Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:50:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебето и домашните любимци- за и против!  (Прочетена 57720 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: август 25, 2010, 16:17:05 »

Gergancheto, може би наистина така е по-добре, те дечицата в тази възраст  незнаят ,че и кучетата може да ги боли и си играят с тях като с пластмасови играчки. Аз да се похваля с моите домашни любимци. На гости са ни сестрата на Крис с цялото семейство. Те имат дъщеря на годинка и 4 месеца. йети и Тор са много внимателни към нея (за разлика към мен, където само гледат как да ми скочата за прегръдка sarcastic ) . Преди три малката излязла на терасата и се запитъла към стълбите (естествено) където за малко да падне на тях но не успяла , от тогава и дветекучета я охраняват и всеки път когато се запъти в тази посока те и препречват пътя към стълбите. Тя така им се радва и ги гали, като ги види очите и светват и почва да крещи от радост.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: април 10, 2012, 18:27:35 »

Виждам, че аз последна съм писала, но от тогава мина доста време и нещата се промениха. Трябва ми вашия съвет, защото имам сериозен проблем с кучето. Съпругът ми е твърдо на мнение, че трябва да го заведем в приют, а аз мисля, че може би трябва да наемем дресьор. Знаете ,че имахме две кушета, наложи се преди седмица да махнем едното - Йети- защото двете кучета много се биеха, а и Йети ревнуваше от детето. Решихме ,че оставяме по-доброто куче. Но... снощи имахме инцидент. В рамките на една седмица Тор се държа добре, получава необходимито внимание , като цяло нещата са по-добре за него сегас , отколкото преди. Проблемът е, че и той прояви ревност и то агресивна. Аз бях на дивана , а той застнала до мен да го галя. Щом детето се приближи той се изправи все едно му препречва пътя до мен. Крис се приблжи и се опита да се качи при мен , при което Тор се обърна към него, излая/изръмжа и му даде знак ,че ако не спре ще го захапе. Крис естествено падна и почна да плаче. Тор показва ревност. Това е недопустимо, но от части и аз съм си виновна, защото прекалено много ги глезех, третирах ги като хора, въпреки че теса кучета. Не искам да се разделям с Тор, но безопасността на детето ми е много по-важна. Не знам , има ли смисъл да се занимавам с треньори или просто да го дам за осиновяване. И само да отбелжа, Крис никога не не тормозил кучето, винаги е бил много внимателен към него, даже започна да храни, да му дава храната от неговата ръчичка. Така че неговото предупреждение по скоро беше от ревност , а не че се е чувствал застрашен.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 10, 2012, 20:45:00 »

Повикайте треньор, някъде бъркате и давате грешни сигнали на кучето.Може да не го осещате, но то е по-сетивно от нас и не разбира нещата като нас.Ако и тогава не стане го дайте в приют, макар че аз бих му търсила директно осиновител, защото практиката в Америка е да се ефтаназират след определен период, ако никой не го поиска.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #93 -: април 10, 2012, 21:09:49 »

Мири моя съвет е да намерите друг дом на кучето, докато не е станало късно.В нашето семейство имахме не малък инцидент с куче и детете, след 2години съвместен живот, без никакви проблеми и ревности. След този инцидент не мисля, че куче (от която и да е порода) и бебе/дете могат да живеят заедно.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 10, 2012, 21:57:34 »

Сигурно няма да се хареса поста ми но аз съм твърдо против бебе и домашен любимец. Аз съм израснала с котки и кучета но първият ми любимец ни го взеха когато бях на 5-котка. И мога да кажа че котките могат да станат необосновано агресивни ей-така изведнъж. Спомням си когато бях на 11 т. е. имахме котарака Мишо от 4 години бяхме угасили лампата и си легнали и той както винаги идваше да се гушне при мен. Изведнъж не знам какво му стана но се нахвърли с нокти върху лицето ми и така ме издра и си спомням че единият му нокът ми се заплете в клепача и ми го разкъса. Не че спрях да гледам котки и дори като дойдох студентка си взех котка в квартирата но познавам отлично характера им Има една приказка - котките се привързват към дома а кучетата към стопанина Никога не бих си взела котка с малко дете. За кучетата не ми се говори. Те са още по-интелигентни и изпитват и ревност а пък да не говоря че да гледаш куче и бебе в 60-70 квадрата апартамент си е направо голяма глупост. Отделно за болестите и мръсотията не ми се говори.
Моят съвет Мири е да дадеш кучето а когато Крис поотрасне си вземемте друго с което да израсне. Те децата така или иначе в един момент започват да реват за домашен любимец.
« Последна редакция: април 10, 2012, 22:01:48 от m_eleva19 » Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 10, 2012, 22:10:40 »

Мири,аз не искам да ти давам съвет,имам куче, осиновено от кучкарник,брменна съм и винаги съм имала кучета,за мен и казвам това е лично мое мнение,бих опитала да превъзпитам кучето.
Както казва Cesar Millan,кучетата не са виновни ,простотереагират спрямо енергията ,която им предаваме ,която получават от нас.
Ако при мен се случи изява на ревност от страна на кучето,ще потърся на всяка цена специалист по превъзпитание на кучешкото поведение.Успех!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: април 10, 2012, 22:25:42 »

В крайна сметка , обадих се на треньор, утре ще дойде за да направи цялостна оценка. Каз ми ,че ще бъде брутално искрена с мен и ще ми каже , дали има смисъл да пробваме с тренинг , тъй като пиринейското планинско куче е много упорито и по-трудно се работи с него. До утре просто трябва да го държа на разстояние от детето. Знам ,че мога да се доверя на тази жена и искам да му дам още един шанс. Иначе аз намерих приют тук в нашето село, където ефтанизират, само ако животното е болно. От ноември до сега са имали смао една ефтанизирана котка , която е претърпяла операция от рак, 15 годишна и била с много силни болки. Мнозинството приюти наистина ефтанизират, но можеш да намериш такива, които го правят само при необходимост.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: април 10, 2012, 22:36:32 »

 good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: април 11, 2012, 08:14:23 »

Мири, ето това е разковничето, породата.Кучетата от различни породи са с различна степен на доминантност и търпимост.Всяко куче трябва да е вкарано в рамка и да знае, че неговия собственик е водач т.е. по-силен.Тези куета са много силни характери, трудни се обучават и е много вероятно да не се препоръчват на семейства с малки деца.Хубаво е че си намерила приют бе евтаназиране(как се пише тая дума по дяволите?).

Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 12, 2012, 16:39:00 »

малък ъпдейт. Вчера идва треньорката. Нейния метод е почти като този на Cesar Milan , само дето тя използва малко по-различни думи и е по-твърда. Самата тя каза ,че не обича много породата куче, която ние имаме, точно заради  инатливия храктер. Каза ,че нчшето определено показва доминантност и че третира детето ни по-скоро като друго куче, отколкото като водач. Като цяло Тор в момента командава цялата къща. Хубавото е че когато тя започна да се занимава с него той не показа голяма резистентност. И според нея може да се работи с него. И така наехме я. Ще ги прежалим някак си тези $500 . Маги , причината д аизберемтази порода куче е , че те са гардове по характер. Ние живеем в планината и тук има рисове, мечки, койоти. Тази порода са силно доминантни , но ако имат правилното обучение стават много добри семейни кучета. За сега ще пробваме с треньор. Няма да се заблуждаваме ,резултат няма да има веднага и няма да можем да оставяме детето само около кучето, но си заслужава да опитаме. За всичко аз съм виновна, Крис ме предупреждаваше, че не трябва да ги третирам като хора, защото те не мислят като нас, а аз му казах ,че нищо не разбирал, въпреки че той е имал кучета преди това и то същата порода. Както и да ще пробваме и, ако не се получи ще го дадем в същия приют.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: април 17, 2012, 14:44:42 »

Miri адмирации, в БГ проблема щеше да се реши с изхвърляне на улицата, от там поредното улично куче, от там проблеми.

Споделяй моля те как върви превъзпитанието на вашия куч, и ще стискам палци да е успешно smile
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 17, 2012, 15:15:59 »

Мири ,точно днесси мислих за вас и какво става с превъзпитанието.Да ,вината н е в кучето ,а в нас самите,подаваме им грешни знаци  ,а те интерпетират спорд вида си ,все пак да не забравяме,чеса по-близоот нас до природата и трябва да им се отдаде място кото им принадлежи,аз като теб третирам моето като човечеи се надявам с появата на новия член на смейството да успеем да овладеем ситуацията...
Успех и дано кучето буде с вас до края на дните си и всички вие много доволни и щастливи
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юли 09, 2012, 14:44:30 »

Здравейте!
Не знам дали тук е мястото на подобна тема, но ме интересума мнението на бъдещи и настоящи мами. Какво ще правите или сте направили с домашния си любимец, при раждането на бебе?
Аз защитавам мнението, че и той е чест от семейството и не е редно да се изхвърли като ненужна вещ. Все пак моля споделете вашата гледна точка!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юли 18, 2012, 01:34:04 »

Ние имаме кученце. И то си ми е абсолютно като детенце и го обичаме невероятно много. Не бих го захвърлила, както пише и punk_girl123. Но според мен все пак зависи и от животинчето. Нашата Тути например не пуска косми (мини-пудел е), което си е важно. Реагира и много добре на бебето. Не смее да се приближи дори, само стои кротко отстрани. Никаква ревност няма. А е свикнала на постоянно гушкане, но сега просто няма как.
При поддържане на добра хигиена на дома и на животинчето (това си е отговорност на родителите) и при положение, че то не е агресивно, според мен проблеми няма да си живее със семейството си.  smile
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юни 26, 2014, 12:22:31 »

На нас още ни е рано да мислим по темата с домашния любимец и бебе,но пък ние имаме куче и то немска овчарка. Един ден сигурно ще се притесняваме и ние по този въпрос. Но пък си мисля,дали ако го водим на училище или при треньор и ако е обучено добре кучето дали ще прави пак проблеми,ако се появи един ден и детето?  idea Силно се надявам да нямаме проблеми с него,защото адски много си го обичаме и вече е част от нашето семейство.  sad
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines