Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:41:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко според вас е приемливата възрастова разлика между мъжа и жената(младежа и девойката)  ?  (Гласуването приключено: април 14, 2010, 09:56:48 )
до 1 година - 1 (3.1%)
1-3 години - 4 (12.5%)
3-5 години - 8 (25%)
5-9 години - 11 (34.4%)
над 10 години - 0 (0%)
няма значение, важно е да се разбират като двойка - 8 (25%)
Общ брой гласове: 32

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разликата във възрастта  (Прочетена 155994 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #105 -: август 18, 2011, 12:28:04 »

Бракът или деловото сътрудничество не е най-добрият вариант за хора, родени в една и съща година.  Но за лидерите тя може да се окаже убийствена – партньорите постоянно ще се изпречват на пътя един другиму.
Ние и зодиакално не си подхождаме и верно, в началото доста държахме на това, "кой пръв" или "кой повече" и се гледахме като конкуренция. smile.В крайна сметка заедно сме вече почти 34 години, минали сме през няколко критични ситуации, които уж изживахме благодарение на компромиси от двете страни....
Искам да разкажа за наш приятел, който се ожени за 22 години по- млада жена. Семейството им е много стабилно, имат вече две деца и всичко е както трябва, поне гледано отстрани. Когато обаче се събираме по приятелски в компания, ние жените не можем да я приемем като равна, неволно я третираме като наше дете и познайте - като снаха  nea /тя ни го казва, уж на шега/. Лично аз също се притеснявам, когато тя е с нас, да разказвам мръсни вицове или да ползвам по- цветущи думи. Да не говорим, че сме във възрастта, когато повечето ни приказки вървят на тема какво е било и какво сме правили млади заедно, а на нея и е скучно. Стараем се да се съобразяваме, но не винаги се получава. Приятелят ни пък само се оплаква от нейните приятелки, които мислели само за дрехи и една свястна приказка не казвали /те повечето не са омъжени още/. Двамата все по- рядко идват с нас, верно имат и малки деца. Дано си намерят нови приятели, които да харесват и на двамата, защото всички усещаме, че назрява проблем.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #106 -: август 18, 2011, 12:37:07 »

Това със зодиите не е много вярно, трябва всичко да се изчисли според датата на раждане. Ето например аз съм телец, а той близнаци - напълно неподходяща камбинация, но като си направихме подробен хороскоп не се оказа така..., а напротив. Той е с асцендент козирог, а аз водолей, което е възможно ной-добрата комбинация...
Ето едно сайтче, за изчисление на наталната карта и асцендента http://vitamini.name/new/astro/index.php?sn=new?sn=sn_u67092?sn=Виктория?sn=newchart
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: август 18, 2011, 19:09:02 »

Ох ,ама вие вярвате ли на тези глупости със съвместимостта при зодиите?
Активен
Katicha
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #108 -: август 19, 2011, 20:46:07 »

Ох ,ама вие вярвате ли на тези глупости със съвместимостта при зодиите?


И аз това се чудя...Аз исобщо не вярвам, защото съм видяла, че изобщо не отговарят тези неща на действителността.
Активен
alex_smart
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #109 -: ноември 18, 2011, 18:31:38 »

Важното е да се обичате без значение каква ви е разликата ,щом си избрал/а да си този човек значи го цениш заради качествата му а не годините.......... smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: ноември 26, 2011, 19:21:43 »

Ние сме с 13г разлика в негова полза. Общо взето се разбираме, е има и моменти когато ми вдига кръвното и ми иде да го убия, но пък то няма как да е идеално всичко.  biggrin
В началото на връзката ни, той беше много сприхав, все гледаше да се зачекне за нещо и като цяло палеше на четвърт дето се казва. То и аз не отстъпвах, де...но не живеехме заедно и като се счепкаме, след 2-3 дни ни минаваше и все едно нищо не е станало.
Но когато се събрахме да живеем като двойка, започнахме да се напасваме един към друг. И двамата сме с вече изградени характери и навици, но човек когато е склонен да прави компромиси нещата се подреждат лека по лека. Променихме се и двамата с времето, той вече не е толкова сприхав и се въздържа, а аз се научих да броя до 100 преди да избухна. Е, пак си отстоявам позициите, но вече го правя доста по-дипломатично.


Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 26, 2011, 22:43:32 »

Ние сме си набори и се разбираме чудесно.На една вълна сме и си подхождаме и визуално.Не мога да приема разлика от над 10год.Никога не съм харесвала по-възрастните от мен мъже.Не ангажирам никого с мнението си,то си е лично мое.  smile
Активен
drebosu4eto
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #112 -: февруари 16, 2012, 14:11:19 »

"Ако разликата е 5, 10 или 15  години, връзката е кармична. В такива съюзи човек изплаща дълговете на рода или свои дългове от предишни превъплъщения.  В такава връзка по-лесно е на по-младия партньор, неговите кармични задачи са изначално по-леки от тези на по-възрастния. Разбира се, сред тези съюзи няма да се намерят прости и хармонични, но пък те помагат в избора на жизнен път, способстват за духовното развитие и за преодоляването на комплексите.

Разлика от 11 години предполага съюз, изпълнен с неочакваност. Възможно е именно с такъв партньор да изпитате неземно щастие, да напишете бестселър или да спечелите милион. Но със също толкова възможно е и да проиграете всичко."

Нашата разлика е почти 11 години.Може би има нещо вярно в това,което си цитирала.За мен тази разлика е перфектната.Имала съм и други приятели (гаджета) на моята възраст или с 2-3 години по-големи и мога да ви кажа,че самото отношение,начина на изказване и типа поведение са коренно различни.Преди да се запозная с годеника си не бях срещала такова отношение,но когато но усетих бях очарована.Така че мили дами не се плашете, за любовта няма граници.Стига да се обичате и разбирате другото  не е от такова значение. give_rose
« Последна редакция: февруари 16, 2012, 14:13:22 от drebosu4eto » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 16, 2012, 14:59:34 »

Ние с милото имаме 7 години разлика в негова полза, но още от първия ден се разбираме прекрасно... Никога не сме се карали жестоко  - за нищо...Даже скоро наши приятели ни питаха дали въобще някога сме се карали за нещо и като се замисля.....не сме. И двамата не сме от лесните характери, но пък по някаква необяснима причина си паснахме както пъзелите  girl_wink Аз имам сестра по-голяма от мен с 8 години и майка казва, че съм надраснала годините си покрай сестра ми. Склонна съм да й вярвам. От много малка съм самостоятелна и може би затова с милото се получи и този синхрон  give_rose
Активен
petia___88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: февруари 28, 2012, 11:51:42 »

Нашата разлика е 6 месеца в моя плоза smile Много добре ми е с него , имаме сходни възгледи .
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 28, 2012, 12:11:31 »

Нашата разлика е 8 години, като по- малката съм аз. Не се чувствам така във връзката ни, даже понякога аз разсъждавам малко по зряло от него blush Вече 3 години сме заедно и с всеки изминал ден се убеждавам, че той е "моя" човек, макар и да сме тоооолкова ралични. Мнението ни за почти всичко е различно, спорим често, но и се обичаме от първия ден, в който се видяхме до сега със същата сила. Не вярвах, че това е възможно, защото съм имала по дълготрайна връзка преди това и все ми се струваше, че "пламъка" има срок на годност, поне година две, но явно съм грешила  pardon
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 29, 2012, 23:17:28 »

Според статистиката най-успешните бракове са тези, при които разликата е 8 години в полза на мъжа! Wink Това е само статистика, разбира се, и нищо друго! Но на мен ми харесва този резултат, така че го приемам на 100%!  blum
Активен
Mystique
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 06, 2012, 10:33:26 »

Нашата разлика е 5г. - аз съм по - малка от него. Слушкаме се и двамата.  diablo
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 19, 2012, 18:15:59 »

При нас мъжо е 7 години по-голям от мен,не че според мен има някакво значение.Смешното е ,че и при моите родители разликата е също 7 години в полза на татко tease И в предишните си връзки не съм отдавала значение на възрастта на половинката,но на фона на дотогавашните ми гаджета-връстници,моя мъж ми се струваше старичък,хи-хи ,като се запознахме,докато сега не ми прави изобщо впечатление това-къде аз съм пораснала покрай него или той се е вдетенил като мен,незнам...ама сме си на един акъл blum
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #119 -: април 11, 2012, 10:02:12 »

При нас разликата е 4 години в полза на мъжа ми и се чувстваме много добре заедно. Bravo
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines