Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 12:24:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опознай родината,за да я обикнеш! част 3  (Прочетена 110532 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #105 -: август 16, 2015, 21:47:00 »

Уоу,  този комплекс Имена направо ме изуми. Изглежда невероятно
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: август 17, 2015, 15:07:13 »

Уоу,  този комплекс Имена направо ме изуми. Изглежда невероятно
Наистина е много хубав комплекс. Ние с мъжа ми сме без забележки. Ето сайта им - http://www.ismena.bg/kompleks-ismena-devin/
 След Девин се запътихме към Стара планина и по-точно Троян. Много красив град и местността като цяло ми допадна. Не бях ходила никога там.

Бяхме отседнали в хотел в с. Бели осъм,но не останахме много очаровани от него. Но за сметка на това успяхме да посетим Троянския манастир - уникална красота!

Там си купих доста неща. Вино и зехтин - страхотни са! Има огромно магазинче вътре с много интересни неща.

Убежището на Васил Левски беше много интересно помещение, което всеки българин трябва да посети, според мен.
В с. Орешак имаше и национално изложение по художествени занаяти и изкуства. Пет сгради пълни с изкуство създадено от много талантливи българи + магазин,в който можете да си купите всичко ръчно изработено. Много красоти имаше и там!
Също така бяхме в природонаучният музей където се натъкнахме на вече препарираният ягуар, който избяга от ловешкия зоопарк и беше убит.. Много тъжна история наистина.. Нямам снимки,защото се плащаше,за да се снима вътре.
По темата или по случайност на другия ден се разходихме до Ловеч.
- крепостта
- паметникът на Васил Левски
Много красив град. Казаха ни че пътя до зоопарка е много пропаднал и е имало свачище и не успяхме да го посетим.
И след тридневен престой и обикаляне около Троян се запътихме към Трявна.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: август 17, 2015, 15:34:29 »

Много ми е интересно да те чета, била съм на всички места до сега, но ми е много интересно.. Специално за убежището на Левски, мога да потвърдя, много е интересно и ни хареса.. В този район посетихме и къщата на Дан Колов в едно селце в близост до Севлиево - с. Сенник. Жалко е как къщата му се руши, трябва да се обадиш предварително, за да я посетиш и тн. На мотополигона в Горна Росица се провежда мотокрос и могат да го направят музея интересен, според мен ще има посетители, но.. България  nea
Сутринта попаднах на новина, която не успях да прочета, но заглавието гласеше "Да спасим символа на Ловеч от наглия кмет"  crazy
Активен
mihaelanedyalkova
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #108 -: февруари 14, 2018, 20:12:53 »

Хайде да се отчета първа в новата темичка  Girl_hide girl_wink Вчера посетих едно невероятно място на 2км от Исперих- ДЕМИРБАБА ТЕКЕ. Беше ме заинтригувало още от едно предаване по БТВ. Там..хем знаех какво да очаквам, хем..много е особено чувството... crazy Мястото се почита и от християни, и от мюсюлмани. Ето инфо:



Традицията е да се закачват части от дрехата по клоните- за здраве. Аз понеже не бях подготвена, си качих..чорапа... blush tease





От върха се слиза първо надолу по склона по стръмни стълбички, а на дъното е църквичката...или храм, не знам как точно да го нарека.







Тук е изворчето с лековита вода:



И камъкът,на който ако направиш 3 коремни преси си здрав- чувала съм, че рядко някой успява, моите колеги също не успяха...Странна работа... shok



От двора, през дупка в зида, започва Пътеката на смелостта /чувала съм да я наричат и Кралимаркова пътека/. От тук качването е само нагоре, пътека на места няма, на моменти се движиш по ръба на скалата, минаваш през дупки, държиш се само за клони или търсиш опора във влажни камъни..страшничко си е, аз после не можах да повярвам къде съм се изкачила. С БОТИ С ТОКЧЕТА! Но инцидентно минахме от там, не бях подготвена и за това  pardon Girl_hide girl_impossible









И от тук се провирахме- изглежа лесно, но не е- прехвърляш крак и стъпваш..на ръба на скала, отдолу-дере, до теб- тясната пътечка...Аз позаседнах малко..с тез моите пергели... blush



А тук сме на върха на платото, след около 20 мин изкачване!  shok shok Църквата е в дъното.



И така...после много време се усещаш смел, силен..и някакси чист...  =]Странно, много странно място  crazy



Страхотни снимки! Благородно ти завидях! Често ли пътувате из страната? Толкова е прекрасно чувство е да прекарваме време, опознавайки родината си. В днешно време, хората не осъзнават колко ценно всъщност е това. Късметлии сме да живеем в толкова красива страна.
Аз лично съм изключително благодарна на родителите си, че ме отгледаха и научиха да обичам родината си. Помня, когато бяхме по-малки, родителите ми бяха запалени да обикалят из страната и целта им беше да посетят 100те национални обекта и тъй като нямаше кой да гледа мен и сестра ми, те ни водеха винаги с тях. Но това място е просто страхотно! Впечатлена съм!

SEO оптимизация
Активен
elisapashkova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #109 -: юни 04, 2018, 13:35:55 »

Ние ходихме в Хисаря за 5 нощувки с цел почивка и релакс и естествено да се възползваме от лечебната им водичка.. Всичко си беше повече от прекрасно, намерихме си хубав хотел от тук https://pochivka.bg/hoteli-hisarya-t167 и като стана време да се прибираме изобщо не ми се тръгваше наобратно..  danceg danceg danceg Всичко беше много хубаво, ходихме и на спа процедури pleasantry Снимки в момента не мога да споделя тук защото са на другият лаптоп, но тези дни може да споделя!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines