Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 03:20:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища месец Юли ,Август и Септемвр  (Прочетена 132556 пъти)
 
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #435 -: февруари 17, 2009, 10:41:20 »

KlaraFina всичко ще е наред - не се притеснявай. А и ние стискаме пали  good
Zahira™ и Andy  Bravo - радвам се, че всичко е наред при вас smile
Andy и ние май чакаме момиче, но още не е на 100% - много ти се радвам и аз много искам момиче  girl_wink
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: февруари 17, 2009, 11:37:16 »

KlaraFina  ще видиш че всичко е наред ! Да ни разкажеш  Wink
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #437 -: февруари 17, 2009, 12:10:38 »

Мина и нашия преглед. Гледаха бебето около половин час, изглежда всичко е наред Bravo
Най-накрая ми казаха "по-достоверна" дата за раждане, 26 юли. В момента съм в 17+1 седмица.

Аз още не усещам ритничета, но акушерката ми каза, нещо интересно. Ако плацентата е разположена много високо, почти под стомаха (моята е там), е нормално бебето да се усети малко по-късно от нормалното. Сега си знам, че ако не усещам нищо до 20-та седмица, не е толкова страшно.

Пола няма да разберем поне още два месеца и то ако отидем в частна клиника. Иначе сме приключили с видеозонните прегледи.

Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #438 -: февруари 17, 2009, 12:13:45 »

KlaraFina  Bravo - радвам се, че всичко е наред!
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: февруари 17, 2009, 12:15:06 »

KlaraFina,радвам се,че всичко с вас е наред Bravo А за ритничетата -те така и така при първа бременност се усещат често по-късно pardon
Ама как така няма  да имаш повече видеозони crazy Мислех че поне 3 правят  shok
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #440 -: февруари 17, 2009, 12:34:02 »

Ама как така няма  да имаш повече видеозони crazy Мислех че поне 3 правят  shok

Ми не Maj4e,  за съжаление не. Малко се различава от община до община, т.с. решението се взема на общинско ниво, но тук където живеем, бременните имат само едим видеозон (в общия и нормален случай).

Аз да си призная, съм имала три до момента, единят като чист подарък от лекаря, доста рано в бременността, един от комбинирания биоскрийнинг с видеозон (прегледа за Даун синдром), но тай си е абсолютно частен и третия днес, полагащ ми се рутинен преглед.

Най-вълнуващ беше първия преглед, тогава направо се просълзих, а мъжа ми два дни говореше за "точката" с тупкащото сърчице. Втория път също беше вълнуващо, защото тогава бебето от точка се беше превърнало в цяло бебе, което не спря да се върти през целия преглед. Днес, обаче, голяма разлика от втория път нямаше.

Сигурно ви е много странно, но се свиква. Не са ми правили цитонамазка (тук се прави всяка 3-та година), на са ми взимали секрет за микробиологични изследвания.... Само дето ме зариха с всякаква информация, книги, брошури и т.н.

Важното е да се чувстваме добре, бебетата сами си растат. Даже като ги гледам, ми се струва, че им е доста комфортно в корема.

 
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: февруари 17, 2009, 13:15:04 »

А можеш ли да отидеш на часно на видеозон или не
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #442 -: февруари 17, 2009, 13:27:49 »

А можеш ли да отидеш на часно на видеозон или не

На частно мога да отида, има 3-4 частни приема с видеозон (живеем във втория по големина град). Като цяло не е практика. Много родители ходях, за да разберат пола на бебето. И ние ще направим така, но след 26-та седмица. Тука смятат, че е много вълнуващо да не знаеш пола до раждането, но аз не мисля така. Мисля, че бебето само по себе си е достатъчно голяма изненада и нямам нужда от допълнителни точно тогава.

P.S. Не разбирайте погрешно, във всеки гинекологияен кабинет има видеозон, само дето не искат да те преглеждат проста ей така на него.
« Последна редакция: февруари 17, 2009, 13:29:58 от KlaraFina » Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: февруари 17, 2009, 13:38:21 »

Ми да те и тук взеха да се правят на луди ама  :)ние пък ходим всеки месец на часно
Ама смятам вече да спра когато ме гледа само по жк тогава мен дерт ми беше за пола и шом с бебо всичко е ок няма смисал вече да ходя всеки месец
Активен
Andy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #444 -: февруари 17, 2009, 15:12:25 »

KlaraFina, радвам се, че всичко е наред при вас!

Аз ходя на видеозон всеки месец, за да видим, всичко наред ли е при бебата. От мои приятелки зная, че и техните лекари са ги съветвали така.

Нямам идея, какво се полага по каса, защото всичките ми прегледи са на частно.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: февруари 17, 2009, 15:43:37 »

По каса се поемат само 2 прегледа с ехограф, но Klara Fina не е в БГ. Явно тази практика не е само в нашата страна. Иначе и аз съм си решила да не се лишавам от ехограф поне веднъж месечно, при условие, че другите неща са безплатни 15лв. на месец не са чак толкова много. Знам, че за бебето няма кой знае какво значение дали ще се гледа всеки месец, но това си е изцяло за мое успокоение. Има жени, които ходят и много по-начесто.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #446 -: февруари 17, 2009, 17:55:47 »

Аз ходя през три седмици (всъщност лекарката така ме вика) - и всеки път ме гледат на ехограф, а и отделно си ми мери кръвното, обиколката на корема, теглото ми. Ходя на частно, но не всеки път плащам.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #447 -: февруари 17, 2009, 18:02:05 »

Сугурно и аз щях да ходя всеки месец, ако беше 15 лв, само че най-обикновенния преглед с видеозон е между 100 и 150 лева.

Искам да ви попитам като ходите на женските консултаций по колко време ви отделят и трябва ли да си запазите час предварително или просто отивате в приемното време? И какво точно ви правят/си говорите с лекарите?

Имам и въпрос за термина. На вас като ви гледат бебетата по-начесто, се оказва понякога, че бебето расте по-голямо или по-малко... Кога точно ви определят датата на термина, след като всички бебета растат различно. Имам предвид, че бебета с еднакъв термин могат доста да се различават по размер.
На мен ми даваха различни дати след всеки видеозон, но казаха, че днешната е най-точна.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: февруари 17, 2009, 18:06:39 »

Аз, като ходя на частните прегледи, плащам по 40лв за ултразвуков преглед. Час си записвам задължително преди това. Относно термина, на мен лично ми гледат този, който е по последна редовна менструация, нищо че нашето бебе върви като големина с около 2 седмици напред и излизат различни термини почти всеки път през последните 2 месеца  smile Съответно и секциото ще се насрочи спрямо термина, определен по ПРМ.  Иначе както се водя с термин 9 април, а ехографът показва 15 -20 март, трябва да ми определят секцио за февруари почти  tease.
« Последна редакция: февруари 17, 2009, 18:08:54 от solecito » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: февруари 17, 2009, 18:17:46 »

Пете,ама то много объркано при тебе с тези термини crazy То да не знае човек кога да ражда blum На мен винаги ми показва 2-3 дена отклонение,което е добре...
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines