Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:24:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища месец Юли ,Август и Септемвр  (Прочетена 140395 пъти)
 
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 21, 2009, 11:41:37 »

Goldi честито  Bravo и леко бременеене ,отностно пола и аз щях да реагирам така  blush за съжеление,въпреки че каквото и да  е такова ще си го обичаме. smile
Активен
Nelkata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 21, 2009, 12:20:42 »

Голди , много се радвам за теб.  Bravo Bravo :bravo:Най-накрая се разкри. Желаяти много лека бременост и едно здравичко и прекрасно бебе.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 21, 2009, 12:43:30 »

goldi, най-накрая се разкри - много се радвам за теб!  yahoo Отдавна те разконспирирах, но и аз като теб не бързах да се издам като бях бременна.  pardon
Марков наистина е добър и апаратурата му е много хубава. И ние като ходихме още докато сложи това нещо на корема ми и каза, че вижда пишка!  Oh my ...  Учудена от бързината го попитах къде я е видял, а той ми отговори "Как къде - между краката!"  sarcastic funnytooth Много се смях като се замислих как е прозвучал въпроса ми, но той беше толкова бърз, че не мислех, че наистина е видял нещо.  pardon
Ние отидохме по желание и бях във 23 седмица мисля. Не е задължително, но искахме да сме спокойни, че всичко с бебо е наред, не само за кефа да го видим и да разберем пола.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 21, 2009, 13:10:44 »

Годи мила голямо чесито и от мен и да си казваш втемичкатавсичко да ви следим как сте с бебка- честито и за розовите гащи.
Момичета искам да ви питам някоя може ли да ме посъветва при кой лекар мог да отида за 2Д за да се види пола, и дали всичко си му е наред-става въпрос за Варна.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 21, 2009, 13:18:06 »

Роди ако е за 2д то може и при наблюдаващия ти лекар
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: януари 21, 2009, 13:52:17 »

Роди до сега къде си ходила,аз съм при Капка Атанасова в Майчин дом,мисля че там може
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: януари 21, 2009, 14:25:08 »

Аз съм се записала на ЖК в окръжна при доктор Градинаров. НЕзнам той дали има по модерна техника.
kikolina ти при тази лекарка си на ЖК или само за отделно прегледи
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: януари 21, 2009, 14:40:11 »

ЖК ми е при нея
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 21, 2009, 15:05:25 »

Леле Голди страшно много се радвам за теб! Пожелавам ти най-прекрасното момиченце! Аз съм на 16 февруари при доц. Томова за първата фетална морфология - прегледа е 90лв., 100 със дискче. Ако не си се записала мога да ти дам телефон - записва 4 седмици преди феталната морфология.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 21, 2009, 16:54:12 »

Момичета аз да питам - тази ФМ задължителна ли е? То моя доктор нищо не ми е казал и аз от къде да знам , добре че тука се информирам, ама си мисля че и лекаря тябва да казва.
Захира тази доц.Томова във Варна ли. Аз изобщо незнам тази ФМ се прави от друг лекар ане от този които ти е на ЖК така ли? Извинете ме за глупавите въпроси , ама не съм в час с тези работи smile
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 21, 2009, 16:57:40 »

 Голди, честити розови гащи give_rose
 Вики, аз също бях на ФМ при доц. Томова, около мен всички раждали жени са ходили при нея smile Тя гледа на и на 2D и на 3D, но това за един специалист не е от значение.  Аз отидох на 2D, тъй като ми е точно до работата медицинският център. В 19та седмица бяхме и каза със сигурност момче!
 Роди, в София преглежда доц. Томова. Не е задължителна ФМ, но тук в България. Иначе по света по друг начин стоят нещата. Не всеки лекар я прави. По-добре да е някой с опит в това.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #176 -: януари 21, 2009, 18:16:50 »

Не е задължителна ФМ, но тук в България. Иначе по света по друг начин стоят нещата.

Не съм сигурна дали съм разбрала правилно, но в повечето страни в Западна Европа, такова нещо не се прави просто така, ако искаш. И не защото няма техника или специалисти, ами защото техниката се използва по предназначение, а именно ако има сериозни медицински индикаций за такъв преглед.

Момичета, и аз ще ставам мама през лятото и напълно ви разбирам като искате да си виждате бебчета често. Трябва да ви кажа, обаче, че такава истерия около лекари и прегледи в другите страни няма.

Обратно на въпроса за видеозоните, аз получих шок, когато разбрах по колко пъти се гледат бебетата в България. Дори чета постоянно постове на мами, които не си били виждали бебето 3 седмици и били много притеснени. Не искам да обидя никого, но това найстина звучи смешно. Ние не помагаме на бебетата като ги гледаме на монитор, а само си чешим крастата.

Zahira беше повдигнала темата за лекарите-търговци и аз точно противно на нейното мнение смятам, че всички, които се опитват да убедят майките в необходимостта на 3 фетални морфологий по време на бременността, са точно такива.

И в заключение да добава, че ако беше толкова лесно да си направя ФМ, тук, където живея, със сигурност щях да отида. Уви, не е толкова просто и се надявам да нямам медицински причини да го правя.

Така, написах си впечатленията трупани от месеци, дано не съм обидила някого.

Лека и безпроблемна бременност на всички. Това е толкова прекрасен период, поне за мен.
« Последна редакция: януари 21, 2009, 22:05:38 от KlaraFina » Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #177 -: януари 21, 2009, 18:30:40 »

KlaraFina, ФМ не е просто прищявка, ако могат навреме да се открият евентуални аномалии на плода или нещо, което би било проблем в последствие, не виждам какъв е проблемът в това да се ходи. А относно цените, всеки сам си решава. ПО ЗК в България ти се полагат 2 ехографа през цялата бременност, аз не смятам, че това е нормално. Още повече, че ехографа нито уврежда бебето, нито вреди на майката и т.н.
И още нещо- какво значи че има или няма медицински причини да правиш фетална? Ами ти няма как да го разбереш, ако не ходиш на ехограф поне веднъж в месеца. На този ехограф не ходя единствено, за да си гледам бебето, мерят му обиколка на главата, бедрена кост, гледат кръвообращение и т.н.
Според мен е много остаряла практика посещението на АГ за ЖК веднъж в месеца за мерене на кръвно и обиколка на корема, всеки сам вкъщи би могъл да го направи. Затова ходим на консултации с хора, които са по-компетентни от нас, за да следят дали всичко с майката и бебето е ОК.
мое мнение, лека бременност на всички  give_rose
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #178 -: януари 21, 2009, 18:57:04 »

mmagi, предполага се, че аномалийте се забелязват на рутинните прегледи с видеозон. На ФМ се прави скрийнинг на всички органи, което е страхотно за успокоение на родителите, но все пак супер излишно 5 седмици преди раждането (или там когато се препоръчва третия МФ). За какви мерки говорим тогава?

Нямам никакво намерение да споря с когото и да е. Ако изкарвах бременността си в България, сигурно и аз щях да ходя постоянно на прегледи, просто за да съм спокойна и защото мога да го направя.

Абсурда в ситуацията е, че за долучиш грижите и компетенцията, която ти се полага, трябва да плашташ луди пари. Ами тези, които не могат да си позволят да отидат на 3Д/4Д (защото аз познавам и такива), да не би да не раждат здрави деца. Държавните норми и препоръки, макар и често поостарели, не са съвсем за пренебрегване, ако разбирате какво искам да кажа.
« Последна редакция: януари 21, 2009, 22:06:46 от KlaraFina » Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #179 -: януари 21, 2009, 19:03:46 »

ФМ се прави рутинно на 2Д, няма за какво да се плаща по-скъп преглед на 3Д или 4Д.
Абсурдът е в Здравната ни система, от 19 век е, трябва да сме по-активни, за да има някаква промяна.
Аз лично бях на ФМ в 13 г.с. по препоръка на моя АГ.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines