Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 14:33:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища месец Юли ,Август и Септемвр  (Прочетена 134313 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #195 -: януари 23, 2009, 13:54:40 »

Момичета като ви предписват Нош-Па за какво точно ви го дават, за болки, контракций...?

Като се има предвид, че матката пораства от размерите на едно малко юмруче до нещо гигантско, няма как да не усещате болки и придърпване ниско в корема. Искам да кажа, че е напълно естествено. Най-първите седмици от бременността болките могат и да са много силни (както вече може би сте забелязали), но пак е нормално.

На този етап е опасно ако имате кървене, а след 20-та седмица дори и слабо процапване може да се окаже сигнал, че нещо не е както трябва.

И мен много често ме преболява корема, ама и през ум не ми е минавало да ходя на лекар, камо ли да пия лекарства.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: януари 23, 2009, 13:59:11 »

Мен лекарката всеки път ме пита дали имам болки в таза ниско, аз винаги й казвам "не", защото според мен това моето не са болки  pardon А и гледам да не се вторачвам във всеки "симптом", за да не се вманиачавам. Не пия лекарства, хаха, антибиотиците са ми достатъчни.

Иначе но шпа го дават за болки. Бил безобиден, всички лекари го предписват за бременни. Аз веднъж съвсем в началото пих при главоболие, не ми подейства.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #197 -: януари 23, 2009, 14:04:59 »

Ясно, благодаря за разяснението.
Не ти е подействал при главоболие, защото има спазмолитично действие, т.с. отпуска гладката мускулатура (черва, матка). Спомням си от преди години, че го пиех при менструални болки.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: януари 23, 2009, 16:52:14 »

АМи да то най вече е заради болките в матката, а и то не боли корем а ниско долу все едно яйчниците те болят. Но щом ти действа зачи не е опасно. Ако не ти действа значи болката е симптом занещо о сериозно
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: януари 24, 2009, 01:03:39 »

по темата... и аз имам много такива болки на ден по няколко пъти,незнам колко ще се увеличава матката,но си е гадничко наистина.А като казах на лекарката си,вместо да ми препоръча но шпа примерно ми каза "абе бремените така си ги боли,ще пиеш вода и така" то ест според мен ми каза твърдо Ще си траеш мойто момиче като си се хванала на хорото smile,няма как момичета,без едно или друго,нали всичко е за най прекрасното на света  girl_wink
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: януари 24, 2009, 11:25:16 »

Ох момичета посъветвайте ме какво да си слагам в носа че осещам че ме почва една гадна хрема. Знам и че не всички капки ставатза бременни аз си купих едни МУкосептонекс, ама дали ще ми подействат, а и гърленцето ме наболява . Давайте съвети какво да правя докато не се е задълбочило
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: януари 24, 2009, 11:27:15 »

Ми Роди пробвай инхалации с лайка за гърлото и носа или някакви капки за нос ама първо се консултирай с Аптекарката да не се разкарваш до лекар good пази се че много гаден грипима
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 24, 2009, 11:28:42 »

Ами аз ези капки дето ги купих изрично казах да ми даде такива който ставт  и за бременни и тя тези ми даде , а и вътре пище че могат да се използват от бременни и кърмачки
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: януари 24, 2009, 11:31:56 »

с хлебна сода съм чувала инхалации но не съм пробвала,винаги до капки съм прибягвала.Нещо което ми помага е вечер преди да си легна да си масажирам вратните жили с медицински спирт,ако нямате може и най обикновен,загравя отпушва и олеква спрямо хремата.за гърлото си направи лъжичка мед с 1/2лимон
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 24, 2009, 11:37:35 »

Аз тука си изнамерих един Ефизол и ще взема от него да смуча и ще си слагам от тези капки-пък да видим дано се размина smile
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: януари 24, 2009, 11:51:40 »

дано ти размине стискам палци
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: януари 24, 2009, 12:01:36 »

Аз моята от инат преди няколко  месеца само с чай я лекувах не че помага захрема ама не исках нищо да пия smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #207 -: януари 24, 2009, 13:39:08 »

Rodi, какво има в Ефизола, можеш ли да прочетеш на опаковката?

И аз като Дидето не бих взимала нищо, ако имаш възможност си остани по-дълго вкъщи, почивай и се загрявай. Ако е обикновенна настинка сама ще мине.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 24, 2009, 15:42:18 »

Според мен, по-добре да се спре в началото отколкото да си го влачиш седмици. Знам, че Еферелеган се предписва в случаи на температура.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 24, 2009, 17:48:27 »

Ефизол може да се взема спокойно, както и "Прополки" - бонбони за смучене. Иначе като хапчета знам, че само Парацетамол може, за Ефералгана не съм чувала.  nea Тези неща, както и Витамин Ц и чайчета с мед, може спокойно да се вземат, но ако се влоши е по-добре лекар да изпише нещо, отколкото да се самолекувате.  good
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines