Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 22:15:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебето и домашните любимци- за и против!  (Прочетена 57711 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 22, 2008, 18:05:51 »

Петровска аз имам минипинчери от 10 годишна!Сега малкия ми сладур живее при майка ми!Но всеки път когато ходя пада голяма игра и гушки,целувки и търкаляне по пода с мъничето ми *INLOVE*Майка ми все ми се кара,но аз не мога да лиша нито себе си нито него от нежността и любовта която си даряваме взаимно heart
За котките и токсоплазмозата-задължително е това изследване ако съжителстваш с коте! *THUMBS*Ако не се лъжа се прави няколко пъти през бременността за по-голяма сигурност!Другото което мен ме притеснява за котките е,че са много ревниви и съм слушала много ужасни истории с котка и бебе породени от ревност :'(Ние нямаме в къщи,но съседския котарак е приел дома ни като свой и все е в къщи на посещение!!!Но като родя ще се наложи да секнат визитите
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 24, 2008, 18:24:53 »

  И аз имам куче - булонка, живее при нас и ще продължи да е така. Но живот и здраве, когато бебо се роди в спалнята ще се влиза без обувки, а кучето няма да припарва. Не мога да се разделя с нея има на кой да я дам, но не мога, защото ще я загубя. Няма да е първото куче, което да е с бебе, ще и поддържаме хигиената - къса козина и обувки за краката, къпане всяка седмица поне в първите месеци и така.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 24, 2008, 19:03:57 »

Когато се роди брат ми имахме котка, майка ми много я беше страх, защотото котките малко или много цапат, освен това можеше да одере бебето или да се докопа до биберона с млякото. За щастие нищо такова не се случи. Котката беше внимателна с бебето, заобикаляше изпраните му дрешки, не го доближаваше изобщо... По принцип не я пускахме в стаята с брат ми, но един ден някой забравил вратат отворена и котката се вмъкнала, влязла в креватчето му, свила се на кравай в краката му и така ги намерихме да спят заедно. До главата на брат ми беше шишето с млякото, което не беше докоснато. Междувременно нейна приятелка махнаха котката защотото издрала бебето. Това което искам да кажа е че до голяма степен зависи от характера на животното дали ще може да съжителства нормално с бебе.
Активен
ilkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 26, 2008, 13:10:10 »

аз немога да си представя как донякога когато стана майка моята котка ще трябва да я махна. не искам да казвам голяма дума, но моето котенце всяка вечер спи при мен на главата ми, всеки ден ме чака с нетърпение да си дойда от работа и да си го взема да го гушна и да вземе да мърка в мен... cray
кажете ми какво да направя така че всички да сме добре и да не загубя ( моето първо дете) ужасно много си го обичаме със съпруга ми и не ни се иска да се разделяме с него
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 27, 2008, 08:44:32 »

Преди да се омъжа, имахме мини пинчер, който сега живее при майка ми. Всеки път като отида у тях пада голяма игра, както е казала Клео. Дори бременността не ме спираше да помачкам малкото сладурче. gu6 Майка ми доста мрънкаше по този въпрос, но видя, че всичко е въпрос
на хигиена. pardon Като се роди малката, за известно време, кучето се затваряше в друга стая, но вече спряхме. То дори не проявява голям интерес към беба. Когато за първи път пуснахме кучето до беба, то само отиде да я подуши и това е. smile Сега от време на време идва и души крачето на Ели, а нея въобще не я е страх. Дори вече търси домашния любимец с поглед като идем у майка ми и протяга ръчички да го хване. girl_wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 21, 2008, 15:07:06 »

Мамчета има ли сред вас такива които имат котка вкъщи-интерисува ме как свикна мацата с беебето и подготвихте ли я предваритеелно по някакъв начин...
Активен
nudi
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #21 -: ноември 21, 2008, 17:01:43 »

и аз имам куче, нямам проблеми с бебчо и кучето! good
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 21, 2008, 23:47:35 »

Майче, Сиска до колкото знам имат котка  good тя може да ти каже .
Аз имах персииска котка докато бях бременна и не ми се искаше да я махам, толкова я обичах от малка си я гледам , но за да сме в мир с мъжа ми я дадох :'(
Сега съм му казала , че като направи годинка малкия ще си взема от нейните котенца  Girl_hide
Няма никакви проблеми малкия от това , че съм имала и държала доста близо до мен през бременността котето. Спяхме заедно и не се отделяше от мен :'(
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=310639
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 23, 2008, 13:39:21 »

Аз,момичета не мога да го разбера това-ще си гледам животното години наред,а после да го изхвърля! nea nea nea
Не съм съгласна... nea
Живот и здраве,като настъпи този момент-нямаме немерение да махаме животните,а и колко дечица са израсли с котка,куче и пр.
Все пак всеки си преценява! smile
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 23, 2008, 20:14:50 »

Вкъщи си имаме котарак, клетка с птички и 3 аквариума с рибки:)Притеснявам се от токсоплазмозата(дано съм го написала правилно)и си мисля да се изследвам.Откакто съм бременна се занимавам само с храненето..мъжът ми им почиства.Много си обичам всички животинки и немога да се разделя с тях, но все пак ми е притеснено като чета какво се пише...
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 23, 2008, 20:29:14 »

silviq-tamara,ние имахме котарак,който гледахме вкъщи една година...След като разбрах ,че съм бременна казах на доктора ми за котката и той ме прати на изследване за токсоплазмоза angry.Тогава милото много се изплаши като чу какви може да са последиците при наличието на тази болест.Наистина е нещо страшно и той дори не искаше да ме изслуша и докато бях на работа е взел Мър и го е пуснал до някакви блокове ,където имало една жена и ги хранела там cray.Минаха 10 дена откакто Мърко не ме посреща на вратата и не ме събужда сутрин и се чувствам срината cray cray cray.Толкова го обичаме с милото,днес му подхвърлих ,че знам за други семейства,които чакат или имат деца и едновременно отглеждат котки и че можем и ние,при строга хигиена,да не го пускаме след това в спалнята,няма аз да му сменям тоалетната(въпреки,че досега само аз съм я сменяла и нямам ТОКСОПЛАЗМОЗА),той също много страда за котето,незнам -Сисе,ако четеш поста ми моля те кажи вие как бяхте с котарака във вас ?Мисля,че и други момичета ще искат да чуят Girl_hide
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 26, 2008, 10:53:59 »

аз днес съм на преглед и ще помоля лекарката да ми пусне изследвания.иначе сме засилили хигиената,не му даваме да се разхожда навсякъде.птичките и аквариумите сме ги преместили в друга стая...като говоря с лекарката ще знам кое е най правилно.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 26, 2008, 11:17:48 »

silviq-tamara,ние имахме котарак,който гледахме вкъщи една година...След като разбрах ,че съм бременна казах на доктора ми за котката и той ме прати на изследване за токсоплазмоза angry.Тогава милото много се изплаши като чу какви може да са последиците при наличието на тази болест.Наистина е нещо страшно и той дори не искаше да ме изслуша и докато бях на работа е взел Мър и го е пуснал до някакви блокове ,където имало една жена и ги хранела там cray.Минаха 10 дена откакто Мърко не ме посреща на вратата и не ме събужда сутрин и се чувствам срината cray cray cray.Толкова го обичаме с милото,днес му подхвърлих ,че знам за други семейства,които чакат или имат деца и едновременно отглеждат котки и че можем и ние,при строга хигиена,да не го пускаме след това в спалнята,няма аз да му сменям тоалетната(въпреки,че досега само аз съм я сменяла и нямам ТОКСОПЛАЗМОЗА),той също много страда за котето,незнам -Сисе,ако четеш поста ми моля те кажи вие как бяхте с котарака във вас ?Мисля,че и други момичета ще искат да чуят Girl_hide

Здрасти мила!

Разбрах, че си изследвала себе си, но не разбрах дали сте изследвали и Мърко за Токсоплазмоза. Това е много важно, защото ако той я има - опасността да се заразиш (дори в момента да не си) е много голяма. Ако не сте го направили - заведете го на ветеринар и го изследвайте, ако решите да си го приберете или ако ти или съпругът ти имате досех до него в момента, дори да не живее у вас. Много внимавай и с уличните котки. Не ги гали или ако се изкушиш - винаги си мий ръцете след това.
Ние имаме котараче - той все още е малък, но едно от 1-вите неща беше да го изследваме дали е здрав. Аз не съм бременна, но токсоплазмозата е гадна болест. Хората са само приемници и при тях ларвите не търпят пълно развитие. Но живеят в организма и могат да си правят гнезда, които да увредят един или друг орган. Наскоро един приятел за малко не загуби зрението си.
Токсоплазмозата се предава най-вече чрез изпражненията на животните и именно затова почистването на тоалетната им трябва да се прави много внимателно.
За да се лекува - се взимат силни антибиотици.

Стискам палци всичко с теб и бебчо да е наред. А мърко сигурно може да си приберете обратно като се уверите, че е здрав. smile

Успех!
« Последна редакция: ноември 26, 2008, 12:27:42 от Ble6tu4ka » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 26, 2008, 11:37:01 »

Момичета, н зная как точно протичат тия ислдвания за токсоплазмоза в БГ,но тук в Грмания те ислдват дали само имаш антитела и имунитт за тази болст.Защото много хора вече са я изкарали дори без да забележат,а вднъж изкарали ли са я са имунни.Аз нямам тия тела,което ще рече че не съм я карала и мога да се заразя...но доктора не ми каза-МАХАЙТЕ КОТКАТА...а просто да спазвам хигиена по това отношение и МНОГО да внимавам със сурово месо...Затова много с нрвя че все още има доктори в БГ,които не са достатъчно инфорирани и дават УМНИ съвти на хората nea  Заради това ,момичета ихформивайте се пон вие много добре по въпроса,прди да ршите да изхрърлите от дома си член на семейството.
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 26, 2008, 14:11:22 »

Ble6tu4ka,нашият Мър още в самото начало ,когато решихме да го гледаме го заведохме на ветиринар и му биха всички нужни инжекции.Незнам ,че има такъв преглед за токсоплазмоза на котките,ама може и да има.Аз от няколко дена врънкам милото да си го върнем ,но на когото кажа и всички ме мислят за луда crazy.толкова ли е страшно да си имаш котка,ами ако спазвам голяма хигиена ,редовно си я водя на ветеринар и живот и здраве да няма пряк достъп с бебето ,незнам объркана съм ,а милото се страхува много да не би ако си го върнем нещо да навреди на плода shok.Направо незнам ,давайте съвет момичета.Майче,значи вие си държите котето вкъщи?Кажи тогава спязваш ли някаква по-строга хиггиена от преди да разбереш,че си бременна и промени ли се нещо след това.
Ще съм ви благодарна ,ако чуя повече мнения по-моят въпрос,но да е ако може по-скоро,защото ако успея да убедя милото ,да не да стане така да отидем да си приберем Мърко,а той да не е вече там cray
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines