Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 12:54:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба за месец ?!?  (Прочетена 9885 пъти)
 
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« -: юли 21, 2008, 13:39:40 »

 Снощи ей така след дълга дискусия решихме да се оженимм... но проблемът е, че лятото свършва, а аз не си се представям зъзнеща с палто върху роклята затова искаме да ускорим нещата, така че да успеем до 14 септември.
 Лошото е, че и двамата си нямаме ни най-малка идея от къде да започнем и изобщо възможно ли е да се направи истинска и хубава сватба за толкова кратко време, а и до известна степен с ограничен бюджет ( 5000-6000лв. и около 60-70 гости)
 Кажете вие за колко време се справихте с организацията. Дайте идеи как да задвижим нещата достатъчно бързо и какво изобщо трябва да правим  girl_impossible
« Последна редакция: юли 21, 2008, 13:41:23 от Addri » Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 21, 2008, 13:45:56 »

Според мен е възможно  good
Ние решихме че ще се оженим края на октомври 2005 , и на 7.01.2006 го направихме , и то горе долу с бюджет като вашия , гостите бяха 80 на брой.
Мога да кажа , че нищо не е липсвало , сватбата беше чудна , за мен си , ако искаш разгледай албума и ще видиш smile
Започни оттам , че се обади в Гражданското за да видиш за кога има свободни дати за ритуал , запиши датата , след това намери черква , и там свърши същото , продължи със списък с гостите , покани , тоалет за теб и младоженека , халки , ресторант , и т.н. и т.н. , като влезеш във вихрушката и едно по едно си следва от само себе си , форумчето ще ти е много полезно  good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 21, 2008, 13:49:09 »

Ние още от миналата година сме решили кога ще е сватбата, но все още нищо не сме направили по организацията по една или друга причина. Все пак си мисля, че ще успеем. Братовчедка ми си спретна супер сватба за 2 седмици, така че няма проблеми, стига да има ресторант и час за гражданското. Другото са подробности. Успех!!!
Активен
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #3 -: юли 21, 2008, 14:54:07 »

Ако няма часове в гражданското може да подпишете през седмицата.
Ние решихме за сватбата началото на юли,поразпитахме за ресторант,уточнихме датата и капарирахме ресторанта /това в рамките на десетина дни/.Бяхме си решили ,че подписването ще е преди сватбата ,а в деня на тържеството ще е венчавката.Смело мога да кажа ,че ще се справите.Нашата дата беше 30.09.2007,а подписахме на 15.09.2007г.Успех!  give_rose give_rose @}->--А за кой град става въпрос?
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 21, 2008, 15:07:20 »

Градът е София.
 Ние също мислим да подпишем през седмицата. Може да е и месец преди църковния брак. За мен гражданското е просто една бюрократична формалност и сме планували да отидем само четиримата с кумовете издокарани по дънки, да приключим за половин час и да ходим някъде за по биричка smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 21, 2008, 15:23:05 »

Подписването през седмицата без самия ритуал е абсолютно безплатно. Вече може би ще има проблем с откриването на свободни часове за църквата и свободен ресторант на вашата дата. Мен ако питаш това е най-важното - всичко останало може да се организира. Нашата сватба ще е в началото на август - започнахме да обикаляме по хотели и ресторанти през май месец и повечето бяха заети от месеци за месеци напред. Много трудно се намира място където да се проведе сватбата.
Мисля, че бюджета, който сте предвидили за броя гости ще е достатъчен.
Но основните неща които трябва да подсигурите на първо време е гражданското, църквата, ресторанта, диджей, оператор и фотограф.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 21, 2008, 16:06:26 »

А какви документи са ми нужни за гражданското? От къде да си ги набавим?
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 21, 2008, 16:23:55 »

Ами за гражданското - лични карти, едни формуляри, които се попълват на място с инфо за фамилията, която ти ще имаш след подписването и дъра бъра подробности и изследвания, едно от психото, другите бяха някакъв комплект и не се сещам точно какви бяха.Аз понеже отидох тук, в Бургас в една частна клиника и за нула време ги направих.Това е.Намери си ресторант за дата, която ти е на сърце или просто свободен ресторант и оттам нататък за нула време ще си направиш другите неща. Bravo Bravo Bravo
Активен
Галюша
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50


в живота няма щастие само щастливи мигове


« Отговор #8 -: юли 21, 2008, 16:55:07 »

за 14-ти септември не се надявай да намериш църква тогава е кръстовден празник голям почти като великден и никой поп няма да се съгласи да ви венчае
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #9 -: юли 22, 2008, 00:13:01 »

Аз пък си мисля, че венчавката може и да се отложи малко. Познавам двойки, които се венчаха по-късно, защото нямало свободни места в желаната от тях църква  pardon Един месец е достатъчно време. Уточнете си подписа в гражданското, пробвайте за църквата (ако не стане, не е фатално), след това си купете халки, рокля, костюм, фризьор и грим, поканите. И, разбира се, ресторанта smile
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 22, 2008, 08:34:36 »

Според мен ще ви е трудно и напрегнато, особено при ограничен бюджет, но със сигурност може да стане. До 14.09 всъщност има месец и 20 дни, не е толкова малко време. Добре е много бързо да почнете да се оглеждате за ресторант, църква, ритуална зала.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 22, 2008, 09:29:34 »

 Едиснтвено ме притеснява датата за църква и ресторант. Всичко друго става бързо май. Роклята си я избрах и пробвах вчера. До края на седмицата ще я капарирам и за 3 седмици обещаха да ми е готова. Медицинските ще ги задействаме тия дни, в гражданското ще отидем през седмицата когато има някой свободен час.
 За ресторант ще търся някой, който предлага и украса, и торта за да не се занимавам и с това. Църквите ще ги обикаляме в събота и дано някой да намери време за нас.
 В София все още се правят сватби и в събота, нали? Защото разбрах, че в Пловдив вече може да се венчаеш само в неделя  huhhuh.gif


Венчавката не искам да я отлагаме за по-нататък защото не ми се жени през зимата, а и ми откриха кисти на яйчниците и ми препоръчаха да започвам да правя бебе докато е време... а с надут корем не знам дали ще се чувствам добре на собствената си сватба.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 22, 2008, 11:36:24 »

За медицинските не знам дали не ви е рано, те са валидни 1 месец.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 22, 2008, 12:09:59 »

За медицинските не знам дали не ви е рано, те са валидни 1 месец.

Медицинските са нужни само за гражданското, нали така?
 Ние граждански ще сключим доста преди църковния. Поне 2-3 седмици по-рано. През делничен ден и по дънки, само с кумовете smile
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 22, 2008, 16:04:44 »

Щом ще подписвате толкова рано, наистина можете да ги вадите вече.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 25, 2008, 11:35:28 »

Оказа се, че нито един от желаните ресторанти не е свободен септември месец и затова решихме да бъде ноември. Времето сигурно ще е мрачно и студено, но пък този месец има сантиментално значение за мен и мисля, че е подходящ. Има ли сред вас такива, които са се женили през есенните и зимни месеци. Трябва ли да съм подготвена за размазан от дъжд грим и зъзнещи гости или това не е попречило на партито?
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 25, 2008, 13:10:10 »

Аз ще съм на 8 Ноември!!!  yahoo
Мисля че е много подходящ месец за сватби. Смятам, че няма да има "размазан от дъжд грим и зъзнещи гости"! pleasantry
То по тази логика и сега може да ти се падне една лятна гръмотевична буря! rains
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 25, 2008, 13:20:30 »

Оказа се, че нито един от желаните ресторанти не е свободен септември месец и затова решихме да бъде ноември. Времето сигурно ще е мрачно и студено, но пък този месец има сантиментално значение за мен и мисля, че е подходящ. Има ли сред вас такива, които са се женили през есенните и зимни месеци. Трябва ли да съм подготвена за размазан от дъжд грим и зъзнещи гости или това не е попречило на партито?

Едно време това са били предпочитани месеци за сватби - на приятеля ми родителите са женени октомври, нашите - декември. Не се коси, всеки месец е хубав за сватба! Bravo
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 25, 2008, 13:33:28 »

Утре отиваме да си запазим дата в гражданското и в църквата. Ресторантът най-вероятно ще бъде Панорамата на Парк Хотел Москва. Някой има ли отзиви за там? Или дайте предложение за някой хубав ресторант за около 90 гости с куверт не повече от 35-40 лева на човек
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines