Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:51:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на KlaraFina - 30.08.2008 г.!!!  (Прочетена 34226 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« -: август 08, 2008, 08:32:16 »

Рових, рових и се възмутих, че Денят наближава, а си нямаш тема и затова реших да се заема.  yahoo
Дано не ми се сърдиш, че ти издадох датичката (гледам, че те няма и в списъка на бъдещите младоженки, а и все отговаряш уклончиво за датите), но съм свръхемоционална  danceg girl_wink и не можах да се сдържа да не ти направя темичка.

Чакаме да споделяш тук последните приготовления около твоята невероятна сватба!

Можеш да започваш с отчета  Wink
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 08, 2008, 08:34:24 »

Така се радвам, че и ти вече си имаш датичка!!! Ще чета с интерес....
Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 08, 2008, 08:43:20 »

Браво Кикси, хайде KlaraFina, разказвай докъде си стигнала!
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #3 -: август 08, 2008, 16:36:37 »

Oh my ..., тема!

Kiksi, благодаря ти, ама хубаво беше забелязала, че ме няма в списъка....
Не знам какво да кажа. Много ясно, че съм поласкана, ама ми се искаша да мина без специална тема.
Regina казва, че тия теми много помагали накрая. Не знам тя какво има предвид, но аз винаги съм си мислела, че освен да ти погалят егото, друго предназначение нямат.

Както и да е, вече имам тема и много ви благодаря!

Ще започна отзад напред като ви кажа, че без този форум и вас, нямаше да успея и с 20% от организацията на сватбата ни. Като се замисля, всичко, освен ресторанта, който си намерихме съвсем сами и случайно, е направено с помощ от тук. Благодаря ви!

Понеже докладвах подробно в темата за Бургас, а в момента нямам много време, ще си позволя да копирам поста ми от там, а по-късно обещавам да разкажа повече подробности. Да поясня, че сватбата ще е в Созопол.

Рокля имам от отдавна, само трябва да я подкъся и реших да е в бутика на АЗ и Ти. Още не съм решила дали ще имам було, чудя се. Ако е кофти времето, така добре ще ми дойде на голата гърбинка.
Вчера избрах прическа, че то мойто никъде го няма. Предния път отидох на фризьор с 19 снимки, то да пробваш, да пробваш, ама чак пък толкова. Сега поне знам какво искам. Работата е там, че прическата ми фаворит е от списание и не мога да кача снимка.
В понеделник имам урок по сватбен грим при гримьор на Make up stor, ако ме научи да се гримирам сама - супер, ако не, отивам при гримьор.
Изпрах и букет, или нещо приблизително поне. Ще закача няколко снимки в галерията ми. Ориентирала съм се в екрю-оранжевата гама.
Младоженека е готов без колана - черен костюм, бяла риза, светло сиви елек и фишу. Последните ще турна в галерията също.

Организацията...
Нещото, което абсолютно не исках да става, да ме взимат от хотела, май ще стане. Бяхме ангажирали цяла гигантска къща в Лозенец, за едно такова голямо взимане, ама на родата от София, Лозенец се вижда много далече и неудобно. Да, ама аз от 2500 км разтояние, толкова мога да уредя.
Това, което сега искам е при мен в хотела да дойдат само младоженека с кумувете, но понеже знам колко това прословуто взимане означава за родителите на приятеля ми, мисля, че и те ще присъстват.

Церемонията ще е на руините, от вчера обмислям и план Б в случай на лошo време.
След много умуване, реших, че на ритуалната маса ще има само чашите с налято шампанско, пръстените (още не знам в какво) и някакв букет, по-нисък, може би. Шампанското хич не ме интересува, дори и няма да го видя, камо ли да го украсявам. Мислех да го сложа в кофа с лед, ама като видях колко са големи тия кофи, а и кофата трябва да седи в табла, тя ще заеме цялото пространство на масата.

Мислим да имаме две фотосесии, преди ислед ритуала, с различни фотографи. Днес получих потвърждение от втория фотограф и съм на 7-то небе от щастие.

Ресторанта... много е хубав. Може би ще ни е малко тясно, но като не мога да броя, така ще е.
Цвета на сватбата ще е оранжев, цветята гербери. Трябва да се уговоря изрично с декораторката, че не искам от тези ужасни икебани с три гербера и останалото трева за пълнеж. Искам съвсем неаранжирани, дебели букети само от гербери.
Ще имаме калъфи на столовете с оранжеви панделки. По масите както казах букети и свещници, които не съм виждала. В момента майсторя табелките за масите (няма да имаме тейбъл картички за всеки, на гостите ще им се посочи маса и сами ще си избират до кого да седнат).
Менюто почти сме го избрали. Мислим да имаме рибно предястие и пилешко вретено като основно.
Алкохолът ще е в кани и гарафи с етикетчета, завързани на гърлата. Струва ми се по-стилно от бутилките, от друга страна не съм ги виждала, дано ми харесат.








 


« Последна редакция: август 08, 2008, 18:58:34 от KlaraFina » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 08, 2008, 16:44:16 »

KlaraFina , дори и ползата от темата да е само "погалване на егото" - нима това е лошо?  Wink
Въпросното "погалване на егото" е част от емоцията на сватбата - така или иначе не минаваш без него в реалния си сватбен ден, защо да се лишаваш от него и във виртуалното пространство?
Всяка булка заслужава подобно усещане, то само допълва останалите хубави емоции, съпътстващи изживяванията около сватбата.

Наистина ще видиш колко е хубаво накрая, когато осъзнаеш колко много хора са съпреживявали подготовката ти и са се радвали с теб, като си четеш поздравленията!

Между другото, аз смятам да последвам примeра на Regina и да си изпринтирам темата за сватбения албум, и ти ще дойдеш на нашата, ще видиш smile и тази тема ще бъде част от сватбените ти спомени  good Wink give_rose
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #5 -: август 08, 2008, 22:05:06 »

Да започна по-подробно, роклята я има в галерията ми. Като се има предвид, че я поръчах на 1 февруари, пък това отдавна беше, дано и сега като я облека ми харесва колкото и тогава.
Толкова е тежка и се влачи отвякъде, направо не се виждам.
За воал се чудя, че ще стане малко претрупано ми се струва, но ще решавам в бутика, където ще си подкъсявам роклята. А, и фуста нямам все още, но ще си избера някоя с по-малки обръчи.

За прическата съм се ориентирала към прибрана коса с обем в горната част. Ще покажа снимка на нещо подобно, поне като форма. Много ми харесват ниските кокове, толкова са изящни и женствени, но се примирих, че не винаги това, коети ни харесва, ни утива.

За грима ще докладвам в понеделник, тогава ще ми покажат как се прави сватбен грим (според тях). Ще ми е много интересно да сравня, защото вече един път съм била на грим в България и искам да видя до колко си приличат/различават.


* ucesy-320_thumb.jpg (4.13 KB, 150x112 - видяно 2556 пъти.)
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 08, 2008, 22:16:21 »

KlaraFina, искам да ти честитя темичката! Искам да ти кажа, че твоя стил много наподобява моя и страшно много харесвам нещата ти.Всичко е много стилно и премерено,поздравления Bravo Да, напално те разбирам за роклята,аз съм в подобна ситуация smile,но съм сигурна,че ще си неутразима на сватбения си ден.Ще продължавам да следя темата и разказите ти.Успех
Активен
Оля
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 255


сем. Желеви


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 08, 2008, 22:30:52 »

Е,нека и аз да погъделичкам егото ти ...Честита темичка и от мен KlaraFina!!!  chee Много е добре, че си ориентирана какво точно искаш (ми то това е почти цялата работа) и гледаш на нещата от забавната им страна! Това с вторият фотограф много ми допадна - ще си имаш две версии на Вашият ден... danceg
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 09, 2008, 14:34:03 »

KlaraFina , къде смяташ да подкъсяваш роклята?

 :offtopic:Надявам се, че като си дойдеш в сряда, няма да решиш да оскочиш пак до Швеция за няколко дни преди сватбата, а си оставаш в БГ направо, че като гледам колко много задачки те чакат, добре ще е да си имаш малко време на спокойствие за всичко - без работа и т.н. странични ангажименти.

На мен само последните 5 дни преди сватбата ми бяха така свободни, без да ходя на работа, а така ми се щеше да са повече, за да си свърша последните приготовления на спокойствие, ама пак успях, макар и с цената на голямо препускане. smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #9 -: август 09, 2008, 15:28:12 »

Оля, това с втория фотограф не е никаква прищявка. Без него рискуваме да имаме само пародичната версия на сватбата. Да не говоря много, че не се знае, но със сигурност съм направила всичко възможно да имаме хубави снимки от сватбата.

Kiksi,  не ми говори за задачки, че вече с тефтерите си лягам.
Правя едни списъци от типа на:

Ритуал
- отговорник за ритуала (лице за контакт) ....
- халките: занасят се от ..., възглавничката се прибира от .... Лицето ... ги получава от нас ...
- чашите + шампанското: занасят се от..., прибират се от...., оставят се в ..... Лицето ... ги получава от нас ...
- късметите: занасят се от ..., таблата се прибира от .... Лицето ... ги получава от нас ...
- цветята се прибират от... и се отнасят в....

И така нататък.... за всяка подробност, която се сетя.

Сега се занимавам с един надпис "Благодаря", с който ще се снимаме и изпратим снимката на гостите. Gery79 беше показала една такава снимка и така ми хареса.


* index123.jpg (16.34 KB, 335x411 - видяно 2501 пъти.)
« Последна редакция: август 09, 2008, 16:01:30 от KlaraFina » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 09, 2008, 15:52:40 »

Това с надписа е много оригинална идея  Bravo. познато ми е това с тефтерите и лягането и ставането с тях, аз даже и на работа ги мъкнех lol и всяка свободна минутка ги отварях.

Между другото и аз си бях направила такъв списък със задачки кой какво ще прави до най-малката подробност, точно като теб, размножих го и дадох по един на "отговорните лица" и наистина върши страшно полезна работа.  good
Активен
desy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 09, 2008, 22:49:42 »

Страшно красива рокля си си избрала! Аз моята си я поръчах май, но ще пристигне на края на август и аз като теб се чудя дали като я видя ще ми харесва още толкова много!
Стискам палци всичко на сватбата да мине по план и да си прекараш страхотно!
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #12 -: август 10, 2008, 16:04:15 »

Честита тема и от мен smile Както и предполагах, всичко около сватбата ти е страшно добре подбрано и с много вкус!!! Броени дни и ще те видим и теб булка! Wink
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #13 -: август 11, 2008, 22:20:30 »

Благодаря ви момичета.

Днес ходих на пробен грим. Сложила съм малко снимки в галерията на грима от днес и предишния ми пробен грим. Бихте ли си казали мнението, кой мислите, че стой по-добре?

Аз май повече харесвам розовия, пък гримьорката днес избра кафявата гама заради оранжевия ми букет.
Толкова трудно решавам, винаги получавам тревожност, когато трябва да реша нещо за кратко време. Букета го мислих няколко месеца и тя да ми каже, че няма да ми се връзва на розов грим   Плачещо момиче
Купих си целия набор праймари и коректори барабар с четките и сама ще се гримирам! Дано ме познаят на сватбата  girl_impossible

Иначе стягаме куфарите и в сряда се прибираме.
Леле, колко ми е нервно, едва си намирам място. Чудя се как ще издържа до деня и после как ще го преживея тоя ден.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 11, 2008, 22:30:13 »

КлараФина, важното е ти как се харесваш и не се притеснявай.Успокой се!Мисли позитивно и всичко ще е наред:) Наслаждавай се на тези прекрасни моменти и ти пожелавам лек полет в сряда.Поздрави на Бг.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines