Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 13:44:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища месец Юли ,Август и Септемвр  (Прочетена 134310 пъти)
 
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 28, 2009, 18:56:44 »

Мариана,честито за хубавата новина yahoo.Не се притеснявай ,всичко ще е наред  good
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: януари 28, 2009, 19:33:33 »

 Мариана, след като Вики обяви бременността си си мислех кога ли и ти ще ни съобщиш хубава новина blush Честито, мила!!!
 Мамче и мен ме болят срастванията, няма нищо страшно good.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: януари 28, 2009, 20:52:25 »

Мариянка много се радвам специално за теб. Добре дошла и успех до финала
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: януари 28, 2009, 21:19:00 »

Здравейте, бъдещи мами!!! Намесвам се в темичката ви за малко само за да ви кажа колко се радвам за вас, чела съм ви в други теми и знам колко много искаха детенца повечето от вас и сега това щастие е на път да ви споходи!!!  то вече ви е споходило де... С всеки изминал ден то ще нараства и умножава с нарастването на коремчетата ви!!! Бъдете живи и здрави и много спокойни, за да имате красиви и спокойни бебенца!!! Ще ви чета от време на време, че много ви се радвам  heart heart heart
Активен
mimi6
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #244 -: януари 28, 2009, 21:56:27 »

хайде и аз да се отчета. Днес ни гледаха и всичко е идеално, разгледа доктора всеки орган по отделно и засега всичко е чудесно. Бяха ме стреснали че нухалната тръба била по-голяма, което било признак за Даун, но няма нищо такова. Затова си правих и биохимичен скрининг , но резултзтите са добри. Инъче ме мъчи ужасна хрема и гърло, абе ужас и като нчма много възможност какво да вземе човек е много трудно. Това е от мен за сега
Активен
mimi6
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #245 -: януари 28, 2009, 21:58:56 »

Забравих да кажа че при нас май се очертава да е момченце, но както доктора каза си дава 10% възможност за грещка.Каквото и да е, да е живо и здраво
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: януари 29, 2009, 08:06:41 »

mimi6 страхотно,че всичко при вас с бебо е наред smile  бързо да се отърваваш от настинката smile
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: януари 29, 2009, 09:42:05 »

Първо - честито на Марияна smile Добре дошла, всичко ще бъде наред, няма да се притесняваш  give_rose

Аз имам малко глупав сигурно въпрос, но ако някой може да се включи - според вас тези бактерии, които имам - стрептококи във вагиналния секрет, дали се предават по полов път? Четох в интернет, много са противоречиви мненията. А лекарката не ми е споменавала дали трябва да се въздържаме или мъжът ми трябва да отиде също да си направи излседвания... И сега се чудя, ако се предават по полов път - значи си преливам от пусто в празно, пия си антибиотици, а пак си ги имам.  huhhuh.gif
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #248 -: януари 29, 2009, 12:39:01 »

И аз пак да честитя на darling и mariana.
Пожелавам ви лека и спокойна пременност, дами.

no4ko24, много уместен въпрос.
Ако кажеш какво е другото име на стрептококите дето те мъчат мога да проверя със сигурност.
Но по принцип май не се препоръчва правене на секс когато се лекува инфекция, дори и в случайте когато и двамата се лекуват. Поне с хламидийте е така.
Най-добре използвайте презерватив за момента.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: януари 29, 2009, 14:06:42 »

KlaraFina, Стрептококите ми са група Б. Ама какво им е другото име... Мисля, че само това пише на изследването. Streptococcus Group B колонизация и анаеробни клетки. sad

Аз също си мисля за презерватив, но ще трябва директно да попитам лекаря дали е препоръчително направо да се прекъсне за известно време половият живот.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #250 -: януари 29, 2009, 14:42:00 »

http://www.medterms.com/script/main/art.asp?articlekey=8351

Май не са съвсем безобидни. Особено опасни са за бебето, за това трябва да ги излекуваш преди да се роди. Пише, че се срещат при 10-25% от бременните, което си е направо често срещано.

wikipedia по принцип не е най-надеждния източник на информация, но прочети това, мисля, че е вярно

http://en.wikipedia.org/wiki/Group_B_streptococcal_infection

Миналата седмица си говорих с една приятелка, също бременна, която ми разказа точно за тази инфекция. Това са бактерий, които се срещат в нормалната бактериална флора при жените. При определени обстоятелства, обаче, дават инфекции, особено опасни при бременните. Инфекцията може да достигне до плацентата (имам предвид околоплодната ципа), което я прави, как да кажа, по-неустойчива. Мисля, че няма директен риск за увреждане на плода. Само недей да летиш със самолет.
От промените в налягането, инфламирана ципа може да се пукне и тогава....
Сигурно звучи нереалистично, но повода, по който приятелката ми ми разказа за тази бактерия беше точно това. Предстоеше й полет и тя беше ходила изрично да се изследва, защото имала приятелка, която загубила две бебета по този начин.

И накрая да ти кажа, че това се случва относитело рядко и, че не е сигурно, че твоята инфекция е точно такава.

По-късно ще проверя из дебелите книги, че по принцип нямам много вяра в такива интернет-източници.

И no4ko24, не се шашкай, нали ходиш на лекар и се лекуваш.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: януари 29, 2009, 15:20:34 »

smile КлараФина много ти благодаря, много полезна информация предоставяш. Ама и аз колко съм глупава досега да не се сетя да питам за предаване на инфекцията... Дано не се окаже, че напразно съм пила антибиотиците, защото полсе мъжът ми ми "връща" инфекцията  angry

На 3ти съм на преглед - ще разпитвам. А дотогава някои хора ще са на диета, няма как.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #252 -: януари 29, 2009, 18:20:26 »

А дотогава някои хора ще са на диета, няма как.

И моя мъж е под карантина. Има неблагоразумието да пие от едно кенче с бира с още няколко човека при все, че му бях казала да не обменя телесни флуиди с други хора докато съм бременна. Много ме е страх от CMV-инфекция и го сложих под карантина на бърза ръка.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: януари 29, 2009, 19:17:58 »

Ами защо не вземете да влезете в някой изолатор за 9 месеца, та да няма опасност да се заразите с някоя инфекция tease. Майтапя се, да не се вържете сега
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: януари 29, 2009, 20:01:35 »

 Ние пък заради контракциите сме свели до минимум blush Аз станах банална с тези контракции вече huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines