Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:01:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Следродилната депресия  (Прочетена 12563 пъти)
 
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« -: октомври 05, 2008, 09:59:58 »

Наскоро четох някакви статии за следродилната депресия и ми стана интересно. Някоя от мамите минала ли е през подобно нещо? Какво е чувството? Колко дълго трае?
Или според вас всичко е на психологическа основа и зависи от нагласата?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 05, 2008, 16:34:04 »

До колкото знам  , след раждането при някои жени нивото на един от хормоните , не помня кой точно, пада и предизвика смущения в настроенията.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 06, 2008, 08:40:10 »

Като се сетя как беше при мен след раждането и ми става смешно. smile Незнам дали може да се нарече депресия pleasantry, но като се прибрах вкъщи всичко можеше да ме разплаче. crazy Цяла седмица все за нещо си плачех аз. blush Особено като погледнех малкото човече и... Едно мило ми ставаше. cray  :sarcastic:Продължи само седмица слава Богу, но хем ми беше смешно, хем надувах гайдата и за най-дребното нещо. Oh my ... Иначе аз си казвах "Каква ти следродилна депресия? При мен такива глупости няма да има!" и т.н. Да ама не - и мен не ме подмина. girl_wink
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 06, 2008, 19:56:56 »

Определено има депресия good аз си мислех, че като знам за това ще го избегна ама не стана така nea още в болницата само като ми идваха на свиждане и се почваше ред сълзи ред... blush а особено вечер като си лягахме  и ставаше тъмно и тихо и си сам с мислите си е още по - тежко huhhuh.gif Като се прибрах отново без причина почвах да плача дори като съм сама, отделно ставаш и доста раздразнителен angry
Милото много ми помогна, че ми влезна в положението и ме успокояваше  girl_in_love
Не знам да има рецепта как да го избегнем pardon
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 06, 2008, 21:49:04 »

При мен депресия незнам дали е имало, мисля че е малко силно казано. По скоро изпитвах носталгия към всичко това което няма да е същото вече. Как татито ми галеше корема и му говореше, как лежахме двамата на земята и гледахме как корема ми се мърда. Когато се прибрах в къщи ми стана мъчно като сложих старата си блуза, а тя се оказа невероятно празна cray
Е да, наистина съм се чувствала някак си странно и ми е било трудно, но сега като се замисля нещо не си спомням. crazy
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #5 -: октомври 08, 2008, 19:15:13 »

Може и да има нещо като депресия но на мен не ми остана време да я усетя.На втората седмица след ражданетто доиде свекърва ми да "помага" И като се почна едно чистене и готвене всеки ден та до сега, щото наща баба спи от 22.00-10.00 сутрин после от 13.00-17.00 и една и съща манджа не яде .Та трябва да и се готви да и се дига да и се слага да се разхожда дете и още 100 неща та така не ми остана време да усетя какво е това "след родилна депресия.Отглеждам си една баба и едно бебе и си свиркам а сигурно ще почивам когато му доиде времето:))
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #6 -: октомври 08, 2008, 21:36:42 »

При мен депресия незнам дали е имало, мисля че е малко силно казано. По скоро изпитвах носталгия към всичко това което няма да е същото вече. Как татито ми галеше корема и му говореше, как лежахме двамата на земята и гледахме как корема ми се мърда. Когато се прибрах в къщи ми стана мъчно като сложих старата си блуза, а тя се оказа невероятно празна cray
Е да, наистина съм се чувствала някак си странно и ми е било трудно, но сега като се замисля нещо не си спомням. crazy

Диджита, много точно казано! good good И аз изпитвах носталгия по този начин pardon Иначе и аз уж нямах никакво време за депресия, но да ви кажа хич не ме подмина!  angry angry
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 25, 2008, 16:20:42 »

Аз не мисля, че съм имала следродилна депресия. В болницата ми беше малкоо гадно, защото по време на целия ми престой бях сама в стаята (така и не настаниха друга родилка при мен), въпреки че точно за да не съм сама не исках да съм във ВИП стая.  pardon Другото гадно беше, че свиждания нямаше и се гледахме само през прозорците с тати и който е дошъл да ни види, но аз го знаех това и един път се разплаках, когато мъжа ми си тръгна, но защото ми беше мъчно. Една позната каза, че постоянно плачела и тя незнаела защо, но не можела да спре и после всичко минало. Аз постоянно се настройвах така, че да не мисля за негативни неща и да се грижа сама за Жорко, за да ми отнема цялото внимание!  Wink
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 12, 2011, 23:45:14 »

малко да побутна темичката. Изглежда аз май 5 месеца по-късно изпадам в следродилна депресия и то доста силна. Не съм ходила на лекар , защото ще ми дадът някакво лекраство , което означава,че ще трябва да спра да кърмя, което не е опция за мен. Някоя от вас минавала ли е през подобно нещо и как се е справила?
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 13, 2011, 11:30:01 »

Мири пробвай с хомеопатия и най-вече есенциите на Бах. За моя радост не съм се сблъсквала със следродилна депресия, но имах такива моменти преди да родя и хомеопатията ми помогна до голяма степен. Опитай и среща с психиатър (психоаналитик или както там се казва). 
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #10 -: юли 15, 2011, 09:43:19 »

Miri, аз минах през нещо такова около четвъртото месече на детето. Не знам дали беше депресия, малко не си падам по самодиагнозите и силните определения... за всяко нещо да има етикет. Бях избухлива, ревлива, нервна... всички ми бяха криви, съвсем дребни неща ме изваждаха от равновесие. Ако това е следродилна депресия, значи съм имала такава. Първите два - три месеца след раждането не съм имала такива състояния... бях много мобилизирана и дори не лягах следобед... имах някакъв адреналин и ме държеше. Но като почна да расте бебето и почна да спи по-малко, а е твърде малко да го заиграя с каквото и да е, лесно се разплакваше и плачеше МНОГО силно, направо се дереше, огладняваше много бързо и режимите ми все пропадаха... все гледах часовник... не защото съм привърженик на стриктен режим на тримесечно бебе, а защото се тревожех как може час и половина след хранене да е гладен пак... стига ли му кърмата... гладен ли е изобщо. Беше зима тогава и не можехме много - много да излизаме, а и докато го увия и оправя... минава един час, разходката никакво удоволствие не ми доставяше. Сънят не ми стигаше, а Бо тогава заспиваше доста по-късно от сега и бях МНОГО изморена и ми липсваха вечерите с мъжа ми, когато си говорим за изминалия ден. Как се справих? Отчасти времето минава все някак и нещата влизат в някакви релси. Също така майка ми идваше за по няколко дни и започна да идва жена за по няколко часа два - три пъти седмично, за да мога аз да ида до банката, до химическото, каквито задачи имам, и това много ми помагаше и ме разсейваше. При мен лично депресията дойде с умората след първоначалния взрив от енергия, който имах. По лекари не съм ходила и много-много не съм споделяла, защото хич не обичам акъли тип "О, то сега почва трудното, пък ще видиш като проходи" - не че не е вярно, просто не ми помага. На мен лично ми помогна най-вече малкото време за почивка, което успявах да си намеря.

Малко ми е объркан поста, но бързах да напиша.
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #11 -: юли 20, 2011, 16:04:30 »

имаше и при мен, но гледах да се ангажирам с повече неща, за да не се окажа в омагьосан кръг
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #12 -: август 06, 2011, 23:19:11 »

Аз имам един въпрос извън темата просто търсих и не видях подходящо място да попитам.Малко е глупаво но...Опасявам се като ни се роди бебенцето как да го гушна та те са толкова мънички страх ме е че ще го "счупя"или ще го изпусна не знам как да се абстрахирам от тези въпроси моля ви помогнете по някакъв начин  ohah crazy
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 08, 2011, 08:35:48 »

И аз преди да родя имах същите опасения - дали ще успея да й придържам главичката, дали няма да й направя нещо на малките крехки ръчички и краченца...
След като родих, обаче, нещата постепенно си дойдоха на мястото. А и малките човечета не са толкова крехки и чупливи, колкото изглеждат на пръв поглед!  girl_wink Можеш спокойно да я вземеш в ръце!   give_rose
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #14 -: август 08, 2011, 10:17:36 »

То е така ама шубето си е голям страх.С брат ми нямах никакви проблеми нито с големия нито с малкия и двамата ги гушках на поразия ама това си е моето  cray Bravo yahoo
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines