Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 10:42:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли??? 3 част  (Прочетена 134592 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: май 17, 2012, 20:32:30 »

Анита,моето мнение е,че наистина прекалено много се вторачваш и си създаваш излишни тревоги и притеснения.Няма как да си набавяш абсолютно всички витамини и микроелементи всеки божи ден,това няма как да стане.Бебето ще си вземе,каквото му трябва от теб.Не се впрягай и се наслаждавай на бременността,само така всичко ще ти е наред.Пий си фолиевата и ако желаеш за твое спокойствие,си вземи комплексни витамини за бременни.Това е всичко.Аз лично освен фолиева,не съм пила нищо друго. give_rose
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: май 17, 2012, 20:41:11 »

Карли, миличка, може би наистина много се вторачвам. Може би си права, че бебчо така или иначе гладен няма да остане, ама пуста му глава, нещо като влезне вътре и няма излизане  smile права си че трябва по-спокойно да гледам на нещата и да се наслаждавам на всеки момент, а не да се чудя ами това трябва ли, не трябва ли. Ще се опитам да го постигна smile благодаря ти отново Wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: май 17, 2012, 21:19:24 »

В началото винаги притесненията са в повечко,но с напредването на бременността отшумяват.Аз примерно следях седмица по седмица развитието на бебето и в съответствие с това,ядях каквото пишеше.Примерно пише,че тази седмица се оформя мозъка и аз ям риба и ей такива неща.После ми се стори налудничево/и то си е/ и спрях да го правя. blum
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #153 -: май 17, 2012, 21:45:28 »

Тука най не ми е местото да пиша. Но по темата, цел съм , че бебето си взима всичко от каквото има нужда, когато има нужда. Без да се съобразява много с носителя ( майката) . От тук следва , че по природните закони, когато майката има нужда, ще и се яде определена храна. Не е нужно прекалено много паника, природата си знае работата. По перфектно работещи от природните закони няма. Човек се мъчи хиляди години  да ги изучи, и още нищо не е разбрал за своето създаване и развитие.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: май 18, 2012, 18:17:57 »

Карли, толкова си права, мила. Ако знаеш аз от какви тъпи неща се притеснявам- примерно се задавя с храна, дали не е спрял кислорода към бебчо, изкихам се по-силно, стресна се от нещо-дали не съм го повредила, вдигна нещо- ами дали това не е много тежко, за моите 45кг. Ей, вчера докато ядях салата и парченце краставица директно отиде в гърлото ми без да имам шанс да го сдъвча, та опитах да го изпля и след като ен успях реших че е по добре да го глътна. Ей такива тъпотии. Знам че всичко е наред, ама все мисля дали нещо не съм го повредила милото. Та, надявам се и моите тъпи притеснения да спрат скоро, че наистина са безумни. Всеки ми казва, че не мога да повредя бебето от такива тъпи неща и знам, че е така, ама пусти му тревоги...  Явно е в природата ни да се притесняваме, когато искаме нещо толкова силно. А като знам че следващия ми ултрасаунд е чак след месец и половина лудвам. Добре че поне имам консултации на всеки 3 седмици и чуваме пулса с доплер та това дава някакво спокойствие. Честно не знам как едно време нашите родители са били спокойни без ултрасаунд и доплер. Нямам търпение да почна да усещам движенията на бебчо, за да ми дават някакво спокойствие, че всичко е наред.
« Последна редакция: май 18, 2012, 21:51:51 от Anita81 » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: май 19, 2012, 12:42:40 »

Anita81, ти ако се притесняваш за такива неща още отсега, до края на 9-ти месец ще луднеш и не само ти, ами и околните ти. Според мен единствените най-големи притеснения по време на бременност са когато имаш адски силни болки в корема и кръвотечение, или бебето не се задържа, или някакви здравословни състояния, но това, че си глътнала цяло парче краставица, извинявай, си е наистина безумие. Ако продължиш по този начин да се притесняваш за всяко едно нещо, ти ще си под постоянен стрес, а това значи, че и бебчето ти ще е под стрес, което не е добре. По време на бременност най-важното е жената да е спокойна. Разбира се всички се притесняваме за това или онова, но не трябва да е постоянно. И ти давам един пример, ти си се притеснила, че една несдъвкана краставичка ще спре кислорода, ами после след 6-7 месец, когато не дават да се спи по гръб, точно защото се притиска вена, която може да спре кислорода, ти няма да спиш по цяла нощ, за да не легнеш по гръб несъзнатено ли?
Моят съвет е да прочетеш книги за бременността, за да знаеш кои неща са нормални и какво се случва с тялото ти, така ще си по-подготвена и няма да се шашкаш за всяко едно нещо, говори с наблюдаващия те лекар, излизай с приятелки, които са родили и също могат да те посъветват. Извинявай, ако съм прозвучала малко грубо, или по-скоро директно, но наистина трябва малко да се вземеш в ръце, да се успокоиш и да се наслаждаваш на бременността. Вече трябва да мислиш не само за себе си, а и за това малко човече в тебе.  smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: май 19, 2012, 18:46:55 »

Мила, напълно си права и хич не се извинявай, че си директна. Аз тези неща ги знам и без да ми ги казваш. Аз знам че тези неща са безумни и че нямам основание да се притеснявам за такива глупости. взех си една книга за бременни и сега я чета. Знам, че бебчо е наред и с притеснения само вредя и на себе си и на него, но съм на моменти. Както ми е весело и спокойно  в един момент, в следващия ми е едно такова нервно. За съжаление и времето до преди няколко дни беше супер  мрачно и дъждовно, та хич не ми помагаше с настроението,но за щастие вече се стопли и ми е по-готино през деня, мисля по-позитивно и ми действа добре на настроението. ХУбаво е че лятото предстои и ни чакат много хубави моменти smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: май 19, 2012, 19:23:40 »

С всичко казано от Princess_of_the_Dawn  съм съгласно,само с едно не мога да се съглася,а именно:
Цитат
ами после след 6-7 месец, когато не дават да се спи по гръб, точно защото се притиска вена, която може да спре кислорода,

Никой не ти забранява да спиш по гръб,въпрос на удобство е и дали ти ще се чувстваш комфортно така.На много бременни не им е удобно и се обръщат настрана.На мен лично не ми е било дискомфортно и си продължавах до края със спането по гръб. good Казвам всичко това,за да не се обърка някой и наистина да си помисли,че дойде ли 6-тия месец и край,трябва да спи на страна. Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: май 19, 2012, 19:32:32 »

Тука най не ми е местото да пиша. Но по темата, цел съм , че бебето си взима всичко от каквото има нужда, когато има нужда. Без да се съобразява много с носителя ( майката) . От тук следва , че по природните закони, когато майката има нужда, ще и се яде определена храна. Не е нужно прекалено много паника, природата си знае работата. По перфектно работещи от природните закони няма. Човек се мъчи хиляди години  да ги изучи, и още нищо не е разбрал за своето създаване и развитие.

 goodpost

Циганките да не би да пият по 4 чаши мляко или да пият витамини за по 30-40лв., пък си раждат здрави и големи бебета Wink По спокойно, природата си знае работата  good
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: май 19, 2012, 20:19:05 »

carlyangel да ти кажа честно и аз не знам, така ми казаха в болницата, а и навсякъде където съм чела или слушала, съветват да не се стои продължително време по гръб заради тази вена. Не мога да кажа колко е вярно, може и да не е. На мен ми е неудобно и ако застана така не се чувствам добре /може и от внушение да е кой знае/, но ако не е вярно, си е наистина успокоително.  good

Anita81 мисли позитивно, разхождай се повече сред природата, слушай релаксираща музика. Ако ми дадеш имейла си и искаш разбира се, ще ти пусна едни специални мелодии, които действат много отпускащо и разгонват лошите мисли. Също поне на мен ми действат много добре упражненията за бременни на Пилатес. Аз ги правя през цялата бременност, не натоварват, напротив възвръщат тонуса и енергията ти и се чувстваш много добре. Мога да ти ги пусна и тях, ако се интересуваш.  smile
И последен съвет, защо не се запишеш в темата според термина ти. Там пишат и други бъдещи майки и си споделят нещата, през които минават. Помага, когато си споделиш притеснението и се чувстваш по-добре като видиш, че и другите преминават през подобни неща, споделяте си всичко. Твоята тема ще е предполагам тази: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,32235.0.html
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 19, 2012, 21:51:32 »

Герганче съгласна съм, но освен, че бебето трябва да е здраво и мама, трябва да е.Циганки с пълна зъбна картина не съм виждала аз.А и по статистика скоро изнесена на една конференция, бебета заченати  нормално, без редовни ходения на АГ демек цигански, се раждат в много по-голям процент преждевременно и с увреждания и т.н.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: май 21, 2012, 13:10:38 »

Герганче съгласна съм, но освен, че бебето трябва да е здраво и мама, трябва да е.Циганки с пълна зъбна картина не съм виждала аз.А и по статистика скоро изнесена на една конференция, бебета заченати  нормално, без редовни ходения на АГ демек цигански, се раждат в много по-голям процент преждевременно и с увреждания и т.н.

Taка е, съгласна съм. И моя статистика всъщност почти винаги са тегло по малко от това което отговаря от гестационната им възраст, ама като цяло са си здрави... и с кърменето нямат проблем и с нищо, щот' не им пука за нещата, просто следват естествения им ход, не се впрягат излишно и за тях няма начин нещата да не станат, защото в това вярват и такъв е начина им на мислене  Wink
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: май 21, 2012, 18:16:19 »

мерси, момичета smile За спането и аз четох че след 12 седмица се препоръчва (без да е задължително) да се спи на лявата страна. Аз лично сменям страните понеже ми омръзва в едно положение.
« Последна редакция: май 21, 2012, 18:25:26 от Anita81 » Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #163 -: май 22, 2012, 15:14:53 »

аз не пих никакви витамини докато бях бременна,само фолиева киселина и желязо,че имах анемия,а за спането си спах на която страна ми е кеф даже доста по гръб лежах на по-висока възглавница,че страшно ме болеше кръста на края и на една страна беше абсурд да спя,а докато се мъчих да спя все на лявата страна усещах как сърцето ми се "изморява" и се задъхвах легнала.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #164 -: май 23, 2012, 14:24:01 »

maria_panairova, точно с теб сега се съгласявам, имам същия проблем, но не с гърба, а с вагината, много ме боли и вече никаква позиция освен по гръб не ми помага. От седмицa спя така, с 2 възглавници обаче, не ми е удобно, но единствено така не ме боли. С дишането нямам проблеми за моя радост.
Вчера правиха сърдечно филмче на бебка и интересното е че ме сложиха по гръб да лежа около 30 мин, после ме обърнаха на една страна, но за кратко и слава Богу защото взе да ме боли пак вагината и пак ме обърнаха по гръб. Всичко беше наред с беба.
Мисълта ми е, че ако е толкова рисковано спането по гръб, то не би трябвало да правят измервания на сърчицето в това положение.

За циганките, нямам думи, майка все вика какви са черни и немърливи, а какви хубави бели бебенца раждали
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines