Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:18:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Освещаване на апартамент  (Прочетена 100742 пъти)
 
uzini
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #15 -: юни 24, 2010, 01:39:10 »

Аз знам, че когато спите за първи път в новото жилище трябва да е понеделник или първата дата на месеца. За освещаването няма определен ден.
Ние го направихме предишния, а на следващия посрещахме гости. За освещаването знам, че е нужно да присъстват живеещите в жилището, не е задължително да са гостите налице.
Трябваше да имаме питка, икона, съд с вода и кандило. Иконата си беше моя приумица, защото исках да е осветена. Тъй като нямах гости същия ден купихме на попа бутилка вино, шоколадови бонбони и му ги дадохме за здраве. Беше млад поп и доста неудобно му стана - явно не беше свикнал да взима подаръци. Ама беше готино. Каквото го питах ми обясняваше подробно.
На следващия ден посрещнах гостите. Подаръците естествено бяха за дома - най-вече за кухнята.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 24, 2010, 08:05:15 »

На нас попа ни каза,че трябва да е в седмицата когато е новолуние  nea И ние тогава ще го направим  pleasantry При нас и живеещи и гости ще има  blum
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 24, 2010, 14:25:01 »

освещаването ни беше по-късно от нанасянето  pardon
uzini и при нас икона имаше, бях я забравила, но тя беше осветена и попа каза да я сложим и нея.
А за спането, на мен ми казаха (от познати), че трябва да е пълнолуние, за да ти е пълна къщата  Wink но суеверия и приказки всякакви, така, че като станете готови и хайде в новата къща  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 21, 2010, 15:15:53 »

И ние стигнахме вече до освещаването на апартамента, та се втурвам към тази тема с въпроси.
Харесали сме си уикенда 14-15 август. Четох, че е хубаво да е в периода след новолуние - т.е. когато луната се пълни. (За съжаление първото ни спане там се падна точно на новолуние, та реших поне освещаването да не е на "празна" луна).
Ноооо, нали от 15-ти започват Богородичните пости, та исках да питам знаете ли за забрана за освещаване по време на пости - подобно на венчаването - или няма такова нещо. Аз предпочитам да е неделя на обяд, за да мога да се подготвя в събота.
Чудя се и за меню - няма да има много хора, но ми се иска да е тип парти като че ли. Хапки, леки напитки и т.н. Никак не си падам по тежки маси и запивки  nea
Надявам се този уикенд да успея да говоря с поп, че следващите два няма да сме си тук и реално после идват тези дати.

Наде, вие направихте ли освещаването и намери ли от къде да поръчаш такава торта?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 21, 2010, 17:47:32 »

Бубка,не сме. Казаха ни,че е хубаво апартамента да е почти напълно обзаведен и тогава да се направи,и ще изчакаме и кухнята да стане.  Торта мисля да поръчам на Дидка да ми я направи smile
На 15-ти какви пости почват,не са ли до 15-ти,защото аз лично на 15 ще ям(леле колко пъти написах 15-ти)  агне ,чийто дроб ще е носен в църквата и едва ли са пости  blush
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 21, 2010, 19:28:09 »

По принцип всяко ново начинание е хубаво да се започва, когато луната расте. pardon

А на 15-ти се прави изключение, заради празника и може да се яде пиле или риба.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 22, 2010, 10:19:34 »

Ох, Наде, права си, че са до 14-ти включително  Girl_hide Аз все се бъркам и мисля, че на 15-ти започват. Еми, дано стане за 15-ти тогава.
Иначе, ние за дообзавеждане имаме още, но реално само секция в хола нямаме. Останалите неща, които предстоят са заменени от такива, които сме имали в момента - т.е. не е празно на тяхно място.
Този уикенд сигурно ще вземем и холната масичка и така там остава само секцията да липсва.

Аз агнешко не ям и сигурно няма да искам да има, въпреки, че нашите май си мислят така  tease
А трябва ли някаква определена храна? Въобще не ги разбирам тези неща, ще взема да разпитам и баба сега като се приберем.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 22, 2010, 11:07:19 »

Aз съм на курбан тогава и затова дадох примера с агнето  tease Доколкото знам трябва питка,олио,вино,здравец и купа с вода,мисля и мед,после почерпката вие си решавате. Най-добре питай попа какво трябва да имаш задължително и вече оттам нататък избора си е твой. blum
Е щом секцията ви остава,спокойно може да си направите освещаване,на нас ни остава кухнята и хола  pleasantry
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 10, 2010, 10:32:11 »

Ето ме и мен, отново тук. Попът се нави да ни освети на 15-ти, въпреки натоварената програма за този ден, още повече като се пада неделя  girl_impossible
Той ми каза какво иска да подготвя - олио, вода, не помня какво още, че списъка е в нас. Та, това е уточнено.

Аз обаче имам други дилеми сега. Заедно с гостите (родители, братя, сестри) ставаме 9 човека. Масата ни за хранене е за 6, имаме и малка холова към дивана. И сега се чудя какво да правя с почерпката.
Какво да подготвя и как да го поднеса/разположа, за да е удобно на всички  huhhuh.gif
Мислех си за някакви коктейли неща - хапки, по-леки такива. Евентуално в събота до към обяд (когато пристигат 2-та комплекта родители) ще мога да спретна някой неща, другите в неделя сутрин, мама ще може да ми помогне тогава, а и сестричката ми ще пристигне още в четвъртък вечер.
Нооо, сигурно родителите ще пътуват след това - попа идва в 14:30 - и е хубаво да хапнат нещо по-така.
Незнам и аз какво да правя, моля дайте съвет за меню и евентуално как е удачно да разположа хората  pardon
Активен
asiageorgieva84
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #24 -: януари 21, 2011, 15:18:53 »

Ние осветихме на 1-во число, така каза попа, а ние слушаме и изпълняваме.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 26, 2014, 18:20:12 »

Ние в момента сме още в началото с ремонта.  blush
Дали е задължително според вас да се освещава апартамента?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #26 -: юли 18, 2014, 11:33:10 »

Ние също сме пред освещаване на апартамента. На нас ни казаха, че трябва да спим за първи път там на новолуние, символизиращо новото начало. И ние така направихме миналия месец, като бях купила и хляб и сол за новия дом. Но не бяхме подготвени тогава за освещаване и него ще го направим най-вероятно този месец пак на новолуние (така каза попа). Много ми беше полезно да прочета как е минало при вас и чак си се учудвам, че толкова късно намерих темата.

П.П. Дали е задължително? За мен лично е абсолютно задължително.
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines