Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 19:16:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как се чувствате след като загубите или напуснете рабо  (Прочетена 3971 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« -: август 21, 2008, 09:28:12 »

Реших да отворя темичката, защото..ами, аз вчера напуснах. Беше нещо, с което се занимавах две години, и явно е вярно, че когато загубиш нещо, запомняш само хубавите неща от него. Напуснах заради лошите, а сега плача заради хубавите  give_rose Не мислех, че ще ми е толкова мъчно, а вчера имах и колеги, които плакаха...
Как се справяте вие в подобна ситуация? Или ако сте били уволнени?
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 21, 2008, 10:30:44 »

Аз за сега съм сменяла 2 работи и в момента съм на трета.
При първата положението беше малко по-трудно, защото фирмата беше малка и екипът много сплотен. Колегите ми организираха изпращане и всички плакахме общо взето  pardon Чувствах се ужасно на другата работа, защото всички ми изглеждаха супер чужди и си поплаквах тайничко. Така и не се задържах много там.
На сегашната ми работа съм от година и за момента се чувствам страхотно както от отношенията ми с колегите (с които на практика сме супер близки... дори бях поканила всички на сватбата  lol, така и от заплащането. Не мога да си представя, че ще напусна тези хора и затова напълно те разбирам как се чувстваш. Но давай смело напред.. Нали знаеш "всяко зло за добро"  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 21, 2008, 10:42:26 »

Смятам ,че това винаги ще оставя накакъв отпечатък в живота ти. Но се забравя. Просто трябва да мине малко повече време. Все пак, за да напуснеш, въпреки хубавите моменти, си имала основателни причини. не съжалявай, мисли че с новата работа ще натрупаш нов опит и ще се поучиш от някои грешки в старта работа.

Аз също съм била уволнявана и то несправедливо, както и на последната работа напуснах, защото много започнаха да злоупотребяват с мен.
Първата ми по-сериозна работа беше през 2005 г , когато се явих на конкурс към една от посизпълнителните агенции към министерството на земеделието. След конкурса ме назначиха като държавен служител, като едновремнно отговарях и за проект по ФАР . Т.е. имах отделен договор с германците. Но ненадейно малко след като меназначиха , се появи още едно лице от никъде-син на една служителка в агенцията, студент, без да се е явил на конкурс . Та и него го назначиха по проекта от където ми отряза аполовината пари. А му вършех неговата работа.
От страна на други колеги се появи и завист, защото вижте я работи тук от скоро , а вече ходи по командировки , а и заплата голяма. Да не говорим ,че изпълнителната директорка просто в един момент зпаочна да не ме харесва(случи се след като баща ми ми купи нова кола) И така за едно от обученията , което трябваше да се проведе в Унгария , аз трябваше да резервирам самолетни билети и хотел. И така аз резервирам дати 10.08 и връщане 18.08. Стандартна практика. Но госпожата решава,че аз не съм прочела и неразбрала договора и ми заявява, че трябва а сменя датата на връщане на 16 и така отивам в агенцията и те искат 50 евро на човек т.е. 600 за 12 парчета. Съответно мен ме изкараха виновна и на другия ден получих заповед за уволнение. Но аз си останах да работя по проекта защото имах сключен договор с Германия и тя нищо не можеше да направи. Та един ден преди въпросната командировка един от колегите се връща от Унагрия и носи програмата за следващата група, която гласи ,че обучението започва 11.08 от 8:30 сутринта и приклюва следобяда на 17.08. това става един ден преди полета и от там изпълнителната директорка заявява, че даата на връщане пак трябв да се смени, както аз бяхнаправила първоначлната резервация. Жената се изръси с още 600 евро , даже и не ми се извини, а най-нагло се опита да ме отстрани от проекта, но не успя, защото германците нямаха проблем с мен и харесваха аз как работя. Е даох я на инспекцията по труда, направиха проверка, но незнам по-нататък какво е станало. Проектът приключи.

От цялата тази история поне останах с поуката,че не всеки , който е мил с теб ти мисли доброто, така че не е хубаво да се доверяваш много .
Извинявам се за дългия пост , дано не съм ви отегчила
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 21, 2008, 10:48:02 »

Aз в момента съм на тази вълна danceg,другата седмица ми е последната работна в тази фирма,в която работя вече една година.Аз съм на същото мнение ,че всички напускат работа заради лошите и неприятни моменти на работното място,но винаги има и хубави моменти.Аз винаги съм напускала  с усмивка и всички мои бивши работодатели ме помнят така.Старая се да ме запомнят с добро и да погледнат от добрата страна на нещата.Напускам ,защото ще започвам работа,при моето мъжле pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 21, 2008, 11:08:50 »

Аз също съм напускала работа няколко пъти.Веднъж заради некоректно отношение и измислени обвинения, бях много огорчена от хората, но поне си научих урока.На една от предните ми работи беше много емоционално напускането, защото бяхме много сплотен колектив и аз много си обичах и уважавах колежките.
Но истината е че лошите моменти избледняват остават хубавите и извлечените поуки.
Активен
Оля
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 255


сем. Желеви


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 21, 2008, 14:48:57 »

Здравейте мили момичета! Аз съм точно на същата вълна, така че напълно те разбирам Бебче! Преди два дни уведомих, че напускам. По принцип съм много отговорен човек и не мога да си върша работата през пръсти. Още повече съм фен на колективната работа, а тук всеки си наляга парцалите и не му дреме много много за фирмата. Относно смесените чувства - разбира се, че почти навсякъде има хора и моменти, които ни карат да се усмихваме, но все пак, за да се стигне до решение за напускане на работното място - аргументите на "лошите" фактори явно са надделяли.
Мири, това което ти се е случило е просто ужасно, но нали знаеш всяко зло за добро! На всички минали по този път пожелавам успех в новите начинания и добро сработване с колектива. Та в крайна сметка с колегите си прекарваме повече време, дори и от това с близките си хора!
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 21, 2008, 14:55:20 »

аз съм в момента на 4-та работа. Първата беше в една рекламна агенция, правехме промоции по големите вериги магазини - там не бях на договор, но хич не ми беше приятно, когато трябваше да напусна, защото и колегите и шефовете бяха много готини  pardon
След това работих 5 месеца в една фирма за недвижими имоти, където получавах направо смешна заплата , а колегите ....  angry girl_impossible crazy какво ли бих могла да кажа. Шефът реши, след като от 10 членен колектив напуснаха 3-4 души, на мен и на кумата ми да ни ореже заплатите, и аз на следващия ден напуснах с такова удоволствие, че....  yahoo yahoo yahoo
След това работих 7 месеца в call center на БТК по един проект. От там ми беше безумно трудно да напусна, защото колегите ми бяха страхотни, много готини хора  heart но пък на сегашната ми работа нямам нощни смени и заплатата ми е по-висока, а това е доста важно, когато се мисли за бебчо  pardon
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines