Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:06:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Освещаване на апартамент  (Прочетена 100741 пъти)
 
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« -: октомври 03, 2008, 13:02:38 »

Мацки, споделете инфо, който вярва в това и е правил освещаване? Кога се прави, какво трябва да се приготви и т.н.?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 03, 2008, 15:57:30 »

Прави се, когато вие си решите, може на годишнина или просто си избирате един ден, уговаряте си един отец от някоя черква и той идва, трябва само вода, която да се освети и съд за водата!
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 13, 2008, 12:08:20 »

наши приятели скоро ще ни поканят на освещаване на апартамента им, и се чудя трябва ли да им подарим нещо?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 13, 2008, 12:10:31 »

Аз отдааааааавна не съм ходила на освещаване на апартамент. Но си мисля, че хубаво би било да им подарите нещо за дома. Например една хубава икона, картина, домакински съд, от който имат нужда.  good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 13, 2008, 12:32:00 »

Ние правихме освещаване с влизането ни в апартамента, отчето каза, че хубаво да се направи в деня преди да се спи там и хубаво това да е на пълнолуние, така и направихме !!! На нас ни трябваше светена вода, китка със здравец, олио с клонка от плодово дръвче, китката със здравеца се пръска, а с клонката с олио намазва касите  на вратите - слага им по едно кръстче, нещо за почерпка и всичко което в една къща трябва да има, за да се освети (не е задължително), ние изкарахме всичко хранително което бях вече напазарувала, като най-важните неща за една къща - брашно, ориз, сол, захар, лук, чесън, олио, червено вино и т.н. !!! при нас това беше в общи линии !!! после се почерпихме с винце и си заживяхме там, като олиото се слага в малки 'пиницилинови' шишенца и се слага някъде в основите или в ъглите на къщата, а здравеца като изсъхне се слага в някоя саксия или пак в някой ъгъл, за да пази къщата от лошо !  give_rose
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 13, 2008, 13:01:36 »

Ние правихме освещаване с влизането ни в апартамента, отчето каза, че хубаво да се направи в деня преди да се спи там и хубаво това да е на пълнолуние, така и направихме !!! На нас ни трябваше светена вода, китка със здравец, олио с клонка от плодово дръвче, китката със здравеца се пръска, а с клонката с олио намазва касите  на вратите - слага им по едно кръстче, нещо за почерпка и всичко което в една къща трябва да има, за да се освети (не е задължително), ние изкарахме всичко хранително което бях вече напазарувала, като най-важните неща за една къща - брашно, ориз, сол, захар, лук, чесън, олио, червено вино и т.н. !!! при нас това беше в общи линии !!! после се почерпихме с винце и си заживяхме там, като олиото се слага в малки 'пиницилинови' шишенца и се слага някъде в основите или в ъглите на къщата, а здравеца като изсъхне се слага в някоя саксия или пак в някой ъгъл, за да пази къщата от лошо !  give_rose

Ели, много ти благодаря за инфото give_rose Едно въпросче - отчето ли казва какво ще бъде необходимо за освещаването? Ние си живеем вече там и въпреки че няма да бъде преди първата ни нощувка там задължително искаме да го направим! give_rose
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 13, 2008, 14:15:36 »

Ами за всичко него си питах !!! и той ми каза всичко това + каквото аз си поискам да се освети да бъде на масата !!! Но все пак си говори с отчето, който ще прави освещаването, че всеки различно си го прави !!! smile
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #7 -: октомври 13, 2008, 14:22:50 »

наши приятели скоро ще ни поканят на освещаване на апартамента им, и се чудя трябва ли да им подарим нещо?
echy, ние сме подарявали микровълнова фурна /по желание на новодомците/ и на друга нова къща, понеже двойката много обича да пие вино, взехме кристални чаши от някакъв италиански дизайнер /не му помня името/с инкрустирано много фино и нежно неговото име в основата на чашата. Невероятен звън правят при наздравица и бяха много красиви.
Иначе всякакви декоративни елементи са подходящи, стига да знаете поне цветово как са се обзавели. Ако не, то ако влезеш примерно в Genesis има много идейни неща. На мен този магазин ми е слабост и винаги има какво да харесам за някой. 
Ели, много полезни съвети си написала. Ще си ги запазя за някой ден  Wink
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 13, 2008, 14:55:11 »

echy_ всичко можете да подарите, мой съвет е най-добре е да ги питате, на нас например основно ни подариха цветя, икона, сервизи, бутилки с вина и

и вази и слончета - което лично за мен си е отбиване на номер, но няма значение

а едни приятели (много близки) ни питаха какво искаме, ама под питане с момичето се чуваме на ден по 5-6 пъти това се пита по 5-6 на дне и тя знаеше, че ще трябва да си купувам маса за гладене и питали Румен дали сме си взели и ми се появиха с една маса за гладене и едно цвете в червенка саксия, е поне подаръка си ми е практичен ползвам си го всяка седмица хи хи хи, сега пък аз на тях им купих плюшени платчета за пред вратите, разбира се заедно ги избирахме !!! smile

но ако не знаете как изглежда апартамента най-добре вино с едни чашки красиви !!! smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 13, 2008, 15:34:26 »

последно като ходихме боядисваха апартамента в мнооого цветове и незнам сега как точно изглежда за да мога да избера някаква картина или пластика, но това с бутилката вино и комплекта чаши е много добра идея. благодаря ви! Flower
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #10 -: май 25, 2009, 09:49:56 »

Да споделя за идеи по повода - скоро отново бяхме на освещаване и подарихме голям комплект съдове на Луминарк /38 части/. Други приятели подариха осветително тяло - висока стояща плетена лампа, която беше като атракция  Wink

На нас ни предстои да отбележим това събитие съвсем скоро и сме си намислили какво да кажем да ни подарят приятелите, тъй като вече ни питат - градинска люлка  blush Ще й се наслаждаваме 100%-тово, а и те също като ни идват на гости  Wink

Ще следвам и съветите на Ели за попа и трапезата  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 22, 2010, 19:00:05 »

Скоро и ние ще освещаваме апартамента и искам да ви попитам -вие с какво почерпихте гостите си? При нас само основното се знае. Имам желанието да има и някаква тематична торта за десерт (не точно такава,но подобна с къща или нещо такова),само трябва да видя кой ще ми я направи-трябва да питам Дидка дали ще ми 'помогне' в плана. Но до там ми се изчерпват идеите.
 Не знам колко души ще сме-но може би 15-20 човека,а може и по-малко,може и повече и трябва и нещо друго да измисля и затова събирам идеи.
Прави се, когато вие си решите, може на годишнина или просто си избирате един ден, уговаряте си един отец от някоя черква и той идва, трябва само вода, която да се освети и съд за водата!
За съжаление не е точно така,ние имахме една идея за дата,но попа каза че трябва да е в определен ден и сега ще е седмица и повече по-рано  blush
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #12 -: юни 22, 2010, 19:29:40 »

miss™, при нас беше по-скоро тип коктейл за храната - хапки солени и сладки и бар с напитки. Премина основно на терасата като тераса парти /доста ни е голяма/ и беше много гот. Вече почерпени, завършихме с домашно кареоке. Торта, по спомен, дори нямахме, но идеята ти е много добра  good   

Попа ни беше много свестен, млад, ангажирахме го от малката църква в Дружба до езерето. Той си имаше конкретни неща по списък, които искаше да му осигурим. 
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 22, 2010, 22:09:30 »

Нашия поп мисля,че ще е от Семинарията  blush Нашето ще е повече обяд,по-лекото празнуване ще е по-нататък  pleasantry
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 22, 2010, 22:27:26 »

Да споделя при нас как беше  smile Попа ни каза да си изберем ден, без вторник и петък (незнам защо). Да има голям съд за вода, китка здравец, олио, червено вино и каквото искам това да сложа на масата. И при нас като Ели освети водата, напръска ни, а с олиото намаза малки кръстчета, в различни стаи и така бяза разпределени, че се намазаха четирите посоки, едното наистина беше входната врата. На масата бях сложила каквото бях приготвила за почерпката + задължително червено вино.
След ритуала се почерпихме, а с олиото ми каза да замеся питка (на следващия ден). Водата останалата си я пазя. А за здравеца нищо не каза, като изсъхна го хвърлих  shok
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines