Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:54:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За алергиите - какво (не) знаем?  (Прочетена 9494 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« -: септември 09, 2008, 13:59:07 »

Момичета, колко от вас са се сблъсквали с този проблем? И до колко сте доволни от лекарската помощ по отношение на алергичните реакции?
Отварям темата, защото аз съм алергична почти от както се помня. Започнах доста малка и до момента не съм попаднала на лекар, достатъчно добре запознат с проблема. Най-малкото това е толкова променливо и индивидуално заболяване, че би било много трудно да се каже към какво точно си алергичен. Но все пак имам "завиден" опит от повече от 10 години...Споделяйте!  smile
Активен
aloefen
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #1 -: ноември 09, 2008, 19:36:34 »

ОБЩИ ПРЕПОРЪКИ КЪМ ХОРА С АЛЕРГИИ:

 Спрете цигарите.  Избягвайте приемането на Аспирин (според Британския медицински журнал аспиринът допринася за усвояването на повечето хранителни вещества, причиняващи алергии).  Избягвайте храни, които са пръскани с химикали или съдържат изкуствени добавки.  Започнете прочистваща диета.  Четете внимателно етикетите на храните, които искате да консумирате.  ЕЛИМИНИРАЙТЕ ВЪНШНИТЕ АЛЕРГЕНИ (използвайте течния сапун на ФЛП - Aloe Liquid Soap, пастата за зъби Forever Bright Toothgel, нашите шампоан и балсам за коса – Aloe Jojoba Shampoo Aloe Jojoba Conditioning Rinse, всички козметични продукти, Aloe Fleur de Jouvence, почиствайте цялата къща с Aloe MPD). Всичко това ще ви помогне да избегнете много алергични реакции.

СЪВЕТИ ЗА СТРАДАЩИТЕ ОТ АЛЕРГИИ

Напитки с Алое Вера: Aloe Vera Gel, Aloe Berry Nectar, Aloe Bits n’ Peaches 80-190 мл дневно.
Forever Bee Pollen: Бавно и постепенно увеличавайте дозата, като започнете с ¼ таблетка и стигнете до 1-3 таблетки дневно, приемани с храна (можете да пиете по повече таблетки, тъй като пчелният прашец представлява водноразтворим витамин и преминава през организма за 6-8 часа).
Forever Absorbent-C: Две таблетки с всяко хранене. (В изследване на Аризонския щатски университет учени дават на страдащи от алергии, включително такива със сенна хрема, високи дози витамин С за период от 6 седмици и наблюдават спад в нивото на хистамина с 40%)
Forever Lycium Plus: 2-3 таблетки на ден преди ядене.
Forever Bee Propolis: 3 таблетки дневно.
Forever Nature-Min: 4-6 таблетки на ден (по 2 с храна)
Forever Gin-Chia: 1-3 таблетки дневно. Според изследванията женшенът облекчава симптомите на сенната хрема.
Не забравайте: здравият организъм, снабден с всички необходими за правилното му функциониране вещества е по-устойчив на алергии.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #2 -: юни 19, 2009, 09:16:49 »

Оххх, момичета, приемам всякакви идеи, "бабини рецепти" и съвети относно прочистване на организма и отърваване от алергии. Направо вече не знам какво да правя. Ухапа ме някаква гадинка и като се започна. Пих, пих хапчета, обаче при най - малкото докосване до нещо по - дразнещо и пак ми се надува ръката и не мога да пиша, да работя. УжасТ! Сега пробвам да не ям нищо три дни и само на вода. Опитах и с пелин, обаче ми прецаква стомаха. Който знае нещо, нека го сподели. cray
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #3 -: август 26, 2009, 16:39:41 »

На мен ми откриха алергии към домашен прах и трвен полен преди 3-4 години и се лекувам с хипосенсибилизация, за мен няма друг начин. Но сега алерголожката ми каза, че има нов начин- орален, без инжекции, но трябва да се проследи целия курс на лечение при някого, за да се види дали има резултат. Но за мен инжекциите са най-добрия метод и съжалявам, че не съм започнала по-рано- има голям резултат.
Активен
*VANESCA*
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #4 -: август 26, 2009, 17:03:42 »

uliaulia, искам да те попитам колко време се лекуваш с тези инжекции, тъй като и аз имам алергия към кърлежите в домашния прах - два вида и към тревни и житни?Слагат ми инжекции от миналата година, а от тази лятото и капки всеки ден.Резултат има, но са доста скъпи и двете.Казаха ми да пробвам с хомеопатия, но не съм запозната с този вид лечение, защото хомеопатията не пречела на забременяването, а инжекциите и капките - да.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #5 -: август 26, 2009, 17:33:11 »

Лекувам се четвърта година, 1 курс на лечение е една година, по 18 лв и двата вида за дом. прах и тревен полен- 36 лв за цялата година мисля че беше. И не са ми казвали,че пречи на забременяването, само ако се забременее, курса на лечение се прекъсва. Ти с какви се лекуваш и какво знаеш за хомеопатията?
Активен
*VANESCA*
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #6 -: август 27, 2009, 09:51:23 »

Инжекциите, които ми ги слагат всеки месец по веднъж са 130 лв., капките които са всеки ден и те са толкова.Френски са и затова са толкова скъпи.Лечението продължава 3 години и се надявам след това да нямам проблеми.Да не пречат на забременяването, но трябва да се спрат, а не мога да ги спра, защото се влушавам.И цялото лечение и парите дадени до тук, а те не са малко, са били напразни.Докато хомеопатичните не трябва да се спират и не пречат дори и да си бременна.Не съм се интересувала по сериозно от хомеопатията.На един приятел, майка му е лична лекарка и кара такъв курс за хомеопатия.Може да я поразпитам.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 27, 2009, 11:46:49 »

Това, което мога от опита си да кажа, е следното:
Независимо към какво е алергията, е хубаво при раздразнението й да се избягват дразнещи храни. Алергизиращи храни са бобовите растения и варива, ядките, яйца, мед, кофеиносъдържащи, мляко и млечни продукти. Знам, че звучи плашещо, но се свиква. Освен това при алергична реакция е хубаво поне седмица след отшумяването й да се пере с бебешки прах за пране, а къпането да става с най-обикновени бебешки сапун и шампоан. Избягва се всякаква друга химия - дезодоранти, парфюми, ароматизирани сапуни, ароматизирана тоалетна хартия и др подобни.
Аз попринцип съм алергична към доста неща, в интерес на истината изумих доста лекари с факта, че съм алергична и към алергозан. Комбинации от някои лекарства или смяна на два или повече поредни антибиотика също може да доведе до алергична реакция, без лицето да има алергия към лекарства конкретно. Така или иначе, алергията е нещо, което мутира и се променя - аз започнах с астматични пристъпи, преминах към ситен, после към едър обрив, копривна треска, подувания на ларингса, а сега правя комбинации - подуване, обриви...каквото дойде. Но се ограничавам от към храненето и отдавна, слава Богу, не съм правила тежка реакция. не ям от години яйца и варива - боб, леща, рядко си позволявам мъничко грах.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 28, 2009, 16:03:04 »

Препоръчвам консултация с доц. Христов в болница "Токуда" в София. Аз съм с много тежка форма на алергичен ринит. От април до края на юни не съм човек просто от задушаване, подуване на очите до състояние, в което не мога да ги отворя, за сърбежите и кихането няма да говоря, голям ужас вече 12 години. Пробвах хомеопатия, при мен не подейства, щях да умра от задушаване просто като дойде сезона. Отидох при него, направихме тест, вече знам от какво точно правя реакция и почнахме леко лечение. Тази година да чукна на дърво пристъпите бяха доста по-малко. Обещава и пълно излекуване, обаче засега не мога да започна терапията, защото бебеправим. голям ад са тези алергии да му се не види.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines