Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 14:18:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременност, майчинство и закони 2  (Прочетена 174127 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: юни 04, 2009, 14:13:25 »

Адри, като излезеш в болничен ще взимаш 80% от сумата върху която се осигуряваш.А после като излезеш в палагащия ти се се взима 90 % от сумата върху която си се усигурявала предните 12 месеца.Докато си болна не ти се внасят здравни осигуровки(така мисля).Поне аз това разбрах.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юни 04, 2009, 15:14:11 »

Благодаря на всички за разясненията smile
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юни 04, 2009, 18:57:08 »

Да,докато си по бременност и раждане взимаш 90% от заплатата върху,която те осигоряват,но не повече от нетния доход,т.е.чистите пари които взимаш,а те винаги са по-малко от тези 90%.Демек и като си по бременност и майчинство ако си на трудов договор пак ще получаваш 80%,защото нетния доход е равен на толкова.
По време на болничен СЕ ПЛАЩАТ здравни осигуровки-осоло 12 лв са за пълен месец
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юни 04, 2009, 18:59:49 »

Адри,колко време си се осигорявала на 2000лв?
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юни 05, 2009, 08:54:23 »

  От март включително се осигурявам на 2000 (не питайте как ми се отразява на заплатата това удоволствие... направо ми се плаче). Вчера цяла вечер разсъждавах и пак не мога да го измисля. Сега ако си изляза в болничен ще взимам повече пари от болничния отколкото взимам сега заради отдръжката за осигуровки и в същото време ще спестя разходи като път - 15лв на ден таксита (имах доста тежка катастрофа преди месец и колата ми е тотал щета...) и поне 10-ина лева за разните боклуци, които си поръчваме с колегите за обяд. Тъй че с други думи ако сега изляза болничен ще имам чисто почти два пъти повече пари отколкото ако ходя на работа... обаче пък после като ми изчислят майчинските с тези 7 месеца на 550лв и 3 на 2000лв ще се получи едно нищо. А аз смятам да си ползвам майчинските 2 години или поне година и половина. Та дилемата е страшна...
  Или сега стискам зъби и си работя заради осигуровките, или после ще взимам майчински колкото за Бог да прОсти. Мислих някакви схеми ако си взимам примерно по 25 дни болничен на месец и по 5 дни съм уж на работа и за тези 5 дни си внасям максимума осигуровка дали няма да стане номера... но изобщо не съм наясно с вариантите и не знам дали е възможно да се случи това...  huhhuh.gif
  Кофти е, че се чудя и аз как да измамя държавата, но при положение, че няма читави работодатели, които да осигуряват на реална заплата аз нямам какво друго да направя ако искам да предложа на детето си добър стандарт на живот  sad
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юни 05, 2009, 11:12:18 »

От линийката ти разбирам,че средата на август ще излизаш по бременност и раждане-т.е.45 дни преди раждане.Ако излезеш хипотетично от 01 юни в болничен ориентировъчно ще получиш следните суми:
юни-около 1000лв
юли - около 1000лв
август - около 800лв
от септември средно около 650лв в продължение на 13 месеца.
Това ако излизаш в 45 дни от средата на август.
Т.е.ако излезеш в болничен от този месец ще получиш общо около 11 000лв за целия период до една година на детето.
Сега ще ти сметна ориентировъчно каква ще е картината ако не излизаш в болнични,а направо в 45 дни преди раждане.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юни 05, 2009, 11:22:20 »

Ако,продължиш да ходиш на работа,до момента до който излезеш в 45 дни преди раждане,ще получаваш 13 месеца по около 900,00лв или 11800,00 за целия период.Моят съвет е да излезеш в болничен  сега и да не се връщаш на работа.А може да те водят болничен и да ти превежсат пари и да си ходиш на работа,зависи какво работиш,да не те хванат.Тогава ще получаваш заплата и ще получаваш превод от НОИ.
Пок казвам,моят съвет е излизай в болничен.Но,ти можеш да се консултираш и с друг все пак.
Ако останеш на работа ще продължиш да пращаш осигуровки,а няма да има кой знае каква разлика,ако излезеш в болничен няма да плащаш повече.Сметни си сама спрямо парите които ще получиш и които си дала или ще дадеш,кое е по-изгодно.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юни 05, 2009, 11:25:07 »

На 30 октомври ми е терминът. Трябва да изляза на 15 септември, не август. Това е един месец с 2000лв осигуровки повече smile
 Нпараво ми е неудобно да ви ангажирам така с моите глупости, а в същото време просто няма кого да попитам  blush  give_rose
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: юни 05, 2009, 12:34:41 »

ооо,това променя нещата.Къде съм гледала,не знам,може на някой друг линийката.Сега трябва да излизам,но ще си направя труда да ти сметна,горе-долу нещата.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #444 -: юни 05, 2009, 14:04:12 »

Сори, че нахалствам, но някой може ли да ми отговори на въпроса от предната страница?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: юни 05, 2009, 15:35:24 »

Ще влиза,но като нетен доход ще ти вземат нула за месеца в който си в болничен.В някай случаи,както предния,да си вземеш болничен е на сметка,в някой не е.Не знам при теб как са нещата.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #446 -: юни 05, 2009, 15:44:36 »

Мерси kali_gali   give_rose В край на сметка съм решила да си остана вкъщи Юли месец. Вариантите са ми да си взема платената отпуска или болничен. Аз не плащам допълнително осигуровки. Разчитам на реалната си заплата. Брутото ми е 850, а нетото някъде към 680лв.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: юни 05, 2009, 16:24:04 »

от колко време те осигуряват на тази заплата
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: юни 06, 2009, 18:09:38 »

Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines