Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:52:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: От кои емоции се пълнее?  (Прочетена 5537 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: октомври 15, 2008, 16:52:36 »

И как да се преборите с това.

Ако сте от хората, които използват всеки повод, за да похапнат, добре е за вземете мерки и да се научите на контролирате емоциите си. Яростта, тревогата, мъката, недоволството от самите себе си, нервозността и дори радостта – всички тези чувства при определена психическа нагласа могат да бъдат причина да търсете в храната емоционален отдушник, какъвто тя не може да бъде.

Навикът различните емоции да се “лекуват с ядене” може да се превърне в силна зависимост и ще започнете да наблягате на храната дори когато сте в добро настроение. А това е прекият път към затлъстяването. След напрегнатия ден парчето торта за такъв тип хора замества дозата алкохол, тъй като захарозата повишава нивото на хормона серотонин, който е отговорен за доброто настроение.

Психолозите и психотерапевтите препоръчват на “сладкохолиците” редовни физически упражнения, които освен за изгарянето на калориите, също способстват за изработването на серотонин.

Ако усещате, че не се справяте сами, обърнете се за помощ към специалист. Той ще ви помогне да разберете кои точно емоции предизвикват у вас желанието за ядене. А ако вече сте напълнели твърде много, консултирайте се още с ендокринолог или диетолог. Диетите могат да провокират отрицателни емоции и като следствие от тях отново да напълнеете.

Ето емоциите, които най-често предизвикват желание за ядене:
- трудности в общуването с другите хора;
- чувството, че не сте обичани;
- финансови проблеми;
- липса на битов комфорт;
- неудовлетворение;
- раздяла;
- крушение на плановете;
- страх;
- мъка;
- ниска самооценка;
- тъга;
- самота;
- неувереност;
- песимизъм;
- бедност.

Как да се преборим с всичко това

• Научете се да се контролирате. Ако сте се хранили наскоро и възниква желанието да похапнете парченце шоколад или нещо друго, разсейте се – разходката или физическите упражнения ще помогнат. Ако желанието за ядене не изчезва, вместо сладкиша изяжте някакъв плод.
• Опитайте да се храните в строго определени часове, като винаги внимателно и напълно сдъвквате храната.
• Спортувайте редовно и то спорт, който ви допада. Освен че ще помогне да разрешите проблема с теглото, той ще промени в положителна посока и вашето психологично състояние.
• Не влизайте в магазина за хранителни стоки, когато сте гладни – в противен случай ще купите твърде много продукти, които всъщност.


Източник
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 26, 2008, 14:31:33 »

Много хубава темичка, обаче смятам, че има хора, при които тези емоции водят до обратния ефект, което също не е полезно и си е все тъй на психическа основа... съжалявам за  Offtopic
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 12, 2009, 16:23:25 »

Аз пълнея при стрес, направо се подувам... Така стана и при последната смяна на работното ми място...
Друга моя приятелка пък се топи буквално...
Какво да кажем - организмът е съвършен механизъм, само дето е строго индивидуален!
Активен
natashka82
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


обичам Влади като мед


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 12, 2009, 16:34:26 »

Аз и моят любим ходим да се черпим в една сладкарница, когато сме нещастни. явно напоследък сме били доста нещастни cray, защото сега съм напълняла с 4 кг. и не мога да ги сваля вече 7 ден, а преди се топях с разделното...отчаяла съм се направо
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 16, 2009, 11:18:25 »

Според мен е много индивидуално.. миналото лято бях качила 10 кг от спокойствие и сякаш не ми и пукаше особено.. после от любов ги свалих.. а преди това пък когато съм била нервна и ядосана съм се тъпчела със сладко..а сега при такива емоции не ми се яде..  huhhuh.gif
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 19, 2009, 11:06:19 »

според мен може да пълнееш от стрес, въпреки че някои отслабват от това, като мен например. Когато си вечно под напрежение... зависи от организма на човека.
От любов можеш единствено да се разхубавяваш  yahoo
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 19, 2009, 15:22:48 »

така си е сиси  girl_wink  heart само да добавя от споделена любов... обратното не го пожелавам на никой..
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines