Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 10:35:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременност, майчинство и закони 2  (Прочетена 174122 пъти)
 
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: май 27, 2009, 17:45:43 »

Gergancheto ахам и само толкоз ли? И никаво майчинство през 2-те години докато би трябвали да бъда в майчинство
Можеш да получаваш и социални помощи мисля, до 1 година на детето, но само при условие, че доходите ви не надхвърлят 240лв. на член от семейството, както и за детски надбавки изискването е същото. Иначе ти се полага май и еднократна помощ за раждане на дете - 250лв. е, но да не те излъжа.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: май 27, 2009, 20:23:38 »

Тая еднократна помощ 250лева, аз пък чух че във Враца била 100лв, във Вършец 300 и няколко си....Тъй че нещо и нямам доверие аз на нея, ама виж за социалните помощи не знаех. Те пак ли са в размер на 240лв на месец?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: май 27, 2009, 20:55:14 »

Тези социални помощи сега четох, че са 100лв./месец, детските са 25лв. на месец, а еднократната помощ 200лв.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: май 27, 2009, 21:36:45 »

Тези социални помощи сега четох, че са 100лв./месец, детските са 25лв. на месец, а еднократната помощ 200лв.
Еднократна помощ за първо дете е 250лв.,за второ 600лв. и за всяко следващо по 250лв
Активен
krem4o
Любопитен
*
Публикации: 45



« Отговор #424 -: май 28, 2009, 08:02:04 »

а детските са 35 лв
Активен
Таня
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 434


http://www.album.bg/maca18f/


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: май 28, 2009, 11:04:06 »

блгодаря много за инфото на всички  give_rose . Значи аз вчера се консултирах с друга мама която е като в моето положение и тя ми обясни, че освен тази помощ от 2880 лева като студентка редовно обучение, получавам и 100 лева всеки месец майчинство и университета ми отпуска по 90 лева всеки месец.
Активен
galq_eli
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #426 -: май 31, 2009, 11:31:43 »

Здравейте и от мен.И аз искам да ви питам нещо защото съм много объркана.Скоро разбрах че съм бременна.Предстои ми да потвърдя бременността и по мои сметки термина ми ще е към януари 2010година.До септември 2008г бях майчински с първото си дете.След това до 1.2.2009г бях безработна,а от 1.2 2009г си плащам осигуровки в една фирма на приятели.Осигурявам се на 340лв.Въпроса ми е дали ще имам право на майчински,защото смятам и си мисля че няма да  ми стигнат тези 12 месеца непрекъснат осигурителен стаж.Другият ми въпрос е ако изляза болнични по някое време засягам ли работодателя ми с някакви пари.аз сега всеки месец му давам пари за да ми внасвя осигуровки,но ако му давам болнични би трябвало да не си плащтам повече осигуровките,а само да му давам пари за здравните нали?Благодаря ви предварително за отговорите.Надявам се да сте ме разбрали. smile
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: май 31, 2009, 11:44:44 »

Имаш право на майчинство.Изисквания стаж е за 12 месеца изобщо,а не предхождащи майчинството.Когато си в болнични трябва да даваш на работодателя си само здравни.
Активен
galq_eli
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #428 -: май 31, 2009, 22:00:18 »

благодаря много за бързия отговор!
Активен
daniela_sl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: юни 03, 2009, 18:51:14 »

Момичета искам да ви попитам нещо,при проверка в нои,пише че се осигурявам
на 2000лв,а аз се осиг. на 2400,така ли трябва да бъде crazy
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: юни 03, 2009, 19:30:38 »

/
« Последна редакция: юни 25, 2010, 11:26:33 от goldi » Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: юни 04, 2009, 10:40:59 »

    Здравейте момичета,

   Имам един важен въпрос. Терминът ми е на 29 октомври и официално трябва да изляза в болничен от 15 септември. Аз обаче имам проблеми в настоящата работа и няма как да си намеря нова точно сега и затова искам да изляза още от средата на този месец в болничен. Имам ниско разположена плацента, а в работата ми се налага да качвам много стълби така че има предпоставки за болничен. Какво трябва да направя по въпроса, каква сума като болнични ще получавам и тези болнични как ще ми се отразят върху майчинските след това? Осигурявам се в момента на 2000 лева и смятам и като изляза в болничен да продължа да се осигурявам на толкова.
    Също така искам да попитам дали е възможно след като съм излязла в болничен да спра да се осигурявам към настоящата фирма и да започна да се осигурявам към друга?
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: юни 04, 2009, 12:19:09 »

Addri, първо - не може да се осигуряваш за болничен, когато си в болничен. Ако излезеш сега в болничен, ще спреш да се осигуряваш върху 2000лв. Само ще има здравно осигуряване от работодателя за периода на болничния (мисля 12,64лв на месец). Ако излезеш сега в болничен, той ще се изчислява върху осигурителния ти доход за предходните шест месеца и ще бъде на 80%. След като започне болничният от 15 септември, той вече ще е на 90% и ще бъде изчислен на предходните 12 месеца, като за месеците, в които си ползвала болничен се взима базата, от която той е изчисляван. Май много объркано го обясних, но с една дума не губиш, ако осигуровките ти назад са наред и можеш да си позволиш да не се осигуряваш вече.
Ако си преназначена в друга фирма, трябва да имаш няколко работни дни там и тогава да излезеш в болничен. Няма как по време на болничния да си смениш местоработата.
Дано съм ти била от полза.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #433 -: юни 04, 2009, 12:33:12 »

И аз да питам нещо. Термина ми е на 15,09 и 45дневния болничен ми е от 01,08. Ако си взема болничен и за целия Юли, т.е. ще ги застъпя двата, Юли ще влиза ли в сметките за майчинството или не? Аз ми сля, че няма да влиза, но все пак искам да попитам. Би трябвало да ми смятат месеците от Юни 2009 до Юли 2008.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: юни 04, 2009, 13:13:42 »

Addri, първо - не може да се осигуряваш за болничен, когато си в болничен. Ако излезеш сега в болничен, ще спреш да се осигуряваш върху 2000лв. Само ще има здравно осигуряване от работодателя за периода на болничния (мисля 12,64лв на месец). Ако излезеш сега в болничен, той ще се изчислява върху осигурителния ти доход за предходните шест месеца и ще бъде на 80%. След като започне болничният от 15 септември, той вече ще е на 90% и ще бъде изчислен на предходните 12 месеца, като за месеците, в които си ползвала болничен се взима базата, от която той е изчисляван. Май много объркано го обясних, но с една дума не губиш, ако осигуровките ти назад са наред и можеш да си позволиш да не се осигуряваш вече.
Ако си преназначена в друга фирма, трябва да имаш няколко работни дни там и тогава да излезеш в болничен. Няма как по време на болничния да си смениш местоработата.
Дано съм ти била от полза.

Личи си, че съм блондинка... почти нищо не разбрах  blush

Ама нека започна от начало. От една година съм на постоянен договор към настоящата си фирма и ме осигуряваха на 550лв. Веднага щом разбрах, че съм бременна се разбрах с тях срещу отдръжка от заплатата да ме сигуряват на 2000. Това е така от месец март включително. Искам да изляза в болничен възможно най-скоро, но ме е страх, че в един момент ще започна да взимам съвсем ниски майчински и няма да си струват лишенията през тези последни месеци за да се осигурявам на толкова пари. В общи линии искам да знам къде и как мога да изчисля каква сума ще взимам сега докато съм в болнични и каква след като родя.  huhhuh.gif
  Знам, че за целта трябва да си говоря с фирмения счетоводител, но при настоящите обстоятелства това е невъзможно. Просто искам да и кажа - "Излизам в болничен. Не искам да ме тъсите и занимавате повече"
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines