Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 06:12:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Nataliya - 04 октомври 2008 г.!!!  (Прочетена 29916 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 30, 2008, 10:01:33 »

Вчера ходихме да подадем декларациите в ритуалната зала, нямаше никакъв проблем. Срещнахме се и с диджея да се уговорим вече със сигурност за всичко. Избрахме си за първа песен I belong to you на Ерос Рамацоти и Анастейша  Dance2 И на двамата много ни харесва. Уговорихме и ритуалите в ресторанта горе долу. Ще хвърляме букет и вратовръзка, няма да има жартиер. Надявам се пак да стане весело. Колебая се единствено за булчиното хоро. Пак трябва да го помисля, защото не съм сигурна че всички от гостите ще разберат за какво става въпрос.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 30, 2008, 10:22:22 »

Nataliya, извинявай за може би глупавият въпрос но какво му е особенното на булчинското хоро? pardon
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 30, 2008, 11:04:18 »

Булчинското хоро по традиция е право и малко по- дълго. Води го булката с букет, като целта е гостите да вземат букета и те да поведат хорото. Букета им се дава само след като са дали пари (символично се оставят дребни парички в някаква кошничка, която примерно малко шаферче държи). Да не помислите само,че ще ми лепят банкноти и ще ми ги пъхат в деколтето.  smile Когато музиката спре ако букета е останал в мъж, то първото дете ще е момче, ако е жена- момиче. Броят се и парите- ако е четна сума- момиче, а нечетна- момче.
Обичаят е разпространен доколкото знам в Източна България. Аз съм от Сливен и това хоро си е направо задължително.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 30, 2008, 11:13:52 »

Аз съм от Сливен и това хоро си е направо задължително.
Тогава няма за какво да се колебаеш! Всички гости ще го очакват!  good Така че нека го има!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 30, 2008, 11:31:01 »

Естествено, няма лошо да има такова хоро. Даже идеята много ми хареса и като я казах сега на майка ми и тя вика - че ти незнаеш ли? то и при нас се прави такова хоро. ама ние бяхме решили с баща ти да е изненада за теб, ама с тия форуми неможе да те изненада човек...
 smile smile blum
Така че - да даваме смело, пък който разбрал разбрал.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 30, 2008, 11:42:48 »

Да, прави сте smile веселба да става. Аз лично предпочитам тези по- традиционни неща, а не игрите, които диджеите измислят.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 30, 2008, 12:14:08 »

аз съм много вързана в краката и избягвам всичко що е свързано с хора, но ако умееш да играеш добре и е прието в твоя край, и на теб ти харесва идеята няма какво да му се чудиш.
други ритуали освен посрещането или игри говорилили сте с ДЖ-я какво ще имате?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 30, 2008, 12:19:07 »

За ресторанта- посрещането, чупене на питата, хвърляне на букет и вратовръзка, поздравяване на гостите (обикалянето на масите), булчинското хоро, игра за кумовете с украсено пиле и торта, разрязване на тортата. Това е май всичко, игри няма да има.
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: септември 30, 2008, 12:24:43 »

и аз съм "за" булското хоро..аз по принцип съм от ямбол, а милото от пловдив..по нашия краи няма сватба без булско хоро..а по техния даже незнаят за какво става въпрос..аз още от преди им казах 4е ще го имаме без да ме интересува дали техните си хора го знаят или не..те като видят моите хора как го правят и те ще запо4нат..така 4е даваи смело за булското хоро.. Bravo
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 30, 2008, 12:40:39 »

И аз съм за булчиното хоро. Аз съм от София, но и при нас го има като обичай. Иначе и аз мисля да няма игри. По-добре хората да танцуват и да се забавляват.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 01, 2008, 08:06:07 »

Nataliya, казвай до къде стигнахте да си сверя часовника smile
ходихте ли до църквата и какво ви казаха? май ние ще сме след вас в църквата smile
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 01, 2008, 20:45:46 »

 smile Ние сме от 17 в църквата. Може и да ни се смесят гостите. Ние двете май не трябва да се виждаме   Ashamed Не сме ходили до църквата, май в самия ден ще платим. От днес съм отпуска, но времето пак минава много бързо. Днес майка ми дойде от Сливен и стана лудница в къщи с нейните тоалети, обувки, чанти. И тя е под пара, но на мен ми е добре да е до мен последните дни. smile Утре остава да се обадим на фотографа и видеооператора да им кажем в колко часа къде да са и да приготвим и пренесем багажи към чичо ми откъдето ще ме вземат и към къщата на приятеля ми откъдето ще тръгва той. Утре трябва да свърша и някои козметични процедури. В петък сме в ресторанта да плащаме и да дадем схемата на местата, а следобед съм на маникюр. Общо взето дреболии останаха. smile
Вие до къде сте echy?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 02, 2008, 08:03:34 »

Браво Наталия всичко е под контрол при теб  Bravo Аз като минала попътя да кажа оставете си деня преди сватбата за малко релакс, ако можете разбира се.Ще стискам палци времето да е хубаво на този ден и да изгрее слънчице.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 02, 2008, 10:47:53 »

Наталия, пожелавам ти спокойни (макар и да е почти невъзможно) последни дни и перфектна сватба!!!
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 02, 2008, 10:58:56 »

Благодаря ви за подкрепата. Ще се опитам да съм спокойна. Все ще се намери някой да се оправя с подробностите. Нали за това са шаферите, родителите, кумовете. Аз още от сега съм почнала да се хиля, но не знам в самия ден да не се разцивря, че много лесно се разчувстам. Дори тук във форума като гледам албумите ви, колко сте щастливи и красиви всичко и ми става едно такова хубаво и ми се насълзяват очите. smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines