Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:41:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Човешки папилома вирус  (Прочетена 24124 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« -: септември 22, 2008, 10:56:13 »

Момичета, има ли ли сте подобен проблем? На мен ми откриха кондиломи преди няколко месеца, и ми казаха, че се е получило заради срив на имунната система. Слава Богу, на Жоро му няма нищо...На мен ми ги изгориха и вече втори месец пия Изопринозин. Моля се да не излязат пак..Но друго ме тревожи повече - гинеколожката ми каза, че докато не мине всякаква опасност, не можем да мислим за бебе.  cray
Ако някоя от вас е запозната с темата, може ли да ми каже кога можем да започнем да работим за бебче? И дали би имало опасност за него? Ще се радвам на всякаква информация...
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #1 -: септември 23, 2008, 09:25:53 »

скъпа,не се притеснявай!мъжа ми му излязоха такива пъпки само че само НА КОрЕмА!!!отидохме на дерматолог и тя ги изгори и  ни каза,че на децата им били излизали такива неща само!представи си за каква неграмотност става въпрос!
после аз забременях и някъде към 4 месец ми се появиха изведнъж.отидох на редовната си консултация и ми казаха каква е болестта.мисля,че единствената опасност да не трябва да имаш дете докато се излекуваш,де е ,че се стават много големи-пъпките ,и могат да затворят отвора от където ще излезе бебето.не мисля,че ще ти се появят пак ,ако сте се лекували и двамата,защото има един инкубационен период на тази болест и мисля,че скоро и на мъжа ти ще му се появят.успех!!!

п.с.аз се излекувах по време на бременността с някаква киселина-кондилин.не съм пила лекарства!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 23, 2008, 10:47:22 »

Аз съм носител на папилома!
И при мен се прояви с кондиломи!На прегледа се установи че има и трихомони!Лекувах се с имуностимулатори а кондиломите горих с Кондилин!! *THUMBS*Мъжа ми също има за съжаление!
От цялата тази работа бях с цитонамазка Пап3 и трябваше и това да лекувам!Имах и раничка на шийката/произтичаща от папиломата/Е след всичко това забременях на 4 месец от опитите/сериозните/иначе преди да зная че съм носител нищо не се получаваше защото не се и лекувах!! *THUMBS*Сега се надявам всичко вече да е наред!!
Макар да съм чувала че при бременност не е удачно да се ражда по нормален път-това беше и една от причините за моето секцио всъщност good
Това което зная аз е че тази инфекция не се лекува!Тя се притъпява но оставаш за винаги носител!!Може да се забременее след като се проведе лечение за спиране на симптомите!!Успех и ако има въпроси питай
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 23, 2008, 11:38:17 »

Момичета, благодаря ви за вниманието!
Мила kleo_20,
На Жоро не са му излезнали кондиломи и не е давал признаци да се е заразил - ние до сега никога не сме имали сексуален контакт без презерватив. Мина на преглед, но му казаха, че е напълно здрав, слава Богу, така че се надявам и за в бъдеще да е така. Мен ме мазаха със Солкожин, а пия вече втори месец Изопринозин. Лекарката каза, че за сега съм здрава - след последния преглед, и ме вика на преглед отново чак след нова година. Ще съм ти благодарна ако можеш да споделиш твоя опит по въпроса - на мен за сега не са ми излизали отново кондиломи, макар че ужасно ме е страх от това. Благодарна съм за всякакви съвети и споделен опит - за съжаление лекарите не дават особено много инфо по въпроса.
Още веднъж благодаря!

Аз съм носител на папилома!
И при мен се прояви с кондиломи!На прегледа се установи че има и трихомони!Лекувах се с имуностимулатори а кондиломите горих с Кондилин!! *THUMBS*Мъжа ми също има за съжаление!
От цялата тази работа бях с цитонамазка Пап3 и трябваше и това да лекувам!Имах и раничка на шийката/произтичаща от папиломата/Е след всичко това забременях на 4 месец от опитите/сериозните/иначе преди да зная че съм носител нищо не се получаваше защото не се и лекувах!! *THUMBS*Сега се надявам всичко вече да е наред!!
Макар да съм чувала че при бременност не е удачно да се ражда по нормален път-това беше и една от причините за моето секцио всъщност good
Това което зная аз е че тази инфекция не се лекува!Тя се притъпява но оставаш за винаги носител!!Може да се забременее след като се проведе лечение за спиране на симптомите!!Успех и ако има въпроси питай
Активен
mama2006
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #4 -: октомври 27, 2008, 14:10:39 »

ЗА човешкия папиломен вирус, HPV-TEST, ваксини и др:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=340170.0

Много добре синтезирана информация по темите.
Активен
daizilang
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #5 -: април 22, 2012, 18:31:18 »

Здравейте,искам да ви попитам всички,който сте в този форум.Много е важно за мен да разбера.На 23 години съм и преди около две години забелязах,че имам брадавици по малките,а също така и по големите.Отидох на гинеколог и ми каза,че  имам ЧПВ,но не знам как го прецени,без да ми направи каквито и да било изследвания.Отсъди само по брадавиците!Минаха от тогава две години,а няма и следа от тези брадавици.Ходих да ги горя няколко пъти и се махнаха.Имам и сериозна връзка от 4 год.,казах на моя приятел да отиде на преглед,защото се уплаших и му казаха,че няма нищо...Как да си обясня всичко това.Възможно ли е да имам Ч.П.В.,а брадавиците да изчезнат? Oh my ... Моля ви дайте ми съвет.Трябва ли да отида при друг гинеколог ?
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines