Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:56:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани!!! част 4  (Прочетена 201333 пъти)
 
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: февруари 25, 2009, 15:33:11 »

Много добра идея good. И аз си мислех за нещо такова, но не знаех какво точно да изпитосам. Даа,може да купя един маркер цветен и да пробвам. Хихи, днес ще се ходи до "Слънчоглед". А пък сърце искам да имам, защото мисля това й е чарът на поканата - да се вижда отдолу панделката. Пък и дадох 8,70 лв. за тоз пусти перфоратор shok.

Enigma, ето две идеи от мен. При първат може да перфорираш сърчица в четирите ъгъла на поканата, а панделката да си я вържеш нормално по средата, смо че твоя перфоратор ми се струва, че прави доста големи сърца sad , в "Слънчоглед" продават и малки, ако това те успокоява.

Второто ми предложение е просто да завъртиш поканата на 90 градуса - така основната ти идея се запазва. Според мен се получава ного интересен вариант.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 25, 2009, 15:57:06 »

ми нашите покани ще са като папирусче, затова е голямото чудене къде да застане този надпис!

Може би в този случай трябва да е на самата покана написано, както Валка са го направили.
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #362 -: февруари 26, 2009, 21:06:53 »

аз мисля текста "моля, потвърдете до ... дата" да е на отделно листче, въпроса е как да се дава той на гостите, в отделно пликче или някак си прикачен към поканите

По-добре прикачен към поканите  good и мога да ти кажа защо е по-добър вариант. Защото поканата така или иначе бъдещите гости ще запазят- най-малко за да се подсещат "на коя дата беше  crazy " и така ще поглеждат и прикаченото листче. А ако е в пликче отделно 99 % ще го забутат някъде.

BASTET, тази покана ли имаш предвид (надявам се, че Violet няма да има против, че си позволявам да я публикувам тук):



Тук перфорациите и панделката пак не са много по средата. Аз си държа модела, който бях показала преди като образец blush. А иначе ако сложа две панделки, едно, че ще стане претрупано според мен, и друго - горната перфорация ще е на една страна и съвсем става мазало pardon. Офф, не знам вече. Дано поне да стои добре с цикламена панделка, нали това ми беше началният замисъл. Със синя панделка ще е само поканата за кумовете.

Всъщност тук идеята е наистина различна, от тази която се опитваш да постигнеш. При моята покана идеята е панделката да си остане завързана, защото не всеки гост ще може да си я върже пак по същия начин, а ще има такива, които ще си я подпрат на някой рафт "за красота"  Wink

Имам идея за теб, пак ще имаш сърца и то по средата, панделката ще си минава под перфорацията и няма да правиш разрези, които си спомням, че те притесняват. Ще ти трябва обаче малко повече картон от броя на поканите. Нарежи си парченца картон, на които да можеш да направиш перфорациите. Прекарваш панделката през средата на поканата и лепиш върху нея картончетата- от двете страни на т.нар. "крила"- по едно картонче с по едно перфорирано сърце от всяка страна. Ще се опитам и нагледно да направя картинка след малко...
« Последна редакция: февруари 26, 2009, 21:18:15 от Violet » Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #363 -: февруари 26, 2009, 21:43:05 »

Малко широчки станаха парчетата в средата, но общо взето такава ми е идеята.


* blue.jpg (11.17 KB, 242x300 - видяно 3568 пъти.)
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: февруари 26, 2009, 21:58:56 »

Станаха и нашите покани Yes.
Сега им слагам панделката. Ето една готова.


* pokana.jpg (66.3 KB, 1700x1275 - видяно 337 пъти.)
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: февруари 26, 2009, 22:00:35 »

Violet, благодаря ти много за съветите и за труда give_rose. На мен също ми мина през ума подобна идея, но си мислех, че ще стане издута и дебела поканата там, където ще се залепят допълнителните парчета картон. Може да не съм права, ще пробвам. Мерси!
pebbles, страхотни покани си направила, браво за идеята и за изпълнението! А как прави разрезите?
« Последна редакция: февруари 26, 2009, 22:02:29 от ¤ Enigma ¤ » Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #366 -: февруари 26, 2009, 22:04:57 »

Enigma ¤ , нищо не пречи да опиташ и така ще видиш дали ще е издуто. Слагай парчета само отпред, нека отзад панделката си се вижда. И да покажеш ако пробваш  blush
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: февруари 26, 2009, 23:47:49 »

 Кръгчето ми го изрязаха в печатницата, а с правите разрези досега се борих, но успешно вече съм готова. С линийка, моливче, макетен нож и гумичка да позатривам, ако е останал молив след разреза. И точно на последния разрез си срязах линийката. Правилно беше казала Виолет да се ползва желязна линийка, ама мен ме домързя да си потърся. Сега ще си имам кривка blum. Иначе пръстите ми са си цели danceg
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: февруари 27, 2009, 08:27:03 »

pebbles, кръгчето е страхотно - сатенено слънчице - браво! Много оригинално!

на Violet идеята е супер - абе професионалиста си личи веднага  Bravo

Мислех да не слагам панделка на моите покани, но вашите толкова ми харесват  heart, че сериозно се замислям вече.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: февруари 27, 2009, 10:27:28 »

pebbles Поздравления за поканите! Много са красиви!  Bravo Bravo Bravo
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: февруари 27, 2009, 10:33:28 »

pebbles, страхотни покани. Много оригинални и запомнящи се.  Bravo Bravo Bravo

 girl_wink Браво и за целите ти пръсти  girl_wink
Активен
snowhite
Ентусиаст
**
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: февруари 28, 2009, 21:06:19 »

Момичета, поканите ви са прекрасни и аз искам да правя своите, но май ще ми трябва помощ. Днес бях в Ориндж сентър и търсех луксозен картон и паус, но намерих един красив, но на цена 0.85 лв за лист Oh my .... Че то като сложа разходите за палус, плик, панделка и скъпо и добро лепило, една покана ще ми излезе над 2 лева!!! А за толкова мога да си поръчам готови  crazy. Моля ви, кажете ми вие от къде купувате тези красиви оригинални картони, но да не са толкова скъпи, че то иначе, къде му е файдата от правенето на поканите, като излизат по-скъпи girl_impossible?

Мерси
Активен
bobsyn
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


« Отговор #372 -: февруари 28, 2009, 23:58:15 »

http://www.directa.bg/
Пробвай тук, имат голям избор на бели и цветни хартии, картони и пауси. Аз лично от там си купих страхотен паус, а за тях научих от този форум(не помня кой ги беше препоръчал).
Единственият недостатък е, че повечето неща са на големи листа(примерно 70*100 см) и ти се налага да търсиш къде да ти ги разрежат, но пък стига да имаш търпение се нарязват и с подръчни материали в къщи.
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: март 01, 2009, 10:35:13 »

skylife преди време беше писала за една фирма, която предлага картони 70х100 см - Елидис ООД, ул. Цариградско шосе 117. Панделки има във всяка кинкалерия, а от онлайн магазините могат да се поръчат от интернет на много добри цени цели ролки за по 10-15 лева в зависимост дебелината на панделката, дали от сатен или органза. За пликове в момента нищо не мога да кажа, още не съм стигнала до тях sad
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: март 01, 2009, 10:57:45 »

Момичета, с какво според вас може да се залепи морска звезда за поканата (за панделката по-точно)? Пробвах, залепва се за момента, но на следващия ден вече не държи...
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines