Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:03:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Р-т "На върха" Горна Баня - ВНИМАВАЙТЕ!  (Прочетена 16989 пъти)
 
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« -: септември 04, 2008, 17:43:35 »

Не бих ви препоръчала този ресторант! Опарихме се за съжаление на сватбеното ни тържество. Първото нещо, което ми направи лошо впечатление е че 2 пъти преди тържеството вечеряхме в ресторанта и двата пъти ни бяха дали нереално висока сметка без изобщо да пише кое колко струва. Не знам кой отговаря за това но сервитьорите определено си правят каквото си искат включително и да надписват сметки. Както и да е това е най-малкият проблем.
Плюсове на заведението са прекрасната гледка и страхотното местоположение  - далеч от градския шум.
Първоначално управителят ни беше дал куверт от 55лв. за блок маси на човек /такъв куверт човек може да плати във Феста Барсело или в Гранд хотел София/, но не и в хотел в който пепелниците не се сменят по цяла вечер. След като сменихме вида на сервиране на индивидуален куверт и избирахме отделните елементи от менюто куверта ни се оформи около 50лв.  /не е включен алкохол/ въпреки, че реално по цени от менюто не беше толкова, но понеже нямахме избор, бяхме капарирали и нямаше как да не се съобразим. Да кажем, че сме били съгласни на тези куверти стига наистина да отговаряше на предварителните ни уговорки. На първата среща управителят ни каза, че можем да си внесем всякакъв алкохол, а после ни каза, че няма смисъл да мъкнем каси с бира като можем да си я закупим от заведението. Но не спомена, че е задължително. След като ние си купихме алкохола включително и бирата  той категорично отказа да внасяме бира, тъй като от това печелел. И така вкъщи ни останаха близо 120 кенчета бира, които и в момента се чудим какво да правим. Въпросната бира от която печелел ни каза че се сервира в 3 литрови галончета - въпросът е в това, че дори и гостите са забелязали, че единия литър е предимно пяна и само останалите 2 са разредена бира с вода.Но това въобще не е най големия проблем в цялата работа - да кажем, че всички заведения имат подобни практики.
 На самото сватбено тържество не бяха осигурили столове за възрастните по време на церемонията, нямаше и маса за цветята и подаръците каквато ни беше предварителната уговорка. Истината е че за повечето негативни неща разбрахме едва след сватбата, тъй като човек е в приповдигнато настроение, танцува, радва се на гостите си и пропуска доста неща. Бяхме говорили да има осигурена вода на гостите - е такава вода никъде нямаше.

Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 04, 2008, 17:43:46 »

И ето тук започва всичко:

След сватбата питах гостите как е била храната, харесала ли им е тъй като аз самата от танци и еуфория  изобщо нямах възможност да хапна. Всеки кимаше, говореше с недомлъвки и аз усетих, че има нещо нередно в цялата работа. Започнах да звъня на хората и се оказва, че повечето са останали гладни. Сервитьорите в момента в който станат да танцуват и им прибират пълната чиния със салата, предястието, основното, тортата дори недокосвани. Сервират и като станеш да танцуваш оставаш без ядене. Правило е пълна чиния да не се пипа. На някои гости въобще не са им били сервирали ястие. На фотогръфът, операторът и DJ били сервирали само салата и бира при условие, че сме им платили пълните куверти. И аз започнах да връщам лентата назад и да си спомням някои неща. На някои маси са взимали пълните безалкохолни като са обяснявали, че ги носят на друга маса където нямало,  а те най вероятно са ни ги прибавяли като допълнителни поръчки в сметката. Отваряли са бутилки с алкохол, за което  не са били упълномощени тъй като алкохола ние си го внасяхме и си имахме човек който да отговаря за него, дори самият управител ни каза, че ние си поемаме отговорност за алкохола, тъй като го внасяме. На масата на моите роднини прибрали  платата с мезетата пълни и то при условие, че мезетата са именно затова човек да си допива с тях. При забележка от страна на роднини казали цитирам: Кой ял ял и без това масата е препълнена!" Да не говорим, че за да ни изгонят накрая спряха тока на DJ, а на човека апаратурата му не е без пари.

С две думи ако не искате да ви вгорчат празника не ходете там - със сигурност ще бъдете излъгани тъй като заведението явно се управлява от хора, които  по никакъв начин не държат на името си. Убедена съм че никой от гостите ни няма да стъпи там тъй като сами са видяли какво представляват.
Най-неприятното е че ние изпълняваме нашия ангажимент от предварителната ни договорка - тоест плащаме си кувертите, а отсрещната страна гледа само как да даде колкото се може по-малко от себе си, а да спечели много - е не става - едно от златните правила в бизнеса е че за да получаваш трябва първо да дадеш.
Ако в момента мнението ми в този форум за р-т "На върха"  беше положително сигурна съм, че щяха да спечелят много повече от няколко плата с мезета, няколко литра бира и т.н. Най-добрата реклама е тази от уста на уста, а те определено не си направиха добра реклама.
И така равносметката е че заведението се намира на прекрасно място, добре замислено е, но явно нещо в управата не е наред за да е такова положението. Не може само да искаш да получавш без да дадеш от себе си нищо. Така или иначе ние останахме с чудесни спомени от тържеството ни, но съм длъжна да напиша какво е било положението именно за да няма и други опарени. Точно така се отсяват качествените от некачествените услуги.
« Последна редакция: септември 04, 2008, 17:47:34 от Zahira » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #2 -: септември 17, 2008, 10:00:42 »

Zahira, а вие защо се спряхте на този ресторант? Ако искаш, отговори ми в твоята тема, но ай може и тук. Питам те, защото аз съм била там веднъж и останах с конкретни впечатления... Заради градината ли се спряхте на него?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 17, 2008, 10:13:26 »

Спряхме се на ресторанта, защото държахме сватбата ни да е на открито и да е с изнесен ритуал за да може всичко да е събрано на едно място. По това време обикаляхме всяка вечер какви ли не хотели и заведения. 99% от тях вече бяха заети за целия летен сезон. Някои възкликваха, че хората си резервирали половин година по-рано, други ни казваха кои дати са им свободни и едва ли не ние да си променим датата заради тяхната свободна такава.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #4 -: септември 17, 2008, 10:14:39 »

И на нас този ресторант ни беше от предпочитаните за сватбено тържество именно заради хубавата гледка, тревния терен, спокойствието и откъснатостта от шумотевицата на града и следях с интерес как се развиват нещата покрай сватбата на Zahira. Имаме и други два варианта за сватба на открито и най-вероятно ще се откажем от вариант "На Върха". Не само заради мнението на Zahira, а и заради отзиви от други опарили се от там хора.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 17, 2008, 10:17:21 »

Аз пак ще кажа, че като гледка, местополжение, природа всичко там е прекрасно, но като обслужване просто могат да ви вгорчат празника. Плащаш за нещо /и то не евтино/, което не получаваш.
Мисля, че това красиво място просто не заслужава такова управление и подобен персонал.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #6 -: септември 17, 2008, 10:24:02 »

Да, Zahira, права си и именно поради тази причина спряхме да мислим за там - обслужването. Ако нещо се промени в тази посока, може да си помислим отново, защото като место наистина си заслужава  good

Дано има още някой във форума, който да сподели опит от там, за да има повече информация от различни хора и преживени моменти.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #7 -: септември 18, 2008, 14:27:57 »

Амии, тъй като аз зададох въпроса, да кажа какво ми е впечатлението. Не съм го мислила никога за сватба, защото моята концепция не беше такава, но ходихме с мъжа ми на един обяд да го видим, защото чухме от приятели за него. Предварителни извинения на всички, които го харесват, но на мен не ми хареса много. Седнахме отвън. Стори ми се много неоползотворено - голяма поляна, без навеси или нещо подобно, а с три - четири шатри пръснати сред нея насред жегата. Съвсем обикновени маси с едни мазни оливиери... Никакъв уют, спокойно слушаш съседната маса какво говори. Обикновено меню, нищо особено - не беше лошо, но наистина съвсем стандартно. Обслужването беше добро до степен, че стана бързо, но не нещо повече от квартално ресторантче. От най-тънките хартиени салфетки, многократно употребявани прибори. Вътре не влязохме, може да е хубаво.

Споделям моето впечатление, сигурна съм, че на който му харесва, си е направил незабравима сватба там. Ресторантите са просто едни места, въпросът е дали младоженците и гостите са се забавлявали.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 18, 2008, 14:54:27 »

Розовка, ако бяхте влязли вътре щеше да останеш още по разочарована. Аз през цялото време се молех да не вали за да не сме вътре - много е захабено всичко и се носи една миризма - явно всичко е пропито с нея - на цигари и на манджи. Права си за инвентара с който разполагат - прибори, чаши, чинии и т.н. Даже подозирам, че може да са вдигали ястията на хората именно, защото не са имали достатъчно чинии за да обслужат всички. Иначе на думи управителя го докарва много, но на практика е съвсем друго. Както ти казах ние нямахме особен избор. Точно затова казах, че могат да претендират за такива високи куверти, ако обслужването им беше на нивото на хотели от типа на Барсело, гранд хотел София и т.н., но те използват единствения коз, с който разполагат - красивото местоположение.
Аз забравих да ви кажа още нещо от което ми стана много неприятно. Ние сме вегетарианци. Споменахме го неведнъж, уговаряхме се за нас да ни направят вегетарианско меню по тяхно усмотрение. Седмица преди сватбата се обадих отново да подсетя за същото нещо. Е така се ядосах като ми сервираха предястието с пилешки сусамови хапки. Имах чувството, че нарочно го правят. После основно ястие така и не видях, младоженецът каза, че било вегетарианско и вкусно, но все пак пилешките хапки не влизат в графата зеленчуци, но да кажем, че това са си мои капризи.
Колкото до забавлението - наистина много се забавлявахме, защото това беше нашият празник и бяхме адски щастливи. Права си, че ресторантите са просто едни места, но все пак сме събрали нашите близки за да споделят нашите щастливи мигове, да се почерпят за наше здраве и по този начин благодарение на обслужването от ресторанта леко се изложихме пред гостите ни. Сигурна съм, че са разбрали, че вината не е наша, но все пак ни стана криво.
« Последна редакция: септември 18, 2008, 15:35:55 от Zahira » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #9 -: септември 18, 2008, 15:49:25 »

Не знам какво да кажа   beating.  Ти си напълно права, че ако им се носи добра слава и се правят много сватби там, ще спечелят много повече, отколкото от плато мезета и три каси бира, ама... Това са повечето места в България, все още, за съжаление - сега сме супер, говорят за нас, идват хора, а това, че си вършим работата както дойде - все тая... Много се притеснявах при избора на ресторант за моята сватба от място, в което нямат отношение към сватбата и гледат да спечелят на дребно от тържеството, точно защото няма какво да направиш - не можеш да се пребориш с персонала ... Изумяват ме тия хора - къде ще денеш и какво ще спечелиш от един пакет ядки, примерно, които не си сервирал, или от една торта??? Затова заложих на сигурно общо-взето...
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 18, 2008, 16:56:53 »

Zahira няма ли някакъв начин да ги съдите? Докато четях разказа ти направо си мислех, че ако бях аз щях да ги съдя. Има запис предполагам от камера. Все нещо ще се види и на него, а и при толкова много свидетели. Това си е подсъдно поведение.  И ако не е тайна колко им платихте и за колко гости?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #11 -: септември 18, 2008, 17:07:30 »

Аз като юрист да кажа все пак, че нямат ли договор с ресторанта - шансът е нулев...
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 18, 2008, 17:13:44 »

Ето на това си е как беше оня лаф? "Мижай да те лъжем" или нещо такова.
Няма справедливост в БГ.  angry
Мога само да ти съчувствам Zahira
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 18, 2008, 18:08:43 »

Платихме им 6700лв. за 120 човека. Честно казано не вярвам на правосъдието в България. А и с такива "кокошкари" не ми се занимава. Обърнахме се към комисия за защита на потребителите в България, от където ни казаха, че са изпратили човек, но за поведението и обучаването на персонала отговарял единствено собственика на въпросния ресторант - с две думи и там положението е "мижи да те лъжем". Аз и по-горе казах, че единствената ми цел е да предупредя бъдещи младоженци, които са се запътили натам за възможните "подводни камъни". И държа да подчертая, че ние имахме човек, който беше натоварен с нелеката задача да следи точно за такива "шмекерии". Представям си, ако нямаше пък какво щеше да е.
Активен
DJ - Ivo
Ентусиаст
**
Публикации: 59


« Отговор #14 -: ноември 09, 2008, 20:52:40 »

Лелеее.......... Абе хора, в много ресторанти съм бил,ама такова чудо не съм виждал.Чак ми се къса сърцето. Верно е че по някога шмекеруват от персонала ама чак пък толкова..... *crazy*Ако е точно така както го описвате ,тия заслужават да им затворят ресторанта.Ако е на някъв банкет както и да е,ама то на сватба.Направо нямам думи..... shok
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines