Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 15:01:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Годежен пръстен - 2"  (Прочетена 254757 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 25, 2009, 11:38:29 »

Аз няма да казвам какво мисли мъжът ми, че той ще е доста цветист на подобно твое изказване ще ти кажа какво мисля аз.Аз живея в България, материалистка съм според познатите си, но пръстен за безбожни пари няма да си взема.Първо за мен не е важна стойността, а начина по който е даден и какво символизира, и второ аз не харесвам американците и начина им на мислене, за тях всичко е пари, сватбата е пари, любовта е пари, децата са пари, а аз искам да има и чуства.Дали ще е скъп или евтин пръстена е символ на любов и ако вашата любов има цена, то тогава я слагай от сега.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 25, 2009, 11:59:09 »

Това за стойността да е минимум 2,5 пъти от месечната му заплата ми се струва малко пресилено. Особено за нашите стандарти тук. И аз смятам, че пръстенът е символ на любов и това е важното, а не колко пари струва и с колко голям диамант е.
Моят пръстен е с три сини топаза и най-миниатюрния диамант, който може да съществува, но аз си го харесвам, избирахме го двамата и беше много хубаво, това е важното за мен smile
Активен
Donna
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 25, 2009, 14:06:34 »

Напълно подкрепям Вашето мнение момичета.
Никога не съм искала скъп годежен пръстен, диаманти и т.н.
Милото сам си го е избирал пръстена и сам си е преценил какъв да е. Нямах никаква идея,че е диамант. Какъвто и да беше пръстена аз пак щях да съм си най-щастливата годеница на света danceg
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 25, 2009, 18:27:51 »

И аз съм на това мнение, а да си и призная - въобще и не подозирах, че мъжът ми ми е взел пръстен ( аз и не подозирах за предложението му, но това си друг въпрос Girl_hide )
Какъвто и да е, важното да е подарен с любов, а не насила изкопчен good По отношение на диамантите, тук има няколко гледни точки и всички те зависят от месечния ви доход - не виждам смисъл да се похарчат луди пари и да не може после да си позволите едно моренце или друга почивчица blum Така мисля аз...
Въпреки че, мъжът ми е много сантиментален и дори за раждането на сина ни ми подари колие и обеци със сапфири и диаманти, а за дъщерята е обещал с рубини Girl_hide Но и да ми подари сребърни бижута с обикновени стъкълца -важен е жеста и сълзите на радост в очите му - това е безценно, а не цената на подаръка good

А колкото до американските нрави - хич и не ми говорете за тях - живяла съмизвестно време там и за нищо на света не бих се върнала за постоянно girl_impossible

Само да вметна, че диаманти се подаряват за годежен пръстен, не защото са символ на благонадеждност, както ти си споделила, Peteto77, а защото се води, че това е най-чистият и здрав камък и посланието му е и любовта между двамата да бъде такава. В тази връзка големината няма никакво значение, има прекрасни модели за по 300-400 лв. good
« Последна редакция: февруари 25, 2009, 18:32:07 от Harmonia » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: февруари 25, 2009, 18:59:22 »

peteto77, като човек, който живее в САЩ и има наблюдение вече доста години, мога да ти кажа, че това правило от 2 пъти месечната заплата (не 2.5) не се спазва като цяло, а по-скоро е маркетингова тактика, внедрена от диамантената индустрия тук. Около мен - на работа и приятели има сгодени със всякакви пръстени, дори и такива без. Имам 2 колежки, на които пръстените им са по $20,000 - дали това ги прави по-щастливи? Доста често срещана практика в САЩ също е купуването на диаманти да се финансира от кредит. Мога да ти кажа, че точно в този момент на световна криза търговците се оплакват от драстичен спад на търсене.
Преди да продължиш да мислиш колко трябва да похарчи бъдещия ти съпруг за годежен пръстен, се замисли за това на какъв стандарт живееш, дали един скъп пръстен ще те направи по-щастлива и какво е вложено в този пръстен. За мен най-ценният годежен пръстен идва от това с каква любов е купен и поднесен, какви чувства се съдържат в него и това, което го прави специален не е цената му, а това, че той е избран от твоето момче специално за теб. Когато моят мъж ми предложи да се оженим, той дори не ми подари пръстен, но начина, по който го направи, разтопи сърцето ми и това беше един от най-красивите моменти в живота ми. Не бих го заменила с нищо друго. Моментът на предложение за брак е уникален и съкровен момент и неговата уникалност не произхожда от меркантилни правила, проценти от заплата или качество, карат и цвят на камъка. Това е моето мнение  give_rose

« Последна редакция: февруари 25, 2009, 19:04:56 от ellie_bellie » Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #65 -: февруари 25, 2009, 19:40:44 »

уххх как ме нападнахте... първо това със заплатата беше на майтап казано... ама вие го взехте на сериозно... не съм материално момиче, даже напротив... в случая става въпрос за романтика и сантименталност - две качества, които приятелят ми въобще не притежава. Приятелят ми по принцип винаги ми подарява практични неща... а пък на мен ми се да сме сгодени, да ми поиска ръката и т.н. от няколко години сме заедно... викаме си "мъжът ми", "жена ми", ама нали съм романтичка искам да е като по филмите... годеж, пръстен, предложение ... и съвсем не искам скъп пръстен... даже си мисля да е с цирконий... защото това е един пръстен все пак
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 25, 2009, 21:00:29 »

 Не знам защо, започнахме да говорим само за пари във всички теми.
 и моето момче хич го няма в романтиката - не че мен ме има - и съвсем щастливо си живеех убедена, че момента с предложението съвсем сме го пропуснали (май се повтарям). Като ми подари моето сребърно пръстенче с циркончета и даже не ме попита точно дали искам да му ставам жена (не успя да го каже първия път) това за нас двамата значеше повече от всичките рози, Айфелови кули, шансони и диаманти на земята. Романтиката не е задължително да е потребителския модел, налаган отвсякъде. Не подарявам и не получавам възглавнички сърца за Свети Валентин, но това не значи, че няма любов в мен и за мен. И смятам, че много щастливо сме се намерили две дървета в тази област, представете си да ми се беше паднала някоя поетична душа - щях да го побъркам за половин година.
Активен
snowhite
Ентусиаст
**
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 26, 2009, 08:31:16 »

Аз отдавна съм изразила мнение по този въпрос в една друга тема. Според мен важното са не парите, а какво се харесва на булката и дали младоженецът го знае. За мен най-важно е човекът до мен да ме познава достатъчно добре, че да знае за моите вкусове, какво точно искам, нещо, което и аз знам за него. Виждаше по какви точно пръстени се заглеждам, знаеше, че съм неппоправима романтичка и направи момента ни специален. А за диамант (но това е лично мое мнение, моля да не се засягате) едно пръстенче с малко диамантче струва около 300-400 лева и мисля, че всеки може да си го позволи, а годежният пръстен трябва да е специален. Всеки ден мога да си купя пръстен с цирконий и злато, но диамантът е бил цяла вечност в земята, за да стане такъв и за мен символизира вечността. heart
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #68 -: февруари 26, 2009, 08:50:34 »

Всеки ден мога да си купя пръстен с цирконий и злато, но диамантът е бил цяла вечност в земята, за да стане такъв и за мен символизира вечността. heart

така е да Doubt
Активен
raqraq
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #69 -: март 01, 2009, 23:36:51 »

Здравейте момичета
понеже спорим тук с моя приятел за годежния пръстен... и аз му казах, че според американците мъж, който не може да подари пръстен с диамант на стойност минимум 2.5 пъти от месечната му заплата се счита за неблагонадежден. Той обаче си има теория, че това са нахалост похарчени пари, по-добре нещо друго да съм си купела. Аз обаче без пръстен няма да се дам girl_impossible

споделете вашите мъже на какво мнение са по темата

аз мисля, че тук всички сме обградени от любов, щом живота ни се върти  heart в този форум около годежните ни пръстени и според мен peteto77 иска само мнението ни за отношението на мъжа й. според мен повечето мъже са прагматични и в това няма нищо лошо. Всеизвестно е, че диаманта е наложен на пазара за бижута и изкуствено се подържа цената му, защото в 21 век нито е рядкост, нито се добива трудно. Може би е точно като предизвикателство за мъжете да направят нещо против природата си, за да докажат любовта си. Bravo Поговори с него и прецени, колко е готов да изхарчи за прекрасното бижу, после си харесай пръстен, покажи му го и съм сигурна, че няма да те разочарова, колкото и да е голяма разликата с очакванията му Bravo Искам да кажа от собствени наблюдения, че годежни пръстени с малък диамант са в usa към 300$, в бг скоро избирах за две мои приятелки цената е над 1000 лева, камъните бяха около 0.2 със сертификати.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 03, 2009, 00:58:49 »

Що се отнася до годежния (или пък който и да е друг пръстен, подарен ми от любимия ми мъж...), класификации от сорта на "скъп", "евтин", "дори и само с цирконии" въобще не ме вълнуват. С годежния пръстен се засвидетелстват намерения, чувства, дълбочина на чувства...Диамантът може и да символизира вечността, но предпочитам сами да си създадем това усещане, отколкото да го гледам като символ на пръста си, което само по себе си нищо не означава.
Милото знае че обичам нежни пръстени, с меки извивки и мънички камъчета и определено ми е подарил най-хубавия за мен самата пръстен smile
Ето го:


* P2150286 copy.JPG (29.89 KB, 163x148 - видяно 5445 пъти.)
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 03, 2009, 09:18:50 »

Що се отнася до годежния (или пък който и да е друг пръстен, подарен ми от любимия ми мъж...), класификации от сорта на "скъп", "евтин", "дори и само с цирконии" въобще не ме вълнуват. С годежния пръстен се засвидетелстват намерения, чувства, дълбочина на чувства...Диамантът може и да символизира вечността, но предпочитам сами да си създадем това усещане, отколкото да го гледам като символ на пръста си, което само по себе си нищо не означава.


Двамата избирахме моя пръстен и аз страшно много си го харесвам.


* DSC02244.JPG (45.59 KB, 598x558 - видяно 701 пъти.)
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 03, 2009, 10:49:46 »

   Здравейте, момичета! Страхотни пръстени имате всички.
   Исках да Ви попитам дали някоя от Вас е поръчвала от www.bluenile.co.uk ? Пише, че има доставка до БГ.

Honey_R, моят годежен пръстен е от Bluenile, но е поръчан от Щатите, въпреки че живеем в UK (не знам защо е направил така годеника ми). Питай ако имаш въпросчетаи ще питам милото, защото аз директно нямам инфо. Той го е купил без да знам  girl_wink Иначе пръстена ми го има малко по-назад в темата - с диамант във формата на сърце.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 03, 2009, 12:26:16 »

Elinora, страшно е нежен, а още по-важно е че е твой и е подарен с любов girl_wink
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #74 -: март 03, 2009, 19:11:13 »

Elinora, разкошен е  smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines