Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 03:20:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: От къде да започнем подготовката?  (Прочетена 29181 пъти)
 
yoyo1
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #15 -: октомври 10, 2008, 03:24:36 »

И аз да кажа,
Ние също ще сключваме брак през май и мога да кажа, че месеца е много-много натоварен.
След Великден е 19 април и преди баловете около 22 май, и каво остава 4 съботи / ако искаш в събота/. Миналия масец като пратих да резервират ресторанта ми се смееха и накрая се оказа, че имат резервации вече, така че почвай да капарираш нещата които си ги определила /рест. фото, видео, и др./,
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 12, 2008, 21:01:06 »

Здравейте сладурки,

Аз... таковата...щото... нали... и аз де...  Dance2 в обозримото бъдеще ще се "бракувам" да Ви въпросна...

Когато стана ясно, че ще се омъжвате в каква последователност подходихте към организацията на цялото събитие? pullpigtails

Намисляхте ли си конкретна дата, на която държите на всяка цена или отидохте в ритуалната зала, склонни на компромиси?  1-во записахте часът там и след това започнахте поиските за идеалния ресторант или се опитахте да съчетаете нещата едновременно, проверявайки дали и двете неща могат да бъдат осъществени в желания от вас ден и едва след това резервирахте датата и на двете места? Налагаше ли се да променяте датата или часа на Ритуалната зала, църквата и ресторанта?

Изобщо... според вас в какъв ред е най-добре да се започне организацията на сватбата?

С голяма благодарност ще използвам вашия опит с нещата blush

Активен
stranger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 12, 2008, 21:12:34 »

Ние запазихме първо датата! Това е основното просто, всичко тръгва от нея! Нямахме нещо конкретно, просто да е събота! smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #18 -: октомври 12, 2008, 21:19:09 »

Здравей, Ble6tu4ka ,
Може би е по-добре да избереш ресторанта първо, ако много държиш на някой специален или ако ще имате много гости (защото ресторантите с повече места не са много!!!). Това най-вече важи за пролетно-летния сезон, защото тогава има много сватби, а ресторантите са ограничен брой  pardon Ако ресторантът е свободен на дата, която те устройва, а случайно няма час за ритуалната в този ден, може да подпишете през седмицата или да си направите изнесен ритуал.
И аз в момента решавам тези неща и съм в голяма чуденка. Но си мисля първо да си изберем дата, която ни харесва и да видим дали ще може да уредим нещо за нея. Ако не стане за този ден, ще си изберем друг  pardon
Успех в подготовката  good
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 12, 2008, 21:26:45 »

Здравей Ble6tu4ka, ние с милото първо решихме, коя ще е датата на сватбата ни. И понеже ние предварително знаехме кой ще е ресторанта не беше трудно. На следващия ден след като избрахме датата отидох и записах час в Ритуалната зала. Това, което ми казаха от там, че е няма проблем да променям часа на гражданския ритуал според това в колко часа ще е църквата и след това в ресторанта. В един малък град като нашия не се правят много сватби в един ден. Моят съвет към теб е първо да си изберете дата - най-важното. Направете ориентировъчен списък с гостите, за да видите дали залата на ресторанта, които ще си изберете за сватбата може да покрие критериите за идеалната сватба и ще отговори на броя на гостите. Важно е желанието. Късмет в подготовката и да ни държиш в течение.

P.S. Още един съвет. Избирайте ресторанта, така че всички гости и младоженците да са в една зала. Така няма да има хора, които ще пропуснат нещо интересно Wink Wink Wink Oh my ... Oh my ... Oh my .... Важен е визуалният контакт ( shok shok shok ) между вас и гостите ви. Вие сте специални за тях, а те трябва да са специални за вас...
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 13, 2008, 09:01:26 »

За подготовката на сватбата на нас ни бяха достатъчни - 2 месеца. blum Трябва само да знаеш какво искаш иначе и цяла година няма да ти стигне. girl_wink
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 13, 2008, 09:39:16 »

Да се разпиша и аз, като една кандидат булка за 2009г. и по-точно 06.06.!
Аз съм от най-големите ентусиасти, но не ме разбирайте, че всичко е готово. Цялостната концепция общо взето ми е в главата - харесала съм ресторант, харесла съм църква, покани и т.н., но всичко още е в идеен план смятам, че наистина е много рано! Ок, например, ще направя поканите и какво, ще ги раздам 4-5 месеца по-рано или пък ще си пиръчам тортата пак толкова рано! ohah Знам ли, всеки си решава, но аз лично няма да предприема нищо, докато не си запазим датата и час за подписване и ресторант!
Успешна подготовка на всички! good good good
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 13, 2008, 12:30:36 »

Sunny_girl, и ние сме на тая датичка  yahoo.ние сме с почти всичко готови.само не сме уточнили часа за ритуалната.остана само да се облече младоженеца и хаидеее в клуба на омъжените yahoo
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 13, 2008, 12:38:15 »

Kristi,  вие много от раничко! smile Браво Bravo и сте готови с почти всичко! Ние тепърва я захващаме!
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 13, 2008, 12:44:51 »

Да, малко така се получи но аз  настоявах всичко да е готово предварително..искам 2 месеца преди сватбата да мисля с какъв грим и прическа да бъда..та затова..но като цяло е по с течение на обстоятелствата, а и догодина започвам магистратура..а и не сме в бг..та така...
А твоята сватба къде ще бъде??и до къде си стигнала??
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 15, 2008, 10:25:21 »

Ние първо отидохме в ресторнта и попитахме за датата която си бахме избрали.Оказа се свободна, но попитахме и за още свободни дати около тази дето си я бяхме харесали за всеки случай, в смисъл, ако няма свободен час за подпис в деня който сме си избрали.На другият ден отидохме в дома на младоженците и попитахме за датата.И там  имаше свободен час.Ние искахме да направим изнесен ритуал и си запазихме първият час /тъй-като ни  казаха, че часовете за изнасянето на книгата са само два, в 18 и 18.30.ч./ След това говорихме с отчето, което обикновенно води службите в параклиса в ресторанта..След това капарирахме ресторната, отчето, ди-джеите, фотографа, оператора.....
Дано съм се изразила ясно! Приятна и спорна подготовка. Good luck
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 06, 2008, 13:05:59 »

къде се изнася обредната книга, защото ми казаха, че в София не го правят?
Активен
abaca
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5


bride-to-be


« Отговор #27 -: ноември 06, 2008, 13:33:45 »

Явно че дойде време и аз да се разпиша тук.  pleasantry new user
Чета ви отдавна, по повод на сватби на мои приятелки и трябва да ви призная, че сте страшно полезни.  pc-mainiak

Та... моя хубостник ми предложи наскоро и аз не знам защо, но се съгласих  pardon и сега ме очакват кошмарите, с които вие сте свикнали. Честно казано не съм много изненадана от това, което ни предстои. Естествено, че се вълнувам, но съм далеч от оглупяването.  Xixixi

Набързо ще ви представя моя казус:
1. Сватбата ни няма да е в града, в който живеем и работим.
2. (тук очаквам съжаление и подкрепа най-много от вас  give_rose) Разбрахме се всеки да поеме разходите по гостите си (ще има и хотели), а общите разходи - 50:50. Дотук добре, обаче моите родители няма да ми отпуснат и стотинка, а неговите родители пък ще платят всичко от тяхната страна. С всички произтичащи от това последствия.
3. Досега винаги съм се справяла сама и ми е малко некомфортно като трябва да организирам нещата от разстояние. Добре, че помолих за малка отстрочка (докато събера малко парички) и сватбата ще е другата година по това време (поне...). Към това трябва да добавя, че моя хич не го бива в организирането на каквито и да било неща (дори не може да напазарува сам  pardon).

През времето до сватбата ме очакват много работа, много проекти и направо не знам как ще смогна с всичко.  cray

Кажете ми честно, ще имам ли достатъчно време за подготовка?   Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #28 -: ноември 06, 2008, 13:35:39 »

Една година, за сватба, която се организира и протича в България е предостатъчно време.
Активен
abaca
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5


bride-to-be


« Отговор #29 -: ноември 06, 2008, 13:48:08 »

Да, така е. smile
Притесненията ми са свързани единствено с факта, че за това време аз ще съм в града, в който ще е сватбата ми, само около 5-6 дена.  scratch one-s head
Иначе мен ако питате - 2-3 разговора, 2 дена по магазините и около седмица за нещата, които изискват поръчка, биха стигнали Wink
Преди време наши приятели се ожениха след едва 1 месец подготовка.  pardon
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines