Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 07:12:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опознай родината,за да я обикнеш! част 3  (Прочетена 110531 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: януари 12, 2010, 21:06:22 »

Ние много обикаляме и то непрекъснато.Ето и местата където сме били
1.Крушунски водопади
2.Царевец,Арбанаси
3.Свищов-къща музей Алеко константинов,арх.комплекс Паметниците,Свищовски манастир
4.Боженци,Етъра,Соколски манастир
5.Шипка
6.Дряновски манастир пещера Бачо Киро
7.Меджиди Табия,Сребърна,Айдемирски манастир
8.Демир баба теке,Свещарска гробница
9.Велики преслав,Плиска,Шумен-Шуменска крепост,Паметник 1300 г.България,Томбул джамия,Мадара,
10.Несебър,Созопол Поморие
11.Ботаническа градина Балчик
12.Ловеч-Ловечка крепост,Паметник и музей Васил Левски,етнографски комплекс,Къкринско ханче,покрития мост на Кольо Фичето
13.Троян-Троянски манастир,Чифлика,Рибарица,Априлци
14.Разград-резерват Абритус
15.Казънлък-Косматките,Руската църква
16.Смолян-Дяволското гърло,Смолянски езера,Ягодинска пешера,Чудните мостове,Пещера Ухловица,Кръстова гора,Рожен-обсерваторията,Извора на река  Арда,Златоград,язовир Доспат,Широка лъка,Асеновградска крепост,Бачковски манастир,Каньона на водопадите
17.Околностите на Русе-Басарбовски манастир,Средновековен град Червен,пещера Орлова чука,манастир св.Марина
18.Плевен и региона-Панорама,Паметник Майка България и т.н
19.Крепост Овеч -Провадия
20.Чудните скали
21.Камен бряг,Калиакра,Крапец
22.Малко Търново-Водопад,Резово,Синемерец,Силистар
23.Карлово,Калофер,Бялата река,Подножието на Райското пръскало-до самия водопад не можахме да стигнем,Сучурум
24.Хотнишки водопад,Патриаршески манастир
25.Аладжа манастир
26.Куза скока-опит да бъде открит
26.Троян-Троянски манастир,Музей,Априлци,чифлика,Рибарица,Бели осъм
27.Каменни гъби,Перперикон,Татул,Каменна сватба
28.Рилски езера,Стобски пирамиди,Рилски манастир,Овчаренски водопад
29.Тетевен,Гложенски манастир,Екопътека Под пръските на водопада
30.Етрополски водопад,Етрополски манастир


Има още доста места.Надявам се на някой да ми послужи като места които да посети.като се сетя за другите ще пиша пак и ще актуализирам списъка
« Последна редакция: април 03, 2012, 21:24:58 от gucci » Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: януари 13, 2010, 14:43:52 »

Е,добре,де,нали моите снимки в началото на страницата са от там!Що не питаш мен! Mad girl
Ммммиии   blush той въпроса ми беше отправен към всички  blum но така или иначе намерих инфо  danceg
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юли 21, 2010, 08:42:53 »

България е много красива, само наистина да има кой да поддържа!Че като ги слушам , тези по новините , където казват че политиците мислят махат охраната от Шипка, не ги ли е срам?Такъв голям паметник!
А сега да си кажа и аз!Ние сме ходиели на доста места с моя мъжЩе напиша местата за който се сещам, а снимков материал имам, но в другия компютър, ако е задължително да се покаже, ще кача , няма проблем!
1.Рилски манастир-7рилски езера вр.Мусала
2.Бачковски манастир-голяма красота!
3,Жеравна
4,Габрово-Етъра, Дряновски манастир Боженци, Соколски манастир пещерата Бачо Киро
5. Шипка
6,Плевен-панорамата
7,Несебър

За сега са това местата за който се сещам, ако се сетя по нататък, ще радактирам поста си!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: декември 07, 2010, 13:05:18 »

Ето и една малка частица от местенцата ,които и ние с милото сме обикаляли.

http://www.panoramio.com/user/5093278
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #94 -: декември 08, 2010, 16:31:08 »

Фийбс, какви страхотни снимки на местата си направила. Поздравявам те за това, че си ги качила към google earth, с което и хора, които не са били там ще могат да разберат повече и да "видят" от България. Направила си нещо не само красиво, но и страшно полезно.  Bravo Bravo Bravo
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 10, 2011, 00:43:45 »

Момичета, били сте на много красиви места! Записвам се, за да черпя идеи. good С моят приятел обожаваме да обикаляме из по-малко популярните български красоти! smile
 fiibi_bg, снимките ти са страхотни!!! Oh my ...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: септември 19, 2011, 17:35:07 »

Триградско и Буйновско ждрело http://fiibibg.blogspot.com/

Както и приключението ни около изкачването на връх Ботев  http://fiibibg.blogspot.com/2011_08_01_archive.html

Кадемлийско и бабско пръскало http://fiibibg.blogspot.com/2011/08/blog-post.html

Това са само част от разходките ни това лято.Едни китни и приятни кътчета на България
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: април 03, 2012, 17:44:59 »

Страхотни места и както виждам идеи за нови. Аз дори не мога да изброя малките ни пътешествия, но тук определено виждам какво сме пропуснали до тук и ни чака Wink
Триград ни е най-любимото място ИЗОБЩО  yahoo ходим почти всяка година за по няколко дни.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: април 03, 2012, 21:26:51 »

Напоследък не сме обикаляли,но само чакаме да се стопли и чертаем маршрутите.Сега се зачетох колко места сме обиколили и ми стана много хубаво.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 03, 2012, 21:36:16 »

Определено има защо да ти става хубаво smile
Не видях в последните страници Жеравна, с. Медвен и водопад Синия Вир, а там беше доста хубаво.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: април 03, 2012, 21:51:09 »

Определено има защо да ти става хубаво smile
Не видях в последните страници Жеравна, с. Медвен и водопад Синия Вир, а там беше доста хубаво.

Ние миналата година през ранна пролет минахме точно по тези места и е много хубаво .Е ,нямах време за пътепис ,но някой ден ще драсна smile.

При мен пътешествията се съчетават с моята страст фотографията и се получава пълно удоволствие
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 03, 2012, 22:03:30 »

Ние също доста хайманосвахме допреди да се роди Ели smile Смятаме тази година да подновим пътешествията.

Обичаме като посещаваме някое местенце, да видим музеи, ако има, както и къщи на известни личности.

На прима виста се сещам за:

Панорама, Плевен
Къкринското ханче
Троян
Тетевен
Балчик
Белоградчишките скали, Белоградчик
Етъра
Жеравна
Копривщица, Котел и Калофер посещаваме доста често
Панагюрище
7-те рилски езера
Велинград
Батак
Чудните мостове, Асеновград
Етрополе
Смолян - обсерваторията
Златоград - там бяхме на почивка като бях бременна. Страхотно място!

Това е засега, но определено има какво още да видим. Например, по примера на Гучи, винаги сме искали да посетим в Северна България Плиска, Шумен, Велики Преслав, Мадара....Дано тази година го направим.
Активен
pepitoo
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #102 -: ноември 01, 2012, 22:02:51 »

Скоро посетих пещерата с "Очите на Господ" край Луковит - с.Карлуково и много ми хареса. Искърското дефиле една нарисувана приказка създадена от природата.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #103 -: ноември 02, 2012, 10:31:13 »

Медената ни седмичка беше в Приморско. Много беше спокойно, защото беше края на сезона.
Направихме си и една екскурзия за един ден до Ловеч (покрития мост, крепостта, паметника на Левски и Етнографския музей), Деветашката пещера и Крушунските водопади. Пещерата е страшно красива! Любимо ни е зеленото "петно" точно под дупката в "тавана" на пещерата. Водопадите са приказно красиви! Бих отишла още 100 пъти там, но през седмицата. В събота беше лудница от хора  girl_impossible
Ходихме и до Белоградчик за 2 дни.  butterfly Мястото е уникално, въпреки, че града не е нищо особено. Разгледахме също Магурата. Минахме и през Видин. Хвърлих си букета в Дунава и разгледахме крепостта Баба Вида.
Пак ми се ходи някъде за ден-два, но по-близо до София. Стобските пирамиди ми се сториха интересни. Приемам и други предложения.  Girl_hide
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: август 16, 2015, 08:25:21 »

Понеже миналата година след сватбата с мъжа ми нямахме време за меден месец,тази година за годишнината от сватбата успяхме да компенсираме. Пътувахме месец и половина из България. Решихме да посетим места, на които и двамата не сме били. Срамота!  girl_impossible Само се питах как не сме се решили по-рано да го направим?! Уникални красоти има в  България. Маршрута ни тръгна от Добринище,което е до Банско. Беше доста студено,въпреки че беше 26 юни. За капак на всичко бяхме се разболяли- екстра подарък преди пътуване,което беше доста дълго. И с хрема,кашлица и температура - пътувахме. Разхождахме се из Банско доколкото ни позволяваше здравето ни и времето. Духаше адския силен и студен вятър-никак не ти е приятно,особено когато си болен. Разгледахме музейте. Бях много впечатлена от музея на Никола Вапцаров. Поддържан и много интересно презентиране на неговата история. Трябва да се посети. За съжаление не можахме да се качим на Пирин или на Рила,защото беше прекалено студено за настинали тъпчовци като нас,но задължително ще посетим отново онзи край.
ето го музея -

Хотела в Добринище,в който бяхме беше много приятен.  Държи се от семейство и жената там си готви домашна храна. Много вкусно определено!  good
- това е голяма вкусотия!
След три дневен престой там се запътихме към яз. Доспат. Отседнахме в с.Сърница. Честно казано хора, не е особено приятно място. Спокойно е, и язовира е красив,но не е много интересно или забавно място за почиване. Нямаш много възможности какво да правиш в селото. Ако обикаляш някъде с колата - става. Иначе хотела,в който бяхме не беше лоша стаята,но храната в хотела беше ужасна. Много мазна и не много добре сготвена. Не си заслужаваше парите и не бих се върнала там. За разглеждане и обикаляне става- защото Родопите са много красиво място.
ето една снимка  -
След два дни там,се запътихме към Девин. Уникално място. Около него са Ягодинската пещера и Дяволското гърло. И много още други природни забележителности. Комплексът,в който отседнахме е просто невероятен. Препоръчвам го на всички приятели и познати. Комплекс Исмена! Две думи и нищо повече не мога да кажа. Просто го посетете- няма да съжалявате. Престоят ни беше магически.
ето една снимка -
Точно там решихме да празнуваме годишнината от сватбата и изобщо не съжаляваме.  Изкарахме си страхотни. Обслужването е много на ниво. Направиха и специална изненада за 1-ви юни- вечеря и украса. Просто уникално място!
и ето снимка на масата ни в апартамента -
снимка и на масата с десерти и т.н. -
Там можете да се отпуснете на макс! Успяхме и да направим разни мини-приключения с милото. Яздихме коне за първи път. Разходихме се с лодка по яз. Цанков камък. Посетихме Дяволския мост (доста екстремно преживяване беше) и куп други неща. Беше много приятно в Девин и незабравимо. Всички тези неща се предлагат от хотела,в който бяхме.
за любителите на спа също е страхотно място -
Има едно селце до Девин където имаше мандра и си взехме много вкусно сирене и кашкавал. Просто се почувствах като в детството си,когато на село също имаше мандри и всичко ми е било адски по-вкусно и прясно.
Просто Девин и около Девин е пълно с красоти и интересни места.
Предлага се и риболов,естествено в позволените месеци. Също така има направени укрития,в който с водач се криете и можете да наблюдавате мечки. Не успяхме да го направим това,но все още се чудя дали бих могла да се престраша и да го направя. Като цяло не би трябвало да е страшно,но си има някакви условия и изисквания, които трябва да се спазват. Може би някой ден.. хаха

ще продължа с другите места от дългото ни пътешествие в друг пост,защото има още много уникални места в България,за които да разказвам. : )
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines