Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 23:16:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 3  (Прочетена 167949 пъти)
 
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: октомври 27, 2008, 23:27:41 »

Luv4e,darling,благодаря за рецептите момичета!Утре ще реша коя да направя и после ще докладвам! Wink
radinka,а ти непременно кажи какво е станало с дупето с капучино... blum
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: октомври 27, 2008, 23:28:59 »

Дайте идеи да праз лук на някаква манджа.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: октомври 27, 2008, 23:48:44 »

Дайте идеи да праз лук на някаква манджа.

Моя мъж каза:

Унгарска салата
Прас с ориз
Прас със свинско

Но самите рцепти не ги знае. Ще потърся из нета, ако намеря нещо ще кажа.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #348 -: октомври 27, 2008, 23:52:38 »

Ето една рецепта от моят огромен файлс рецептички, събирани от нета и от форума:
Ризото с леща и праз
200–250 г леща
200 г интегрален ориз (кафяв)
2 моркова
3 стръка праз
2 сухи червени чушки
2 кубчета бульон (1/2 ч. л. сух)
2 стръка чесън
4 ч. л. мазнина
1–2 щипки розмарин
Начин на приготвяне:
1. Оризът се измива и се почиства. Лещата се слага да ври. Празът се нарязва на дребни кубчета и се запържва за една минута в тиган с малко мазнина, за да омекне.
2. Чесънът се нарязва надребно и се поръсва с чушките, които предварително се измиват с топла вода и се начукват. Прибавя се оризът и постепенно се налива 1,5 л вода.
3. Слагат се розмаринът и кубчетата бульон и се вари на тих огън. Ако водата изври, се долива нова.
4. Оризът се смесва с лещата и при сервиране върху всяка порция се поръсва настърган морков.

Тази рецепта мисля, че е от Бон Апети. Аз лично не съм я пробвала  pardon
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: октомври 28, 2008, 08:03:40 »

Дайте идеи да праз лук на някаква манджа.
Айде и аз да се изява  blush Незнам до колко е манджа,ноо много обичам свинско с праз и спанак/лапад/киселец ......На мен лично фаворита ми е с киселец  smile
Ако ти допада мога и рецепта да дам
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: октомври 28, 2008, 08:42:21 »

Гледам тук за праз става дума...
Моя мъж снощи какво спретна... То уж аз щях да готвя за месечинката, ама накрая той беше главния готвач.  pardon
Моят план за готвене беше пангасиус филе по една много лесна и бърза рецепта, но в крайна сметка той направи пангасиуса на грил тигана, а интересното беше с пресните гъбки.
Сложи гъбките в тенжера на котлона с малко вода и мазнина, сложи им и едно кубче гъбен бульон (аз бих ползвала зеленчуков, ама никой не ме пита  blum ), след това добави доста праз и задуши всичко. Щях да забравя, че сложи и малко бяло вино. Стана много вкусно!
Сега за моята рецепта, която нямах шанс да изпълня - Пангасиус на фурна
Взема се достатъчно голямо парче алуминиево фолио, в което да може спокойно да се завие рибното филе. Слага се първо рибата, поръсва се с черен пипер и сол, маже се с майонеза (тънко) и върхо нея се подреждат един върху друг ред лук на кръгчета, пресни гъби на филийки и домат отново на кръгчета. Накрая всичко се завива добре във фолиото и се пече в тава с отвора на долу около половин час.
Това за любителите на рибата. Иначе от праз, аз най-често правя празеник, но ако някой се интересува, питайте, ще ви кажа, че да не ви занимавам излишно.
« Последна редакция: октомври 28, 2008, 08:48:29 от svetli » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: октомври 28, 2008, 10:36:57 »

Sveti много ми хареса рецептата ти за рибата и непременно ще я направя. Но браво и на мъжа ти  Bravo!
Gucci ако си се ориентирала към безместните ястия, моята любима рецепта с праз е - праз с ориз, пресни гъби и маслини. Няма да изпадам в детайлите, защото мисля че имаш достатъчно опит да сложиш и нещо от себе си. Накратко това е готвено ястие с: задушавам праз лук (доста) първо с вода после с мазнина, прибавям ориза, после пресни гъби, подправки джоджен и зеленчуково бульонче, водата и като заври слагам и маслинте (черни и без костилки или аз си ги обезкостявам). Можеш и да завършиш във фурната, а накрая да настържеш кашкавал. Аз най-често го правя само в тенджерата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: октомври 28, 2008, 11:16:22 »

Дани давай рецептата.дали мога свинскито да го заменя с пилешко.тъкмо имам един буркан снапак.
Дарлинг мила твоята рецепта ще я пробвам ама без маслинки че вмилото не яде маслини.И много ми е интересно как се съчетава джоджена с праза.никога не съм слагала такава подправка на праз.
Светли праза като заливка за рибата ли го ползва или като гарнитура.
Слънце благодаря за рецептата ама аз не обичам леща.
тъй като имам много праз ще пробвам всичко което сте предложили.Аз го обожавам ама почти винаги го правя на салата или с ориз и просто исках да го сготвя по различно.Ако се сетите за още някоя рецепта пишете.На милото ще му писне от праз.

момичета на едно гости ядох сладка торта от спанак с малини.Беше страхотно но никъде не мога да намеря рецепта.А тортата не беше домашно приготвена а купена.По вкусно нещо не бях яла.Ако някой знае или е срещал някъде да пише.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: октомври 28, 2008, 11:19:06 »

Гучи те гъбките с праза станаха като гарнитура за рибата.
Твоя мъж празеник обича ли? Аз съм обещала на моя скоро да му правя, но този път с тесто, а не с точени кори. По-вкусно му било  crazy Аз гледам по-малко тестяно да хапвам, а той по-вкусно  beating
Ама какво да го правя, ще му изпълня желанието.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: октомври 28, 2008, 11:27:04 »

Гери аз имам един въпрос към теб дали знаеш как се прави Клин?Моята съквартирантка беше от смолян и ми е носела такава баница и си облизвах пръстите, но не и знам рецептата, та ако знаеш ще съм ти мнооооооого благодарна. give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #355 -: октомври 28, 2008, 11:40:19 »

Момичета,кажете какво да сготвя днес ,но да е за 3-ма човека и да мога да го приготвя по рано ,че от 6,30 до 8,30 съм на курс.И ще имаме и един гостенит та за това 3 порций.Имам всякъкъв вид месо ,грах тиквичка ,червена чушка ,картофи.Мисля да направя гювеч в тенджарата под налягане.Но дайте и вие някъкви идейки
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: октомври 28, 2008, 11:45:17 »

Може и гювечета, после лесно се топлят, а и като го сервираш седи много готино.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: октомври 28, 2008, 11:50:04 »

Ами предполагам,че може....
Аз съм правила пилешка яхнийка с праз и става много вкусна,но без спанак,но мисля,че ще се получи пак много добреее  good Значи рецептата е следната,аз го готвя така като за 2-ма човека да хапнем по 2 пъти  smile
Около 400-500гр. пилешко месо (най-добре е без кости) или свинско
Около 1кг праз
Нарязва се праза на колелца,аз така го предпочитам и го слагам в дълбока тенджерка да се задуши с малко мазнина,след това прибавяш месцето и 2бр. моркова на колелца(но пак по желание),2суп. лъжици доматено пюре или аз имам домати в буркан и слагам около 150-200мл.,сол,черен пипер,червен пипер.Прибавяш и една-две кафени чашки гореща вода и така да къкри,когато поумекне прибавям вече лапада/спанака/киселеца (колко точно немога дакажа,че аз на око гледам) и така докато стане готово  good Ако искаш да се сгъсти прибавяш малко брашно  blush
Надявам се да си ме разбрала
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: октомври 28, 2008, 11:58:52 »

svetli давай бързо рецептата за празеник.Виж зелник съм правила ама празеник никога.Ама с готовите кори.
Дани ще пробвам манджичката.Само за спанака да питам моя е на пюре ще стане ли.Или трябва да е на листа.
magi_st от този клин с ориза ли искаш рецепта.да имам ама е вкъщи и ще мога довечера да ти я напиша.Щото те правят 15 вида клинове.
juji  ето ти една рецепта от мен.изпичаш на скара пържолки.и селд това само слагаш топено сирене настърган кашкавал резен домат  и разтопяваш в микровълновата.Може да направиш и задушени зеленчуци и само преди да сервираш да ичм сложиш малко масло и да притоплиш в микровълновата.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: октомври 28, 2008, 12:00:52 »

Гери точно с ориза, обожавам го, започнах да се облизвам тука аз  smile
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines