Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:53:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани!!! част 4  (Прочетена 201323 пъти)
 
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: февруари 21, 2009, 17:58:29 »

Аз днес отидох да си купя картон и лента от "Слънчоглед" и спретнах набързо ето тази покана:



Смятам да я подаря с тази практична поставка ROFL:



Как мислите, така добре ли е станало? По принцип мисля да я правя с цикламена лента, но нямаше такава и реших да взема малко синьо само за пробата. Как мислите, така добре ли е станало?
За съжаление нямат фигурален паус, те нямаха и преди две седмици, нито знаят кога ще получават. Предложиха ми цветен (цикламен), но си мисля, че ще стане малко прекалено.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: февруари 21, 2009, 18:16:53 »

Лелееее, Ени, твоето коте така прилича на нашето.. хихихихи smile Само дето нашия екземпляр има повече бяло по телцето.

Поканата е станала чудесна дори и по този начин. Не мога да преценя по снимката като е вързана само в долния край с панделката дали не се отваря малко повече от горната страна, но във всички случаи това не е голям проблем.

Браво за идеята и Браво за изпълнението! smile  give_rose
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: февруари 21, 2009, 18:34:35 »

Браво за идеята и Браво за изпълнението! smile  give_rose
Много ти благодаря, радвам се, че поканата ти харесва give_rose. Не мисля, че ще се отваря, защото картонът е достатъчно твърд, за да стои затворен, след като се прегъне. Обаче голям зор ще видя с разрезите, от където излиза панделката. Дано имам търпение smile.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: февруари 21, 2009, 19:15:12 »

Поканата е нежна.А пробвали си панделката да е по средата или поканата да е по къса.Много интересно се е получило.Харесва ми.Пробвай различни варианти.Как така нямат релефен картон.Тука има толкова много модели картон в Слънчогледа.
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: февруари 21, 2009, 19:27:37 »

gucci, за съжаление перфораторът може да прави сърца само в долната част, ако са по средата на поканата, стават на една страна и нещо не ми допада. А ако скъся още поканата, ще стане прекалено малка. Аз в момента от един картон А4 правя две покани.
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: февруари 21, 2009, 19:47:01 »

Аз днес отидох да си купя картон и лента от "Слънчоглед" и спретнах набързо ето тази покана:

Enigma, много добре се е получила поканата и е интересна като модел. Относно цикламената панделка, в Халите на първия етаж има кинкалерия с много богат избор на сатенение панделки, а и цените са по-ниски на тези в "Слънчоглед". Друг огромен магазин, за който се сещаем е на ул. Позитано (близо до пресечката с Хр. Ботев), там човек може да се загуби - панделки, ширити, тюл, изкуствени цветчета, има много интересен плат за кошнички и какво ли още не ...
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: февруари 21, 2009, 20:20:12 »

merilen, много ти благодаря, но аз съм във Варна. Ако някой знае къде има такива панделки тук, ще се радвам да сподели.
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: февруари 21, 2009, 21:29:14 »

merilen, много ти благодаря, но аз съм във Варна. Ако някой знае къде има такива панделки тук, ще се радвам да сподели.

Във Варна си имате страхотен магазин за най-различни панделки. Може би си разглеждала сайта им http://rakhiva.com/bg/, има много богат избор от панделки. А иначе би трябвало във всяка кинкалерия да продават сатенени панделки.
Активен
betina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: февруари 21, 2009, 22:04:24 »

а бре момичета как ги правите тия покани, обяснете и по-евтино ли излиза ако ги поръчаш от агенция и ориентировъчно колко струват поканите
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: февруари 21, 2009, 22:51:21 »

betina, аз например ако трябва да направя една груба сметка, излиза така:
1./ перфоратор във формата на сърце - 8,70 лв.;
2./ картон 20 бр. (0,80 лв. една бройка) - 16,00 лв.;
3./ паус обикновен 10 бр. (0,09 лв. една бройка) - 0,90 лв;
4./ панделка 15 м (25 мм, за 1 метър 0,60 лв.) - 9,00 лв.
Тоест общо 34,60 лв. Като се разхвърлят между 28 покани, това прави приблизително по 1,24 лв. на покана. А панделката я смятам по цени в "Слънчоглед", но аз ще я взема от друго място, така че ще ми излезе по-евтино. Но на мен целта ми не е да спестя някой лев, а просто ми прави удоволствие да се занимавам с това. Иначе разглеждах покани в булчинските магазини, имаше по 1,30 лв., 1,70 лв., 2,00 лв. и нагоре. Цените са най-различни, зависи какво искаш. Естествено хубавите покани са скъпи.
Активен
betina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: февруари 21, 2009, 23:55:38 »

То и аз имам в предвид това че ще ми е приятно и аз сама да си ги изработя, а за цените на готовите питам тъй като тепърва почвам да си организирвам сватбата и да изживея всички свързани с нея емоции, за туй сега си вра нослето във всички теми на форума и да си призная много ми харесва  че преживявам, обсъждам и запознавам с много бъдещи булки и бивши такива danceg
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: февруари 22, 2009, 00:10:58 »

Enigma, харесва ми така в края да е панделката, но защо не пробваш да е обратно - панделката в горната част и да висят краищата надолу към средата. А котето ти колко е сладко  leon  heart
О не няма да стане... сега се замислих, че перфоратът е наобратно...
« Последна редакция: февруари 22, 2009, 00:12:34 от ralichka___ » Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #342 -: февруари 22, 2009, 01:43:07 »

Във Варна си имате страхотен магазин за най-различни панделки. Може би си разглеждала сайта им http://rakhiva.com/bg/, има много богат избор от панделки. А иначе би трябвало във всяка кинкалерия да продават сатенени панделки.

В кинкалерия изборът специално на сатенени панделки и такива от органза е много по-голям.  Rakhiva са специализирани в цветарски консумативи предимно. Има и текстилни панделки, но няма такова разнообразие на ширини. Не пречи да погледнеш и там  Wink може да ти хрумне нещо от видяното  good
Активен
tatitt
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: февруари 22, 2009, 09:53:58 »

На мен ми харесва панделката така! Дори е по-различно от стандартните панделки.
А поставката е страхотна - ще ми пратиш ли една покана с поставка?  blum blush ...да си имам само!

В Ракхива, наистина има страхотни неща, но Violet е права - няма типа панделки, които търсиш. Но съм сигурна, че ще намериш из разни "забутани" магазинчета!

Ако не намериш, винаги някой от тук може да ти купи и да ти я прати  danceg
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #344 -: февруари 22, 2009, 18:22:07 »

Enigma, щом става въпрос за Варна, проверявала ли си в кинкалерията на Пискюлиев - улицата на Колхозния пазар, с многото магазинчета за обувки? Там винаги имат всичко - панделки, розички, перца, перлички...
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines