Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 12:41:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебето и домашните любимци- за и против!  (Прочетена 57715 пъти)
 
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« -: август 08, 2008, 08:50:55 »

Моля за мнения по въпроса, защото чакаме бебчето в края на декември и много се чудим какво да правим с котарака.Чувам противоречиви мнения по въпроса и не знам какво да правя.Страшно много го обичам това животно и направо се страхувам от момента, в който евентуално трябва да се разделим, но ако се наложи....
Ако някой съчетава отглеждането на бебе и котка, моля да сподели.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 08, 2008, 11:06:24 »

Има много бебета гледани редом с котки, кучета и т.н. Проблемът от съвместно съжителство на бебетата с котки е че котки са преносители на токсоплазмоза, което по-скоро е опасно по време на бременността. Защо не изследваш котката си? Някои деца развиват алергии от козината на животните.
Аз също имам чинчилки, папагал и не знам как бих могла да се разделя с тях.
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 08, 2008, 11:33:51 »

Ами той не излиза никаде, ваксиниран е изцяло и смятам, че е подсигурен здравословно
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 09, 2008, 11:58:23 »

ето една много сладка снимка по темата smile


* funny_picture012_5b0ba_4331086.jpg (30.17 KB, 450x348 - видяно 891 пъти.)
Активен
ani_perla
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 12, 2008, 05:51:09 »

И при  мен този въпрос е на дневен ред понеже чакам бебе йижот и здраве в петък sleeping,а куче имам от 3 години и се сещате,че си е като  член на семейството.Та по този въпрос за сега сме решили да оставим песа у нас и да видим какво сте стане blush
Активен
ivana
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 12, 2008, 08:23:47 »

аз пък да ви кажа,че сега на 30.07 си взехме 38дневна немска овчарка,а от декември месец си имаме папагал корела!Едната ми дъщеря е на 4г.(кучето й е подарък за РД) а другата е на почти 3м. (прави ги на 16.08).Всичко си е до човека!Мием ръцете непрекъснато,кучето се затваря в банята през 30м. за по 10м. за да се научи че като му се пишка трябва да ходи там!Непрекъснато мия с доместос и пускам прахосмука и най-важното ЖИВОТНИТЕ НЕВЛИЗАТ В СТАЯТА НА ДЕЦАТА!!Също така не пускам кучето горе по леглата или по дивана,а папагалая лети само в хола!Проветрявам всяка сутрин и вечер по 2-3h!!И на двамата даваме необходимите лекарства и къпем редовно със необходимите препарати!И така...така се справяме ние с въпроса!!И честно да си кажа малко ме натоварва повече тази работа но аз много обичам животните,те са ми като деца!
Активен
darning
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #6 -: август 12, 2008, 11:39:36 »

Аз също много съм си мислила по този въпрос -в момента имам голдън ретривър на 9 месеца ,който безумно обичам . Взехме го с огромно желание и с мисълта че когато имаме бебе ще си живеят заедно. Обаче не знам дали това е защото още плановете ми за бебе са ми малко secret ....не на преден план и не знам като забременея дали няма да ме обхване паника околко космите, мръсните лапи, болести и такива неща...  pardon
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 12, 2008, 18:03:42 »

clovis братовчед ми този април направи 5. Искам да ти кажа, че от самото му раждане живее с коте. Вобще не са махали котката. Няма абсолютно никакви алергии. Според мен няма проблем, ако котето не е агресивно към бебето. Аз съм с куче и не смятам да го махам!
« Последна редакция: август 12, 2008, 18:05:30 от Little_Sweet_Didka » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 12, 2008, 18:47:52 »

Дете което от малко живее с животинче се научава много по-лесно на отговорности както и да не го е страх /ако е куче/от животните!Също така е доказано че дечица които съжителстват с животни страдат много по-рядко от алергии!Аз съм напълно ЗА стига да се спазва необходимата хигиена heart
Моя позната има Питбул и бебе :girl_wink:Това куче не допуска никой до бебчето!!Тя го оставя пред входа с количката и кучето вързано на нея и си се качва до апартамента да си вземе нещо!!Нали се сещате че никой не смее да припари щото а е посмял а кучето го е разкъсало!Та в тази връзка са и големи пазачи кучетата  good
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #9 -: август 12, 2008, 20:43:11 »

Когато забременях с Емито имахме куче(често се майтапя,че то е мойто първо дете)голяма отговорност и грижи си е,иска си разходка,чистене,ресане ... Емито като се роди си беше при нас,не виждам нищо лошо  в съжителството на бебе и куче при поддържане на добра хигиена,детето като порасна доста потормозваше животинчето но с времето свикна и разбра значението на думата болка и че животинчетата както хората и нея самата чувстват и имат сърчица.
Преди да се роди Виктор се наложи да дадем временно кучето на свекърва ми тя да го погледа,защото с две малки деца не стигаше времето.Виктор като стана на 8 месеца отново си взехме кучето при нас.
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 13, 2008, 08:46:22 »

И аз ако имам животно не бих се разделила с него, то си е част от семейството, свикваш с него и го обичаш, само трбява хигиена да  се поддържа. А това с бебето и питбула е супер ROFL, едно предимство като имаш куче.
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 21, 2008, 11:28:41 »

E как да се разделя с това сладурче, толкова го обичам
http://picbg.net/u/27256/17745/187390.jpg
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 21, 2008, 11:58:15 »

Много е красив/а наистина.. Проблемът при котките, както каза по-нагоре Захира, е че са преносители на токсоплазмоза, която е доста опасна за бременните жени. Но поне от това, което съм чела, излиза че ако си живял дълго време с котката шансът да си преболедувал тази болест (без да си разбрал) и вече да имаш изграден имунитет е голям. Така че направи си такова изследване и всичко ще е  good
Само не трябва ти да се занимаваш с котешката тоалетна.. Остави това занимание на мъжа ти или на някой друг  Wink
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 21, 2008, 12:02:27 »

А нека споделя и моя опит с домашните любимци и бременността.
Взехме си мини пинчер с милото и седмица по-късно разбрах, че съм  pqz Изведнъж се стреснах и незнайно защо реших, че няма да гледам кучето и детето заедно. Тогава дадохме кучето на приятеля на сестра ми, който се грижи добре за него.
Иначе от 2 години гледахме игуана, но и нея подарихме и в един момент се оказахме без домашен любимец. Милото каза, че му е някакво странно така и искаше да си вземем монголски джербили... И ето че от вчера си имаме два  pardon Тях вече няма да ги давам на никого и ще си ги гледам.. Въпреки че малко ме е яд за кученцето..  cray
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 22, 2008, 12:06:46 »

значи не е зле да си го направя това изследване, а пък иначе тоалетната вече не я чистя аз, четох, че не е хубаво
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines