Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 21:38:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малко питане за проекта на Семеен кодекс и &#  (Прочетена 14647 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 18, 2009, 17:24:21 »

Благодаря, Мiss™! Когато писах това, тайничко се надявах, че именно ти ще се включиш да ме "осветлиш" по въпроса, както се казва  good
Благодаря blush но във форума има други,които разбират много повече от мен smile Аз в момента го уча и тайно се надявах да не го приемат,че хич не ми се ще да уча нещо ново за държавните.
Подкрепям Ина,в мнението й за ФС. И за мен е глупаво да се подписваш в общината,защото това е равносилно да скл.брак,но пък явно не можаха да измислят друго и решиха да не го приемат. Не ми харесва това как го представят сега когато не го приеха,че едва ли не щом не го приеха-хората без брак правят нещо незаконно. За брачния договор -съм и 'за' и 'против',но пък ми харесва това,че може и след брака да се сключи,и че не е задължително да е преди брака. А 'против' съм защото,аз това което си имам преди брака-ще си е мое и след развода,наследството също,а общото с мъжа ми-ами то си е общо и е честно да се подели,искам или не искам това.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #16 -: юни 18, 2009, 21:52:26 »

Ние с Фабио подписахме съвместно съжителство две години преди да се сключим брак. При подписването му се изготвя нещо като договор, според който се уточнява при евентуална раздяла кой какво взима.

Предимствата на това нещо са, че като законна двойка минаваме на общи данъци и тъй като аз печеля супер малко пари, данъците на Фабио намялаха чувствително, което е материално добре за двойката. Освен това като чужденка имам право на виза и разрешително за работа (които така и не получих, но важното е, че законът дава право на тях). При сключване на брак, съвместното съжителсвто се анулира автоматично, а при евентуална раздяла няма развод и съд, просто се разваля "договора" - става за един ден.

Съвместното съжителство може да бъде сключено и между брат и сестра, както и между еднополови партньори и смятам, че е добре, живеещите заедно (независимо по каква причина), да се възползват от предимствата, които им дава то.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 24, 2009, 21:28:56 »

В ДВ,бр.47(23.06.2009г) има новия Семеен кодекс ,може да си го свалите от тук http://dv.parliament.bg/DVWeb/index.faces и да го разгледате(прочетете).
Активен
gigerota
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #18 -: декември 01, 2009, 17:33:17 »

Кажете, какво  точно искате да  знаете  за новия СК и  с радост  ще се опитам  да  помогна. Съвсем  скоро се  явих на едно дело по новия СК,  тъй че мисля, че  ще съм в  помощ... smile В крайна сметка добър-лош, това е действащият закон и ще  трябва  по него да действаме...
« Последна редакция: декември 01, 2009, 17:39:47 от gigerota » Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines