Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 16:59:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ателие Александра Асеновград - Не рискувайте!1  (Прочетена 33452 пъти)
 
geritta
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« -: април 20, 2007, 20:25:46 »

Здравейте,
Искам да споделя неволите си, които за съжаление все още продължават с Ателие Александра - асеновградска фирма, която има и магазин в София близо до пресечката на Пиротска с Ботев.
Още от ноември миналата година си харесах в този магазин една рокля и през декември 2006, когато вече знаех, че някъде през май ще правя сватба се отбих в магазина да я разгледам и да я пробвам. Продавачката в магазина бе безкрайно мила и отзивчива и ми обясни, че ако планувам сватба в началото на май, то е добре още през март месец да дам поръчка, за да може с 3 седмици доставка да я имам месец преди сватбата. Наред с това ме увери, че ще изпълнят всяко мое желание и каквото искам -това ще получа.  Аз исках корекция в цвета на единия плат и в модела на бюстието. Реших да избързам и отидох още към 20 февруари, като обясних точно какво искам и жената надлежно си го записа. Свалихме размерите и аз зачаках. Продавачката ми беше казала към 12 март да се обадя, за да видя дали е готова за проба. Обадих се - тя ми обясни, че не е готова да се обадя отново след седмица. След седмица отново се обадих, тя ми каза, че поради голяма натовареност са ме отложили за следващата седмица - разбира се аз и това приех, въпреки че вече ме бяха забавили с две седмици. Реших преди да дойде следващото отлагане да се разходя до Асеновград - понеделник 26 март за да видя как върви работата, а и без друго имах път натам. Отидох в магазина - оказа се, че роклята ми не е почвана дори - аз наново обясних точно какво искам и поръчах освен това и було, и венче и чантичка/торбичка. Посипаха се куп обещания и се уговорихме в четвъртъка на същата седмица  да отида в София на проба като на нея трябваше само да се раположат едни елементи върху основния плат.
Следва продължение...
Активен
geritta
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #1 -: април 20, 2007, 20:26:18 »

Продължение:

 В четвъртък най-после доживях да си видя роклята - полата беше почти готова, само дето елементи за разполагане не бяха изпратени от Асеновград и пробата се обезмисли. Було, венче, чантичка също нямаше - явно ме бяха забравили. Най-лошото беше обаче, че нищо от това което ми бяха обещали за бюстието не беше налице - това което пробвах беше една зле скроена торба, мека и висяща... Аз съответно обясних, че не това съм поръчала и върнах корсета за поправка. Отново зачаках - трябваше на следващия вторник да получа готовата рокля. В понеделник ми се звъни и ми се обяснява, че бюстието не може да се оправи по начина, който искам и трябва да се ушие ново затова роклята-  чак в четвъртък. В сряда ми се обажда отново продавачката и ми съобщава, че поради тежък семеен инцидент на собственичката, колата тази седмица няма да пътува - да чакам до следващия вторник... Роклята иначе била готова и ме  чакала.Така ли, ами тогава готово - аз им казах, че в събота ще отида да си взема роклята. Имах странното предчувстие, че ме лъжат и ме мотат - след толкова много отлагания.. В събота се появявам и установявам, че роклята не само не е готова, но и дори и коригираните размери са разкачени, а шивачката няма и идея какво да прави с нея...Ново бюстие няма и една малка креслива женичка (по-късно се оказа дъщерята на шефката) започна да ми се кара, когато аз си позволих да се ядосам, че са ме излъгали и ми каза, че веднага ще ми върне парите и ще приключим отношенията си. Уплаших се, че 3 седмици преди сватбата ще ме оставят без рокля и то във време когато навсякъде отказват поръчки, заради абитуриентите. Затова прехапах устни и казах - искам днес да взема това каквото ми дадете - просто го коригирайте. Те пооправиха това онова - сложиха ми една крива платка за скрити връзки, изрязаха накриво деколтето на и без това зле скроената торба - бюстие , аз платих и излязох от магазина - огорчена до дъното на душата си, но все пак успокоена, че макар и лош все пак имам вариант на ролкя. Тази дълга история продължава с това, че аз все още се опитвам да ги накарам да ми ушият някакво по свястно бюстие , тъй като им рекламирах онова грозно нещо - естествено първо ми обещаха, после ме отложиха, а до сватбата остават 2 седмици. Днес отидох и поръчах на друга фирма да ушие ново и сега чакам да видим какво ще излезе. Е... знам, че е дълго - ако някой има сили за съвет - приемам!Как бихте реагирали Вие?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 20, 2007, 20:33:47 »

много неприятна история.мен са ме предупреждавали като се организира сватба се почва отдалече за да ти е леко а и където и да поръчваме нещо за сватбата лъжем че ще е един месец по рано от действителната дата за да се презастраховаме.geritta дано ти ушият бюстието както го искаш и всичко се оправи.едва ли можеш да направиш нещо срещу въпросната фирма,но е хубаво че споделяш опита си за да предпазиш други бъдещи булки от тази некоректна фирма.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 21, 2007, 20:22:08 »

Аууу много неприятна история!Добре че споделяш опита си с нас,за да може други булки да бъдат предпазени от неприятните преживявания които си имала ти!
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 21, 2007, 23:14:56 »

geritta , толкова неприятно... И как може точно такива хора  nea да се ангажират с направата на нещо толкова важно като булчинската рокля, и всички емоции по организацията да се превърнат в   hysteric Плачещо момиче ... А за 2 седмици как да реагира човек  crazy beating Искренно ти пожелавам бързо да се оправи ситуацията с роклята и една незабравимо приказна сватба
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 21, 2007, 23:19:43 »

geritta защо не пообиколиш пак магазините и да пробваш рокли?Ако си с нормални размери мисля че няма да има проблем да си купиш рокля и за 1 час.Вече има такъв споделен опит във форума.Тогава връщаш се в злополучното ятелие и с чиста съвест вдигаш скандал до небесата,заплашваш със съд до дупка и си взимаш паричките обратно и не збаравяй да им кажеш че не искаш обезщетение.
Сигурна съм че има голям избор на рокли и ти можеш да си намериш.Всъщност ти от кой град си?
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 23, 2007, 09:59:02 »

Е това вече си еистинско безобразие и непрофесионализъм от страна на фирмата (е,ако може така да се нарече)
geritta дано нямаш проблеми с новата фирма, в която си си поръчала роклята
Успех с приготовленията!

Моля те, не пиши само с ГЛАВНИ букви!
« Последна редакция: април 23, 2007, 14:56:04 от maria_lakova » Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 30, 2007, 10:10:15 »

Напълно заставам зад теб geritta, аз също минах през същото, с някои малки ралзлики в подробностите.
Но иначе воала ми го забравиха естествено. Mad girl
Моля ви не ходете в салон Александра.
Активен
geritta
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #8 -: май 15, 2007, 18:05:29 »

Здравейте на всички - благодаря ви много за отговорите.
 В крайна сметка Александра ушиха ново бюстие но си калкулираха и още 100 лева -... Аз платих за да не се разправям 5 дни преди сватбата и не съжалявам, защото все пак роклята стана така както я поисках. Парите се вадят, а спомените ще останат. Това са снимки от сватбата:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=133079
Моята сватба мина и слава богу се получи много весел и лудешки купон, освен Александра имаше и още една инфарктна ситуация с ресторанта, която нямаше как да се предвиди: час преди началото на посрещането в ресторанта се оказа, че управителят по незнайно какви причини е останал с впечатление, че сватбата е вечерна, а тя беше дневна от 12,30 на обед:)) Добре, че успяха да реагират своевременно.
 Сега ми е смешно, но като си помисля как ми се разтупка сърцето ,когато Ди Джеят ми се обади да ми каже, че в ресторанта никой няма и той няма къде да си инсталира апаратурата... А ние вече бяхме извън гражданското...  shok
Както и да е , всичко е добре когато свърши добре, все пак купона се получи - сега имам страхотни снимки и филм благодарение на Griffin 2000. Не малка заслуга имаха и DJ-те Ники и Росен.
Момичета, не може да се предвиди всеки риск, важното е да знаете, че всичко се преодолява, а най важното е да сте щастливи и да си повтаряте, че не си заслужават ядовете, ако хората около вас са щастливи!
Активен
snqg4eto
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #9 -: юли 13, 2007, 14:57:57 »

Ох, направо ми прилоша докато изчета тези писма - какъв ужас! Може ли такова нещо - знаят какво вълнение е за една булка роклята и да причиняват такива притеснения! Тази фирма заслужава всички да прочетата тук разказините преживявания и да не посещават магазина, за да не преминат през същите нелепи ситуации!!! Радвам се, че сватбата ти е минала толкова весело и добре! Благодарим за споделеното! Честито  give_rose

Пишете само на кирилица!
« Последна редакция: юли 13, 2007, 15:08:45 от maria_lakova » Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 07, 2009, 14:25:47 »

Като прочетох постовете ви и аз се притесних, защото от там съм си поръчала роклята. Макар че аз не искам никакви корекции, а както си е изложен моделът, но ДАНО не стане като при вас smile
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 09, 2009, 13:32:58 »

milenastef, успех. Дано всичко мине по план.
Добре, че изчетох всичко, че да знам да не стъпвам там следващия път. Ужас! Как може да се случват такива неща nea
Активен
m_cholakova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 10, 2009, 12:08:00 »

Моята рокля също беше от Александра, от магазина им в Асеновград, но честно казано аз останах доволна от услугите и от отношението им към мен. Нямах никакви проблеми с тях - мерих сума ти модели, по няколко пъти, взеха ми много точно размери, ушиха роклята и ръкавите за кратко време, и цената си беше тази която ми казаха първоначално.
Активен
asiia
Любопитен
*
Публикации: 22


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 29, 2010, 21:27:02 »

КЪСНО ПРОЧЕТОХ ТВОИТЕ НЕВОЛИ. НО ДОБРЕ ЧЕ ДНЕС СЕ ДЪРЖАХА ОТВРЪТИТЕЛНО- И СЛЕД ТОВА НИ ОМРЪЗНА ЗА 1 ЧАС ДА НИ ЛЪЖАТ 100 ПЪТИ- И СИ ИЗЛЕЗНАХМЕ САМО С ИДЕЯТА ЗА ХУБАВА РОКЛЯ- НЕ ХОДЕТЕ ТЕ ПРОСТО ИМАТ ЖЕЛАНИЕ ДА СИ УНИЖАВАТ И ЛЪЖАТ КЛИЕНТИТЕ-ТОВА СЕ СЛУЧИ ДНЕС 29 МАРТ 2010 ГОДИНА
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 15, 2010, 07:13:42 »

Аз се каня от доста време да пиша тук. Моята рокля също беше от това ателие. Просто като влязох в магазина и се влюбих в нея и си казах, това е моята рокля. Поръчах си роклята и трябваше да е на проба след един месец. Бях го изчислила така, че това да стане около началото на юли (сватбата ми беше на 15 август), за да има време за корекции и т.н.
Но като отидох да я пробвам юли месец роклята и ми залепна. Беше напълно готова и ми стоеше идеално. Останах много изненадана, очаквах, че щесе правят разни корекции и т.н., но то просто нямаше нужда.
Все пак искам да отбележа, че аз си избрах готов модел от витрината и не съм коригирала нищо по него. Така че може и затова така да е станало, но лично аз съм доволна от ателието.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines