Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:10:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли??? 3 част  (Прочетена 134562 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 06, 2009, 07:57:30 »

Aз пък мога да кажа че точно първите месеци най-малък е риска от аборт поради травма, умора и т.н. Първите три месеца най-големия риск идва от генетични аномалии, ако има нещо да става, то ще си стане, но наистина има случай при които е добре да се пазиш  pleasantry
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 07, 2009, 22:44:53 »

За генетичните аномалии спор няма - нали казват, че това били т.нар. "щастливи спонтанни аборти".

Но съм учудена, Герганче, че не трябва да за пазиш повечко първите три месеца от физически усилия...Все пак ти това учиш и съм склонна да ти се доверя  smile , но излиза, че това със закрепването на плода и първите три месеца са бабини деветини. Аз честно казано за по-активното пазане от физически усилия, травми и т.н.  през първите три месеца, не знам откъде ми се е набило в главата - от приятелки ли, от лекари ли, не помня, честно.
Ама може и от приятелките ми да е. За лекарски съвет от първите три месеца си спомням само, че ми каза /след като я питах/ да поизчакам с кола маската на триъгълника   blush , докато не минем третия месец  shok , за да "не дърпаме дявола за опашката".  И аз я послушах, ама после съжалявах, че с това бръснене, прецаках положението...  girl_impossible
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 08, 2009, 10:16:25 »

Хаха и аз сега не смея да се коламаскирам  blum Заради болката и хормоните които се отделят при болка и те такива работи.... та и при мене положението е яко прецакано вече  girl_impossible
Иначе то си е хубаво да си се пазиш през цялата бременност  Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 01, 2009, 22:37:02 »

Някой ползвал ли е http://hipp.bg/index.php?id=34 , всъщност дори не съм сигурна дали е за тая тема.... ама не намирам по подходяща  crazy
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 02, 2009, 14:51:33 »

LOSHKA, няма нужда да ти я предписва лекар - води се хранителна добавка и я дават без рецепта - Неофолик, Фолацид и т.н., все тая какво ще избереш, все фолиева киселина от 0.4 мг
Няма опасност от предозиране, доколкото знам, най-обикновен витамин си е това - В9 и няма да ти навреди, пий го смело, ако сте започнали с бебеправенето, защото е много важен за развитието на бебето. 
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 02, 2009, 17:34:26 »

Gergancheto, аз пих по едно време това витаминозно сиропче на Хип, но след първата бутилчица го спрях. Може и да си въобразих, но ми се стори че почнах да качвам по-бързо килограми.  blum Иначе има вкус горе долу на натурален сок. Мисля, че лятото няма смисъл да се прибягва до допълнителни витамини при положение, че на пазара е пълно с плодове и зеленчуци.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 02, 2009, 19:44:32 »

Някой ползвал ли е http://hipp.bg/index.php?id=34 , всъщност дори не съм сигурна дали е за тая тема.... ама не намирам по подходяща  crazy
Аз го пия,сигурно от 3-ти месец,не съм от най-редовните обаче! blushНа килограмите не ми се е отразило по никакъв начин и го предпочитам пред другите комбинирани витамини за бременни! good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 03, 2009, 11:12:59 »

Абе той доктора каза да си взема Матерна, ама аз нещо си правя оглушки и съм си само на фолиевата за сега  blum Ама като се замисля вчера съм яла 6-7 ДОМАШНИ праскови, около 3 ябълки, диня и огромна купа салата (пак от зеленчуци от двора на баба) - домати, краставици, чушки, лук и магданоз и сирене  blum Та мисълта ми е че просто не виждам колко повече от толкова ..... такива ударни дози витамини приемам, че не виждам смисъл от други. Ама мисля като намалеят продуктите да си взема това сокче на Хип вмсето Матерната  good
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #23 -: август 03, 2009, 11:26:49 »

Gergancheto точно така  good Сега в този сезон, ако си здрава, права и не се налага поради някакъв медицински проблем, витамините са излишни. Недей да се тъпчеш излишно  nea Евентуално зимата, ама пак не е задължително. Аз например до сега не съм пила никакви витамини. Само фолиевата първите три месеца. И сега вече желязо, защото моите резерви са се поизчерпали  blum
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 03, 2009, 11:33:46 »

А фолиевата спира ли се след първите три месеца, защото доктора ми каза ако не си купя Матерната да не я спирам, ако си я купя там си имало пак толкова фолиева колкото трябва  crazy
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 03, 2009, 11:41:52 »

Ами досега нито един гинеколог не ми изписал витамини за бременни, не че ходя при хиляда, ама нали и по болницците лежах, все пак с доста съм се консултирала.  crazy

Като ходихме на ФМ първия път изрично питах Марков и той каза, че нямало особен смисъл - всичко било индустрия. И както каза - нашите майки не са приемали Матерна, ама ние пак сме станали хора  pardon Мисълта му беше, че е по-добре да се приемат чрез храната, защото все още не е изследвано напълно в кои процеси в организма участват витамините, особено пък при бременни жени и не е много ясно коя е реалната полза, а както знаете, при предозирането с някои, може и да се навреди.
Не помня точно, ама нещо в този дух каза.

Не знам, ама аз на Марков му се доверявам изцяло, просто каквото и да ми каже, ще го приема за чиста монета, та аз затова и не съм си взимала витамини.
Единствено фолиевата киселина си я продължавам, ама заради таласемията, аз от няколко години я пия поради тази причина, а не заради бебеправене или бременност, при вас - няма смисъл.

Началничката на бургаската патология, като лежах там, ми каза да си взема и бирена мая заради ниския хемоглобин и аз взех и я почнах за известно време, ама после видях, че на опаковката пише, че имало в нея и А, Ц и Е и ме достраша и я спрях.
Ама сега планирам да почна Б-комплекс заедно с фолиевата по съвет на Ванили и Паола, дано ми се вдигне още хемоглобина, че иначе можело да обмислят предварително кръвопреливане. sad

Герганче, сега видях, че си писала. Не знам защо лекарят ти е казал така - пие се първите три месеца, после няма нужда, аз съм съвсем друг случай, както казах и затова я пия. Но и да решиш да я пиеш - не е от витамините, които ще ти навредят, но принципно няма смисъл след 3-тия месец.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 03, 2009, 11:51:40 »

аз също смятам, че е по-добре да се приемат с храната, пък ако има дефицит тогава smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 03, 2009, 12:00:59 »

Kiksi аз съм съгласна че нашите майки не са пили витамини и ето ни нас, здрави и прави хора, ама нека признаем че нашите майки не са яки сирене без мляко и кайма без месо.... Аз за това дори написах че в момента се храня с плодове и зеленчуци собствено производство, домашно мляко а другата седмица чакаме да ни дадът и домашно сиренце. За сега само динята е от магазина, но скоро и дини ще имаме .... Въпреки че при пловодете и зеленчуците няма толкова съществена разлика между домашното и купеното, но при всички сирена, кашкавали, салами, масла...просто ти е ясно за какво става дума  pleasantry
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 03, 2009, 12:02:28 »

Kiksi аз съм съгласна че нашите майки не са пили витамини и ето ни нас, здрави и прави хора, ама нека признаем че нашите майки не са яки сирене без мляко и кайма без месо.... Аз за това дори написах че в момента се храня с плодове и зеленчуци собствено производство, домашно мляко а другата седмица чакаме да ни дадът и домашно сиренце. За сега само динята е от магазина, но скоро и дини ще имаме .... Въпреки че при пловодете и зеленчуците няма толкова съществена разлика между домашното и купеното, но при всички сирена, кашкавали, салами, масла...просто ти е ясно за какво става дума  pleasantry
от къде се снабдяваш с домашни продукти ??? или имаш баба на село
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 03, 2009, 12:27:42 »

Kiksi аз съм съгласна че нашите майки не са пили витамини и ето ни нас, здрави и прави хора, ама нека признаем че нашите майки не са яки сирене без мляко и кайма без месо....

Това ми хареса... smile Макар че всъщност си е тъжната истина. И аз сега се снабдявам с домашни зеленчуци, то и в купешките има витамини, ама и нитрати може да има, затова по-добре домашни. Да е жива и здрава свекърва ми, че работи и градина гледа. И на милото баба му и тя жената ни праща.
От време на време ми изпращат и домашно мляко и сирене, понякога и подквасено овче и веднага забелязах разликата, като наблягам на домашните млечни продукти - ноктите ми станаха страшно здави.
Затова, имаш ли възможност - хапвай домашни.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines