Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:42:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бръсненето  (Прочетена 139911 пъти)
 
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 02, 2007, 13:44:32 »

fiibi_bg,ами незнам дали е само от нашият край,но има такъв.рано сутринта преди да се облече младоженецът,трябва да бъде избръснат от леля си,един вид че се сбогува с ергенлъкът.и тя защото пее мноог хубаво е решила и да му пее,и се е получило много добре. girl_wink
« Последна редакция: април 02, 2007, 13:47:43 от picolina » Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #46 -: април 02, 2007, 19:10:22 »

И аз съм чела за традицията за бръсненето като раздяла с ергенлъка в книжката "Българските Традиции"--там описват всички обичаи свързани с годежа и сватбата.
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #47 -: април 02, 2007, 21:00:34 »

Да, във Варна в ритуалната зала при битовия ритуал едно от песните/танците е именно бръсненето на младоженеца. Само че не го бръснат наистина, ами само "симулират" с един бръснач.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 02, 2007, 21:10:12 »

Да, във Варна в ритуалната зала при битовия ритуал едно от песните/танците е именно бръсненето на младоженеца. Само че не го бръснат наистина, ами само "симулират" с един бръснач.
е,то и при него е било така,той си е бил избръснат!
Активен
Emil_na_BaBy_mil
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #49 -: юни 05, 2007, 14:47:27 »

Никога не се бръсна гладко, винаги съм с набола брада и нямам намерение да се бръсна гладко! good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 05, 2007, 14:49:47 »

Никога не се бръсна гладко, винаги съм с набола брада и нямам намерение да се бръсна гладко! good
Охо, добре дошъл при нас  give_rose
Надявам се да се забавляваш тук  good give_rose
Активен
nepenthe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #51 -: октомври 03, 2007, 12:35:47 »

  Оооо, много са си хубави брадясалите мъже, аз съм за  good Ама с мярка - една небрежно набола брада си е направо секси  heart Еех, ако не беше пустия етикет и аз щях да си искам младоженеца с небрежно поникнала брада, ама.... blush
Активен
lini_barabini
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 27



« Отговор #52 -: декември 02, 2007, 08:39:26 »

Не обичам, какво ти не обичам направо си мразя да се бръсна. Ами какво да направя като ми е рдка брадата да има какво добре ама като няма.  cray blush
Активен
pretty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #53 -: февруари 14, 2008, 16:24:06 »

  Оооо, много са си хубави брадясалите мъже, аз съм за  good Ама с мярка - една небрежно набола брада си е направо секси  heart Еех, ако не беше пустия етикет и аз щях да си искам младоженеца с небрежно поникнала брада, ама.... blush
Аз на моя му заявих, че си го искам леко брадясал независимо кой какво ще каже
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 03, 2008, 18:49:40 »

И аз съм за леко набола брада, много секси е  blum Ама за сватбата неискам да ядосваме бабите и родителите тъй че нека по тяхна воля бъде гладко избръснат  beating То и без това до вечерта ще е набола, а вечерта е важно само аз да си го харесвам  danceg
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 25, 2008, 15:26:50 »

Моят със сигурност ще е гладко избръснат,брадички ,мустачки или набола брада -не diablo. Наследила съм го от мама,и много често му се карам,като го видя с набола брада blush
Активен
krasy_kosatkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


our love is just heaven sent


« Отговор #56 -: април 27, 2008, 19:27:15 »

аз пък си го харесвам със брадичка и точно така ще бъде на сватбата,не ме интересуват ни етикета, нито пък на някоя лелка или баба мнението!
и през останалото време също се бръсне един път в седмицата,много си го обичкам брадясъл
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 28, 2008, 18:11:57 »

и аз си харесвам моето мъжле с набола брадичка  blum, ноооо за сватбата ще е гладко избръснат tease, някакси не ми върви да е набол и боцкащ  tease и е по-изискано, а повода си заслужава  Wink
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #58 -: август 12, 2008, 07:41:59 »

В никакъв случай набола брада.  nea  Много му е твърда брадата и само да ме цунка дори и се изприщвам.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 17, 2008, 13:44:09 »

Аз моето мъжле си го харесвам и с леко пораснала брадичка и когато е избръснат. smile Когато има брада изглежда по-мъжествен girl_wink,докато избръснат е като тинейджър. smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines