Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 00:31:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли??? 3 част  (Прочетена 134556 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #165 -: май 23, 2012, 16:54:41 »

Абе не са им толкова бели бебетата и не са толкова хубави, българските са много по-хубави, повярвай , от лични наблюдения знам. Но са здрави калени, щото не ги изнежват.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: май 23, 2012, 19:58:34 »

Значи няма да се шашкам повече като се усетя, че съм легнала по гръб. Понякога така ми се иска вечер така да легна и все не смеех досега. Да бях питала по-рано.  smile
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #167 -: май 28, 2012, 09:05:43 »

няма от какво да те е страх,а това,че си легнала по гръб може да носи само дискомфорт за самата теб,а на за бебето.просто като лежиш така плода притиска една вена която снабдява с кръв и кислород дясната камера на сърцето и като си легнала така може да ти прималее,а като стане се обръщаш за малко на страни и си готова smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юни 07, 2012, 15:23:33 »

здравейте

бременна съм в 17 седмица и вчера лекарката при контролен преглед с ръка каза че имам къса шийка на матката, което значило че има по-голям риск от преждевременно раждане, не се знае кога. Каза да почивам да не се движа много общо взето само да лежа и да ям. Не ми предложи ултрасаунд да се види какъв точно е размера а аз се стъписах от новината и забравих да питам. Сега ми е супер притеснено- не съм спала цяла нощ и хич не ми се яде. Ям насила. Трябва ли да си искам ултрасаунд и второ мнение? Има ли други с такъв проблем, които са успели да износят до 9 месец?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юни 07, 2012, 15:38:52 »

Задължително отиди на лекар който да те прегледа на ехограф и да установи колко е скъсяването, ако въобще има такова.На ехографа се вижда дължината.Често срещано явление е.По принцип се препоръчва лежане и почивка, ако това не подейства се прави серклаж.

Анита един съвет по-шашната бременна от теб скоро не бях чела.Изкарай си бременоста спокойно без да се чудиш дали като се задавяш бебето ще спре да диша и дали трябва да кихаш, мигаш и т.н. С притесненията само ще си навредиш.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юни 07, 2012, 18:27:24 »

Магито, благодаря за отговора. Проблемът е че тук не мога да ида на ултрасаунд без направление а лекарката ми не каза нищо за ултрасаунд и сега ще звъня да питам.

За шашкането, права си, че съм много шашната, дори прекалено, но колкото и да се опитвам да не съм, в един момент ми избива на такива тъпи въпроси. Може би като почна д аусещам бебо, ще съм по-спокойна.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: юни 07, 2012, 19:35:31 »

Anita, сега видях темата, която си отворила. Преди време бях писала в тримесечната тема за бременни точно за такъв проблем, но там всички скочиха.
Та, като човек, преминал през такова нещо, ще разкажа накратко и ще ти споделя моето мнение.
На първо място, най-важното е периодично да те преглеждат с вагинален ехограф. Тук може да се намерят много жени, които да ми кажат, че това не е необходимо, но от личен опит ще ти кажа, че това е прегледа, който с точност може да ти каже размерите на шийката и има ли скъсяване или не. Същото може да се постигне и с 4Д видеозон, но ако те гледат само на 2Д, тогава за по-голяма прецизност си е нужно именно вагинален ехограф. Не постоянно, но примерно веднъж-два пъти в месеца. Освен това, ако недай си боже се стигне до отваряне на вътрешния отвор на маточната шийка (каквото аз получих) това отново се установява с вагиналния, а не с другия ехограф.
Много от теориите и мненията за скъсяването са, че то се получава, когато жената е вече раждала, когато е имала някакви интервенции по шийката, когато е имала аборти и т.н. Това също не е на 100 % така. На мен ми е първа бременност, нямала съм нито едно от гореизброените неща и пак получих скъсяване. При мен се получи, защото ми е слаба съединителната тъкан и не издържаше тежестта на плода.
Бременността ми се развиваше нормално, лекарят ми постоянно следеше шийката, но изведнъж в 22-23 г.с. видя, че е започнала да се скъсява. Имай предвид, че това е нещо, което няма как да усетиш и скъсяването може да се случи изключително бързо. Изписаха ми лекарства- магнерот, гинипрал, все неща за задържане. След още две седмици пак бях на преглед, но шийката беше продължила да се скъсява, а освен това и имах отваряне на вътрешния отвор на шийката. При това положение, се наложи в 25 г.с. да ми направят серклаж. Това е зашиване, което спомага да се износи бебето. Абсолютно безболезнена манипулация, която е полезна (макар и много да я отричат). Въпреки, че серклажът ми е направен в доста късна седмица, в която малко лекари биха се наели да го правят, при мен всичко се разви перфектно. Лежах само 2 седмици след манипулацията и след това започнах да си се движа, даже ходя и на работа, но не се натоварвам. Тя работата ми е в офис и седя по цял, така че няма проблеми.
Ето вече съм в средата на 8-ми месец и мисля, че ще си вляза в 9-ти и ще си родя нормално, а не преждевременно. Пия си обаче лекарствата, които споменах по-горе. То даже едното (магнерода) не е лекарство, а добавка, така че не е вредно. Но действа с натрупване и трябва да се пие продължително. Има и други лекарства, които изписват лекарите, но това всичко зависи от конкретното състояние и начина по който ще се процедира.
Сега да не се шашнеш от това, което написах smile Исках да ти обясня горе-долу за какво става въпрос. При теб може и да не се получи това отваряне, което при мен. Може и да не продължи да ти се скъсява шийката, а да се застопори на това положение, което е в момента. Но най-важното е, щом веднъж са установили такова нещо, да се следи редовно и да се измерва прецизно всеки път! Пожелавам ти успех, ако имаш въпроси, насреща съм. Сега важното е, да си в почивка, да не вдигаш повече от 2-3 кг., да не правиш дълги разходки и да нямаш някакви напъни (напр. от запек). Ако ти направят серклаж, тогава вече ще е по-спокойна работата smile И е добре, да ти дадат нещо за пиене за задържане. Но лекарят, който те следи знае най-добре!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юни 07, 2012, 19:38:22 »

Забравих да ти кажа, че познавам много момичета с такъв проблем като нашия и след правилното лечение, са си износили бебоците до термин. Така, че не се притеснявай излишно, просто отиди да ти я измерят колко точно е, за да се предприемат необходимите действия!
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #173 -: юни 07, 2012, 20:40:22 »

Не разбрах дали си някъде в чужбина или в БГ. Ако можеш отиди и при друг за второ мнение. Аз в началото на бременността имах няколко леки прокървявания, при което разбира се всеки път съм ходила при доктора, който ми води ЖК. В 16 седмица след поредното леко зацапване при преглед с 2D ехограф ми каза, че шийката ми се била скъсила на 3,5 см. Естествено аз започнах да чета всякаква информация и от няколко медицински журнала разбрах, че първо 3,5 см. си е в норма и изобщо не може да се говори за скъсяване и второ това нещо може да се диагностицира само с вагинален ехограф, както казва колежката lawyer. Обърнах се към друг специалист, при който живот и здраве смятам да раждам, който има добра репутация в Пловдив и след адекватен преглед се оказа, че шийката изобщо не е скъсена. При мен проблема се оказа друг - ниско разположена плацента, при която класически симптом е зацапването и се иска голямо пазене. Нямам представа дали от обикновен преглед може да се прецени, но със сигурност с вагинален ехограф е най-лесно. Трябва да прецениш доверяваш ли се на лекаря си или не. Аз видях разликата и сега мога да кажа, че имам доверие на втория. Трябва да се повериш в ръцете на някой и да се опиташ доколкото е възможно да не се тревожиш прекалено много. Вярвам, че всичко ще е наред при теб и ти желая да се насладиш на бременността, защото това е прекрасен период, през който жената трябва да цъфти от щастие. Като жена, която дълго време е мечтала за това се опитвам да преодолея тревожната си натура и да мисля с оптимизъм.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юни 07, 2012, 21:35:29 »

Мерси, момичета

Адвокатче, мерси много за подробната информация. Съжалявам, че си минала през това, но важното е, че всичко е наред. При мен е едва 17 седмица и е притеснително, но се надявам всичко да е наред.

 Аз успях да говоря с лекарката и си изисках ултрасаунд. Съгласи се и каза, че само при специалист трябва да ида за да ми даде точни мерки. Ако се измери грешно може да даде подвеждаща информация. Взех първия възможен час за другия четвъртък. Малко е далече, но ще избутам 1 седмица в притеснения, пък дано всичко е наред накрая. Питах лекарката дали мога поне да си готвя и върша домакинската работа. Тя каза че мога, но без да се натоварвам, да не се задържам дълго права и да не вдигам тежко. Аз и без туй съм си цял ден у нас, седнала на бюрото понеже не работя,и без туй не вдигам по-тежко от 2кг, та като гледам режима няма много да ми се промени, освен че няма да готвя някакви затъкани манджи които да ми отнемат време.

И като казваш да не правя дълги разходки, това означава ли че седенето права около час  - час и половина примерно, докато готвя или чистя не е хубаво?

Роксан, да в чужбина съм и затова при нас нещата с прегледите са по-сложни.

Относно запека- аз и без туй имам. Ходя веднъж на 2 дни и понякога ми отнема 30мин и става доста трудно, но колкото и време да отнема гледам да не се напъвам. Оставям червата сами да си напъват. Надявам се това не е прекалено. Нещо не мога да се преборя с този запек..

И друго да попитам. Опасно ли е да имам газове при това положение? Вчера ядох фасул  и после се скъсах от газове. Не че нещо, ама вс епак надува корема пък сигурно не е добре. Не се замислих за това докато готвих и ядох.
« Последна редакция: юни 08, 2012, 05:16:47 от Anita81 » Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #175 -: юни 08, 2012, 07:51:33 »

Анита,газовете са нещо,което съпътства бременността,така че няма как да го избегнеш,а и не мисля че нещо което ни е физиологично предопределено би навредило  good
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юни 08, 2012, 10:11:25 »

Anita,  за час, час и половина права няма да ти навреди, поне така мисля. Относно запека препоръчвам ти да не вземаш лекарства, за да не предизвикаш контракции. Аз и това бях направила - на своя глава пих дуфалак, после преминах на свещички, при това специално разработени за бременни... но не ти ги препоръчвам.
Вземи си течен парафин от аптеката, натурално е, спомага изхождането, но го прави нормално, а не да получаваш напъни, както е при другите продукти. Една супена лъжица на ден ти е достатъчна. Аз съм много доволна от парафина.
В Бг много лекари изписват дуфалак, но мисля, че не е много правилно, на мен лично ми докара контракции.
Питай твоя лекар какво би ти предложил, но да е нещо натурално. Може те да имат друго впредвид.
За газовете не са чак такъв проблем, така че спокойно smile Стискам ти палци за прегледа другата седмица и не се притеснявай, всичко ще е ок, а и плюс това вече за всяко състояние лекарите са намерили решение smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юни 08, 2012, 14:57:53 »

мерси, милички

надявам се всичко да е наред.
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #178 -: юни 09, 2012, 10:50:34 »

Щом фасула не ти понася гледай да го избягваш,както и другите бобови култури.Мен страшно много ме подуваха както и зелето във всичките му форми и спрях да ги ям.А за запека пробвай сутрин с една чаша топла вода или 1 лъжичка зехтин,ако не искаш да пиеш лекарства.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines