Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:43:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ПОМОЩ Хлебарки!  (Прочетена 150545 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: септември 10, 2008, 08:01:54 »

Момичета аз съм пред нервна криза  diablo
Нанесохме се в нов апартамент,вече почти привършваме с ремонта,но се появиха от онези малки,гадни,кафяви хлебарки  angry Направо ще полудея....виждам ги само в кухнята,никъде другаде е то освен в банята и спалнята няма къде,защото живеем в гарсониера,но ще откача,моля ви за помощ,ако някой знае начин по който да се отървем от тях,нека каже!Незнам аз ли съм единствената с този проблем.Просто четох как,ако дойдат в спалнята може да влязат в устата на бебо ....и такива работи и това ме разстрои допълнително  cray ПОМОЩ
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 10, 2008, 08:14:46 »

Доста неприятно наистина. Май покрай ремонти винаги изпълзяват. От личен опит мога да ти препоръчам да си викнете фирма, която пръска срещу хлебарки и други гризачи. Според мен е най- сигурно и ти излиза във времето дори по-евтино отколкото през ден да купуваш Raid и други подобни. Ние ги викаме профилактично на 6 мес., струва около 15 лв. в зависимост от квадратурата.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 10, 2008, 10:13:22 »

Да викнеш фирма, която да напръска е добро решение, но в повечето случаи се чака доста. Поне 2-3 месеца! Ние преди време имахме много хлебарки, които се разхождаха не само в кухнята, ами из целия апартамент! Например на спалнята angry, в гардероба, по дивана, в банята...навсякъде! Един ден се ядосах angry, разстроих  cray и викнахме фирма! Първата, която излезе в Гугъл! За 50 квадрата ми взе някъде около 20 лв, но пълен провал! beating След 2-3 седмици пак плъзнаха!
Веднъж споделяйки с едни приятели, ни казват да си вземем някакво прахче от аграрна аптека! Струваше 2 лева и стотинки! Не помня как се казваше, но ще питам!
Разтваря се прахчето в пълна кофа с вода. След което си пълниш един два пъти пулверизатор и пръскаш навсякъде! След което, с ръкавици разбира се, почваш да мажеш навсякъде с кърпа /матраци, гардероби...и т.н/. С останалото взимаш пърцал и минаваш пода в целия апартамент. Ако все пак остане нещо го изипваш в каналите!
Повярвай ми вече повече от година хлебарки НЯМА!!! good
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #3 -: септември 10, 2008, 10:21:16 »

Подкрепям eli_m. Ние се отървахме по същия начин от (забележете) скорпиончетата, които не се морят от Райт. Данитка направо отивай и взимай. Ще те посъветват за по добър резултат да "запечатате" апартамента за 24 часа след пръскането (затварят се всички врати и прозорци и е добре ако има къде да отидете да не сте там) и ако имате домашен любимец е добре да е затворен някъде първоначално. Успех в борбата!
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 10, 2008, 10:29:09 »

При нас фирмата се отзовава за 2-3 дни. Хубавото е, че е напълно безопасно, не мирише, не е отровно. За наше учудване освен че изчезнаха гадините, лятото не влизат и мухи и комари. Явно трябва да се внимава с мошениците.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 10, 2008, 10:35:15 »

Ели моля те провери за кой точно препарат става дума и ще го пробваме!
Няма проблем да отидем някъде за 24ч.,само да се махнат тези гадинки,преди малко пак ги видях,направо щях да припадна,разплаках се като дете  cray  cray Просто тези дни съм страшно изнервена,имам си куп проблеми и сега тези гадни твари,които ще ме съсипят  Плачещо момиче
Незнам колко ще издържа просто,имам чувството,че потъвам...а относно фирмите,нямам им вяра,работех в един Детски Парти Клуб,но няма да споменавам кой....и там имаше....идваха всеки месец от една фирма,но успех нямаше .....абе гадна работа,само ти взимат парите и нищо друго! NO
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 10, 2008, 10:41:29 »

Дани във въпросния Парти Клуб май пръскането беше само фиктивно за пред ХЕИ, а иначе, че се разхождаха навсякъде е вярно sarcastic ROFL, включително и по храната, което е недопустимо за такова място.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 10, 2008, 10:53:41 »

:funny:Да права си,това така ме развесели,наистина е недопустимо,затова и тези клубчета хич не ги обичам,затова и незная дали бих водила детето си там!Ти мила имаш ли лек срещу гадините?
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #8 -: септември 10, 2008, 10:54:56 »

Препарата от аграрна аптека се казва "Регент". Обаче ако го вземеш не пръскай ти (в предвид състоянието ти). По-добре отиди някъде за ден и някой да напръска и измие после отгоре и след това се върни. В аптеката ще ви обяснят всичко.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 10, 2008, 11:01:17 »

Дани при нас ги няма тези гадинки само, защото нямаме парно в блока. Иначе в мазето си пъплят, а както знаем хлебарките обичат топличкото и затова се изкачват нагоре по етажите. Иначе има един препарат - казва се "Айкън", мисля, че се продава по аграрните аптеки та е много ефективен. Баба беше пръскала в тях и на сутринта цялата й кухня беше почерняла от хлебарките. А иначе и аз не ги понасям - случвало ми се е да си оправям леглото за сън, вдигам възглавницата и отдолу огромна червена хлебарка bad bad bad Та направо имам фобия към тях.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 10, 2008, 11:08:45 »

Препарата от аграрна аптека се казва "Регент". Обаче ако го вземеш не пръскай ти (в предвид състоянието ти). По-добре отиди някъде за ден и някой да напръска и измие после отгоре и след това се върни. В аптеката ще ви обяснят всичко.
Ами ще се обадя на мъжо да купи!Дано стане .....само ме притеснява дали няма противопоказания в моето състояние
Активен
Mariasto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 10, 2008, 11:12:47 »

Данитка,
напълно те разбирам, защото и аз съм била пред истерия от тези гадинки, то не беше пръскане с райт, не бяха сълзи. Чувствах се абсолютно отчаяна и безпомощна, ама като ги видех да лазят навсякъде направо откачах.. та ние си извикахме фирма, не знам как се казва, защото кумовете ни я препоръчаха и направо звъннах. Взеха ни 45лв за две стаи, кухня, баня, тераси всичко. Пръскаха навсякъде, по шкафове, ъгли, по тавана..направо ми стана лошо, като гледах навсякъде отрова да се стича..после едно чистене...обаче измряха гадините. Една седмица метохме трупове и сега няяяяямаа..поне засега..надявам се да има ефект дълго, но пак бих извикала.Дори ако влезе някоя пеперуда и умира зашеметена, а доста пъти съм чистила оттогава, уж няма следи от отрова.
Да кажа че ги викахме преди месец някъде, не е минало много време и незнам колко дълго ще има ефект, но засега съм доволна  yahoo
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #12 -: септември 10, 2008, 11:13:09 »

Ами аз точно за това ти писах ако може да не си там поне 24 часа. После се измива и може да се прибереш. Нека мъжа ти пак пита в аптеката. Ако не става с това да му препоръчат нещо друго.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 10, 2008, 11:13:41 »

Много полезна темичка. Ние като разбутахме за ремонта в къщи и се появиха хлебарки. Нормално за такава стара сграда.
Но предвид бебето което чакаме трябва да се направи нещо. Ще се обадя на мъжът ли и аз да поръчам този препарат.  good
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 10, 2008, 12:48:44 »

Ние, след пръскането, затворихме прозорците и заминахме за уикенда! Като се върнахме си почистих  кокто винаги и от тогава не съм виждала жива гад!
Ако е противопоказно за бременни да напръска мъжа ти! good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 10, 2008, 12:53:41 »

Мама използва едно като паста, казва се "Globo" намазва се,където има гадинкии и изчезват!!! good
Активен
Dalia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 79


Amor con amor se paga


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 10, 2008, 20:45:16 »

Ние пръскаме профилактично на 6 месеца, толкова гарантират от фирмата, която викаме. Просто ми се преобръща стомахът, като ги видя тия гадове bad  Казват, че е безвредно и не мирише. За гарсониера ни взимат 15 лв.
Но от фирма до фирма има разлика. Наши съседи казват, че дори се увеличава броят на хлебарките, за кратко има ефект, но след това се връщат още повече...аз им препоръчах нашата фирма, но...
Много е важно да се измажат всякакви процепи, дупчици около тръби и т.н.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 11, 2008, 08:59:37 »

Те и да се измажат лошото е че много от хлебарките просто си идват по тръбите и излизат къде от канала, къде от мивката.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 11, 2008, 09:34:37 »

И ние имахме доста хлебарки на скоро но купих един тебешир от аптеката и надрасках по пода по ъглите и сега изчезнаха слава богу
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 11, 2008, 10:24:54 »

Много ги мразя и аз тези гадини. Да се включа и с моя опит. Миналата година видях една умряла в кухнята и това беше за цяла година. Но тази пролет като започна да се затопля си имахме цяло нашествие. Най-интересното беше от къде идваха - водосточната тръба на терасата. Някой много умен е оставил водосточните тръби във вътрешния ъгъл на терасите и самата тераса има наклон на там, за да се изтича водата от нея и именно от дупката в тръбата идвага гадовете! То не беше Райд не беше чудо. Имаше сълзи, сополи и истерии, защото направо полудявам като ги видя.
Веднъж в прането, което извадих за простиране от пералята имаше една изпрана  bad Не знам в сухото пране ли е била или в пералнята, но направо  bad  bad  bad
В службата имаше много и извикаха фирма да пръска. Май сега поизчезнаха, но доста време имаше трупове сутрин.
Според мен с тези гадните животни всяко решение е само временно. Просто борбата трябва да е периодична. Успех на всички!
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 24, 2008, 14:46:02 »

Това прахче , което се разтваря във вода и ние го използвахме като последен шанс girl_impossible направо е като атомна бомба за хлебарките beating tease
Интересното е , че в Германия като са чули с какво и за какво го ползваме star те там слагат малко от това за пръскане на площи за паразити girl_impossible , а ние пръскаме в малките си къщурки crazy
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 23, 2008, 19:13:35 »

Ние също имахме голям проблем с тези гадинки,но миналата година се обадих на телефон от обява,дойдоха,напръскаха и от тогава,да чукна на дърво нямаме!
В деня малко бях учудена,като дойде една мощна лелка с един мъж-клечка :funny:Но,въпреки моето недоверие,нещата се получиха/имайте впредвид,че не сме излизали-нито ние,ние животните/. smile
Ако някой иска мога да пратя телефон на лични. blum
Активен
monique
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #22 -: декември 04, 2008, 22:12:49 »

Ние преди имахме голям проблем, но майка ми започна да прави едни топчета от картофено пюре + борова киселина и ги слагаше по ъглите и на скрити места и от тях гадините бягат, поне оттогава не сме виждали никакви. Това беше преди години, напоследък там, където живеят родителите ми нищо не слагат и няма хлебарки.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 05, 2008, 09:20:10 »

Ние също имахме този проблем, ужасните гадинки не спираха... тогава свекърва ми купи някакви листчета които лепях много яко и едни къщички по средата се слага някаква таблетка-всичко за еднократна употреба и край няма ги изчезнаха. В началото бях мн скептично настроена, но се оказа точно обратното успяхме да се отървем от тях. Ако някой иска повече инфо да пише тук да ги кажа.
Активен
nedkova
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #24 -: декември 29, 2008, 16:28:21 »

Аз съм ползвала и "регент"(който по принцип е за колорадски бръмбари)и "Globol" и съм мноооого доволна и от двата препарата.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 30, 2008, 02:03:00 »

Може би вече е писано, но ще ти кажа супер ефикасно средство за борбата с тях, но в този случай не е борба, а смърт (за гадините). spiteful
Препаратът се  казва "Омнитокс".Избива ги като мухии....
Аз също не бях чувала за него до преди 3 години, когато пристигнахме в апартамента и започнахме ремонт.Започнах да срещам по 1-2 на ден.Казвам ви щях да полудея.Никога в живота си преди не бях виждала хлебарка, ама никога.И ни казаха за този Омнитокс.
Хораааааа, като напудрихме с този прах полудяхаа....започнаха да извират от всякъде.Не искам да си спомням какъв ужас изживяхме.Напудрихме целият апартамент,запушихме всички ключалки цепнати и когато се върнахме на следващият ден (не трябва да се стои в същото помещение), Божеееее.....все едно бяхме на гробище за хлебарки.Подът и всичко останало беше черно.Всички бяха умрели. Това беше преди 3 години.Направихме основен ремонт и всичко останало и след това , до ден днешен "да чукнем на дърво" повече не съм виждала гадини в къщи.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 30, 2008, 10:23:34 »

Мен днес ми е тръгнало весело.... и в този дух - да споделя нас какво ни отърва от хлебарките.
По принцип се продава, но може и да го намериш на улицата. Във всякакви разновидности, цветове, големини. Според вкуса на всеки. Не изисква кой знае колко грижи и като цяло се прилага лесно и действа безотказно срещу хлебарки. Дори няма нужда след това да метеш хлебарски трупове, защото моето предложение - не оставя никакви следи. Използването му става спонтанно и обичайно нощно време, защото хлебарките излизат на тъмно. Не се изисква да го включвате, пръскате, ръсите, чертаете или каквото и да било друго действие. Действа от самосебе си и безотказно.

Вземете си коте!
Активен
Gabito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Усмихни се !!!


« Отговор #27 -: януари 08, 2009, 09:46:20 »

Момичета, аз цял живот съм живяла в къща и не се бях сблъсквала с тези гадини, докато не се омъжих  pardon . В апартамента на мъжа ми имаше много хлебарки. Най- вече в кухнята  bad и в банята, но се появяваха вечер. Взех един гел (мисля, че за Globo става въпрос, но утре ще ви кажа със сигурност) и намазах около входните тръби на парното, канала в банята и около тоалетната чиния. От тогава насам (това беше август м.г.) няма и помен от хлебарки. В началото бях доста резервирана към въпросния гел и ги дебнех вечер  Wink . Изчаквах около 2 часа без да влизам в банята (т.е. на тъмно), за да излязат, ако има, но.... няма. Спасих се !
Активен
krisi44
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #28 -: март 02, 2009, 14:42:54 »

И у нас беше ужас с какво ли не сме пръскали ефект няма. Обаждах се и на фирми, но те идват след няколко месеца и не е безопасно за детето  bad Накрая познати на кумата ни препоръчаха една фирма напръскаха и сега вече половин година няма никакви гадини Bravo Та ако някой се интересува да пише щом изровя телефона ще го изпратя
Активен
krisi44
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #29 -: март 03, 2009, 19:22:22 »

Включвам се  отново понеже намерих телефона на фирмата: 0884654953
Разбира се съвсем не е единствена, но аз мога да препоръчам тази. Според мен са точни и не дерат кожи.
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #30 -: март 28, 2009, 02:25:02 »

леле момичета тази тема я изчетох и имам чувството че гледах хорър!  shok Добре че сме в ново жилище и нямам този проблем! Но моя близка приятелка е в същия хорър и веднага ще й пусна линк да ви изчете!  shok
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 28, 2009, 08:09:50 »

siyana това,че сте в ново жилище не е никаква гаранция,че няма да се появят.....
Вчера една от мацките в градинката се похвали,че и те си имат домашни любимци,а тук говорим за сграда на 1 година  girl_wink Така,че това не е толкова важно  nea good
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 16, 2009, 09:40:50 »

Ами не знам дали е от това, но ние имаме котка и откакто е вкъщи не съм виждала/чукам на дърво/
Активен
Mariqnkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 14, 2009, 10:52:42 »

Това с новата къща, не е гаранция че няма да има "домашни любимци". Ние се преместихме преди по малко от месец, в нова къща, при това не в града. Но явно с багажа сме преместили и тях bad. Вчера милото напръска с нещо и няма да си казвам сутринта какъв мор беше.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 25, 2009, 12:52:31 »

И ние имаме този проблем с хлебарките , и в предвидче чакаме бебе трябва да ги изтрепем и да се оттарвем от тях. Вчера купих от тази паста GLOBOL и снощи мака сложи от нея зад дивана в кухнята и по тавана и около каналаите. Тйя пусти гадни добре че само в кухнята са а по друготе стай няма. Сега ще чакаме да видим, какво ще стане , и ще и кажа ако изчезнат.
Активен
Gabito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Усмихни се !!!


« Отговор #35 -: май 26, 2009, 08:59:00 »

Здравейте момичета! Когато преди няколко месеца се пренесох да живея при любимия имаше хлебарки навсякъде (особено в банята и в кухнята). Един ден, когато изваждайки от шкафа една чиния в нея се разхождаше "домашен любимец" ми преля чашата. Купих си от тази паста GLOBOL (или нещо от сорта) и намазах около входовете на тръбите на парното, около тоалетната чиния, канала и общо взето където ми попадна (по ъгли, зад шкафове...). От тогава (август м.г.) до момента няма и една хлебарка. Удивена съм от резултата. Тази паста е уникална. Разбира се си купих още една опаковка за всеки случай. Бях много негативно настроена и не очаквах такъв поразителен резултат и то за толкова дълго време, но... изненада ме приятно. Опитайте и ще  Oh my ... . Успех в битката !
Активен
Ralibali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 10, 2009, 15:49:59 »

Най-добрия начин за борба с хлебарките и всякакви насекоми са котките. Ние си имаме двечки, откакто живеем заедно веднъж, два пъти само видях хлебарка, но мисля, че не оцеля дълго. Виждала съм ги да ядат всичко от стоножки до оси. Мултифункционални животинки smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 10, 2009, 15:57:20 »

Рали аз днес си мидлех, че и миналото, а като гледам и това лято комари и мухи няма да имаме, че само като ги осети и нашта дивачка ги подгонва.Аз да си кажа(да чукна на дърво) откакто имаме котка никакви животи не съм виждала в къщи.Само от осите я пазя и ги гоня, че ме е страх. pardon
Активен
Ralibali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 10, 2009, 16:25:58 »

Да, аз също се уплаших, като видях, как глътна една голяма оса. Ама какво да ги правя, реакциите им са по-бързи от моите и докато се усетя и са ги лапнали.  laugh
Активен
galina79
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #39 -: юни 19, 2009, 21:19:37 »

Да споделя нещо ефикасно против хлебарки.С приятеля ми в предишната ни квартира имахме много хлебарки и какво ли не пробвахме.Накрая взехме Регент от селскостопанска аптека.Разрежда се във вода и се пръска в ъглите и зад мебелите.Не сме намирали трупове на хлебарки след това,но просто изчезнаха.Повече не се и появиха.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 19, 2009, 21:30:22 »

Да споделя нещо ефикасно против хлебарки.С приятеля ми в предишната ни квартира имахме много хлебарки и какво ли не пробвахме.Накрая взехме Регент от селскостопанска аптека.Разрежда се във вода и се пръска в ъглите и зад мебелите.Не сме намирали трупове на хлебарки след това,но просто изчезнаха.Повече не се и появиха.
Мисля,че регента е спрян от производство,иначе и аз съм слушала/чела ,че е адски ефикасен Wink
Активен
galina79
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #41 -: юни 19, 2009, 21:46:51 »

Мисля,че регента е спрян от производство,иначе и аз съм слушала/чела ,че е адски ефикасен Wink
Ами ние последно бяхме купували преди 5-6 месеца.След като ние го бяхме изпробвали купувахме и за наши близки,които имаха нашествие от тези гадини.Може би се намира,но не навсякъде по аптеките.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #42 -: юли 13, 2009, 14:56:57 »

Вчера четох нещо,което ме потресе. Оцеляват до месец с откъсната глава,защото дишат някъде отстрани на тялото. Крият се зад тапети, и се хранят с хартия и лепило-като няма храна, а ако липсва и това-стават канибали,без проблем изяждат подобните си. Снасят на 15-20 дена, като всяко яйце има поне 20 малки гадинки вътре. Оцеляват на радиация и са 9 пъти по-устойчиви от човека. Рядко излизат на светло, ако са излезли това значело,че в гнездото вече им е тясно.
Няма препарат,който да ги унищожава и в гнездото. Всички непрофесионални препарати убиват тях самите, не и яйцата им,което ще рече,че ако е снесла вече това са поне 15 нови малки гадини,които също ще снесат до 10-15 дена,всяка до 20 :)Красота просто,това мутирало нещо няма умиране.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 13, 2009, 17:07:38 »

за котките не е вярно на 100%. Нашата мързелана изобщо не им обръща внимание, а и те не се притесняват от нея ни най-малко.
Ние ги изтребихме с Фендон. Майка ми го купува от някаква агро-аптека. Абсолютно безвреден за деца и домашни любимци. Може да се използва дори върху котки и кучета против бълхи и други инсекти.
Разрежда се във вода и се пръскат повърхностите обилно, след това си изсъхва и няма нужда да се отмива. Единствения недостатък е, че след това няколко дни трябва да почистваш труповете, но пък.... поне сме сигурни че има ефект. Wink
Активен
bozhany
Любопитен
*
Публикации: 40


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 31, 2009, 08:50:13 »

За всякакви гадини в къщи пълзящи,летящи,хапещи всякакви,най-доброто ,което съм използвала е Фендона,пръска се дори около прозорците и вратите,и нищо не взлиза повече
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #45 -: септември 01, 2009, 10:52:12 »

Вкъщи съм използвала Ектомин 100 ЕК - пак закупен от агроаптека, разрежда се и се пръска, не се отмива. Стопаните пръскат с него и животните срещу бълхи. Аз всъщност го използвах срещу бълхи, но оттогава и хлебарките поизчезнаха.
 Offtopic Изживях тих ужас преди месец и нещо. Някои от комшиите от блока решиха, че в общото помещение на входа ще отглеждат малки котета. Като влизаме или излизаме няма как да не минаваме покрай тях и съответно сме си донесли бълхи вкъщи. Много се ядосах - не гледаме домашни любимци, апартаментът е чист, няма килими, мокети и други подобни, където да се развъждат гадинките, а аз съм бременна. Стана ми неприятно от това, че трябва да понасям някакви неприятни неща, без аз да съм причинила появата им. И така - напръсках целия апартамент и етажния коридор до асансьора. Най-усърдно пръсках пред вратата ни, тъй като съседите отляво гледат 3-4 котки.  nea

А иначе при борбата с хлебарките съм доволна от тези "къщички" за хлебарки на Райд. Само че ефектът е временен.
Активен
karamele
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 03, 2009, 15:27:13 »

Тази паста Glabol е най-доброто срещу хлебарките.Преди няколко седмици я купих и имаше моментален ефект.Преди това вечер като станех се разхождаха от онези големите черни гадове и имаше и новоизлюпени.Но с тази паста се оттървахме само ако имате домашни животни внимавайте че е много токсичен препарата.
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #47 -: септември 25, 2009, 14:27:18 »

И аз се присъединявам към  karamele за Glabol. С нея хлебарките доста намаляха, но не изчезнаха напълно, защото блокът е голям и съседите като не предприемат мерки, хлебарките си щъкат по тръбите и се множът !!! Също трябва да се пази от деца и животни, че е много отровен препарата.
Активен
deslona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #48 -: октомври 09, 2009, 17:00:10 »

Може ли да ми каже някой колко струва тази въпросната паста GLOBOL?
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #49 -: октомври 09, 2009, 17:02:38 »

Може ли да ми каже някой колко струва тази въпросната паста GLOBOL?
Мисля, че около 5 лева е една тубичка.

Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 21, 2009, 12:23:55 »

Аз последно като купих от Практикера беше 6 лв и стотинки
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 12, 2009, 10:38:16 »

karamele благодаря ти за ценния съвет, ние нямаме обаче от време на време се мярка една  beating и въпреки всичко ще купим да имаме. Целувки.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 06, 2010, 18:40:09 »

Момичета,помагайте!
Имам си у дома гъгрици-в шкафа,в който държа хляба,брашното и други такива неща.
Вече изхвърлих 3 пакета брашни и не знам какво да правя. sad
Питах Гугъл-нищо полезно.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: септември 07, 2010, 07:51:08 »

dodo23, не съм се сблъсквала с такова нещо. Съжалявам, че не мога да помогна.

Нас пък ни нападнаха мравки, но не ходят като обикновените в редичка по пътчеки, а си щъкат наред и не им помага никой от познатите методи  crazy Нито Райд.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 07, 2010, 08:41:59 »

И нас ни нападнаха едни мини и то в спалнята  crazy Купих си къщички за мравки и един прах и изчезнаха за 1 ден,вкл. и на терасата -от там идваха. От Бриколаж си ги купих.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 07, 2010, 09:31:41 »

Дали случайно помниш името на прахчето?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: септември 07, 2010, 09:42:43 »

пудрата.
къщичките.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 07, 2010, 09:51:37 »

Благодаря! Още довечера отивам.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #58 -: септември 07, 2010, 10:00:21 »

На нас срещу хлебарки ни помогна този препарат. Къщичките сме ги ползвали и преди, но бяха скъпи и неефикасни. Целият ни вход е пропищял от разни гадинки, с този препарат избихме всичко smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 07, 2010, 12:01:54 »

Мименце, от къде го купихте?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: септември 07, 2010, 13:13:55 »

Мименце, как точно се казва препарата, че малко съм недоскив smile и от къде го купуваш? и ние сме пропищели от тези гадове, с какво ли не ги пръсках и къщички и нищо най много ден-два да изчезнат. преди го нямахме този проблем, но тази година(това лято) направо не се търпи.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #61 -: септември 07, 2010, 13:17:20 »

Нинка, събрахме по 1,90 лв на семейство и ги дадохме на един волен пенсионер - та той ги купи. Каза за някаква агро аптека до Окръжна болница pleasantry Предполагам, че навсякъде ги има по агроаптеките- на колхозния пазар например pardon
echy_ казва се "Демор" girl_wink Важно е и съседите да го направят smile Нашата съседка, която най-много се оплакваше всяка вечер слагаше и в банята от този препарат, около канала. Сега няма нищо smile
Дано ви помогне good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 29, 2010, 18:52:23 »

Ние се отървахме след като фирма напръска избите и целия вход. После пръска и в къщи и вече 5 мес. не сме виждали от тези гадини . Струва си да се платят два пъти по 15лв на фирма и да се отървете от тези гадинки . Преди това пробвахме с куп препарати и никакъв ефект .  good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: януари 27, 2011, 17:56:53 »

Aз от доста време ползвам черните кубчета-"Хлебомор" и съм страшно доволна.Подменям ги на 6 месеца и нямаме никакви проблеми  good Wink
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 01, 2011, 02:46:57 »

Ние сме ползвали едни къщички/капани за хлебарки. В Бургас си ги купихме от Кауфланд.
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 08, 2011, 23:38:39 »

Докато бяхме на квартира ужасът беше огромен, направо като отвориш шкафа и падаха от там! diablo Извиках фирма да напръска и край - изчезнаха напълно гадините мръсни! Не беше вредно за домашни любимци и за хора, само за буболечките. Като се нанесохме в нашето жилище отначало имахме хлебарки от големите черните. Свкървата ни каза и купихме пудра за котки против бълхи. Най-евтината, беше някъде към 3-4 лв. Напудрихме около вратите, около тръбите и по ъглите. Като мине хлебарка по пудрата се токсицира и умира след известно време. Не веднага, което беше добре за мен, да не виждам трупове из апартамента! bad diablo Пудрата върши добра работа за сега...
Активен
winternana
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #66 -: март 17, 2011, 11:24:12 »

Ние също когато се нанесохме в новото жилище имахме от тази напаст. В началото кубчетата вършеха работа, но по някое време започна да става ужасно.
Извикахме фирма, която се занимава с пръскане срещу тези гадинки. И вече повече от година нямаме от тях и съм страшно доволна!
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 25, 2011, 23:19:23 »

Моля ви на лични някой да ми прати телефон на фирма....ние сме на квартира в стар блок и е пълно. МИна един път домоуправителя, но се оплака, че повечето не го пускали, защото били нямали...е моите аз ли ги донесох...вечер виждам как извират от канала...слагам и кубчета, ама въобще не помагат...то няма как, след като на останалите не им пречи...лошото е, че тук са повечето възрастни и няма как да напръска целия вход...иначе преди живях в една квартира, в нов блок и там като напръскаха, нямаше 2 год.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 26, 2011, 13:45:17 »

Момичета, най-добре е да се напръска мазето и целия вход! Накарайте комшиите си, защото е важно, а и е много ефикасно! Ние при нас пръскаме от години редовно и най-много веднъж на няколко месеца някоя заблудена да се появи! Само да чукам на дърво да не чуе дявол diablo, защото аз имам направо фобия от тези гадове и изпадам в истерия, като видя! И не преувеличавам! bad bad bad bad bad cray
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 26, 2011, 22:56:09 »

Вярно е, че трябва целия вход да се напръска, но по принцип в старите блокове е трудно да се направи. Повечето хора или са по-възрастни и нямат възможност да плащат, или са без работа, или са с ниска заплата и то за кое по-напред.. sad
Аз да ви кажа преди години като ни пръскаха на нас за хлебарки в квартирата човекът ми обясни, че по принцип препаратите убиват един вид - или кафевите или черните. Той каза, че по принцип черните идват от канала и по тръбите и няма много смисъл да се пръска за тях. А като се изтребят черните се появяват онези малките кафевите. По принцип тези по-големите убиват по-малките. Ако напръскаш за малките може да се появят големи, но ще са значително по-малко, т.е. 1-2 бр, а не непрекъснато навсякъде да ти щъкат онези дребните... bad bad bad. Ние пръскахме за кафеви. Освен това по електроуредите (телевизор, уредба) слагат едно гелче колкото на върха на игла, на едно-две места и така ги изтребва до крак.
Ама и аз едно обяснение дръпнах... blush pardon
m_eleva19, ще ти пиша на лични телефони, но незнам дали са актуални. Все пак ние пръскахме преди 4-5 години...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 11, 2012, 23:22:51 »

Преди години имахме огромен проблем с хлебарките. Намерихме един препарат ГЛОБУЛ, невероятен е! Който го пробва няма да съжалява. Той е като тубичка от паста за зъби, слага се по една точка на ъгли, около канали или където може да се сложи без да има досег с храна и такива неща. Безотказен е! Когато живеех при нашите с това се отървахме, като се нанесохме в квартирата пак с това се спасихме.
« Последна редакция: февруари 11, 2012, 23:25:45 от InLove_Girl » Активен
lomskiq
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #71 -: май 07, 2013, 02:19:37 »

Здравейте,аз не съм много подходящ за този сайт но в търсенето на решението за проблема с хлебарките попаднах тук,живя на общежития и е някакъв ужас пълно е с хлебарчици,ако може някой да ми препоръча препарат и да ми каже от къде да го купя,защото тези къщички райтове и т.н не помагат пръскам и след 2-3 пак гъмжат пробвах и с някакво лекарство от ветеринарна аптека мисля че Ейкан се казваше максимум седмица и извират още повече!!! Ще съм благодарен ако някой помогне !!! l_bye_boy GROAN
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 07, 2013, 06:46:06 »

аз си пръскам с райд, а и имам котка, хората казват,че където има котка няма гадини...в нашият блок отдолу имаме фурна, и те си пълзят, е няма Хера си ги убива,но хлебарка у дома нямам,максимум до терасата и аз си пръскам там и нямам гадини
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 07, 2013, 09:20:26 »

Преди няколко години у нас сякаш от нищото се появиха тия гадинки. Тогава помня че пръсках с Райд, но не помогна нацяло. Взех от аптеката едни кубчета, пръснах ги из цялата къща и до няколко дни хлебарките изчезнаха. И сега си слагам от тия кубчета по ъглите, особено под кухненските шкафове. Хлебарки скоро не съм засичала, дано и да нямаме подобни срещи.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 07, 2013, 13:01:18 »

Ако си в общежитие, спасение няма.Там се развъждат постоянно в нечия стая.Казвам го от собствен опит.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #75 -: май 08, 2013, 21:35:46 »

Мале как открих тази тема...най-големия ми ад!  Да, в общежитие отърване няма или по-скоро не за дълго. Аз съм ги пръскала с 2-3 флакона ама не райд, нещо друго беше актуално в Студентски, и после затварям (като предварително съм си приготвила багажа) и изчезвам за три дни pleasantry  Само тогава имах ефект за месеци girl_impossible
Веднъж ги бях донесла в нас с куфара ми т.е. видях една докато зачезва от него, направо откачих. Добре, че не се развъдиха ама веднага напръсках профилактично pleasantry Първите ми месеци в Студетнски бяха буквално ад, спях на светло, с дръпнато легло от стените, бях в егати паниката от тези гадини diablo
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #76 -: май 08, 2013, 22:27:38 »

lomskiq, наистина в общежитие трудно ще се спасиш от тях. Ние в общежитието бяхме полудяли от хлебарки - развъждаха се в пантите на шкафчетата, влизаха ми в чашата с вода, в хладилника, пълзяха по нас и всяка нощ се будехме истерично  angry
Спасение не намерихме. Кубчета слагахме, тебешири, къщички, райд, идваха да пръскат, е намаляха тогава, но за кратко.
Гледах редовна да мия шкафовете основно, често да се почиства стаята, ъглите и т.н.
Вкъщи никога не сме имали, но ужаса от общежитията ми стига..
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 09, 2013, 11:42:16 »

В общежитието няма спасение от мръсните гадини! Те са навсякъде. Дори да пръскаш с препарати и с каквото се сетиш, спасението е за малко и после пак плъзват гадините.
За да се намалят трябва да се чисти редовно и то старателно. Понякога дори мих пода и шкафовете с Доместос. После голямо проветряване падаше, че и той е доста неприятен като миризма. Привлича ги най-вече храната. Не трябва да се оставя отворена храна или не измити съдове.
Ние действахме комплексно - почти всяка седмица пръскане с препарат и поставяне на нови къщички, но слягах по 3 - 4 в стаята, в различни ъгли и в коридора. Така намаляваха, но не изчезваха.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 14, 2013, 12:07:27 »

Когато бях студент единственото работещо решение бяха някакви тебешири. С една дълга дебела линия бяхме нарисували контур по стените и тавана на терасата. Хлебарките слизаха от тавана на сградата, по външните стени и влизаха на терасата. Повтаряхме процедурата веднъж на месец.

След това терасите се остъклиха и проблема беше решен.

Често влизат през вентилацията. Ето защо има вентилатор с клапа. На един от колегите ми, това му реши проблема с хлебарките.
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #79 -: май 14, 2013, 12:22:53 »

Ние в общежитията се спасихме с Регент. Обаче се бяхме разбрали съседите под нас и около нас също да напръскат. 2 години и половина не се появиха, а после имаше много малко, но ние напръскахме пак. Доколкото знам Регента е забранен, но наскоро един приятел намери на женския пазар и ни купи за всеки случай, че миналото лято и в квартирата се появиха.
А в квартирата се отървахме с фронтлайн. Разредихме една пипетка за най- големите кучета в едно шише и напръскахме навсякъде и досега не съм виждала...
Дано намериш спасение!
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: август 20, 2013, 19:56:23 »

Аз загубих битката с хлебарките...3 фирми, пръскане по схема и нищо. Спряха да се влияят от препаратите на фирмите, и като угася лампите са стотици. Най-вече в кухнята. Направо ми се повръща. В цялата история има и нещо положително...мъжът ми се престраши и пристъпихме към закупуване на жилище.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: октомври 24, 2013, 20:02:38 »

Фронтлайн danceg danceg danceg Това е кучешка ваксина, която е около 5 мл, за 20 лв. разтваря се в 1 л. вода и се пръска. Щом при нас изчезнаха...Ние ще се изнасяме след около 1 месец, но ме беше страх да не ги пренесем в новия апартамент и търсех "лек", иначе се бях отказала и просто се молех час по-скоро да се изнесем. Един уикенд ни нямаше и се прибирам и като светвам в кухнята...не ми се говори...сигурно имаше около 200, като взех райда напълних една лопата, направо изпаднах в транс. Някой ми беше казал за Фронтлайна, но не ми се вярваше и сега ето 1 седмица, вечер като светна най-много 2-3, но като напръскаме след 1 седмица, вярвам, че ще задържим поне докато се изнесем....
Активен
elizasukanska
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



« Отговор #82 -: ноември 18, 2015, 20:58:53 »

И аз преди имах проблем с хлебарките, но си купих едни препарати, които ги унищожиха на мига.
Активен
m0nika
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #83 -: август 21, 2019, 00:39:41 »

Тези вредители като че ли еволюираха. На времето имаше едни лентички, които приличаха на дъвки и това беше достатъчно, за да държат хлебарките далеч от стаята или апартамента. Сега това не е достатъчно. Последно пръсках с някакви неща против хлебарки, които рекламираха по телевизията, но нямаше подобрение. Потърсих в интернет и попаднах на тези симпатяги - https://vrediteli.bg/hlebarki. Дойдоха, направиха някаква магия и с тях си тръгнаха и хлебарките. Не излезе скъпо и определено си заслужаваше.
Активен
melisapetrova
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #84 -: юни 15, 2020, 16:26:59 »

Ето ви още една фирма за пръскане против хлебарки тук обаче са в Пловдив и Пазарджик. Обясняват много добре проблема и показват обработката във видеото, а и момчето е сладко! Виждам, че взимат 35лв и пише, че с едно пръскане оправят работата. Не съм пробвала да си кажа, не мога да дам отзив, но понеже търсих за София попаднах на тях по грешка.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines