Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:26:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 7750 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« -: септември 26, 2008, 16:48:00 »

Какво ви е мнението за противо*грипните ваксини? Предстой ми тази година за първи път да се ваксинирам,и събирам мнения има ли смисъл от тях или не.  crazy
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #1 -: септември 27, 2008, 15:39:42 »

И аз съм си слагала такива ваксини. Те попринцип те заразяват с определени щамове (май така се казва) и го изкарваш веднага след слагането на ваксината. Естествено болеста преминава по - леко и организма ти си изгражда имунитет към този грип. Проблема идва от това, че е много трудно да се определи кой точно вид грип ще върлува, а има и нови видове, за които примерно твоята ваксина не помага. Ако по принцип си болнава е добре да си сложиш. Аз миналата зима пропуснах и поне на три пъти ме повали за няколко месеца. В същност сега ми идва на ум, че преди не се разболявах (преди да започна с ваксините) толкова и незнам дали има общо, че предните години си слагах ваксинки. В смисъл да не ти става после организма по-податлив. Абе незнам pardon. Може и да наговорих пълни глупости,амачестно да ти кажа не бих си сложила тази година.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 12, 2008, 15:22:29 »

Миналата година с  милото се ваксинирахме и това ми беше първата година без да съм се разболявала! Тази година определено пак ще се ваксинираме! good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 12, 2008, 15:48:58 »

Не че съм против противогрипните ваксини, но мисля, че просто не действат. Независимо дали се ваксинирам или не - зимата гриповете не ме подминават.
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #4 -: октомври 12, 2008, 19:05:42 »

Аз не бих се ваксинирала pardon Мисля, че не действат тези ваксини crazy
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 20, 2008, 14:50:33 »

и аз се ваксинирам от няколко години, и това не значи че не се разболявам, ами просто мисля че минавам по леко, надявам се и тази година да е така, но по принцип повечето хора за отрицателно настроени към тях, за което не ги обвинявам, но аз дали ми помага или не предпочитам да си я бия, че и без това все се разболявам, поне с това малко някакъв имунитет придубивам.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 20, 2008, 15:22:19 »

Ами аз съм си слагала само веднъж - преди няколко години и познайте - такъв тежък грип изкарах, какъвто от години не бях карала. Не казвам, че причината е във ваксината, но когато не си слагах, определено бях изкарвала болестта по-леко.
Затова вече не си слагам, просто не мисля, че действат и наистина, да не чуе дяволът, бива положението, макар че сигурно зависи от много неща.
Не мисля, че ми е навредила и затова съм го изкарала по-тежко, но знам ли.
Предполагам, по-скоро, че ако не помага, не вреди.  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 20, 2008, 17:25:58 »

Аз я сложих и за сега гриповете ме подминават,е хремава съм,но пък колегите от две седмици са болни и на фона,че дори и днес и в момента съм по потник<или къс ръкав през останалите >дни си е цяло постижение за мен,че не съм болна blum Така,че за сега съм 'за' ваксините blush
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 22, 2008, 13:40:54 »

ами то всъщност не съм сигурна че ваксината би могла в случая да е причината да не се разболяваш, защото май тя не действа веднага, но каквато и да е причината, браво , но все пак не прекалявай с летните облекла, все пак е есен вече..
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 22, 2008, 18:27:16 »

Аз преди съм се ваксинирала няколко пъти - когато бях студентка, страдах от много лоша кашлица през зимата и бях нон-стоп болна. Не мисля, че годините, в които съм се ваксинирала, съм изкарвала по-леко зимите. Сега не се ваксинирам. Откакто не живея в България не се разболявам почти никога (да чукна на дърво), най-много нещо леко на крак да изкарам, въпреки че съм на по-суров климат. Не мисля, че мога да извлека някаква закономерност от цялата работа.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 13, 2009, 16:19:46 »

аз откакто от един грип се проснах над 20 дни болна, се ваксинирам.
Като се наблюдавам последните няколко години - нямам проблеми цяла зима...
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines