите. Замисли се обаче и за нещо друго, ако имате дете, а като минат 10 години, как ще изглеждат тогава нещата, ти ще си във върха на живота си , а той ще е дядо, дали ще си ОК с това?
Мен, ако ме питаш, ама по-добре недей, до преди 5-6 години си мислех, че е нормално, сега обаче ми изглежда гадно, не мога да си представя да съм със стар мъж, ако и двамата остареем заедно, ще е супер, но сега- не- абсурд. Но пак казвам, няма значение какво мисля аз или някой друг.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #48 -: юли 12, 2010, 15:59:17 »

Малинка, за себе си конкретно ли питаш или принципно ти е интересно мнението на хората за подобни отношения? Защото ако се касае за принципно виждане, аз самата имах период, в който бях увлечена по човек с доста години по-голям от мен, мои приятелки също и след като видях развитието на всички тези отношения във връзки или друго, считам, че такива връзки са обречени. Да, по-възрастният мъж със сигурност е по-добре възпитан, умее да изслушва и в повечето случаи има по-правилно възприятие за много неща. Но от друга страна той самият има нужда от сигурността на човек с неговото мислене, на общите неща, които харесвате, на това да искате по едно и също време едни и същи неща. А това е абсолютно невъзможно според мен. Мъжете на около 40-50 години като цяло имат изградени стереотипи, които трудно променят, а това може да подразни една млада жена, която тепърва изгражда свое мнение за много житейски ситуации. Освен това всяка жена мечтае за това половинката й да е човекът, с когото всичко й се случва за първи път, по-истинско, ново и да го съпреживяват заедно. При мъжът на 50 години почти всички житейски ситуации са се случили вече и не можеш да очакваш от него да ги съпреживява като преди. За мен всички тези условности важат. И не веднъж съм виждала свои приятелки да хлътват по по-възрастни мъже и после да страдат заради желанието си да го имат и да не могат да отговорят на потребностите му.. или той на техните. Друг въпрос са децата, новото семейство и т.н. Разбира се под възрастова разлика като пречка имам предвид от 10-15 години нагоре.

А иначе ако става въпрос за теб конкретно, бих ти казала, че е абсолютно нездравословно да се обвържеш с някого с подобна разлика в годините така трайно, както това се случва при сватба или с раждането на дете. Изчакай да видиш повече от същността на един по-възрастен мъж, който не се разкрива пред теб веднага, а това е неминуемо. Изчакай да видиш дали и след половин година ще държи на думите си за това, че иска сватба и деца все още... Много мъже бързо започват да вярват в желанието за такива неща след определена възраст, а после им липсва удобството на дотогавашния им живот и битие.

Какво мислиш ти самата всъщност по въпроса? Сподели.  Girl_sing
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #49 -: юли 12, 2010, 17:20:39 »

Дени  goodpost goodpost

Аз самата никога не съм се увличала по по-възрастен мъж, на напълно разбирам какво би намерило едно момиче в такъв мъж. Той е възпитан, уверен, има изграден стила на държане, включително в ситуации, в които по-млади мъже не знаят как да се държат - в луксозни ресторанти или на коктейли например, много по-опитен е в секса и т.н. Обаче възгледите му са вече изградени, повечето неща вече са му се случили - много вероятно е мъж на 50 години да има вече брак зад гърба си и деца.

Освен това... мила, ако той сега е на 50, а ти на 25 (условно), след 10 години ти ще бъдеш на 35 - чудесна възраст, а той ще бъде на 60  huhhuh.gif...
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 12, 2010, 21:04:55 »

Дени  goodpost goodpost

... Той е възпитан, уверен, има изграден стила на държане, включително в ситуации, в които по-млади мъже не знаят как да се държат - в луксозни ресторанти или на коктейли например, много по-опитен е в секса и т.н. Обаче възгледите му са вече изградени, повечето неща вече са му се случили - много вероятно е мъж на 50 години да има вече брак зад гърба си и деца.
Много правилно.
По-опитен в секса не бих казала.
Моята разлика не беше чак 24 години.
Разликата с годеника ми е 2 години и 2 седмици.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юли 12, 2010, 22:06:19 »

Смятам разлика от 8-10 години за много хубава и желателна. Мъжете винаги съзряват по-бавно, още от бебета, от пубертета, та цял живот. Повечето, които познавам на моята възраст (27-30 год.) са в много отношения непораснали, не достатъчно внимателни/джентълмени, по-егоистични и ненаясно от какво има нужда една жена.
Наскоро си мислих, че бих била по-щастлива със зрял мъж, който не се опитва с инатене и тръшкане да ми показва кой командва, а би ме спечелил точно с кавалерско отношение. Но било каквото било, с мъжа ми имаме 3 год. разлика ... и се усеща.
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 12, 2010, 22:46:22 »

Ние имаме 1 година и 1 месец разлика и нямам от какво да се оплача  pardon На еднакъв етап от живота сме,на една вълна сме,дори той е малко по зрял от мен.Достатъчно зрял е за възрастта си,много отговорен,надежден и кавалер.Всъщност,ако не беше така сигурно нямаше да създам и семейство с него.За протокола-аз съм на 27,а той на 28 години.
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 13, 2010, 16:19:31 »

ние имаме разлика 2 години в негова полза Flower
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #54 -: юли 13, 2010, 16:27:03 »

Според мен не цифрата е важна, а това да гледате в една посока.

Разписвам се с 10 години разлика в негова полза, които ни се отразяват добре.
Активен
Jujito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13


waiting for my sunshine...


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 15, 2010, 13:29:19 »

Ами какво да Ви кажа момичта,хем ме засяга лично въпроса с голямата разлика,хем не ме засяга.  pleasantry Засягаше ме преди този въпрос. Ще съм честна с Вас. Преди да се омъжа за съпруга ми който е на 27 сега(3години и 4месеца разлика), бях със друг мъж,който беше с 24 години по-възрастен от мен. На въпроса от Деничка Звездичка ,да видя как ще се развият нещата и след 6 месеца...ами бях 3 прекрасни години с въпросния мъж и той непрекъснато искаше да се ожениме,да имаме дете, купи дори 3стаен апартамент за нас и бъдещето ни дете...но всичко рухна,по-скоро аз рухнах след като не можех да спра да чувам хората какво говорят,и спецялно майка ми която беше готова да го убие. Тя за нищо не света не можа да го приеме.
Въпреки,че мина време от тогава, и сега си имам мъж, си признавам,че понякога ме върти този въпрос...зашо хората реагират така? Аз съм много чувствителна и ако чуя някой да говори нещо лошо зад гърба ми не мога да го подмина и да не се разстроя. Това се повлия и на тогавашната ми връзка. Заради което той започна да ме ревнува още повече,дори без причина, но това беше резултат и на това какво непрекъснато чува и му се налива в главата за това че е с малко момиче.
Това е, просто исках да чуя и вашето момение, тъй като не ме познавате и какво мислите за по-големите разлики.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юли 15, 2010, 17:44:53 »

Malinka_Kapinka, сега, като даде и възрасти, много добре разбирам всички, които не са одобрявали. Сега си на 23, една - две години между връзките, та ти точно си била завършила училище. Просто страничният наблюдател вижда 18 годишното момиче и 40 годишният мъж. Еми, той може да е бил по-възрастен от майка ти съвсем спокойно. Не коментирам искреността на чувствата и същността на вашата връзка. Просто цифрите са стряскащи. И щом трудностите не са успели да направят любовта ви по-силна, а са я убили, по-добре рано, отколкото късно.
 А за предразсъдъците - те са по-силни от всичко, а когато става въпрос за собственото ти дете - и планини местиш, така е било и не смятам, че ще се промени scratch one-s head
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #57 -: юли 16, 2010, 22:23:38 »

Мили момичета неможах да се въздържа изчетох всички постове! За съжние не подкрям голямата разлика имам предвид повече от 10г.Вярно има щастливи бракове които не са рядкост но....Вщаики се назад във времето мога да кажа , чудесно е да се изживее роман с по зрял мъж отпорядъка на на 18-24 гдини разлика .Той е зрял уравновесен реагира адекватно в тежки ситуации , и в началото на връзката всичко е супер но след това нещата се утаяват ако мога така да кажа и идва момент в които опрелено не гледате в една посока .Вие искате да вървите нагоре да превземате нови върхове , а той вече го е минал и иска по равното полекичка. Това е моето скромно мнение  породено от личен опит с което не искам да ангажирам никого, но определено не си струва да се пропускат множество житеиски хубави моменти ! Късмет на всички!
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 01, 2011, 22:04:23 »

Нашата разлика е 12 години ,
на моменти се чувствам сигурна край него ,на моменти неговото ужасно търпение ме влудява.Аз искам сега веднага ,ако може за вчера ,докато той все ми се кара и всеки път излиза с номера ,,Всяко нещо с времето си,,
Е не става така не мога да чакам вечно ,това ми е някакъв недостатък.Ужасно съм нетърпелива.Сега и със сватбата ,казвам му хайде да започваме да организираме нещата , а той все повтаря има време не бързай...
Е как да не бързам ,не мога така искам всичко да ми е спокойно накрая.
Е не мога да се преборя с него sad
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 02, 2011, 20:10:45 »

Преди време в службата идваха семейство с 10-11-годишно дете. Бащата беше 50-ти набор, майката 78-ми shok.
Родителите на майката бяха 54 и 55-ти набор, т. е. по-малки от съпруга ѝ.
Изглеждаха потресаващо зле като двойка и го споделих това на колежката ми. Ама мъжът се бил държал мн внимателно с тях crazy.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines