Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:18:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите 5  (Прочетена 151323 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: ноември 14, 2008, 14:34:11 »

Аз нищо не пия все още.  blush Май не се отнасям сериозно към въпроса и ще трябва да се поразмърдам. Лошото е, че тук в София нямам гинеколог. Ходила съм винаги в Сливен, но не пътуваме вече толкова често. Може ли да ми препоръчате някой специалист за профилактични прегледи като за начало?
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: ноември 14, 2008, 14:36:53 »

Момичета, колко време преди да решите, че искате бебе започнахте да пиете фолиева киселина и по колко таблетки на ден пиете. Аз си взех, пия вече.Прочетох в листовката, че се пие по 1 хапче на ден.Аз пия по 2........
..........дали постъпвам правилно??
кажете вие  по колко хапчета пиете??
Мила пият се по две ако вече си бременна, а иначе по 1  Wink good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: ноември 14, 2008, 16:12:02 »

Аз пиех само по 1 от 5г.с.Но за сметка на това пих до раждането не само първите 3 месеца good
Успех желая от сърце на всички момичета в клуба give_rose
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: ноември 14, 2008, 16:36:10 »

Наталка, аз ходя тук в София при д-р Жекова. По принцип тя работи в Окръжна - шеф е на АГ-то там.
Аз обаче за сега съм ходила само в частния й кабинет - много съм доволна, разбира си жената от работата. Ако желаеш телефон - кажи ми.
На мен тя ми каза 6 месеца преди да започнем да бебеправим поне по 1 таблетка фолиева киселина на ден. Но ние имаме за сега повече от 6 месеца, така че от днес почвам малко противозачатъчни - дано спре да ме боли така зверски корема и главата на всеки цикъл  sad
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: ноември 14, 2008, 16:39:22 »

Аз нищо не пия все още.  blush Май не се отнасям сериозно към въпроса и ще трябва да се поразмърдам. Лошото е, че тук в София нямам гинеколог. Ходила съм винаги в Сливен, но не пътуваме вече толкова често. Може ли да ми препоръчате някой специалист за профилактични прегледи като за начало?
Наталия, относно гинеколозите можеш да надникнеш в темата " Нашият лекар акушер-гинеколог " http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,11211.0.html

там има доста инфо  girl_wink
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: ноември 14, 2008, 18:48:05 »

Благодаря ви момичета  give_rose Ще поразледам и другата тема, а като отида някъде ще пиша отзиви.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: ноември 15, 2008, 10:30:22 »

Момичета не се шашкайте,ако не сте пили фолиева киселина-по принцип е хубаво да се пие по 1 таблетка дневно поне 3м. преди забременяване(но и 2 да пиеш не вреди,защото не се натрупва,а и ако имаш съмнения за генетична обремененост със спина бифида е задължително да се взимат по 2,така че лекарят трябва да каже по колко girl_wink), но не е и задължително или фатално(в повечето случаи)!То е хубаво и да се спазва хранителен режим и да не се пие и пуши,ама колко от нас спазват всичко това?Така че -ако сте го направили преди да забременеете-супер,ако не сте успели пък -просто се радвайте на бременността си и бъдете спокойни!
малката госпожица™   за жалост и спанак не ядем и не мога и да го готвя,но поне бобови растения обичаме,но пък мъжа ми не яде и броколи,а те също са богати на фолиева, обаче е идея да му стривам таблетките в храната8PШегичка-ако ще да ги пие,просто ми стана смешна реакцията му и ме ядоса ината му,защото всички негативи и мъки са все за жената-тя да пие противозачатъчни,да си слага спирала,после тя да ходи по лекари и да се изследва за това и онова,тя да пие витамините,нея да оплождат(недай се боже) ин витро, после тя ражда,тя кърми,тя не ходи на работа......,а те за едни витамини се превземат girl_impossible
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #412 -: ноември 15, 2008, 10:33:26 »

Тони ние пък и спанак и броколи обожаваме и често ги готвим.Иначе и моя мъж реагира като твоя .
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: ноември 15, 2008, 17:08:45 »

Момичета,все още не ми е дошло,последния тест пак беше отрицателен.Направо съм в паника.Сигерно нещо не е наред.От всичко това съм ужасно нервна и си го изкарвам на домашните-горките.До вторник сигурно ще съм запалила къщата. diablo
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: ноември 15, 2008, 17:14:02 »

Кали, мила знам какво е, но не се притеснявай мила, ако не е две чертички, не е нещо ненормално - казват че 1 път в годината може да ни пропусне лелката, и от климата и от емоции.
С теб съм, не се притеснявай, всичко ще е ОК  good
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: ноември 15, 2008, 17:20:39 »

На мен абсолютно никога не ми се е случвало да ми закъснее толкова дълго,освен когато бях бременна с дъщеря ми,но тогава ми закъсня 9 месеца smile и си имаше причина.Сега обаче щом не съм бременна какво ще да е.Четох в нета че може да е от диетата на която бях,ама аз хич не я спазвах точно.Абе ще се разбере ама чакането е ужасно.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: ноември 15, 2008, 17:21:25 »

Вероника,ти как си.Рядко пишеш.Как отпразнувахте годишнината-малко отклонение от темата. smile
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: ноември 15, 2008, 18:09:04 »

Kali_gali,направо ти се чудя как си издържала до сега да не идеш на лекар!
Дори твоята лекарка да я няма или да няма свобдни часове има толкова много частни кабинети където можеш да идеш да се прегледаш!
Или пък най-малкото можеш в някоя лаборатория да си направиш кръвен тест и да разбереш дали си бременна или не!
П.С. Ако не се лъжа вече си със закъснение от рода на половин месец или греша?
« Последна редакция: ноември 15, 2008, 18:12:30 от ameliaa » Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: ноември 15, 2008, 18:16:29 »

Здравейте, да взема и аз да се разпиша и тук smile  new user

Ние не сме се заели много сериозно, но все пак си се замисляме вече. От 1 седмица чета разни мнения и информация в нета главно, доколкото разбрах и от форума - хубаво е да се пие Цинк и Селен - и от двамата. Затова сме се заредили с витамини - разтворими - от рода на Суправит - ама колко са ми гаднии  bad Имам чувството, че са самко боя! Една оранжева става чашаа след това - ужас. Преди няколко дни си купихме и някакви на таблетки - Селен+Бета каротен е едното, а другото - антиоксиданти - Цинк и разни други. Мисля, че няма лошо - не съм се консултирала с лекар, но ги дават за заздравяване на косата и ноктите и подсилване на имунната система, а ако подпомогнат и половите функции - още по-добре Wink Фолиева киселина не пия, от всичко, което изчетох ми се струва, че тя е важна за самия плод, слеф зачеване, така че на майката май не й е от кой знае каква полза.

А някой има ли опит с тестовете за овулация? Всъщност каква им е идеята - като е положителен - значи този ден можеш да забременееш, или следващия? Или предишния? Нещо не ми е ясно  blush
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #419 -: ноември 15, 2008, 22:24:25 »

 no4ko24,като ,че  ли най лесно е с измерването на температурата.Отиди при твоят гинеколог и поискай да ти даде ову календар.Той ще ти обясни как да го попълваш и съответно когато температурата е най висока тогава е момента.То дори се образува нещо като графика.Но те съветвам направи си изследване и ако при двамата няма никакви проблеми ,ПРАВЕТЕ ЛЮБОВ и не мислете за тези неща бебето само ще си дойде календарите и тестовете са по скоро за тези с различни проблеми.При тези който всичко е наред няма нужда да се затормозяват психиката.Ине чети всичко в нета  слушай само и единствено лекар  good
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines