Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 14:24:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 3  (Прочетена 168101 пъти)
 
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: октомври 14, 2008, 13:50:01 »

Гучи, всичко изглежда превъзходно, а и не се съмнявам, че е мноооого вкусно!
Аз таку що ядах за първи път желирано килело мляко с плодове от помпот и обикновени бизквити отдолу, зтрашно ми хареса!! Бихте ли ми дали рецепта за това десертче??
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: октомври 14, 2008, 14:30:30 »

Мацки,дайте идея какво да сготвя днес със свинско филе ,но ястието да не се приготвя на фурна
А сега се сетих ,снощи с мъжа ми имахме малък спор относно приготвянето на зеле със свинско.Той твърди ,че първо трябва да обваря месото после да го запържвам ,а аз твърдя ,че направо си го пържа и после добавям зелето в тенджарата под налягане и готово.Вие как го правите споделете
Аз не го варя месото а само го запържвам леко.Иначе зелето аз правя по селдния начин.Запържвам месото в една тенджерка колкото да се зачерви леко.След това го вадя и слагам около 1-2 глави лук 1-2 морковчета нарязане на колелца и задушавам до омекване на лука.След това запържвам лъжица червен пипер,наливам 1 бутилка домати и оставям да се позапържи.Добавям след това и 1 бутилка вода.нарязвам зелето на ситно и го намачкам със сол.Заливам със доматената смес.Слагам подправки на вкус.Обърквам хубаво.Прибавям месото и пека в гювеча около 2 часа.накрая махам похлупака и запичам леко зелето.Става много вкусно няма гаден мирис и не е смито.Дано ти хареса



Иначе рецепта за свинско месо -Първата е свинско с картофи гъби и топено сирене.
Другото е пържени свински флейки със сирена и домати.
Свински карето с гъбен сос и картофено пюре
Свиски роладини със зеленчуци.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 14, 2008, 14:50:04 »

Аз пък знаете ли сега какво си направих  blum Запържих в един тиган лук (повечко че така обичам), кайма и ориз. Добавих червен пипер, сол и вода, почаках докато ориза на стана прозрачен. Обелих картофи нарязах ги на кръгчета и ги подредих в намаслена тава, отгоре изсипах един ред от вече запържената смес, после пак ред картофи, пак ред от каймата, лука и ориза и накрая наредих един ред домати  Bravo Нямам представа какво ще се получи и дали някой вече го е правил преди мен, но се надявам да е вскусно  blum Като стане готово ще му спретна и едно сосче от две яйца, чаша кисело мляко и две лъжици брашно. Ама няма да го заливам, а така в чиния като сипя ще поливам със сосче  Wink Дано да стане добре  smile

Ванили някакви такива десерти от тоя тип много ми харесват, но незнам нито една  такава рецепта, иначе много харесвам десерти с плодове /независимо дали консервирани или пресни/
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: октомври 14, 2008, 15:13:31 »

Гери,мила къде мога да видя рецептата за огретена ти,че снимката много ме изкуши pleasantry И на запеканката също
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: октомври 14, 2008, 16:04:04 »

ето го и моето сиренце по шопски в гювече... стана супер Girl_hide


* DSC_0103-1 [800x600].JPG (69.66 KB, 410x273 - видяно 2661 пъти.)
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: октомври 14, 2008, 16:04:22 »

 smile


* DSC_0111 [800x600].JPG (53.41 KB, 400x266 - видяно 2645 пъти.)
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: октомври 14, 2008, 16:04:43 »

 smile girl_wink Girl_hide


* DSC_0120 [800x600].JPG (62.71 KB, 400x266 - видяно 2680 пъти.)
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: октомври 14, 2008, 16:09:58 »

я да ви покажа какви гювечета бях направола веднъж  funnytooth
штях да правя омлет ама милото какво ми пусна мухата да ги направя в гювечета и аз готова нашта ...слагам ги ама забравих че вече бях сложила сода за да бухне малко...и се получи следното... funnytooth funnytooth funnytooth


* P1320354 [800x600].JPG (60.44 KB, 640x480 - видяно 276 пъти.)
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: октомври 14, 2008, 16:11:10 »

а за довечера.,..съм спретнала картофени крокетки  Girl_hide


* 02 [800x600].JPG (56.64 KB, 640x480 - видяно 283 пъти.)
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: октомври 14, 2008, 16:34:29 »

Oуу тоя моя мъж няма ли да се прибира да ядем, че като гледам тука какви неща показвате....  1tongue
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: октомври 14, 2008, 16:40:56 »

Ама то хубаво ни ядосвате с тези вкусотии ,ама поне рецепта пуснете към снимките де beating
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #131 -: октомври 14, 2008, 16:54:00 »

BeRa ,като гледам как си снимала  funnytooth funnytooth :funny:ми напомни на самата мен, аз съм същата и понеже готвенето ми е другата страст съм се регистрирала в един готин готварски сайт и там   както много други като мен пускам  снимките на моите гозби.Поздравявам те .И вие ли сте в чужбина
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: октомври 14, 2008, 17:33:54 »

ехехех,...благодаря ви момичета  Girl_hide

juji и ние сме в чужбина да...и на мен ми е страст готвенето ама не ми остава време на последък да се занимавам много в кухнята...за което много ми е жалко  sad

госпожица™ за коя снимка искаш точно рецептата...или да пусна и за всички

значи за сиренцето по шопски
става много лесно и бързо...слагам в гювечетата малко мазнина на дъното и позван да нареждам...домарки...лук...скилидки чесън...сиренцето и отгоре пак доматки лук и по някога слагам и малко гъбки...ама сношти не сложих...слагам подправки...чубричка...други зелентийки....магданоз...и каквото си дойде на ума по избор...мятам ги във фурната и ги забравям  pleasantry накрая става супер...  good



за омлета
ух...там е сложна...че го правя на фантазия...слагам всичко възможно което имам в хладилника...накрая имам по малко яйца от колкото други глупости  funnytooth в този бях сложила доматено пюре...сирене...сирене крема...кашкавал...бекон...едни цалшиши дето имаме тука...не знам в бг ги няма...нешто като кренвирш ...подправкки слагам всякакви...и соев сос...и подправка зеленчукова и чубрица и магданоз ...копър... черен пипер...и къри...и каквото ми видят очите друго което да мога да сложа...слагам и гъби малко чесън на прах... маслинки без костилките... и ако намеря в хладилника што друго подходяшто и то е вътре в кюпа  funnytooth разбърквам всичко с яйцата и го слагам във гурната...пека го най напред от долу и после отгоре...като го вдигам на възможно най високото нво до реутаните...а като го правя в гювечетата си го пека и отгоре и отдолу едновременно...
а забравих най важното...слагам малко сода за да бухне...ама не пробвайте това със содата в Гювече...за да не стане като на снимката по горе...а ако ви харесва вида може и да пробвате  girl_wink

заза крокетките трябва да погледна как беше съотношението картофи шунка и по късно ште пусна рецептата...

надявам се да ви харесат...наитина става много хубаво... girl_wink Girl_hide good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: октомври 14, 2008, 20:30:46 »

Гери,мила къде мога да видя рецептата за огретена ти,че снимката много ме изкуши pleasantry И на запеканката също
Давам я веднага .
Знамчи сварявам около килограм картофи и ги намачквам.Аз ги варя нарязани и обелени картофите с маги 10 зеленчука.Картофите ги намачквам ама не много и ги мачкам с малко маргарин или масло.В йенаглас тенджера мажа с маргарин и посипвам с галета.Слагам пласт картофи отгоре посипвам с натрошено сирене и нарязан на ситно бекон.поръсвам с джоджен и сушен копър и ситно нарязан магданоз.Слагам още един пласт картофи и отгоре посипвам със сирене и пак с бекон и подправки.Отгоре нареждам кашкавал на филийки а не настърган и поливам с фикса на маги за картофки с кренвирш и запичам.

Запеканката я правя по следния начин
Взимам 1-2 чушки и ги нарязвам на колелца.Картофина на филийки,слагам грах и царевица на око.доматите също ги нарязвам на филийки и ги слагам отгоре на места.Поливам с фикса на маги за огретен и пека до готовност.Още топло наръсвам ястието с кашкавал но не запичам.

Айде да ви е вкусно.Аз имам и други снимки ама айде да не досаждам.По едно време снимах нещата които готвя ама напоследък съм спряла.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: октомври 14, 2008, 21:18:33 »

ето и рецептата за картофените крокетки както бях обештала  Girl_hide
значи
500гр. картофи
200гр. шунка
2 жълъка
кимион


сваряват се картофите после се намачкват.
когато истинат се прибавя шунката нарязана на ситни кубченца...кимиона ...солта(на вкус) и жълтъците...
всичко се разбурква добре
оформят се малки топченца колкото орех...(може и малко по големки) и се пържат във ФРИТюРНИК Задължително...иначе не става така както трябва  pardon
преди да се пуснат във фритюрника се овалват в белñтък след това в галета и фритюрника...

стават бързо...лесно ...и ужасно вкусно  yahoo

надявам се да ви харесат и на вас...
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines