Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 11, 2024, 15:29:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли булки от Казанлък  (Прочетена 160242 пъти)
 
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 10, 2008, 12:21:09 »

бубка мила ,аз  до сега не съм чувала да правят сватби там .Немога да помогна .
Най добре ще е да зипратих някой да попита на място в храма ...
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 10, 2008, 16:31:34 »

Селвет, и аз не съм чувала май да правят сватби там. Или поне не някой от познатите ни.
Ще пратя някой да попита  good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 10, 2008, 16:59:58 »

Бубка ако там не става, има една много хубава църква в стария град, до Тюлбето се намира. На братовчед ми сватбата беше там, а това лято просто влязохме в църквата и много ми хареса. Скоро е ремонтирана и е една такава закътана, а в същото време никак не е малка. Виж я, може пък да ти хареса  girl_wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 10, 2008, 17:07:26 »

Светли, аз мисля, че точно за нея агентката ми обясняваше, че се съгласяват да те венчаят преди гражданския брак. Но никога не съм ходила в нея. Можеш ли да ми кажеш дали я има на този сайт:
http://www.kazanlaktour.com/index.php?s=44
Мисля, че това са всички църкви в Казанлък.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 11, 2008, 08:29:46 »

Бубка "Св. пророк Илия" е църквата. Само че тези картинки в сайта не са много добри. Ние бяхме там през лятото и беше прекрасно. Градината също е много хубава и най-важното - много е поддържано всичко.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 17, 2008, 11:10:40 »

Здравейте, булки и мацки от Казалнък smile
Да се похваля, че нашата позабавена подготовка най-накрая се размърда!
Запазихме си вчера ресторант Зорница и през седмицата таткото на милото ще отиде за да го капарира лично с управителката  danceg danceg danceg
Обещаха ни и доста добри отстъпки от цените на стаите за гостите - при все, че ще ни трябват поне 20 стаи  yahoo
Светли, ходихме и в църкавата Св.Пророк Илия - наистина е много хубава и светла, не е някоя мрачна и схлупена  good И отеца беше готин такъв. Дори ни обясни, че може да ни кумуват тези, на които ние кумувахме това лято - ще проверя и ако може наистина, ще съм най-щастливия човек  Girl_hide
И да се оплача накрая - разбрах защо всички си мислят, че не се правят венчавки в църквата в Шипка. Правят се - само че таксата е 1000лв + 250 за хор + 250 разрешение за снимане + 350 разрешение за камера = към 2000лв. Разбиха ми детските мечти направо   cray cray cray
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 17, 2008, 14:11:30 »

Бубка Браво! Супер за ресторанта! Смятам, че избора ви е много добър, дано и персонала е професионален. Радвам се, че ви е харесала църквата. Малко ще ти е сложно с токове по паветата отпред (то даже не е точно паваж), но иначе църквата е супер!  heart  heart  heart
Поздравления за всичко!
А това за Шипка, направо  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Тези хора наред ли са?
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 17, 2008, 14:26:06 »

Ако трябва, милото ще ме носи пред църквата smile
И аз се надявам персонала да е добър, че това си е доста важно!
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 19, 2008, 14:27:53 »

Бубка много се радвам че всичко е минало ок в Казанлък  а с тази цена за Шипка направо  Oh my ... Oh my ... Oh my ... тези са  crazy crazy crazy 
Аз забравих да те питам до къде стигна с фризьора - че сега съм се сетила да те питам smilesmilesmile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 19, 2008, 14:37:41 »

Селвет, и мен ме изумиха тези хора в Шипка. Честно казано това ни го каза отеца от Св.Пророк Илия, но предполагам, че човека няма сметка да ни лъже все пак  girl_wink
За фризьора - не съм ходила при никой в Казанлък, но най-вероятно ще ползвам този, който ти ми препоръча. Аз там съм ходила само веднъж мисля при една жена, която много скубеше  Girl_hide и беше близко до апартамента на милото.
Иначе на фризьорката тук в София, при която си ходя по принцип, съм и забранила на ми скъсява косата повече. Казах й, че дори да отида и да й кажа да реже, да не го прави  girl_wink
Обаче си мисля, че трябва да видя с какъв модел рокля ще съм, та да измисля прическата и да говоря със Стенли (нали така беше  pardon ) Знам само, че ще е начупена, не права, защото милото обича къдреви коси  good
Активен
spektra
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #25 -: декември 03, 2008, 17:11:12 »

Здравей,
Имам доста актуална информация  Сватбата ми беше на 22.11.2008г. в Казанлък. Аз не живея там и организирах всичко дистанционно. Отне ми 3 месеца само, но доста се рових из нета. 
Ресторантът беше Зорница, както и хотелът - изключително съм  доволна от персонала и на двете. Изобщо не са ме притеснявали и позволиха да потвърдим бройката и разположението на масите деня преди сватбата (това беше супер, защото само тогава реално знаеш, кой наистина ще дойде и кой няма). Наехме да украси залата – Деница (има салон за украса в центъра). От нея поръчахме торти , питки, петли и т.н. Което облекчи нашия ангажимент. Тя организира и подписване в ресторанта. Най-интересното е, че това не струваше нищо (подписването в ресторанта).  Иначе се разкарваш до залата, плащаш за камера и фото. Аз съм доста против кича и я бях инструктирала (Деница), че не искам никакви изкуствени цветя. Донесох и рози от София, купени на едро 120 бр. за 60-70 лв. и малко зеленина и тя ми направи букет (аз и пратих снимка, какво искам) за 15 лв. и икебана за булчинската маса пак за толкова. Другите рози нареди по масите. Справи се чудесно, но успя да метне свекъра ми със 70 лв., като отишъл да плаща. И от други съм чувала че го прави, но свърши много добра работа, щях да й ги дам и без да ги краде biggrin Взеха ме от един комплекс Чифлика, точно пред църквата (250 лв. струва, но организират и почерпката стига за около 100 човека и после може някой да спи в тази стая).  Получи се страхотно тържество. Всички бяха страшно впечатлени. Дойдоха 117 души., 80 от които млади  - на дансинга беше като в дискотека. Ди Джей беше Момчил – справи се страхотно. Бях му пратила списък с парчета, които харесваме и бях написала, вътре и поздравите.  Бях казала, че не искам чалга и нямаше! В началото наехме една фолклорна група за 100лв. въведоха ни и после по танцуваха 15 мин. Относно фризьора бях правила пробна прическа при Стенли, бях запазил час за мен, кумата и сестрата на мъжа ми  той изчезна в деня на сватбата. Едно жена Теодора ме направи и мисля, че се справи – салона и е на ъгъла на главната и пряката за салона на Стенли.  Грима ми ннаправи едно момиче в салона на Стенли.
Малко се шашнах отначало като се има предвид, че бях тръгнала да настивам, фризьора изчезна, сватбата беше на най-ветровитият ноемврийски ден, когато наваля първия сняг и няколко тира се бяха обърнали на магистралата. Всички гости от София закъсняваха … оляля …толкова си стреснат и напрегнат преди да започне тържеството, че нищо не те впечатлява Wink
Роклята взех от София, Сватбен център младост – от по-скромните варианти, част от боклучките събрах от приятелки (панделки, фиби, воал и т.н.) Реших да не инвестирам в рокля, а да сикупя хубави бижута, които ще мога да ползвам.
Най-голямата грешка, която направих бе, че реших да спестя пари за картите с имената на гостите на масите. Деница ми предложи да ги направи и нареди за 0.50ст. на бройка.  Аз си казах, как пък не 60лв. за хартия. Направих ги, принтирах ги на екрю картон  – оппа  25 лв. Наложи се да ги редя собственоръчно (защото всичко беше в моята глава и щеше да отнеме повече време да обясня на някого) – около 1ч. точно 1ч. преди да ме вземат  слава Богу, че бях гримирана вече, че как щях да ревна.   
Относно разходите, колкото повече гости дойдат, толкова по-евтина ще ви излезе сватбата като цяло. Колкото повече хора дойдат,  толкова по-весело ще е тържеството. Върнахме си парите, като се има предвид, че никой от родителите не е давал грандиозни суми. Даже и на медена седмица отидохме в Барселона и Валенсия.  А спомена е невероятен!
Ето и няколко снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314823

Дано съм ти помогнала с информация. Успех!

Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 04, 2009, 19:57:26 »

Weli, много хубаво си описала нещата и се радвам, че всичко е било наред в Зорница. Щях да питам за DJ, но видях, че си писала кой ви е бил. Ние ще ползваме Ралица - това е агенцията, която е над Деница - на втория етаж. Надявам се всичко да е ОК - препоръчаха ни я приятели.
Искам да те попитам за ресторанта - тези калъфи и панделки от тях ли са или от агентката и колко ви струваха? И още - свещниците, които се виждат по масите - видях, че имаше подобни в ресторанта като ходихме - те ли ги слагат по масте?

Някой друг да препоръча още DJ-и в случай, че този е зает?
Активен
spektra
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #27 -: януари 10, 2009, 15:03:16 »

Украсата за столовете се наема от агенцията. Само облеклото на столовете с панделката струваше 2.50 лв. на стол. С допълнителните покривки, които минават посредата на масата става 3 лв. А украса над 3 лв. на стол се водеше ВИП и включваше украса на кола и булченска маса. Ние се спряхме на този пакет. Свещници имат и в Зорница, но май нямат много (7/10 бр.) . Трябва да ги питаш. Най-лошото е, че нямат и собствени вази за всяка маса. Свещниците на нашата сватба, бяха от фирмата за украса, като и вазите.
Относно DJ срещнахме се с едни симпатяги Смилян и Георги Манев. Смилян е DJ, a Георги е водещ. Той работи като такъв PressDTV. Бяха много симпатични и много се колебаех. Сигурно и те ще са добри! Момчил го препоръчвам с две ръце като намигнех и веднага спираше хорарта, че то това е бая тежка работа  =)

Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 20, 2009, 09:46:25 »

Weli, благодаря ти за обясненията за украсата.
Мен сега ми изникна нов въпрос - какви фотографи и оператори ползвахте? От Казанлък или от другаде и ако са от Казанлък - коя е фирмата, доволни ли сте и т.н.?

Някой друг ако може също да изкаже впечатления, най-вече за оператор ще бъда много благодарна.
Активен
Yaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 104



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 25, 2009, 18:27:10 »

Здравейте!
През август ми предстои да се омъжа в гр.Казанлък. Знам,че има още доста време дотогава, но още от сега искам да съм наясно чии услуги да използвам за целта.
Така, че помагайте с контакти...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines