Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 06:08:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как си избрахте подходяща дата за сватбата - част 2  (Прочетена 125290 пъти)
 
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: март 29, 2010, 08:14:09 »

Ние се консултирахме с астролог за нашата дата-16 май 2010.Обсъдихме всички недели на месеците май,юни,август и септември.Датата,на която се запознахме се пада делничен ден тази година и затова отпадна.Неделя е хубав ден за сватби,защото е ден на Слънцето,за разлика от събота,която е подвласна на Сатурн.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: март 30, 2010, 04:40:53 »

И аз знам че събота не е хубава за сватба, но пък е най-удобна за всички, особено за вечерна сватба smile Нашата сватба беше неделя и беше дневна. Понеже не живеем в БГ просто се обадихме на родителите ни че сме решили да се женим в края на юни месец. Та казахме на майките ни да отидат да проверят какви са свободните часове за събота и неделя за след 15 юни. Възможностите бяха или събота вечерна 28 юни, или неделя имаше един час за 11 часа и един за 5 часа вечерта. Тъй като неделя се падаше Петровден- 29.06, т.е. беше хубав ден за сватба, та решихме да я направим дневна и взехме часа в 11 ч и честно казано не съжалявам, че беше дневна, защото още рано рано видях милото и още от обед бях вече негова жена smile.За вечерта след като сватбата свърши бяхме предвидили да ходим на дискотека, с тези които искат, но бяхме наистина изтощени, искахме да си починем и да се видим най-после самички като семейство smile и така починахме си и после прекарахме остатъка от вечерта в кумовете и си изкарахме много добре smile
Активен
Josefin
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #197 -: април 28, 2010, 10:56:56 »

Ние я избрахме бързо и без много замисъл, защото май е чудесен месец, по-към края, за да е по-хубаво времето. 22 май. Пада се задушница, но няма проблем след 17 часа да бъде и църковния брак, защото свършват литургиите и се брои нов църковен ден или нещо такова (питахме отеца).
Активен
Yorka89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Младоженци :)))


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: април 28, 2010, 12:19:56 »

Ние искахме да е юни, защото е прекрасен месец, да е неделя, защото е денят на Слънцето (покровител на новото начало), но пък да не е много горещо, за да не измъчим себе си и гостите, и решихме да е първата неделя на юни - то пък се получи 06.06. И като съобщаваме датата и всички викат "Ооо то заради шестиците в датата", а те не бяха замисляни, но няма значение Wink
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: април 28, 2010, 12:38:26 »

Нашата дата я избрахме съвсем случайно.Първо мислехме да е месец май, но после минахме на юни.Половинката отвори календара на юни и ми каза да си избера дата.Гледах си аз съботите и понеже исках да е по-топличко, но и да не е в края на месеца, избрах 19.06.Така се получи, че съвпадна с датата на годежа ни.Той беше на 19.09, но това майка ми го забеляза по-късно.На нас изобщо не ни беше хрумнало.Още по-късно пък се сетихме, че точно на 19.06 запознахме родителите ни.Та явно на тази дата ни върви. biggrin
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: април 28, 2010, 12:44:21 »

А пък при нас, аз избрах датата.
Реших да е август, понеже ще имам време за подготовка, след като ми минат изпитите, който са в началото на идния месец, и после хем след сватбата ще имам време да се подготвя за държавен изпит - който ще е октомври и така се спряхме на месец.
После видях, че до 15 август църковния брак е забранен, понеже дотогава са Богородични пости.
И останаха 21 и  28, понеже беше известно, че ще е съботна вечерна сватба ииииии... четох, четох за дати и накрая си играх на "онче-бонче" и се падна 21, пък и повече ми харесваше.  tease
И след "решението", написах смс на милото с въпроса: "Искаш ли да се ожениш за мен на 21 август"? 
goody
И той каза, амииииии ДА!
« Последна редакция: април 28, 2010, 13:32:38 от lunno momiche » Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 28, 2010, 13:19:18 »

Ние пък си искахме да бъде през септември, но в ресторанта,  в който искахме имаше само една свободна дата и ние естествено я заехме smile
Активен
vexile
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #202 -: юни 08, 2010, 13:26:10 »

Ние пък от дата на дата и все нещо излизаше...и сега сме решили последно 20.11 (подарък за моя рожден ден) и при нас са коледни пости ама попа е ок и за църковен брак smile и така го решихме smile чудничко smile
Активен
AnGeL oF lOvE
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 155



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: февруари 14, 2011, 00:58:44 »

Понеже в организирането и подготовката на една сватба мъжа не се включва активно (поприцип) за това на моето слънце беше възложена задачата за избора на дата. На мен ми беше мечта да е през май, но беше прекалено скоро (сгодихме се на коледа 2010). Избра да бъде последната събота на август 2011. Каза, че тогава не е вече чак толкова горещо. Аз съответно нямах нищо против. Имам достатачно време да я изпипам до най-малката подробност  yahoo
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: февруари 14, 2011, 17:14:20 »

ние пък понеже предходните 3 години оженихме много нашия приятели през месеците април, май и юни, а искахме да имаме наш си специален месец и понеже се сгодихме на Коледа 2009г. решихме, че достатъчно време сме изкарали като годеници, за да чакаме чак до 13.08, защото на тази дата преди 5 години се излюпихме като двойка и затова решихме, че март е нашият месец за сватба - нито много горещо, нито ледено студено, а и е в началото на пролетта, която дава новото начало на всичко в природата, следователно ще даде и един чудесен старт на нашия семеен живот blush
Активен
soffyty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #205 -: февруари 17, 2011, 19:13:19 »

Азп съм още под еуфория, тъй като ми предложи брак преди няма 3 дни. Но пък веднага грабнахме календара. Искахме времето да е нито горещо, нито студено, затова решихме да е или май или септември месец. Освен това и на двамата любимото число ни е 7, а 7 май се пада в събота (ще имаме много гости, които няма да са от града, в който ще е сватбата) и затова нашата датичка е 7-ми май.  heart
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #206 -: февруари 17, 2011, 22:52:39 »

Аз много държах да е май месец (тогава се запознахме) и първоначално решихме  21.05, но в последствие поразмислихме, че точно тогава са баловете и в крайна сметка си избрахме 07.05.2011г - най-хубавата дата  blum yahoo
soffyty много хубава дата сте си избрали  cap
Активен
AnGeL oF lOvE
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 155



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: февруари 18, 2011, 02:25:33 »

То и ние мислихме да е за май, но ни се стори много рано  pardon
Активен
soffyty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #208 -: февруари 18, 2011, 09:45:56 »

Да няма много време и аз затова бая се шашнах и снощи до късните часове се рових и тотално вече съм объркана. От многото четене из форума разбрах, че първата ми работа е да запазим датата, ресторанта и после ще видим другите неща. Аз не работя и ще имам достатъчно време да се занимавам, така че се надявам датата да е подходяща с оглед и възможността да се организира всичко до най-малкия детайл  danceg
Активен
emanuela_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #209 -: февруари 18, 2011, 13:39:45 »

Ние искаме сватбата ни да е м.август.Моя приятел има рожден ден на 20 август и искам тогава да е сватбата,но той се мръщи.Избрахме август,защото е най-топло,любимият ми горещ месец и два месеца преди това,ще се приберем в България.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines